cuda bozija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
moze naravno ali ti se lako prepoznaju a ovi pravi sveti ljudi se ne eksponiraju u javnosti ne znam da li si cuo za serafima rouza koji je ziveo i umro u vreme televizije a da nema niti jedan njegov snimak ili ava justin popovic i mnogi drugi,a sveti ljudi su samo posrednici izmedju boga i ljudi koji su toliko duhovno bili uznapredovali da ti i ja ne mozemo to da zamislimo.

- Da vidiš bre! z:shock: Tri vrste predjela, čorba, riba, ovooolka komadina pečenja sa prilogom, salata, torta i litra vina. Sve za 50 dinara.
- Di to ima? :eek:
- Pa, nema nigde... :( ...Al, je'l da je jeftino z:lol:
 
ma da kako da ne zasto nema onda nemas neki snimak pa da vidimo verovatno mu je onda kovceg otvorenog tipa pa ga obozavaoci posecuju ma da kako da ne.

Odma dođe. :)


I da... Postoje posetioci. Pre tridesetak godina i ja sam bio jedan od njih. Tada je u Moskvi postojao nastrani običaj da mladenci nakon venčanja svrate i do Lenjinovog mauzoleja, pa su se mogle videti mlade u belim venčanicama i one sa uznapredovalim trbuhom u venčanicama pastelnih boja, kako tamo ulaze. :eek:
 
Zar nije bogohuljenje verovati u cuda koje cini neko drugi a ne sam Bog ili Isus?

Zasto ne procitas ovo sto sam vec postavio?

Дела апостолска, глава 2

17. И биће у последње дане, говори Господ, излићу од Духа свог на свако тело, и прорећи ће синови ваши и кћери ваше, и младићи ваши видеће утваре и старци ваши сниће снове;

Јован, глава 14

11. Верујте мени да сам ја у Оцу и Отац у мени; ако ли мени не верујете, верујте ми по тим делима.
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
14. И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
16. И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
17. Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.
 
ovo se bre ocito vidi ili je balsamovano ili je neko vajarsko delo prije ce biti da je izvaljano vostana figura sve na svome mestu e u tome je vidis razlika izmedju balzamovanja i svetih mostiju pogledaj mosti svetoga A leksandra Svirskog,gore sam negde vec postavio.
 
Ne molis se kostima, nego Svecu koga je Bog proslavio.

Dobeo, to sam time hteo da kazem... molis se svecu a to meni ne ide u glavu zasto? kad pise kao sto si i sam naveo ,,И шта год заиштете oд Оца у име моје, оно ћу вам учинити''.
I nema drugo sem Hrista po kome mozemo dodci Ocu.

I u Bibliji nigde ne vidim primer molitve upucene nekome cetvrtom.
 
To gospod cini cuda kroz svete svoje,pa npr kod mirotocivih ikona ne kmolis se drvetu vec onome svecu koji je na slici zar to nije logicki,a bogohuljenje je negirati cuda bozija.
 
ovo se bre ocito vidi ili je balsamovano ili je neko vajarsko delo prije ce biti da je izvaljano vostana figura sve na svome mestu e u tome je vidis razlika izmedju balzamovanja i svetih mostiju pogledaj mosti svetoga A leksandra Svirskog,gore sam negde vec postavio.
Pitao si što se moćnici ne balsamuju.
Evo ti jednog što se balsamovao. :)

Rekao si da ne mož da se vidi
Pokazao sam ti da mož da se vidi. :)

Nika nisi zadovoljan, ali si vazda neobavešten. :mrgreen:
 
Ja vidim da je Allah meteorolog. Neka vrsta svetog Ilije.

A beše onaj o Muji koji umre, al na ulazu u raj navali da oće da vidi Alaha, il neće ni da ulazi u raj. Na kraju, malo molio, malo podmitio i puste ga kod boga.
- Šta se radi, Mujo, oš kahvu? :)
- Ne treba mi kahva. Samo htedoh da vidim Allaha. :worth:
- Sad će i Allah, samo da ukuva kahvu. :D

Zazi , Zazi :D
 
A evo jos nesto besmrtna:

A kod vas nema cuda jer nemate Duha Svetoga ...

Јован, глава 14

11. Верујте мени да сам ја у Оцу и Отац у мени; ако ли мени не верујете, верујте ми по тим делима.
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
14. И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
16. И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
17. Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.

:klap:
:super:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?
U većini drugih religija postoje čuda i "istinski dokazi", pa nije jasan tvoj stav, osim u slučaj da sa istima nisi upoznat, a to je onda već stvar neznanja.
 
Pa ne bogohulim na svoju veru jerbo znam da je ona istinska a stvarno ne znam koja su to cuda u drugim religijama,jel mozda sai baba cudo,navedi mi neke velike ljude iz razlicitih religija,sta su to napisali,a kod nas pravoslavaca ima svetaca i svetaca i toliko napisanih dela........
 
A koji su to dokazi u drugim religijama ?
Na primer:
[/QUOTE]



Pa ne bogohulim na svoju veru jerbo znam da je ona istinska a stvarno ne znam koja su to cuda u drugim religijama,jel mozda sai baba cudo,navedi mi neke velike ljude iz razlicitih religija,sta su to napisali,a kod nas pravoslavaca ima svetaca i svetaca i toliko napisanih dela........
Znaš da je tvoja vera istinska, ali zato pojma nemaš o drugim verama? :think:
Zanimljiva situacija, zar ne?
Da te pitam, kako onda možeš znati da je tovja vera istinska?
 
Tako sto sam procitao dela i dela svetih otaca i ima ih jos toliko da ih nemogu procitati do kraja zivota,zasto njima da ne verujem zar nisu oni pamrtniji i od mene i od tebe.
 
Pa ne bogohulim na svoju veru jerbo znam da je ona istinska a stvarno ne znam koja su to cuda u drugim religijama,jel mozda sai baba cudo,navedi mi neke velike ljude iz razlicitih religija,sta su to napisali,a kod nas pravoslavaca ima svetaca i svetaca i toliko napisanih dela........

Slazem se, pravoslavlje je denominacija hriscanstva poznata po inflaciji cuda koja svedoce da se radi o jedinom autenticnom bozijem otkrovenju. Tako je, na primer, cudo nad cudima kada u jednoj, nazovi, pravnoj, civilizovanoj i demokratskoj drzavi

:per:
 
Tako sto sam procitao dela i dela svetih otaca i ima ih jos toliko da ih nemogu procitati do kraja zivota,zasto njima da ne verujem zar nisu oni pamrtniji i od mene i od tebe.
Drugim rečima, nisi pročitao, dakle ni saznao, ni sve o sopstvenoj veri, za koju tvrdiš da znaš da je ista istinska, a o drugim verama pojma nemaš... i svejedno tvrdiš da znaš da je tvoja vera istinska? :dontunderstand:

Stvarno mi nije jasno na osnovu čega znaš da je tvoja vera istinska, ako o drugim verama ne znaš ništa... :think:

Što se tiče Svetih otaca... ima ih raznih i tvrditi da je neko od njih ili svi pamentniji od tebe ili od mene je potpuno neosnovano, zato što nemaš aršin koji bi nas sve samerio.
 
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?

Hahhahahhahahha.... kakav egocentrizam :D
Sve religije sveta imaju svoja "cuda"... od hinduizma do hriscanstva :)
Samo sto jos niko nikad nije dokazao ni jedno cudo...
Elem, zasto bog nikad ne izleci one koji imaju amputirane delove tela? :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top