Savet, pomoc za 5.1

E sakupi ti jos malo para pa kupi Altec Lansing MX-5021 pa kada ti bude trebalo bolje sakupi jos malo para pa zameni uz doplatu (inace to je 2.1 sistem) a veruj mi da vredi svih 16.000 din. Ostalo bi bilo pojacalo + zvucnici a to bi mnogo kostalo!
 
sonne:
E sakupi ti jos malo para pa kupi Altec Lansing MX-5021 pa kada ti bude trebalo bolje sakupi jos malo para pa zameni uz doplatu (inace to je 2.1 sistem) a veruj mi da vredi svih 16.000 din. Ostalo bi bilo pojacalo + zvucnici a to bi mnogo kostalo!
MX-5021 16.k din :shock:
Ja sam uzeo za 135€ bez PDV-a, sad je oko 160€.
Ko bre dere toliko?
Da nisi mozda mislio na FX-6021? Mada oni su koliko sam cuo malo slabiji od MX-5021, ali ih nisam cuo uzivo.
I neko moje misljenje je da je AL 621 bolji od MX-5021. Jeste malo ruzniji i nema daljinac, ali je zvuk nesto bolji. A kostali su oko 80€ (sad oko 90-100€).
 
Да не отварам ко зна коју тему....
Стање је следеће: Требају ми 5.1 звучници и одговарајућа картица. Као и обично доста сам ограничен кешом, па би ми требала ова комбинација до неких 100-120€ (нипошто више). Сада имам неке пластиканере који су добри само за Балашевића и Марлија, а чим крене нешто јаче... Квалитет звука ми је много важнији од јачине (гласноће) пошто не волим баш много да убијам комшије :wink: , а и соба ми има невероватних 10 квадрата... Е да, како се ти звучници уопште распоређују? Код већине другова сам видео да их држе у једној линији што ми је доста глупо зато што не видим како се онда постиже 3D ефекат. Ако два иду назад (као што ми се чини) треабају ми дужи каблови да бих могао да "добацим" до полице. Да ли се то може доградити или морам и то да убацим као важан параметар при куповини? И још једно питање, приметио сам да код многих модела стоји home theater (или нешто слично, ви већ знате), па шта им то значи?!!
Још једном, 5.1 звучници + картица за 100-120€
 
Ево, не знам колико, али дуго сам копао и сада размишљам о Altec VS3151, а још нисам сигуран за картицу, можда Creative Audigy LS. Шта мислите?
 
oko 80 jevreja je Creative Audigy kartica, ali nisam siguran koliko je pametno to sad kupovati, nesto sam cuo da na svaku Nforce2 integrisanu mozes da nakacis 5.1 -ja imam Audigy ali mi svira q-urcu posto nemam 5.1 sistem...
 
Дакле боље је да узмем SB live! него Audigy LS? Не знам, за Audigy 2 немам кеша (ако за звучнике дам 90€, до магичне цифре :wink: ми остаје 30€)....
 
pitanje za nekog ko ima Audigy ili slicno: opcija- Bass Redirection / Cutoff frequency, mi ne radi kako sam ocekivao, ponasa se vise kao Volume nego Cutoff..
sta treba da se podesi da bi ona lepo radila na 5.1 zvucnicima??? (mozda treba povezati digitalno zvucnike sa muzickom, ako je to, gde da kupim gajtan?)
 

Back
Top