zabrinuti roditelji

  • Začetnik teme goranknsg
  • Datum pokretanja
G

goranknsg

Gost
Imam problema sa detetovom uciteljicom u skoli,maltretira mi dete i zlostavlja.Obratila sam se direktoru ali on nista ne preduzima,bila sam na razgovoru kod pedagoga i ostalo je da se svi sastanemo zajedno i da resimo problem.Posto se oni svi stite izmedju sebe, to su ostale samo prazne price.Neznam kome da se obratim za pomoc pa bih molio nekog ko zna da mi pomogne,tako da oni shvate da to nije njihova privatna skola.Unapred zahvalan zabrinuti roditelj.
 
Pa dete je alergicno na histamin tako da mu stalno curi nos.Da bi svaki put kada hoce da obrise nos morao da pita uciteljicu da izadje na hodnik da to uradi,zato sto se njoj gadi da on to radi u ucionici.I onda je normalno da ce mu se i deca rugati.
 
Ne znam da li vase dete ide u neku kaubojsku skolu ili neku u kojoj vlada red, ali u svakom slucaju prosvetni radnici su novim zakonom jako podlozni kaznama za svako ponasanje prema deci koje moze da ih povredi - prosto receno,zakonski uciteljica moze da odgovara i ako se dere na ucenika.

Na vasu primedbu trebalo bi da reaguju pedagosko psiholoska sluzba skole i direktor, a zatim hijerarhijski nagore nacelnik skolske uprave u vasem gradu, prosvetna inspekcija i sl.

Ipak, pre tuzakanja ipak bi trebalo da direktno popricate sa uciteljicom i pokusate da se na fin nacin sporazumete. U suprotnom, alternative su vam promena ucitelja, tj . odeljenja ili skole....
 
Logicno je da treba da se izadje radi izduvavanja nosa.a ja mislio da je te bog zna kakvo zlostavljanje..to je stvar kulture...mislim da ce biti glupo zaliti se..da ga bije ili ponizava na neki drugi nacin to bi bio ozbiljan problem...i zar se ne sramoti vise kad svi cuju kako on izduvava nos ili kad lepo kulturno izadje napolje i to odradi....
i kakve su to gluposti o kaznama za dranje???a shta je sa klecanjem na kukuruzu??verujtemi iz takvih skoli u kojima vlad red izlaze divljaci jer polako postaju svesni sta im nastavnici smeju pa to iskoriste
 
Samo umilno i polako sa uciteljicom, razumem te potpuno, ali delom razumem i nju. Zamisli kad bi tvoje dete duvalo nos svakih 5 minuta, to dekoncentrise ostalu decu i zacas se napravi haos, pogotovu klinci kad imaju pundravce u nizim razredima, a pomisli da ga jos ona time i stiti, zamisli da ga sutra deca zovu slindza ili nesto slicno! Pricajte zajedno i saradjuj sa njom, jer ucitelji su ti koji dete mogu da pokrenu ili upropaste a mi to nikako ne kapiramo! Nemoj joj biti na suprotnoj strani! Razmisli koji je najbolji nacin za tvoje dete! A sto je dete alergicno,svako dete u zivotu ima persiod kad je slabo i svaki se roditelj uplete u probleme opterecen brigama, kao da ih samo on ima! Polako i sve ce se srediti! Ne treba ti da dete premestas posle u drugi razred il skolu, sve to lose utice na njega!
Zelim ti svu srecu!
 

Back
Top