Preporuci dokumentarac

Skoro 20 godina nakon raspada Jugoslavije, dva književnika, Hrvat i Srbin, putuju yugom  tim simbolom zajedničke prošlosti  od jednog do drugog kraja ceste nekad poznate pod nazivom Autoput bratstva i jedinstva. To je putovanje kroz prošlost, sadašnjost i budućnost  od Slovenije do Makedonije, preko Hrvatske, Bosne i Srbije. Naša dva putnika traže svoju zajedničku prošlost, ustanovljuju kako ih je povijest razdvojila, pitaju se kamo ih sadašnjost vodi  i pritom se dobro zabavljaju. Dok yugo izbjegava kamione, brze automobile i beskrajne kolone na graničnim prijelazima, Miljenko i Marko zajedljivo promatraju stanje na Balkanu. Pjevaju omiljene nostalgične jugoslavenske hitove, komentiraju radijske vijesti i, najbitnije od svega, zaustavljaju se kako bi razgovarali s onima koji im mogu reći kako su dospjeli u ovu situaciju i kamo će ih autoput povijesti odvesti. Redatelj je Željko Mirković.
odlican cudi me da ga niste preporucili
 
Presunto culpable (Presumed Guilty)
[/SPOILER]
 

Prilozi

  • presunto_culpable_poster.jpg
    presunto_culpable_poster.jpg
    27,1 KB · Pregleda: 207
  • Planet+Earth+The+Complete+BBC+Series.jpg
    Planet+Earth+The+Complete+BBC+Series.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 209
  • cnt_76.jpg
    cnt_76.jpg
    49,2 KB · Pregleda: 209
Poslednja izmena:
IMHO, ovo zapravo nije dokumentarac, vec vrlo neukusno i amaterski skrojen propagandni film o "istini" o ex-Yu. Malagurski i njegov serbian youth valjda prave ove stvari za klince da ih pravilno usmjere, posto oni koji su rodjeni prije '88 (u recimo Bosni ili Hrvatskoj, a ne u Novom Sadu) i koji su prozivjeli sve to sr@nje (ne preko Kanadske TV vec uzivo), pa jos ako imaju i nesto skole, tesko da ce izbjeci sok kad pogledaju njegov tzv "dokumentarac", makar oni bili i Srbi.

Scrutinizing Propaganda

Izvini, ali nisam se mogao suzdrzati jer je vec jednom "preporucen", a izgleda treba da se preporuci na svakoj strani...

tezina lanaca

http://www.imdb.com/title/tt1789083/. fantastican dokumentarac o ratovima u bivsoj jugoslaviji o tome kako su nas ustvari ameri naterali na rat. o istinama evropske unije i jos mnogo toga.
 
Poslednja izmena:
Težinu lanaca mi je proporučio svako ko ga je video - da li može negde da se vidi online?
Неки делови су збрзани и нису баш верно дочарана дешавања из одређених периода, али је за разлику од документараца који Србе приказују као највеће крволоке и рођене убице ово је филм који покушава да друштвену реалност прикаже на мало другачији начин. Филм није политички коректан и зато га багра са домаћих, дупеувлакачких медија никад неће приказати.
У сваком случају, представља освежење које пркоси идиотским стереотипима о Србима.


Рат за Космет- Документарац Лазанског о дешавањима на Космету пре и за време нато агресије. Филм је тужно сведочанство о томе какве хероје смо имали до пре само 12 година, какав морал, пркос и отпор су пружили нато терористима. Сада нам је, вероватно војни потенцијал такав да би нас за 2 дана прегазио и Сан Марино.
Сам филм нема неку велику амбицију или уметничку вредност али представља прилично аутентичан запис о дешавањима на Космету, моралу, тактици, спремности и инату који је наша војска показала у окршају са зликовачким јајарама.
 
Poslednja izmena:
Planina Atos - Republika monaha
(Mont Athos - La Republique des moines)



"... Od davnih vremena ova Sveta planina fascinirala je svet.
Predstavlja materijalni put ka Božanskoj moći.
(...)
Ovo je Republika monaha - jedino je mesto na svetu gde ženska noga ne sme da kroči..."
 
U redu, pobedio sam (2010)


"Film o Dušanu Preleviću Preletu, jednom od poslednjih beogradskih boema, diplomcu ulice, zvezdi legendarnog mjuzikla "Kosa", rok i džez pevaču, kafanskom skandal majstoru, piscu, kolumnisti, probisvetu, besposličaru. Čoveku koji nije štedeo život, kao što ni život nije štedeo njega"

Film je osvojio tri nagrade na 57. Beogradskom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma: Zlatnu plaketu "Beograd" za najbolji domaći film, nagradu FIPRESCI za najbolji film po mišljenju kritike i priznanje "Jovan Aćin", koje dodeljuje Udruženje filmskih umetnika Srbije.
 
U redu, pobedio sam (2010)


"Film o Dušanu Preleviću Preletu, jednom od poslednjih beogradskih boema, diplomcu ulice, zvezdi legendarnog mjuzikla "Kosa", rok i džez pevaču, kafanskom skandal majstoru, piscu, kolumnisti, probisvetu, besposličaru. Čoveku koji nije štedeo život, kao što ni život nije štedeo njega"

Film je osvojio tri nagrade na 57. Beogradskom festivalu dokumentarnog i kratkometražnog filma: Zlatnu plaketu "Beograd" za najbolji domaći film, nagradu FIPRESCI za najbolji film po mišljenju kritike i priznanje "Jovan Aćin", koje dodeljuje Udruženje filmskih umetnika Srbije.

Ide Prele!

:)

Portret autentičnog beogradskog (talentovanog) ludaka i doprinos kulturno-alkoholičarskoj istoriji zlatnog doba Beograda.
Prele priča o svojim izborima, muzici i alkoholu, a u filmu se pojavljuju i o svom drugaru pričaju i Tirnanić, Kapor, Dragan Nikolić, Brana Crnčević, Flavio Rigonat...
Film mi se mnogo dopao jer je pun uličarskih životnih istina i priča o Beogradu.

..."ili ćeš da postaneš zanatlija, ili ćeš da ideš u večernju školu, jer te mrzi da ideš preko dana, ili ćeš da ideš u Pariz da j.ebeš babe..." - i sve tako : )

Majka je fenomenalna. Obavezno pogledajte.
 
Ide Prele!

:)

Portret autentičnog beogradskog (talentovanog) ludaka i doprinos kulturno-alkoholičarskoj istoriji zlatnog doba Beograda.
Prele priča o svojim izborima, muzici i alkoholu, a u filmu se pojavljuju i o svom drugaru pričaju i Tirnanić, Kapor, Dragan Nikolić, Brana Crnčević, Flavio Rigonat...
Film mi se mnogo dopao jer je pun uličarskih životnih istina i priča o Beogradu.

..."ili ćeš da postaneš zanatlija, ili ćeš da ideš u večernju školu, jer te mrzi da ideš preko dana, ili ćeš da ideš u Pariz da j.ebeš babe..." - i sve tako : )

Majka je fenomenalna. Obavezno pogledajte.


Maaa, jedan je Prele! :D :heart:
Ja sam dokumentarac pogledala (prvi put :lol:) kad je prikazan na Prvoj TV. Sjajan je!
 

Back
Top