Optimizacija sajta, google Page Rank, backlinkovi

Poruka
2.671
Pozdrav.
Hteo bih da vas pitam kako je moguce povecati google page rank? Da li to zavisi od broja back linkova koji vode ka samom sajtu il to dolazi vremenom?
Sajt je pusten online pre mesec dana, malo imam linkova sa drugih sajtova koji vode ka mom, da li zbog toga imam losu posecenost preko google? Trenutno ne mogu da razmenjujem linkove sa sajtovima koji imaju PR-od 2-6, sto je i razumljivo. Jedino mogu sa onima koji su u istom rangu samnom, a to je PR-0. Ne znam da li se to isplati? I ako moze neko da mi proveri samu optimizaciju sajta, tj neka vidi Page Source. sajt je http://www.fiksevi.info

Hvala unapred. Svaka crsta pomoci ce mi znaciti.
Pozdrav.
 
Pozdrav.
Hteo bih da vas pitam kako je moguce povecati google page rank? Da li to zavisi od broja back linkova koji vode ka samom sajtu il to dolazi vremenom?
Sajt je pusten online pre mesec dana, malo imam linkova sa drugih sajtova koji vode ka mom, da li zbog toga imam losu posecenost preko google? Trenutno ne mogu da razmenjujem linkove sa sajtovima koji imaju PR-od 2-6, sto je i razumljivo. Jedino mogu sa onima koji su u istom rangu samnom, a to je PR-0. Ne znam da li se to isplati? I ako moze neko da mi proveri samu optimizaciju sajta, tj neka vidi Page Source. sajt je http://www.fiksevi.info

Hvala unapred. Svaka crsta pomoci ce mi znaciti.
Pozdrav.

Молим?
 
Pozdrav.
Hteo bih da vas pitam kako je moguce povecati google page rank? Da li to zavisi od broja back linkova koji vode ka samom sajtu il to dolazi vremenom?
Sajt je pusten online pre mesec dana, malo imam linkova sa drugih sajtova koji vode ka mom, da li zbog toga imam losu posecenost preko google? Trenutno ne mogu da razmenjujem linkove sa sajtovima koji imaju PR-od 2-6, sto je i razumljivo. Jedino mogu sa onima koji su u istom rangu samnom, a to je PR-0. Ne znam da li se to isplati? I ako moze neko da mi proveri samu optimizaciju sajta, tj neka vidi Page Source. sajt je http://www.fiksevi.info

Hvala unapred. Svaka crsta pomoci ce mi znaciti.
Pozdrav.

Pagerank ti uglavnom zavisi od linkova koji vode ka tvoj sajtu. Manje je bitan broj, vise je bitan kvalitet, odnsono rang samih sajtova koji pokazuju ka tebi. Medjutim, Google polako uskljucuje pagerank iz svojih alata, zadnji veliki update je bio aprila prosle godine, i prema tvrdnjama vecine upucenih, postaje beznacajan, vec samim tim sto nija azuran.

Drugo, to sto imas losu posecenost preko googla, odnosno pretrazivaca, znaci da nisi odradio dobro optimizaciju za kljucne reci. Postoji preko 200 faktora koji su vazni i naravno, treba poceti od onih koji imaju veci uticaj... Ovde mozes da nadjes jednu dosta dobru listu seo faktora, rangiranih po vaznosti... kako pozitivnih, tako i negativnih...
http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors#ranking-factors
 
Pozdrav.
Hteo bih da vas pitam kako je moguce povecati google page rank? Da li to zavisi od broja back linkova koji vode ka samom sajtu il to dolazi vremenom?
Sajt je pusten online pre mesec dana, malo imam linkova sa drugih sajtova koji vode ka mom, da li zbog toga imam losu posecenost preko google? Trenutno ne mogu da razmenjujem linkove sa sajtovima koji imaju PR-od 2-6, sto je i razumljivo. Jedino mogu sa onima koji su u istom rangu samnom, a to je PR-0. Ne znam da li se to isplati? I ako moze neko da mi proveri samu optimizaciju sajta, tj neka vidi Page Source. sajt je http://www.fiksevi.info


Neka ti neko doradi seo na sajtu ... fali ti nekoliko meta tagova..
Takodje nisam video da imsa sitemap .. morao bi to da uradis ...

ps ako ti neko treba to da uradi evo , dobrovoljno se ja vljam da popricam o toj temi stobom :)
jedan od sajtova www.partizantkd.com kojima sam ja radio seo (ziv je svega 3 meseca ) za nekolicinu pojmova je prvi na googlu , ali zbog tematike nije previse posece :):):)
Mada belezi blagi porast iz dana u dan ...
 
Poslednja izmena:
U vezi Pagerank-a, www.funtours.co.rs sajt ima preko 3.000 backlinkova sa kvalitetnih sajtova ali i sa onih sa niskim page rankom. Mada, su svi vezani za turizam i nismo "gadjali " link po svaku cenu. Sajt je godinama rangiran sa Pagerank 3.. Inace, posecenost je dobra i optimizacija za pretrazivace odradjena. Ali, uvek moze bolje...Svaka sugestija dobrodosla

Pa kod tebe fali meta tagovi za pracenje sadrzaja, mislim da bi uz to jos bolje prolazio ...
Takodje posto je sajt radjen kroz wordpress tebi je olaksan posao , mada smatram da je tebi mnogo bitnije oni elementi koji vise nemaju veze sa kodiranjem vec sa internet marketingom ..
Veci broj backlinkova , ads oglasavanje (predlozio bih ti popbox sistem ) ili google oglasi ...
 
I nikad ne treba ocekivati preko noci.... Treba biti uporan...

Pa zar bi bilo logike da Google pusta sajtove koji su stari 1 mesec ili dva na bolja mesta nego one koji su stari godinama ili cak deceniju i vise?

Svakako da ne može preko noći...ali uz uporan rad i dobar SEO može za vrlo kratko vreme! Konkretno http://www.fantastick.rs/ dobio je PR4 za svega 3 meseca nakon startovanja.
Što poriče i konstataciju da sajt koji je star nekoliko meseci ne može da bude bolje rangiran od nekog sajta koji postoji 10-ak godina.
 
Ovo je potpuno točno. Osim toga, šta ljudi ne znaju kod razmjene linkova dešava se ovo: ti meni backlink prema mojoj stranici: +1. Onda ja tebi link sa svoje stranice: -1! Na kraju smo na nuli oboje (bar za Google)
Jednom sam iz znatiželje kupio 1000 backlinkova prema mojoj (staroj) stranici (www.webdominus.com) za 9.99 $. Za desetak dana poslali mi ljudi popis od preko 1000 linkova - svi rade. Što se ranka tiče, desilo se jedno veliko NIŠTA. Stranica dan-danas ima PR 1.
Sad sam napravio novu stranicu, ispoštovao sva pravila igre koja Google preporučuje, i za 3 mjeseca imam PR 6 (www.relativa.net).
 
Ovo je potpuno točno. Osim toga, šta ljudi ne znaju kod razmjene linkova dešava se ovo: ti meni backlink prema mojoj stranici: +1. Onda ja tebi link sa svoje stranice: -1! Na kraju smo na nuli oboje (bar za Google)
Jednom sam iz znatiželje kupio 1000 backlinkova prema mojoj (staroj) stranici (www.webdominus.com) za 9.99 $. Za desetak dana poslali mi ljudi popis od preko 1000 linkova - svi rade. Što se ranka tiče, desilo se jedno veliko NIŠTA. Stranica dan-danas ima PR 1.
Sad sam napravio novu stranicu, ispoštovao sva pravila igre koja Google preporučuje, i za 3 mjeseca imam PR 6 (www.relativa.net).

A google pravila igre su?
 
pa pazi uglavnom postavljas linkove gde god mozes kao ovde ja sada ;):D

uglavnom ovo je najlosije sto si mogao da uradis,pre svega ako postavljas link onda neka on bude anchor text,da ima neku vecu vrednost a ne ovako na slepo,klikni ovde,link i td. vec linkuj nesto kao " izrada web sajtova" ili one kljucne reci koje tipujes (jeftino, Izrada web sajta, izrada web sajtova, web dizajn, dizajn web sajtova, web dizajn, izrada veb sajtova)
drugo,proveris dal su linkovi na ovom forumu dofollow ili nofollow,takodje nije bitan broj koliko kvalitet,tj. da li se nalaze na stranici koja ina PR0 ili PR7,od pannda update-a odavno sistem ne funkcionise tako kako ti mislis,nije bito cija je devojka lepsa,vec koja je pozeljnija
lose stojis sa headings-om
sto se tice domena ,zna se vrednost .com domena u odnosi na druge

kao sto slogan kaze na sajtu
Mi nismo savrseni, ali nam je to cilj

daleko do toga da je sve to savrseno,jeste mozda primamljivo na oko ,ali za google je to nebitno

p.s zatrpavanje foruma backlinkovima i reklamiranje nije dozvoljeno
ako na ovaj nacin planirate biznis , predvidjam veliki broj nezadovoljnih klijenata​
 
Poslednja izmena:
ako nekom treba usluge SEO vrsim prijavu na preko 300 direktorijuma, 500-1000 artikla na razne wiki sajtove + (oko 250 blog komentara, image comment, whois post...)

Za Direktorijume i artikle na wiki dostovljam dokaz a za ono u zagradi ne mogu da dokazem to jest mogu ali morao bi rucno svaki url da lepim na notepad

PM meeeeeeeee
 
Dobro, tacno, priznajem, u pravu si. Tacno je i za nofollow i za follow i normalno da krstarica nece dopustiti follow linkove nama obicnoj raji pa da svako postavlja sta hoce itd...Ali, opet, klik ovamo klik tamo i posecenost raste :) ...Odprilike to je kao da kotrljas grudvu snega niz brdo..u pocetku moras da se pomucis, smaras sa postavljem linkova, razmenama banera, postavljanja blogova itd..ali kasnije trud se isplati. Za one koji se pitaju da li sajt moze da se izgura na dobru poziciju za "kratko" vreme odgovor je MOZE !
Sajt mora da se odradi perfektno u smislu onpage seo optimizacije, nekolicina solidnih backlinkova i posle ( par meseci - nisi valjda mislio da se pod "kratko vreme" podrazumeva dva dana :) pojavi i na prvoj strani. Naravno tu ima mnogo faktora pocevsi pre svega od kljucne reci za koju ustvari i optimizujes ceo sajt. Namerno sam rekao kljucne reci a ne kljucnih. ( Ko zna shvatice ). Ako sajt optimizujes za reci " Drndalo mrndalo " verovatno ces biti na prvom mestu i posle prve posete cika Googla tj njegovih robota :), ali ako imas jaku konkurenciju moras da se dovijas na razne nacine. Ispitujes, menjas, cekas, kombinujes, proveravas itd....Generalno tj teoretski govoreci Googlovi kriterijumi su jedno veliko sr.... i sramota za jednu tako veliku kompaniju. Zasmislimo sad ovu situaciju. Svako od nas trojice zeli da napravi web sajt koji ce se baviti ajde da kazemo "knjigama". Svi smo krenuli da pravimo u isto vreme sajtove.Svima nam je zajednicka kljucna rec "knjiga". Svi smo u isto vreme postavili sajtove na google i cekamo rezultate. Svi imamo manje vise slican dizajn i identicne kljucne reci. I sta sada ?:D.Ko ce biti prvi ko drugi a ko treci kada neko ukuca rec "knjiga" ?

Pretraga: Knjiga

Google: Ko ima kljucne reci knjiga ?
Odgovor: svi.

Google: Ko ima veci broj reci ?
Odgovor: svi imamo 150 kljucnih reci knjiga.

Google: Ko ima varijacije na kljucne reci " kjizi knjigama brigama tra la la la"
Odgovor: svi

Znaci sto se tice strana i samog sadrzaja i blogova i slika i video i sva ostala..sr.... svi sve imamo sve isto. Google je sada zbunjen i ne zna sta da radi, ipak ne moze staviti tri sajta na prvo mesto....u ocaju pita sledece:

Google: Ko je prvi postavio sajt ? Ciji sajt je najstariji ?
Odgovor: Svi smo postavili u isto vreme.

Google: " More da se terate u k...svi zajedno...". Google sada razmislja pa je...te ovi ludaci imaju identicne sajtove, sta sada da radim, moram nekako da ih razvrstam, koga da stavim na prvo mesto, koga na drugo, a koga na trece...
Znam kako da resim problem. Onaj ko ima najvise linkova ka sajtu taj ce biti prvi.

Dobro gospodine Google, znali smo da ces nas to pitati a odgovor je: SVI IMAMO ISTO i sta ces sada ?

Google: Izbacicu nove kriterijume za rankiranje sajtova ! Od sutra ko zeli da bude prvi mora da ima novi izmisljeni tag microdata...a kada svi postavite microdata ,izmislicu nesto novo itd....


Evo mojih saveta:
Savet broj 0
0. Kada Google kaze skoci ti pitaj koliko visoko :D

Ako nekoga ozbiljno interesuje optimizacija, poceo je da radi a interesuju ga neki segmenti ili detalji neka slobodno pita...
 
Ja imam pitanje :) krenuo sam da se bavim web design pre vise od 2 meseca i za sada mi je glavni sajt odgajivacnice pasa ex - YU. Za 2 meseca koliko sajt postoji, dosao je na 2. mesto za kljucne reci odgajivacnice pasa na google.rs. E sad, ideja mi je da objedinim na tom sajtu sve odgajivacncie sa prostora bivse drzave, a nisam razmisljao da se ne kaze svuda isto. Naime, u Hrvatskoj kaze se uzgajivacnica, a moje kljucne reci su sve sa odgajivacnica. Kako da izlazim i na google.hr, a da ne poremetim vec postojeci rank? Hvala :)
 
Dobro, tacno, priznajem, u pravu si. Tacno je i za nofollow i za follow i normalno da krstarica nece dopustiti follow linkove nama obicnoj raji pa da svako postavlja sta hoce itd...


odakle ti to da na krstarici nisu dofollow linkovi,proveri?

Yesterday, on October 17th, Google announced the much anticipated “Disavow Links” tool in Google Webmaster Tools.
This tool finally gives webmasters the much-needed ability to tell Google to “ignore” specific links and domains from poor quality link-sources.
Google’s new Disavow Links Tool allows any site owner to upload a list of URLs (or entire domains), with the promise that (in most cases) links from that site will be excluded from ranking algorithms within a matter of weeks.
Here’s what the interface looks like:
disavow.png


The Good News is…
If you’ve been a Penguin casualty, and have tried to remove as many links as you can but still can’t seem to recover, then you can use this new Link Disavow tool to essentially “delete” the poor quality links that are poisoning your website.
The effects don’t happen immediately (Matt Cutts reveals in
 

Back
Top