Optimizacija sajta, google Page Rank, backlinkovi

bio bi zahvalan nekom da pogleda moj sajt www.trimkop.rs i da mi kaze(osim sto nemam sajt map,jer neznam kako da ga napravim) sta bi trebalo popraviti a da malo popravim rangiranje na googlu. za kljucnu rec masinski iskop sam na super mestu(1 strana) ostalo sve negde 4,5,6,7 strana.sajt je nov i to mi je jasno,al dok starimo zajedno da ga popravljam.optimizaciju radim sam(ako se to moze nazvati optimizacija). jos me jedna stvar zanima a vezano za online proveru sajta,ja tako tumaram netom sto uspem sam da nadjem-nadjem,al me vise zbunjuje jer citam razne forume i razna misljenja.uh al sam dosadan-necu vise.pozz svim ljudima dobre volje.placam pivo za moju dosadu
 
bio bi zahvalan nekom da pogleda moj sajt www.trimkop.rs i da mi kaze(osim sto nemam sajt map,jer neznam kako da ga napravim) sta bi trebalo popraviti a da malo popravim rangiranje na googlu. za kljucnu rec masinski iskop sam na super mestu(1 strana) ostalo sve negde 4,5,6,7 strana.sajt je nov i to mi je jasno,al dok starimo zajedno da ga popravljam.optimizaciju radim sam(ako se to moze nazvati optimizacija). jos me jedna stvar zanima a vezano za online proveru sajta,ja tako tumaram netom sto uspem sam da nadjem-nadjem,al me vise zbunjuje jer citam razne forume i razna misljenja.uh al sam dosadan-necu vise.pozz svim ljudima dobre volje.placam pivo za moju dosadu
1. radi optimizaciju za svaku stranicu posebno. Nemoj na svaku samo nabacivati gomilu kljucnih reci.
Uzmi na primer stranicu rusenje objekata.

Budi konzistentan. nazif fajla ti je rusenje_objekata_u_niskogradnji.html, u titlu strane ti pise tri-m-kop rusenje objekata-niskogradnja, naslov na stranici ti je Rusenje starih objekata niskogradnja,lomljenje armiranog betona. Anchor tekst u meniju koji vodi ka toj strani je Rusenje objekata. Ono sto bih ja promenio je:
- Obrni ime firme i ime strane u naslovu. Neka uvek prvo ide ono sto je najvaznije za tu stranu a to je Rusenje objekata u nisko gradnji, pa tek onda tri-m-kop
- drzi se fraze za koju hoces da optimizujes stranu. Na primer, rusenje objekata. Neka se tako zove file (neki kazu da je bolje da budu regularne crtice nego donje, neki kazu da je svejedno, ja se uvek drzim srednjih)
- Naslov koji treba da ti bude na strani neka bude u H1 tagu i tu stavi samo ono sto je najznacajnije npr. Rusenje objekata ili rusenje objekata u niskogradnji. Ostalo stavi u podnaslov, recimo u h2, ako smatras da je takodje bitno
- Pocetak teksta ti je ok, mozes da boldujes rusenje objekata u prvoj recenici
- Jedina fotografija na strani ti ima neke tri nabacane fraze u alt tagu, fokusiraj se na kljucnu

2. Meni se licno ne svidja sto ti je sav css uvucen u samu stranicu i nalazi se u headeru. Bilo bi dobro da to izvuces u poseban css file. Postoje indicije da googl mehanizam zna da prepozna css i javascript na strani i da ga ne racuna, ali ja se jos uvek ne bih previse oslanjao na to i uradio bih sve sto mogu sam.
3. Izbaci gomilu kljucnih fraza koje si nabacao u keywords i stavi 2 ili tri koje se zaista odnose na tu stranicu. Na primer Rusenje objekata, Rusenje objekata u niskogradnji, Rusenje objekata - niskogradnja, ili tako nesto, ali ne vise o toga, nema potrebe za tim.

Zatim, da bi pojacao rejting te strane za tu kljucni rec, kada postavljas link na nekom forumu ili bilo gde, obavezno neka ti anchor tekst bude Rusenje objekata (ili alt tekst ako je u pitanju baner).

Sve ovo primeni na svakoj strani pojedinacno. I da znas, to je samo pocetak. posle toga nastavi da citas, pratis, gradis linkove i videces da ces polako da se kreces napred. Nemoj da ocekujes instant rezultate, ali u toj nisi konkurencija nije prevelika i uz konkretne i pametne poteze mozes da doguras do visoke pozicije.

Sa srecom!
 
Ja imam pitanje :) krenuo sam da se bavim web design pre vise od 2 meseca i za sada mi je glavni sajt odgajivacnice pasa ex - YU. Za 2 meseca koliko sajt postoji, dosao je na 2. mesto za kljucne reci odgajivacnice pasa na google.rs. E sad, ideja mi je da objedinim na tom sajtu sve odgajivacncie sa prostora bivse drzave, a nisam razmisljao da se ne kaze svuda isto. Naime, u Hrvatskoj kaze se uzgajivacnica, a moje kljucne reci su sve sa odgajivacnica. Kako da izlazim i na google.hr, a da ne poremetim vec postojeci rank? Hvala :)

A da dodas na sajtu hrvatski jezik? :-) Mislim da bi to bilo najbolje resenje! Druga stvar, nemas veliku konkurenciju pod tim kljucnim rijecima (ne vjerujem da ima na stotine odgajivacnica pasa u Srbiji tako da ti to ide u prilog) :)
 
"Imam svoj sajt" je gomila morona koja je sama pravila ili kupila patku za 100 jevra. Naučite jednom u životu, dobro napravljen sajt donosi novac a loše napravljen sajt je trošak od 20 evra godišnje. Dok god se trgovci budu bavili web dizajnom, glodaćete kosti. Svaki privatni biznis danas ima neverovatne potencijale u inostranstvu zahvaljujući jeftinoj radnoj snazi kod nas na balkanu. Ali, kada se više praznih glava spoje u jedan link - nastaje propast.

Iza svakog dobrog sajta se krije visoko obrazovanje, proučavanje tržišta, oblikovanje ponude, prezentacija proizvoda, mukotrpan rad koji ponekad traje i mesecima kako bi se izvukli maksimalni rezultati. Sa dobrim sajtom i obućar izvozi cipele.
 
Sto se tice backlinkova, ja proveravao broj pre neka 2 meseca. Bilo ih je oko 330. Medjutim pre neke 2 nedelje kad proveravao, odjednom 980 backlinkova ka mom sajtu. Ja krenem redom u pretragu i proveru, kad ono sve neki korejanski / kineski, nemam ni ja pojma, neki hijeroglifi... :-( Je l zna neko mozda o cemu je rec ?

Pozdrav!

P.S. Mogu i da ostavim link do sajta ako je potrebno, ali ne bih da spamujem.
 
zbog cega ti je vazan PR? slazem se da je lepo da imas visok PR ali je mnogo vaznije da se pojavljujes mna prvoj stranici na google. ja sam angazovala za optimizaciju sajta jednu agenciju i od kada sam na prvoj stranici imam mnogo vise posla. sajt je nov za PR ima malo da cekam U svakom slucaju dok nisam napravila novi sajt, koji je u skladu sa tim standardima i izgradila malo linkova, nista. sad je sve ok. treba paziti sa ovim linkovima tako da se grade polako i najbolje je da angazujes nekoga a ti lepo radis svoj posao :)
 
zbog cega ti je vazan PR? slazem se da je lepo da imas visok PR ali je mnogo vaznije da se pojavljujes mna prvoj stranici na google. ja sam angazovala za optimizaciju sajta jednu agenciju i od kada sam na prvoj stranici imam mnogo vise posla. sajt je nov za PR ima malo da cekam U svakom slucaju dok nisam napravila novi sajt, koji je u skladu sa tim standardima i izgradila malo linkova, nista. sad je sve ok. treba paziti sa ovim linkovima tako da se grade polako i najbolje je da angazujes nekoga a ti lepo radis svoj posao :)

Apsolutno se slažem da PR nema veze on dolazi sam ukoliko ti je sajt kvalitetan. Isto tako kao sto si ti linkovala svoj sajt to radimo i mi npr: igrice i nema potrebe da nekog placamo da (tebe) nam to uradi
 
Ima potrebe jer vas sa tom taktikom nema koliko vidim ni na prve dve strane na Googlu, za reč "igrice". Nije SEO puko postavljanje linkova sa anchorom za koji smo zainteresovani. To je bilo tako pre više od 5 godina, danas se to radi malo složenije. :D

50% bolja pozicija ako se anchor tekstom linkuje.(mogu ti dokazati) Problem je danas sto nemas gde da linkujes osim po nekim nasim domacim forumima.
 
Poslednja izmena:
Posto vecina ne zna kako da pocne da pravi backlink-ove, resio sam da napravim mali tool.

Besplatno postavite Vas backlink na razmena-linkova.vodoinstalaterbeograd.biz

Ukoliko se desi da niste odmah odobreni, uveravam vas da redovno proveravam email, tako da su u pitanju sati pre nego sto se vas link pojavi na home stranici - dobicete email obavestenje cim se pojavi :).
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top