да ли је ИСЛАМ идолопоклоничка религија?

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
41.729
ово прочитах на једној другој теми:
fighter vs 9/11:
Spomeni, u Knjizi, Ibrahima! On je bio istinoljubiv, vjerovjesnik.
Kada je rekao ocu svome: "O oce moj, zašto se klanjaš onome koji niti čuje niti vidi, niti ti može od ikakve koristi biti?
O oce moj, meni dolazi znanje, a ne tebi; zato mené slijedi, i ja ću te na pravi put uputiti;
o oce moj, ne klanjaj se šejtanu, šejtan je Milostivom uvijek neposlušan;
o oce moj, bojim se da te od Milostivog ne stigne kazna, pa da budeš šejtanu drug," (Maryam, 41 .-45.)

ислам је познат као изразито монотеистичка вера која строго забрањује религијско поштовање били кога (или чега) осим Аллаха. да ли је то баш тако? у предисламском периоду Мека је била центар различитих паганских култова који су успостављањем ислама нестали. али, неки пагански ритуали и идолопоклонички обичаји су наставили свој живот и у исламу.

Blackstone.JPG


al-Hajaru-l-Aswad

Црни Камен је остатак метеорита који је уграђен у југоисточни ћошак Кабе- најважнијег светилишта ислама према коме се сви муслимани света окрећу при молитви. поклоњење и поштовање Црног Камена представља најважнији део главног верског ритулала Хаџа- једног од 5 стубова ислама.

450px-Coveting_the_Black_Stone.jpg


питање се само намеће- с којим правом се ислам може тако строго и критички односити према поштовању светих предмета у другим религијама, ако је у самом средишту исламских ритуала управо поштовање Црног Камена. или да се другачије изразим- ако ислам меримо аршинима ислама- онда је ислам идолопоклоничка религија.

 
Procitao sam tvoju poruku prije nego sto sam otisao juce. Razocarao si me. Mada sam to i ocekivao s obzirom na stvari koje si rekao na pocetku.

Ovdje necu dugo duziti. A drago mi je da si otvorio temu.
Crni kamen je na Zemlji jos od prvog covjeka, Adema alejhi selama. Na pocetku je bio bijel. I to je kamen iz Dzenneta. (britanski naucnici tvrde da kamen nije iz naseg solarnog sistema i dio se cuva u jednom muzeju u Velikoj Britaniji). A Kaabu je izgradio Ibrahim alejhi selam sa svojim starijim sinom Ismailom a.s..
Kaaba je ujedno i Kibla muslimana. To je pravac okretanja pri molitvi. Tu se nalazi nulta zona magnetizma. Ukratko centar svijeta (naucno dokazano).
Kada vec ovo pisu hriscani... Kada bi uspjeli da dokazemo da je Kaabu napravio Abraham, onda bi vasa vjera propala, zar ne...

Pa...

Postoje neki islamski ucenjaci koji tvrde da su osim Krscana i Jevreja, sledbenici knjige i hinduisti i zoroastrianci.
Uzmimo religiju ZOROASTRIANIZAM.

Prorok Zoraster je prorok religije Zorasterizam ili Persijizam, poznatije kao vatropoklonstvo. Ova religija je nastala prije oko 2500 hiljade godina u Persiji (of course) i ima 2 svete knjige: Dasatir i Avesta.
Dasatir se dijeli na Hurda Dasatir i Kalan Dasatir. Avesta na Hurda Avesta i Kalan Avesta ili na Zen Avesta i Maha Zen. Ove persijske knjige su napisane u Pahaviju i Zendiju a neku su napisane u uniformnom jeziku.

2500 hiljade godina!!!
Dakle, njihove knjige su mnogo starije od Biblije!!!


U njihovim knjigama je receno da je Kaabu napravio Ibrahim alejhi selam. I tu se svaka prica zavrsava:

zoroast15.gif


"Kada se sledbenici Zorastra udalje od originalnog ucenja i kad zalutaju pojavice se covjek sa svojim drugovima koji ce pokoriti Persijance i poraziti ohole Persijance. Njegovi drugovi nece obozavati vatru vec ce se okretati preka Kabi, hramu Ibrahimovom u kome nece biti idola. Ovi ljudi bice milost za covjecanstvo. Oni ce vladati svetom zemljom Persijanaca. Ovaj covjek ce biti rjecit i blag."

I u persijskim spisima postoje prorocanstva o dolasku poslanika po imenu Muhammed s.a.w.s.

"On je pobjednik, on je povlacenik, ime mu je Astaved Areta. On je pocast citavom covjecanstvu. On je covjek poslanik. Borice se protiv zla ljudi i zlih prepreka."
(U Zen Avesti, poglavlje 25, stih 129, sto se spominje u "Svetim knjigama Istoka", 23. tom, Zen Avesta br. 2 na strani 220)

"A Mi smo te poslali samo kao milost svjetovima."
(Enbija' 21:107)

Dalje se kaze da je on Astaved Areta koji ce se boriti protiv zla u covjecanstvu. Nama je poznato da je Poslanik Muhammed s.a.w.s. prednjacio u borbi protiv zla u svijetu.

"Prijatelji Astaved Arete borice se protiv sotone, bice ostroumni, dobroh vida, dobrog sluha imace lijepo ponasanje i nikada nece izreci nijednu laz."
(Zed Avesta, Zamijadijasti, 16:95, sto je takodje spomenuto u "Svetim knjigama Istoka", 23. tom, Zed Avesta br. 2, strana 308)

"HVALJEN CE BITI POSLEDNJI POSLANIK!"
(Mondijashijashti, poglavlje 60 stihovi 6-27)

u suri Ahzab 33:40:
"...i poslednji vjerovjesnik"

Pametnom dovoljno...
 
Procitao sam tvoju poruku prije nego sto sam otisao juce. Razocarao si me. Mada sam to i ocekivao s obzirom na stvari koje si rekao na pocetku.

зашто сам те разочарао? ти си мислио да хришћани немају појма ама баш ништа- ни о својој вери, а камо ли вашој.
али за разлику од тебе ја овде не подмећем доказе о којима после не желим да дискутујем.
читао сам онај твој есеј о Ибрахиму, па ме то и наведе да питам за овај идолопоклонички обичај.

Ovdje necu dugo duziti. A drago mi je da si otvorio temu.
Crni kamen je na Zemlji jos od prvog covjeka, Adema alejhi selama. Na pocetku je bio bijel. I to je kamen iz Dzenneta. (britanski naucnici tvrde da kamen nije iz naseg solarnog sistema i dio se cuva u jednom muzeju u Velikoj Britaniji). A Kaabu je izgradio Ibrahim alejhi selam sa svojim starijim sinom Ismailom a.s..
Kaaba je ujedno i Kibla muslimana. To je pravac okretanja pri molitvi. Tu se nalazi nulta zona magnetizma. Ukratko centar svijeta (naucno dokazano).
Kada vec ovo pisu hriscani... Kada bi uspjeli da dokazemo da je Kaabu napravio Abraham, onda bi vasa vjera propala, zar ne...
то је метеорит, ок. питање гласи- зашто се клањате и љубите камен? нема везе да ли је црни, бели, зелени, плави- то је камен!
ислам забрањује религијско поштовање био чега или кога осим само и једино Аллаха. а ви највећу част и поклоњење указујете камену ''који нити чује нити види''.
то значи или да је тај камен Аллах или део Аллаха- или да сте ви идолопоклоници. треће нема.

пази, ја се сад не служим логиком моје вере, него твоје.
зато што ви хришћане називате идолопоклоницима.. а шта је онда ово горе?
 
Tu se nalazi nulta zona magnetizma. Ukratko centar svijeta (naucno dokazano).
Kada vec ovo pisu hriscani... Kada bi uspjeli da dokazemo da je Kaabu napravio Abraham, onda bi vasa vjera propala, zar ne...

Pogrešna logika.
Zakoni ispisani u Svetom Jevanđelju ne mogu biti opovrgnuti saznanjem ko je podigao koji grad na Zemlji.
Ne mogu biti opovrgnuti ni na koji način, jer su to zakoni, koji su večni i nepromenjivi, zakoni koji se zasnivaju na Božijoj suštini, koja je takođe večna i nepromenjiva.

Dakle, ne čini drugome ono što ne bi voleo Tebi da se čini i voli bližnjeg svog kao sebe samoga, to su zakoni večnog opstanka čoveka na Zemlji.
 
то је метеорит, ок. питање гласи- зашто се клањате и љубите камен? нема везе да ли је црни, бели, зелени, плави- то је камен!
ислам забрањује религијско поштовање био чега или кога осим само и једино Аллаха. а ви највећу част и поклоњење указујете камену ''који нити чује нити види''.
то значи или да је тај камен Аллах или део Аллаха- или да сте ви идолопоклоници. треће нема.

пази, ја се сад не служим логиком моје вере, него твоје.
зато што ви хришћане називате идолопоклоницима.. а шта је онда ово горе?

Kamen je iz Dzenneta. "Crni kamen je spušten iz Dženneta, i tada je bio bjelji od mlijeka, ali su ga crnim učinili grijesi Ademovih potomaka." (Zabilježio Et-Tirmizi, vjerodostojnim ga je ocijenio Ibn Huzejme u svom Sahihu, a također ga je vjerodostojnim ocijenio šejh El-Albani.) Ako grijesi ostavljaju ovakav trag na kamenu, pa kakav onda trag ostavljaju na srcima!?
A mozes fino da pitas zasto se to radi a ne da izvrces...
Kamen je kamen. Ali postuje se jer je iz Dzenneta. A trebao bi i ti jer znas da je Ibrahim s.a.w.s. sagradio Kaabu.
Ibn Omer r.a. : "Vidio sam Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da ga je dotakao i poljubio..." (Zabilježio El-Buhari u svom Sahihu)
Zbog toga je postala i praksa muslimanima. Iz postovanja.
 
Pogrešna logika.
Zakoni ispisani u Svetom Jevanđelju ne mogu biti opovrgnuti saznanjem ko je podigao koji grad na Zemlji.
Ne mogu biti opovrgnuti ni na koji način, jer su to zakoni, koji su večni i nepromenjivi, zakoni koji se zasnivaju na Božijoj suštini, koja je takođe večna i nepromenjiva.

Dakle, ne čini drugome ono što ne bi voleo Tebi da se čini i voli bližnjeg svog kao sebe samoga, to su zakoni večnog opstanka čoveka na Zemlji.

Biblija je daleeeeeko od originala. Vjeruj mi... Da je VJECNA I NEPROMJENLJIVA ne bi sadrzala 10.000 gresaka i kontradikcija. I ne bi postojalo oko 30 verzija i 200.000 razlicitih prevoda Biblije (ovo je rekao jedan vas ucenjak)

Kur'an na drugoj strani nema nijednu gresku. I neizmjenjiv je. Danas je isti kao prije 1400 godina. I potvrda je izmedju ostalog, Evandelja koje je objavljeno Isau alejhi selamu. Tako da ako zelite da slijedite istinsku poruku Isusa Hrista, to mozete samo u Islamu jer od njegove poruke nije mnogo ostalo u hriscanskim ucenjima.
 
Kamen je iz Dzenneta.

какве везе има и да је из Џеннета, да је и цели Џеннет, а не само један камен!
коме се ви клањате- Аллаху или Џенету??

"Crni kamen je spušten iz Dženneta, i tada je bio bjelji od mlijeka, ali su ga crnim učinili grijesi Ademovih potomaka." (Zabilježio Et-Tirmizi, vjerodostojnim ga je ocijenio Ibn Huzejme u svom Sahihu, a također ga je vjerodostojnim ocijenio šejh El-Albani.) Ako grijesi ostavljaju ovakav trag na kamenu, pa kakav onda trag ostavljaju na srcima!?

још горе!! клањате се грешном камену?
или хоћете да кажете да тај камен има моћ да опрашта грехе, па му се зато клањате??
да ли си ти свестан да теби вера забрањује да се клањаш чак и Мелецима, а камо ли једном обичном камену који је у међувремену и полупан!

A mozes fino da pitas zasto se to radi a ne da izvrces...
Kamen je kamen. Ali postuje se jer je iz Dzenneta. A trebao bi i ti jer znas da je Ibrahim s.a.w.s. sagradio Kaabu.
Ibn Omer r.a. : "Vidio sam Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da ga je dotakao i poljubio..." (Zabilježio El-Buhari u svom Sahihu)
Zbog toga je postala i praksa muslimanima. Iz postovanja.

опет те питам- коме се клањаш? Аллаху или Џеннету?
ово што си навео за Посланика- то је доказ да је он био један обични идолопоклоник, а могу ти објаснити и зашто.. само ако хоћеш.
сад ми одговори на ово што сам те питао.
 
ево још један доказ да је ислам- идолопоклоничка религија:

основна верска дужност сваког муслимана је да се приликом молитве окрене у правцу Кабе- најсветијег места ислама, које се налази у Меки.
Каба је зграда квадратне основе са равним кровом, саграђена од гранита и обмотана црним платненим прекривачем,
а за коју муслимани верују да је саградио пророк Ибрахим (Авраам) са својим сином Исмаилом.

800px-Kaaba_mirror_edit_jj.jpg


800px-Supplicating_Pilgrim_at_Masjid_Al_Haram._Mecca%2C_Saudi_Arabia.jpg


пошто ислам строго забрањује поклоњење било коме или чему осим само и једино Аллаху- онда се поставља питање:
шта представља та грађевина, да би се сви муслимани морали њој окретати 5 пута дневно приликом клањања намаза (молитве)?
то може да значи само следеће:
-или да је Каба сам Аллах
-или да се у Каби налази Аллах.

али, с обзиром да ислам одриче било какву помисао на неке од ових могућности, остаје нам да закључимо-
муслимани се клањају једној обичној каменој згради која нити је Бог, нити у њој обитава Бог, нити је саградио Бог- него човек!
дакле, муслимани се не клањају Аллаху, него се клањају Каби, а то их чини Кабо-поклоницима односно идолопоклоницима.
 
какве везе има и да је из Џеннета, да је и цели Џеннет, а не само један камен!
коме се ви клањате- Аллаху или Џенету??

Pitas muslimana: Klanja se Allahu s.w.t.. U pravcu koji je odredio Allah. To je Kibla gdje je naredio Ibrahimu a.s. da sagradi Kaabu i gdje ce biti postavljen kamen iz Dzenneta.
Pitas krscanina: Kome se klanja: Nikome. Kome se molis: IKONAMA, KIPOVIMA i sl. To se zove paganizam. Sto i hriscanstvo jeste.

још горе!! клањате се грешном камену?
или хоћете да кажете да тај камен има моћ да опрашта грехе, па му се зато клањате??
да ли си ти свестан да теби вера забрањује да се клањаш чак и Мелецима, а камо ли једном обичном камену који је у међувремену и полупан!

Daj, nauci me sta me uci Islam. Da se ne ponavljam imas gore.

опет те питам- коме се клањаш? Аллаху или Џеннету?
ово што си навео за Посланика- то је доказ да је он био један обични идолопоклоник, а могу ти објаснити и зашто.. само ако хоћеш.
сад ми одговори на ово што сам те питао.

Da Poslanik nije poljubio kamen iz postovanja, to niko ne bi ni cinio. To je samo obicni kamen. I svako to zna. Osim needukovanih nemuslimana. Klanjamo se Stvoritelju svjetova. Jednom i Jedinom.
Ne Trojici. Ne kamenu. A imas dokaz da je Abraham postavio kamen tu gdje jeste. Ali najlakse je zatvoriti oci, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Kaaba je samo pravac okretanja.

KAABA ili BEJTULLAH u prevodu znaci Bozija Kuca! Procitaj jos jednom Bibliju pa vidi koliko se samo puta spominje BOZIJA KUCA pa onda reci nesto...

"...okreni zato lice svoje prema Časnom hramu!" (El-Bekare, 144.)
’Hodočastiti Hram dužan je, Allaha radi, svaki onaj koji je u mogućnosti.“ (Ali Imran, 97.)
"I Ibrahimu i Ismailu smo naredili: 'Hram Moj očistite za one koji ga budu obilazili, koji budu tu boravili i koji budu ruku' i sedždu činili.'" (El-Bekare, 125.)
’’Kako si veličanstvena i kako je veličanstvena tvoja svetost, a svetost vjernika veća je kod Allaha od tvoje svetosti.“ (Zabilježili Et-Tirmizi, Ibn Hibban i El-Begavi)

"Prva kuća koju je Bog stvorio je ona koja je u Mekki sagrađena. Ona je puna bereketa i ni'meta." Ali Imran, 96.

“I kada smo kao pribježište Ibrahimu pokazali mjesto gdje je Kaba, rekli smo: "Ne smatraj Nama nikoga ravnim i očisti Moju Kabu za one koji će je obilaziti, koji će tu u blizini njenoj stanovati i koji će činiti ruku i sedždu!" I oglasi ljudima hadž! Dolazit će ti pješice i na kamilama iznurenim! Dolazit će iz mjesta dalekih!

A i ovo je mnogo interesantno:
"Blagoslovljeni su oni koji borave u tvojoj kući. Oni će te još slaviti, blagoslovljen je čovjek čija je snaga s tobom, čije je srce krenulo na hodočašće dok prolaze kroz dolinu Bekka u kojoj je vrelo." (Psalmi, 84:6)

Pametnom dovoljno...
 
Poslednja izmena:
Kur'an na drugoj strani nema nijednu gresku. I neizmjenjiv je. Danas je isti kao prije 1400 godina. I potvrda je izmedju ostalog, Evandelja koje je objavljeno Isau alejhi selamu. Tako da ako zelite da slijedite istinsku poruku Isusa Hrista, to mozete samo u Islamu jer od njegove poruke nije mnogo ostalo u hriscanskim ucenjima.

Napiši neku misao, koju je Isus rekao u Kuranu?
 
Pitas muslimana: Klanja se Allahu s.w.t.. U pravcu koji je odredio Allah. To je Kibla gdje je naredio Ibrahimu a.s. da sagradi Kaabu i gdje ce biti postavljen kamen iz Dzenneta.
Pitas krscanina: Kome se klanja: Nikome. Kome se molis: IKONAMA, KIPOVIMA i sl. To se zove paganizam. Sto i hriscanstvo jeste.

паганизам је то што се ви клањате камену који је пао са неба. примитивна племена су обожавала метеорите као свете и магичне предмете који их повезују са божанствима па су их често постављали у центар својих култова. тако је било и са арапском паганском вером пре Мухамеда, али је култ Црног Камена био очигледно сувише јак да би га Мухамед скроз одбацио- па му је само дао једно ново образложење и уклопио у систем нове религије. обожавање светих предмета који су пали са неба имаш и код старих Грка. то је случај са Паладијумом- кипом богиње Атине који је био једна од њихових најсветијих реликвија.
ниси ми одговорио- зашто се клањате Каби, то је обична зграда од камена. да ли је правио Авраам или Адам или Мухамед, то нема никакве везе. откуд култ грађевине у исламу? то важи и за Црни Камен.

aj, nauci me sta me uci Islam. Da se ne ponavljam imas gore.
Da Poslanik nije poljubio kamen iz postovanja, to niko ne bi ni cinio. To je samo obicni kamen. I svako to zna. Osim needukovanih nemuslimana. Klanjamo se Stvoritelju svjetova. Jednom i Jedinom.
Ne Trojici. Ne kamenu. A imas dokaz da je Abraham postavio kamen tu gdje jeste. Ali najlakse je zatvoriti oci, zar ne?

питање- да ли су Камен љубили и пре Мухамеда или је он први који га је пољубио и поклонио му се?
и немој да ми говориш како је Авраам саградио Кабу. нема доказа ни да је постојао Авраам, а камо ли да је нешто зидао по арапским пустињама. дакле- све се своди на веру. верујеш? ок, онда реци- ми верујемо да је Ибрахим саградио итд.. разумеш?
о мом образовању можеш говорити тек кад завршиш још нешто поред медресе, а до тад боље да ћутиш.
 
Napiši neku misao, koju je Isus rekao u Kuranu?

Kur'an je u potpunosti Allahov govor. Niti Issaov a.s., niti Muhammedov s.a.w.s.. (sto ne znaci da Allah s.w.t. ne navodi sta je rekao Isa a.s.) Kur'an u prevodu znaci: Boziji govor.
Issa a.s. se spominje imenom 500% vise nego Muhammed s.a.w.s.. U Kur'anu postoji sura koja se zove Merjem (Marija), Isaova a.s. majka. Postoji i sura koja se zove ALI IMRAN. Sto znaci Imranova porodica. Imran je otac Merjemin.

Evo neke... Ali veliki bi broj citata bio. Isa a.s. je spomenut u 90 sura. Na 154 mjesta.

„A kad je Isa očita znamenja donio, on je rekao: "Donosim vam mudrost i dolazim da vam objasnim ono oko čega se razilazite. Zato se Allaha bojte i Meni se pokoravajte, Allah je moj i vaš Gospodar, pa se Njemu klanjajte, to je Pravi Put!" Ali su se stranke između sebe podvojile, pa neka iskuse nesnosnu patnju na Dan bolni oni koji o Njemu krivo govore!" (Ez-Zuhruf, 63-65).

“I kada meleki rekoše: O Merjema, Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Riječ: ime će mu biti Mesih, Isa sin Merjemin, biće viđen i na ovom i na onom svijetu i jedan od Allahu bliskih; on će govoriti ljudima još u kolijevci, a i kao odrastao, i biće čestit“, - ona reče: “Gospodaru moj, kako ću imati dijete kad me ni jedan muškarac nije ni dodirnuo?“ - “Eto tako“, - reče -, “Allah stvara ono što On hoće. Kada nešto odluči, On samo to kaze: Budi! - i ono bude.“ (Ali ‘Imran:45-47)

"O Merjema tebe je Allah dž.š., odabrao i čistom stvorio i boljom od svih žena na svijetu učinio." (Ali'Imran, 42)

"Ona reče: "Gospodaru moj, kako ću imati dijete kada me nijedan muškarac nije dodirnuo?" - "Eto tako", - reče, - "Allah stvara što On hoće. Kada nešto odluči, On samo za to rekne: ‘Budi!' - i ono bude" (Ali‘Imran, 47)

"A ona im na njega pokaza. "Kako da govorimo djetetu u bešici?" - rekoše. "Ja sam Allahov rob" - ono reče - "meni će On Knjigu dati i vjerovjesnikom me učiniti i učinit će me, gdje god budem, blagoslovljenim, i naredit će mi da, dok sam živ, namaz obavljam i sadaku udjeljujem, i da majci svojoj budem dobar, a neće mi dopustiti da budem drzak i nepristojan. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!" (Merjem, 29-33).

: „Kad Allah kaze: "O, Isa, sine Merjemin, sjeti se blagodati Moje prema tebi i majci tvojoj: kada sam te Džibrilom pomogao pa si s ljudima, u bešici i kao zreo muž, razgovarao; i kada sam te pismenosti i mudrosti, i Tevratu i Indžilu naučio..." (El-Ma'ida, 110).

„...i poslati kao poslanika sinovima Israilovim: "Donosim vam dokaz od Gospodara vašeg: napravit ću vam od ilovače nešto poput ptice i puhnut ću u nju, i bit će, voljom Allahovom, prava ptica. I iscijelit ću slijepa od rođenja, i gubava, i oživljavat ću mrtve, voljom Allahovom, i kazivat ću vam šta jedete i šta u domovima svojim gomilate; to će, uistinu, biti dokaz za vas, ako pravi vjernici budete." (Ali ‘Imran, 49).

„....i da potvrdim istinitost Tevrata, objavljenog prije mene, i da vam dopustim nešto što vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokaz od Gospodara vašeg - zato se Allaha bojte i mene slušajte." (Ali ‘Imran, 50).

„Poslije njih poslali smo Isaa, sina Merjemina, koji je priznavao Tevrat prije njega objavljen, a njemu smo dali Indžil, u kome je bilo uputstvo i svjetlo, i da potvrdi Tevrat, prije njega objavljen, u kome je također bilo uputstvo i pouka onima koji su se Allaha bojali." (El-Ma'ida, 46).

„Isaov slučaj kod Allaha isti je kao slučaj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: "Budi!" - i on bi". (Ali ‘Imran, 59)

"Mesih, Isa, sin Merjemin, samo je Allahov poslanik, i Riječ Njegova koju je Merjemi dostavio, i Duh od Njega..." (En-Nisa', 171).

"I zbog riječi njihovih: "Mi smo ubili (katelna) Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika!" A nisu ga oni ubili (ma katelehu) ni raspeli (ma salebehu), već im se pričinilo (Ŗubbihe). Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili (ma katelehu)." (En-Nisa',157)

U nastavku navedenog ajeta, za Isaovu, a.s., smrt se kaže slijedeće: „Već ga je Allah uzdigao (refea) Sebi. - A Allah je silan i mudar." (En-Nisa', 158).
 
Tipicno za vas. Mi kazemo, ne klanjamo se kamenu vec se je Kaaba pravac okretanja. Vi kazete, NIJE NIJE!
Isus kaze: JA SAM NE MOGU UCINITI NISTA! NIJE MOJA VOLJA VEC VOLJA ONOG KOJI ME POSLAO! (Ivan 5:30)
Vi kazete: NE, NE.. TI SI BOG! (neuzubillah)
On kaze: BOG JE SAMO JEDAN! Vi kazete: Ne, ne... TROJICA!
On kaze: Ne jedite svinjetinu i ne pijte alkohol! Vi: Ajde bre, nije vazna forma nego sustina... Ziveli!
On kaze: Dosao sam da potvrdim Stari Zavjet i da uputim na pravi put! Vi kazete: Ne, ne... Dosao si da te razapnemo na drvetu i ponizimo te do maximuma i poslije cemo reci da si dosao da prolijes svoju krv za nas da bi mi mogli da uzivamo dok ne umremo! URA!


о мом образовању можеш говорити тек кад завршиш још нешто поред медресе, а до тад боље да ћутиш.


Kakav FAIL! Kakva zabluda!

A imas dokaz da je Abraham sagradio Kaabu. Sta je.. Imas problem sa istorijskim dokumentima? Necemo skakati sa teme na temu. Izvoli... Poruka br. 3. ZOROASTRIANIZAM.
Najava Poslanika Muhammeda s.a.w.s. u dokumentu starom 3000 godina.
 
Kažeš da je ISus jedan od najvažnijih glasnika, koji se pominju u Kuranu.
Pa da čujem onda, šta je to Isus važno oglasio u Kuranu, a da nije samo bojte se Allaha i mene slušajte?

Hahhaha... Ti si prevrsio svaku mjeru...

1. Isus je jedan od najvecih Allahovih Poslanika! Jedini Mesih (Hrist).
2. Imas vise kazivanja o Isusu u Kur'anu nego li u Bibliji! Cak Kur'an govori o nekim cudima koje Biblija ne biljezi (kao govor dok je bio u besici (novorodjence)).
2. Tuzno je da nisi procitao Kur'an. Procitaj pa ces znati!
 
Hahhaha... Ti si prevrsio svaku mjeru...

1. Isus je jedan od najvecih Allahovih Poslanika! Jedini Mesih (Hrist).
2. Imas vise kazivanja o Isusu u Kur'anu nego li u Bibliji! Cak Kur'an govori o nekim cudima koje Biblija ne biljezi (kao govor dok je bio u besici (novorodjence)).
2. Tuzno je da nisi procitao Kur'an. Procitaj pa ces znati!

Da li je Isus poslat da kaže: ne čini drugome, ono što ne bi voleo Tebi da se čini i voli bližnjeg svog, kao sebe samog?
 
зашто је Каба правац окретања? била је правац окретања и многобожачким Арапима (ту су се налазили кипови њихових богова) а зашто је сад и вама? и зашто сте се прво окретали према Јерусалиму, па сте после променили правац? и где би се окретали кад би Каба била уништена- нпр. Јевреји испале ракетне пројектиле и све сравне са земљом, шта онда?
и даље ми ниси одговорио за Камен? да ли су га љубили и пре Мухамеда или је он први који је почео да поштује камен?
 
Da li je Isus poslat da kaže: ne čini drugome, ono što ne bi voleo Tebi da se čini i voli bližnjeg svog, kao sebe samog?

Postoji hadis koji dosta lici na ovo. I sve je to super. Ali ako ti je neispravno vjerovanje... Sta? Na prvom mjestu je da imas ispravan iman (vjeru). Prvo SPOZNAJ PRAVI PUT pa ga onda slijedi. A ne, prvo slijedi nesto za sta ces na kraju saznati da je bil pogresno? Ne, tako ne moze u Islamu.
 
Postoji hadis koji dosta lici na ovo. I sve je to super. Ali ako ti je neispravno vjerovanje... Sta? Na prvom mjestu je da imas ispravan iman (vjeru). Prvo SPOZNAJ PRAVI PUT pa ga onda slijedi. A ne, prvo slijedi nesto za sta ces na kraju saznati da je bil pogresno? Ne, tako ne moze u Islamu.

Kako može da pogreši onaj, koji sledi reči mesije ISusa?
 
зашто је Каба правац окретања? била је правац окретања и многобожачким Арапима (ту су се налазили кипови њихових богова) а зашто је сад и вама? и зашто сте се прво окретали према Јерусалиму, па сте после променили правац? и где би се окретали кад би Каба била уништена- нпр. Јевреји испале ракетне пројектиле и све сравне са земљом, шта онда?
и даље ми ниси одговорио за Камен? да ли су га љубили и пре Мухамеда или је он први који је почео да поштује камен?

Bog je odredio da to bude pravac okretanja. Danas to mozes da potkrijepis naukom. Nekom kome je to potrebno, ok. Kaaba je ukratko centar svijeta. (nulta zona magnetizma i tacka koja od juznog do severnog pola lezi tacno na zlatnoj sredini tj. u odnosu 1:1.61803) Itd. Vaznost toga mjesta mozes lako da utvrdis.
Nije bila pravac okretanja. U Kaabi su se nalazili njihovi kipovi. Abrahamova vjera se izgubila. Zato je bas u tom mjestu objavljen Kur'an.
Dzamija Al Aqsa u Jerusalimu je prva Kibla muslimana.

Sura Al-Beqara
142. Neki ljudi kratke pameti reći će: "Šta ih je odvratilo od Kible njihove prema kojoj su se okretali?" Reci: "Allahov je i istok i zapad; On ukazuje na pravi put onome kome On hoće."
143. I tako smo od vas stvorili pravednu zajednicu da budete svjedoci protiv ostalih ljudi, i da poslanik bude protiv vas svjedok. I Mi smo promijenili Kiblu prema kojoj si se prije okretao samo zato da bismo ukazali na one koji će slijediti Poslanika i na one koji će se stopama svojim vratiti. – nekima je to bilo doista teško, ali ne i onima kojima je Allah ukazao na pravi put. Allah neće dopustiti da propadnu molitve vaše. – A Allah je prema ljudima zaista vrlo blag i milostiv.
144. Vidimo Mi kako sa žudnjom bacaš pogled prema nebu, i Mi ćemo sigurno učiniti da se okrećeš prema strani koju ti želiš: okreni zato lice svoje prema Časnom hramu! I ma gdje bili, okrenite lica svoja na tu stranu. Oni kojima je data Knjiga sigurno znaju da je to istina od Gospodara njihova – a Allah motri na ono što oni rade.
145. I kada bi ti onima kojima je data Knjiga sve dokaze donio, oni opet ne bi prihvatili tvoju Kiblu, a ni ti nećeš prihvatiti njihovu Kiblu, niti će iko od njih prihvatiti ičiju Kiblu. A ako bi se ti za njihovim željama poveo, kada ti je već došla Objava, tada bi ti sigurno nepravedan bio.
146. Oni kojima smo dali Knjigu znaju Poslanika kao što sinove svoje znaju, ali neki od njih doista svjesno istinu prikrivaju.
147. Istina od Gospodara tvoga dolazi, zato ne budi nikako od onih koji sumnjaju!
148. Svako se okreće prema svojoj Kibli, a vi se potrudite da druge, čineći dobra djela, pretečete! Ma gdje bili, Allah će vas sve sabrati, - Allah, zaista sve može.
149. I iz svakog mjesta u kome budeš, ti lice svoje Časnom hramu okreni, istina doista od Gospodara tvoga dolazi, - Allah motri na no što radite.
150. I iz svakom mjesta u koje dođeš, ti lice svoje Svetom hramu okreni, i gdje god se nalazili, vi lica svoja prema toj strani okrenite, da vam ljudi ne bi imali šta da prigovore, osim inadžija između njih, - njih se ne bojte, Mene se bojte! – A da bih blagodat Svoju prema vama upotpunio i da biste na pravom putu bili.
151. Mi smo vam jednog od vas kao Poslanika poslali, da vam riječi Naše kazuje i da vas očisti i da vas Knjizi i mudrosti pouči i da vas ono što niste znali nauči.

Kaaba ce mozda uskoro biti srusena (Allah najbolje zna) (to je jedan od predznaka Sudnjeg dana). Ali to je qibla (pravac okretanja). Nista se ne mijenja u molitvi. Ostace isti pravac okretanja pri molitvi.
Ne znam da li je Ibrahim a.s. poljubio kamen, ali muslimani danas ljube kamen zato sto je jedan od ashaba vidio da je Poslanik s.a.w.s. poljubio kamen. Kamen se postuje jos od Adema a.s., prvog covjeka s kim je i spusten na Zemlji.
 
Kako može da pogreši onaj, koji sledi reči mesije ISusa?

Biblija koju cini vecina knjiga Pavlovih, rijeci Isusa! Kad se sve sabere sta je on rekao (i to ne znas da li je izmijenjeno). Mozes sve skupiti na 10-ak stranica.
Biblija sadrzi 10-ak hiljada gresaka i kontradikcija te samim tim nije vjerodostojna. Dok original Allahova s.w.t. objava, Indzil/Evandjelje koje je objavljeno Poslaniku Isau a.s. vise ne postoji jer je on dosao samo narodu Benu Israila koji je skrenu s Pravog puta. Objava je bila ogranicena vremenski. Kao i svaka prije Kur'ana jer je Poslanik Muhammed s.a.w.s. jedini Poslanik citavom cojvecantsvu i svim svjetovima.
 

Back
Top