cuda bozija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

rockstena

Zainteresovan član
Poruka
248
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?
 
Pa eto, meni je pravo čudo u pravoslavlju taj manastir sv. Vasilija.
Tamo kaluđeri nakupe štake pa naslažu uz zidove da su to kao ostavili oni što su došli na štakama, a otišli na rolšuama.

I sad... Meni čudo kako to neko ne pokrade noćom. :eek:
 
Pa eto, meni je pravo čudo u pravoslavlju taj manastir sv. Vasilija.
Tamo kaluđeri nakupe štake pa naslažu uz zidove da su to kao ostavili oni što su došli na štakama, a otišli na rolšuama.

I sad... Meni čudo kako to neko ne pokrade noćom. :eek:

Govoris o mestu na koje nikad nisi krocio i verovatno nikad neces ni skupiti hrabrosti da odes tamo i vidis stvari drugim ocima.
Tvoj izbor je da ne verujes i ja to, naravno postujem...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?

Mislis da Isusa na pegli!?

amd_iron.jpg


Nadam se da se neko nece uvrijediti, samo se salim. Ali moram sa da odregujem na "NIJEDNA NEMA" a pogotovo na "TAKO".
 
Pa eto, meni je pravo čudo u pravoslavlju taj manastir sv. Vasilija.
Tamo kaluđeri nakupe štake pa naslažu uz zidove da su to kao ostavili oni što su došli na štakama, a otišli na rolšuama.

I sad... Meni čudo kako to neko ne pokrade noćom. :eek:

neki rolerima neki na skejtu

koi ce ti ****** shtake to ni za potpalu ne valja..
 
Šta je to objavljeno u Psalmima?
Možda nešto u vezi Muhameda?

U istoriji bilo je oko 124.000 vjerovjesnika a od toga 300 su bili poslanici. Da li su svi imali knjige, ne znam, ali su dolazili sa nekim novim objavama.
Injjil je objavljen Isau a.s., Zebur objavljen Dawudu a.s. a Musau a.s. Tewrat. Zebur ili Psalmi su objavljeni Dawudu a.s.. Kakav je bio original ne mozemo znati. Ono sto se nalazi u Bibliji je toliko koliko je. Skoro sam vidio neko vazno prorocanstvo u Psalmima. Odnosilo se na nacin pozivanja na molitvu. Pokusacu pronaci...
Ne shvatam sta zelis da pitas? Psalmi/Zebur je samo jedna od Allahovih s.w.t. objava. U Islamu Muhammed s.a.w.s. je pecat poslanstva. Poslednji Boziji poslanik. Ali je covjek. Odabran od Boga. Prenio je Boziju objavu. U Islamu se obozava Bog, Jedan i Jedini a sto se tice poslanika, NE PRAVIMO RAZLIKU.

Al-Beqara
285. Poslanik vjeruje u ono što mu se objavljuje od Gospodara njegova, i vjernici – svaki vjeruje u Allaha, i meleke Njegove, i knjige Njegove, i poslanike Njegove: "Mi ne izdvajamo nijednog od poslanika Njegovih." I oni govore: "Čujemo i pokoravamo se; oprosti nam, Gospodaru naš; tebi ćemo se vratiti."
286. Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih: u njegovu korist je dobro koje učini, a na njegovu štetu zlo koje uradi. Gospodaru naš, na kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo! Gospodaru naš, ne tovari na nas breme kao što si ga tovario na one prije nas! Gospodaru naš, ne stavljaj nam u dužnost ono što ne možemo podnijeti, pobriši grijehe naše i oprosti nam, i smiluj se na nas. Ti si Gospodar naš pa nam pomozi protiv naroda koji ne vjeruje!
 
Ne shvatam sta zelis da pitas? Psalmi/Zebur je samo jedna od Allahovih s.w.t. objava.

E, pa vidiš u Psalmima David kaže: "REČE Gospod Gospodu mome: Sedi Meni s desne strane, dok položim neprijatelje Tvoje za podnožje nogama Tvojim"...

Nemoj samo da iskoči neka "originalna" verzija Psalama kao što je iskočilo "originalno" "Jevanđelje" po Varnavi (brodovi uplovljavaju u Jerusalim)
 
E, pa vidiš u Psalmima David kaže: "REČE Gospod Gospodu mome: Sedi Meni s desne strane, dok položim neprijatelje Tvoje za podnožje nogama Tvojim"...

Nemoj samo da iskoči neka "originalna" verzija Psalama kao što je iskočilo "originalno" "Jevanđelje" po Varnavi (brodovi uplovljavaju u Jerusalim)

Ne mogu iskociti originali jer su sve objave prije Kur'an vremeski bile ogranicene. I one vise ne postoje. Pa makar izaslo jos 50 verzija Biblije. A Varnava je po Bibliji bio jedan od Isusovih apostola. A znate da je postojalo preko 80 evandjelja. Problem je sto se vi sledbenici Pavla, daleko od Isusovih ucenja. (bez uvrede) Ali ne slijedite skoro nista od Isusa. Niti se molite kao on, niti se hranite kao on, niti vjerujete kao on (NA OSNOVU BIBLIJE, nemoj mene napadati...).

Psalmi 88:9
Oko moje usahnu od jada, vičem te, Gospode, vas dan, pružam k tebi ruke svoje.

56544118.jpg


Psalmi 95:6
Hodite, poklonimo se, pripadnimo, kleknimo pred Gospodom tvorcem svojim.

muslim-pray.jpg


Matej 26:39 (Isus) I otišavši malo pade na lice svoje moleći se i govoreći: Oče moj! ako je moguće da me mimoiđe časa ova; ali opet ne kako ja hoću nego kako Ti.

islam-prayer.jpg
 
Poslednja izmena:
zavisi od coveka do coveka

Katastrofalno. Ako hoces vjeruj ako neces ne moras. Vjeru ne moze niko dokazati. Ja bih poludio tako. Nije vam lako, nema sta.

''Na nebesima i na Zemlji, zaista, postoje dokazi za one koji vjeruju; i stvaranje vas i životinja koje je razasuo, dokazi su za ljude koji su čvrsto ubijeđeni; i smjena noći i dana i kiša koju Allah s neba spušta da pomoću nje zemlju, nakon mrtvila njezina, oživi i promjena vjetrova – dokazi su za ljude koji imaju pameti. To su Allahovi dokazi koje ti kao istinu navodimo, pa u koje će, ako ne u Allahove riječi i dokaze Njegove oni vjerovati?'' (El-Gašija, 3 – 6)
 
Govoris o mestu na koje nikad nisi krocio i verovatno nikad neces ni skupiti hrabrosti da odes tamo i vidis stvari drugim ocima.
Tvoj izbor je da ne verujes i ja to, naravno postujem...

Ima mnogo mesta na kojima nisam bio, a želeo bih da ih vidim. Ostorški manastir nije jedno od tih mesta. A zašto bi mi za to bila potrebna hrabrost... pojma nemam.

Žalosno je gledati kako jedna vera navodno okrenuta večnom životu svoje dokaze zasniva na leševima. Meni to nekako deluje kao izraz očajanja i želje da ubedite sami sebe u nešto što ni sami ne verujete.

Od saponifikovanih leševa nakon potpomongute mumifikacije, mnogo više bi ubedila objektivna naučna ekspertiza makar jednog tog navodnog čuda isceljenja.
No leševa ima, kao što ih je oduvek bilo, a ekspertize nema, niti će je biti.
E, zato ja ne idem Ostrogu i zato se Ostrog kloni da dođe meni. :)
 
Katastrofalno. Ako hoces vjeruj ako neces ne moras. Vjeru ne moze niko dokazati. Ja bih poludio tako. Nije vam lako, nema sta.

''Na nebesima i na Zemlji, zaista, postoje dokazi za one koji vjeruju; i stvaranje vas i životinja koje je razasuo, dokazi su za ljude koji su čvrsto ubijeđeni; i smjena noći i dana i kiša koju Allah s neba spušta da pomoću nje zemlju, nakon mrtvila njezina, oživi i promjena vjetrova – dokazi su za ljude koji imaju pameti. To su Allahovi dokazi koje ti kao istinu navodimo, pa u koje će, ako ne u Allahove riječi i dokaze Njegove oni vjerovati?'' (El-Gašija, 3 – 6)

Ne razumem odakle izvlacis ovakve zakljucke ali nije ni bitno , nema potrebe da napadas

I da cuvaj se da ne poludis
 
Ne razumem odakle izvlacis ovakve zakljucke ali nije ni bitno , nema potrebe da napadas

I da cuvaj se da ne poludis
Ja vidim da je Allah meteorolog. Neka vrsta svetog Ilije.

A beše onaj o Muji koji umre, al na ulazu u raj navali da oće da vidi Alaha, il neće ni da ulazi u raj. Na kraju, malo molio, malo podmitio i puste ga kod boga.
- Šta se radi, Mujo, oš kahvu? :)
- Ne treba mi kahva. Samo htedoh da vidim Allaha. :worth:
- Sad će i Allah, samo da ukuva kahvu. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top