2D i 3D projekti

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Osnovna zamisao je da na ovoj temi kacite linkove (ili slike) zanimljivih 2D i 3D projekata koje ste vi uradili. Mozete i tudje, ali morate da postujete autorska prava (da napisete ko je autor).

Posto se ne bavim grafikom (a dobio sam zadatak da sredim ovaj podforum), postavicu linkove prema temama koje su ranije postavljene:

Japanese room
Country breakfast
Chess piece
Enterijer ideja
 
Poslednja izmena:
Mayer.jpg
 
@falco
Heh, hvala, ali nisam ja toliko dobar koliko to moze biti, malo sam mozda uploadovao sve i svasta, ali sve zbog toga da bih malo "oziveo" i ovaj deo foruma i podstakao i druge da prikazu svoje radove. verujem da sigurno ovde ima dosta njih koji vole 3D modeliranje i animaciju :)

Sto se tice tvoje zelje za modeliranjem to pozdravljam , ako treba neki savet tuJ sam ;)
 
@BLANKED

Radio sam neki 3D model u Google SketchUP-u, ali cu morati da odradim sve i u 3DsMax-u ili nekom drugom profesionalnijem programu. Tako da cu da kacim neka mala upustva i savete kako budem radio i kako se budem ucio. :)
 
Poslednja izmena:
taj sam brod ranije radio...tako da mi je bilo bitno da pohvatam modeling tehnike...nije me interesovalo texturisanje toliko...znam da sam lose mapirao texturu, a posle me mrzelo da menjem jer mesh ima dosta poligona a moj racunar je katastrofa spor...nisam radio bake nicega...kazem ti samo sam vezbao modeliranje...a sto se tice prelaska na neki jaci 3D program...hmmmm...mislim da to necu uciniti, bar za sada...smatram da je blender vrlo dobar takodje i da se sa njim moze uciniti dosta...postoje izvanredni radovi radjeni u blenderu koji se ne razlikuju od nekih radjenih u maxu ili mayi...a i ja sam momak za jednu devojku...kada se naviknem na nju, tesko mi pada da je menjam...:))))) ....ovo mi je vise hobi, mada ako bi nekad mogao da izvucem neku korist iz hobija, onda bih sigurno prosirio vidike...jos je dug put preda mnom...tek se nekih godinu dana igram sa 3D...
 
Evo nešto moje. Nisam se preterano proslavio s modelovanjem ovde, budžim portfolio pa se ne bakćem previše sa stvarima koje se mogu naći na netu. Nameštaj i biljke su modeli s neta, arhitektonski elementi, zavesa, prozori su moji.
final.jpg
 
Da li ima neko ko bi znao da uradi sliku poput ove? Naravno da je prilagodi mojim potrebama, ali da bude taj stil.

Ako zna, slobodno moze da mi se javi putep pp, da mu tacno objasnim sta mi je potrebno i da se dogovorimo oko cene.


slikata.jpg
 
Poslednja izmena:
Aко научите https://www.lightwave3d.com/static/lw/gfx/banners/news-neil_mccormack_952px.jpg LigtWave11
newtek_lightwave_logo_nav.png
радићете лако против петорице у било ком 3Д програму. Селектовање и команде (из LW5) су нешто најинтелигентније што је икада смишљено у комп. свету, осим база података. Може се дорадити теорија вретена и чворова где је љуска гранични случај вретена, за израду било ког модела А1.преко приближних слика у две пројекције. А за анимацију вам треба Б1. прича, Б2.сценарио и обавезно .Б3.Стори борд
https://www.lightwave3d.com/
Без А и Б нема корисног резултата.

https://www.lightwave3d.com/
 
Welll... Viewport kostur animacija bez rendera, nije lose ispalo, mada za render , oko mesec dana 1500 frejmova, valjda cu je zavrsiti, ima pregrst tehnika. IK, biped, Simulacija fluida (mada se ovde ne vidi) , Reaktor,Motion capture itd itd A i muzika je kul z:D



I neki bezvezni Hummer koliko da zamazem oci , hihihi z:)


654654.bmp


3D Studio Max
 
Poslednja izmena:

Back
Top