Претерана радост или претерана жалост?

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Људи или претерују у претераним изливима радости или у претераним изливима жалости. Први сувише расипа а други се сувише уздржава. Ето, има и таквих људи који када им дође дете на свет не умеју да се радују адекватно са другима него и тај опит уврштавају у неку болесну тривијалност као да се ништа ново није догодило. И не само то, него и другима не дозвољавају да се радују са њима као да је неки грех у питању. Може то да буде и свадба (типа: „Не правим ништа па те зато и не зовем!“), или нешто друго. Дакле, чак и она страна која подразумева учешће у нечијој радости бива ускраћена онима који желе заједницу у томе. Штавише, мени такав опит радости има благе подударности са опитом жалости. Није ни чудо што неки ни благодат Литургије не осећају на својој кожи ако истој на овакав начин приступају као да се ништа ново није догодило под сунцем. И опет, превага духа материјализма у оном негативном а не васкрсном погледу (јер материја има своје место и улогу). Постаје битно колико ће се дарова добити од оних које (не) волиш. Читава плејада патогених односа! А ја желим да се из свега тога искључим, дисконектујем, и да, чак поред својих промашаја, останем само на путу једноставности Божије чија љубав све пред собом поравњава не поистовећујући се са лукавством фамилијарног, политичког, религиозног или било каквог склопа.

какво је ваше искуство?...

 
Video sam koliko poznajes misao apostola Pavla. Tako da tvoja pozivanja na Svete Oce mozes slobodno da bacis u vetar. Ili su mozda, po tebi, Sveti Oci zabranjivali da covek ima sopstveno rasudjivanje?

Slažem se.Um nam je dat da bi služi na korist.Originalnost je prava stvar.I Sveti oci su u svojim delima bili itekako originalni.Zbog čega ne bi i mi?
 
Slažem se.Um nam je dat da bi služi na korist.Originalnost je prava stvar.I Sveti oci su u svojim delima bili itekako originalni.Zbog čega ne bi i mi?

Slazem se ali je vise nego ocigledno da ima pacenika koji se plase da misle svojom glavom. Kao uvredice Boga sto imaju razum. Istorija Crkve pokazuje da su svetitelji prethodno mnoge skole izucavali. A drugo, i kad su govorili Duhom Svetim, sigurno nisu bili u nekom Nostradamusovom transu da ne bi znali sta govore, nego su svoj um utkivali i prozimali sinergijom.
 

Back
Top