Tezak zivot?

L

Lik

Gost
Nijedna osoba nije ovca da tu osobu okolina valja po
sopstvenom vidjenju. Mozda deca iz "normalinijih" sredina imaju vece sanse za uspeh u zivotu, ali ko je stvorio ovu "nenormalnu" sredninu ako to nismo mi sami? I vidim, osim kukanja, malo je ko sta vise uradio da popravi stvari. Zato, ako nista ne radimo da napravimo sredinu boljom (jao, pa mislite na decu!) nemamo ni prava da zivimo bolje.
 
Lik:
Nijedna osoba nije ovca da tu osobu okolina valja po
sopstvenom vidjenju. Mozda deca iz "normalinijih" sredina imaju vece sanse za uspeh u zivotu, ali ko je stvorio ovu "nenormalnu" sredninu ako to nismo mi sami? I vidim, osim kukanja, malo je ko sta vise uradio da popravi stvari. Zato, ako nista ne radimo da napravimo sredinu boljom (jao, pa mislite na decu!) nemamo ni prava da zivimo bolje.

Jao, ovo je trebalo da bude odgovor na temu o teen zivotu...ako neku operator ovo vidi molim ga da ovo obrise. Hvala
 
e slazem se sa tobom u potpunosti ali ako je buducnost na nama onda kada budemo bili u situaciji da resaqvamo neka kljucna pitanja trebalo bi da mi budemo ti koji ce neke stvari promeniti ako budemo svesni toga
 
Ko sto sam rekao, ovo i ne bi trebala da bude nova tema, nego samo odgovor na "tezak period odrastanja". Ipak drago mi je se neko slaze sa onime sta ja mislim.
 
ej ljudi, ovo je stvarno cudno
da te pitam Lik, a sta ja da uradim? mislim sta da uradim da "poboljsam" svoju sredinu? da ne bacam djubre na ulicu? nagovorim ortaka da ne vari? pomognem pticici koja je slomila nogu? mislim, jeste, slazem se da NESTO treba uraditi, ali STA to ti meni reci?
 
Idealno resenje bi bilo da se kandidujes za predsednika. pobedis na izborima (nacin nije bitan) pa da mislimo o nekim korenitim promenama :-) .
Meni licno smeta je drustvo dosadnjakovica u kojem zivimo gde svako ne zna da sta hoce ali zna da kuka kako to ne moze da ostvari. Hiljadu puta sam bio u situaciji da pitam nekoga "pa sta ti u stvari hoces, sta ti je tako uskraceno tebi a da nije ostalima?". Nikada nisam dobio odgovor. Samo kada bi se svako borio za svoje snove i ne bi dosadjivao ostalima o svojim i tudjim problemima, ne bi bilo ikakvih problema. Negativno misljenje stvara negativan svet. Pozitivan pogled je dovoljno dobar za pocetak...dok se ne uhvatis predsednicke fotelje :-p ...
 
Mi ne treba da resavamo probleme dolazecih generacija,vec ove nase kojih je i sada previse...Besmisleno je pricati o tome ko sta moze da uradi od nas,mi ne mozemo sami da uradimo nista,nismo mi sposobni za to....
 
samo se vi nadajte:)))......nema buducnosti za nas:)....istina je da na nama svet ostaje...zato sto svi jednog dana ima da riknu...i naravno mi cemo da se brinemo o sebi pa posle o svojoj deci pa unucima dok i mi ne crkneo i tako ce ici usve u krug...to sto kukamo to je normalno i pre nas su kukali ,a i poslece:)... takav ti je zivot i najbolje je pomiriti se sa time....
 
znas sta,ne zelim da ispravljam tudje greske iovako sam rodjen na pogresnom mestu u pogresno vreme tj. 7.6.1983. bgd. pa sa svojih 20 god sam preziveo 4 rata.kazi mi gde to ima,pa kako da ne kukam
 
Preziveli ratove, videli stradanja, tezak zivot, radiacija, glupa muzika, sve je crno... zar ce te ostatak zivota ziveti u nekom samosazaljevanju sebe. Ja nisam psiholog pa se necu muciti da vam olaksam muke ili resim probleme, ali ima leba i za nas. Ako je zavrseno sa mestom u kojem zivite, zasto ne date sve od sebe da odselite, svet vam je na raspolaganju, samo treba dosta truda a to je problem.
Onaj strah sto vi svi nosite u sebi od neuspeha ipak vas jede, i jesce vas dok ne zavrsite. Pa recimo i da ne uspete da odete, zar nije zivot sa nadom u bolje sutra bolji od crnila u koje ste se zavili?
 
Nije istina mi se uopopste ne zavijamo u crno. Cak mislim da posle svega sto smo svi preziveli je super sto smo uopste ostali normalni... Pa da vam ispricam pricu. Po mnogima ja imam sve: lepotu, pamet, pare, puno prijatelja. Nije istina! Za pocetak niko nema sve! Od lepote nije ostalo nista (dobro malo preterujem). Pogledajete nadimak - Barbika, aha uopste ne licim. Sa crnm kosom i tamnom plavim ocima, majkom koja je polu jevrejka a polu ruskinja i sa arabijskom krvi u sebi, kao da sam se celog zivota trudila da ostvarim taj ideal savrsene lutkice. Ameican dream girl! Britney Spears, Pamet je snalazljivost. Prijatelji su lazni - dok sam na vrhu tu su. zar su prijatelji oni koji se raduju tvom neuspehu. Pare nisu ni moje. Dok budem bila Barbika imacu ih koliko hocu... I lik ovo nije samo moja prica, i nije izmisljena prica ili iz nekog filma. I svaki dan kad se probudim ponavljam sebi nesto u stilu sve je ok! Sve je ok, ali ja sam tako sama...
sama... verovali ili ne... reci ces da sam razmazena da samo od mene zavisi kako i sta, da promenim sredinu?! ja jednostavno nisam srecna verujete zivot je tezak ako ste sasvim sami, ako svaki dan morate da se folirate i da budete ono sto niste...
 
Barbie girl,
ako si nesrecna zasto ne zivis drugacije? ako prezires lazne prijatelje zasto ih i dalje drzis uz sebe? ako svi misle da imas sve, kako onda na kraju kazes da gotovo nemas nista?
nesrecna si jer nisi ono sto jesi, nego ono sto drugi vide u tebi. ti ne pokusavas da drugima stavis do znanja sta ti hoceh nego tebi ostali govore kakvom te zele...zar sam nadimak barbie nije dovoljan dokaz? dok sama sa sobom ne razjasnis sta si, sta zelis i koliko mozes, nikada se neces osecati "potpunom".
 
Nancy:
ej ljudi, ovo je stvarno cudno
da te pitam Lik, a sta ja da uradim? mislim sta da uradim da "poboljsam" svoju sredinu? da ne bacam djubre na ulicu? nagovorim ortaka da ne vari? pomognem pticici koja je slomila nogu? mislim, jeste, slazem se da NESTO treba uraditi, ali STA to ti meni reci?
Ako nagovoris ortaka da ne vari, samo ces jos vise skenjati sredinu!
;-)
 
Причајте шта оћете,ал највећи проблем нашег друштве је бела куга.Сваке деценије нас је за 1000000 мање,све је више баба а све мање младих...а ништа се поводом тога не ради.
 
Bela kuga? ima leka! alo bre majmuni, manje filmova i neta, vise prakse...zar ce se bela kuga izleciti gledanjem nekog glupog foruma na krstarici? ajd, nemoj da sam vas opet ovde video. Id'te pravte decu, da i vasi dedovi budu ponosni na vas...da vasa deca mogu da kazu da su sklepana na brzaka, ko od bedaka ali da su ipak jaka. jaka omladina pravi jako drustvo, jako drustvo pravi osecaj sigurnosti, osecaj sigurnosti dace vam mnogo vise samopouzdanja... sa tim moci cete da pravite jos vise dece, i jos vise i jos vise... zato prestanite da se obrazujete na krstarici i trazite vise iskustva... zato sinak buducnost nase zemlje zavisi na tvojim ledjima, ako ne radis to zbog sebe pomisli na druga predsednika i nasu voljenu otadzbinu...sta ti vise treba. Hahahahahahahaha

Srecno!
 
Ja se izvinjavam sto upadm ovako u raspravu ali nisam mogao da pre cutim.vi mislite da je samo ovde tako tesko?Da je tesko tesko je ail sta ces tuses bolje biti nemoze.Treba vremena da bi doslo do promena a pre svega treba para!!!!Vi sigurno imate bolje teme da date za razgovor!!!!
 
somebody:
samo se vi nadajte:)))......nema buducnosti za nas:)....istina je da na nama svet ostaje...zato sto svi jednog dana ima da riknu...i naravno mi cemo da se brinemo o sebi pa posle o svojoj deci pa unucima dok i mi ne crkneo i tako ce ici usve u krug...to sto kukamo to je normalno i pre nas su kukali ,a i poslece:)... takav ti je zivot i najbolje je pomiriti se sa time....
Pricaj samo u svoje ime
 
Ej,pa nije sve tako crno....naravno,da nezivimo u nekom sjajnom vremenu,ali nemozemo cekati da se sve samo od sebe sredi,a isto tako nismo ni MI toliko kompotentni da bismo resavali neke probleme koji muce celokupan ljudski rod...ali zato posto ima puno tih koji nisu spremni da se bore za sebe i za svoje ciljeve,mi nesmemo da se povinujemo njima i njihovom 'kmecanju',vec moramo da idemo dalje i sve ce biti lepse......bez pesimista!
 
dr_bre:
Ja se izvinjavam sto upadm ovako u raspravu ali nisam mogao da pre cutim.vi mislite da je samo ovde tako tesko?Da je tesko tesko je ail sta ces tuses bolje biti nemoze.Treba vremena da bi doslo do promena a pre svega treba para!!!!Vi sigurno imate bolje teme da date za razgovor!!!!

Prva pametna na ovoj temi.. Koliko vas ovde sa ove teme koji kenjate znate sta je kriza, nemastina ovo ono?? Znate, ali znate sa TVa, i mogu se kladim da vecina ovde nije prosla 10 deo sranja koja sam ja prosao pa opet ne kenjam ovde da je tesko, iako mi i sad nije bolje mnogo.. E pa onda mamini i tatini sinovi i cerkice pricajte vi ko je kupio skuplje tike i lone to bi vam lepse lezalo kao tema nego ovako nesto..
 
Nijedna osoba nije ovca da tu osobu okolina valja po
sopstvenom vidjenju. Mozda deca iz "normalinijih" sredina imaju vece sanse za uspeh u zivotu, ali ko je stvorio ovu "nenormalnu" sredninu ako to nismo mi sami? I vidim, osim kukanja, malo je ko sta vise uradio da popravi stvari. Zato, ako nista ne radimo da napravimo sredinu boljom (jao, pa mislite na decu!) nemamo ni prava da zivimo bolje.

Tako je!!
 
deca iz ne normalnih okruzenja imaju vece sanse u zivotu jer su prekaljeni,a ova iz normalne sredine su dobra,a dobri nikada ne uspevaju! Ne mozes sam da menjas sredinu,ljudi su takvi,gowna i treba pobeci odavde sto dalje i nikada se vise ne vratiti ako nisi i sam gowno od coveka.
 

Back
Top