Gvozdeni rov...
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Gvozdeni rov...

Početnik
    Učlanjen
    30.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Gvozdeni rov...

Knjiga Milorada Lukovica Legije...Na stranu sve ovo oko njega ali knjiga je dobra i oslikava jedno vreme iz ugla direktnog ucesnika.
    "Svim mojim saborcima,
    onima kojih vise nema
    i onima koji zive sa pitanjem
    o smislu svog zrtvovanja"

Posle Radovana Karadzica, ciji je roman bio apsolutni hit na nedavnom beogradskom sajmu knjiga 2004., jos jedan covek odlucio je da se posveti - pisanju.Milorad Lukovic Ulemek Legija, svojim brojnim zanimanjima (muzicar, vojnik, policajac, kriminalac) pridodao je jos jedno. Kako javljaju beogradski mediji, covek koji je optuzen za organizaciju ubistva srpskog premijera Zorana Djindjica, ali i mnoge druge zlocine (ukljucujuci i ubistvo jednog bivseg predsjednika Srbije) - postao je i romanopisac. Najcuvaniji srpski zatvorenik napisao je roman koji se zove “Gvozdeni rov”, i zanrovski pripada, najavljuje izdavac, ratnom pismu. Kako tvrde iz te izdavacke kuce Legija je roman napisao dok se krio, nakon Djindjicevog ubistva. Tiraz 100000 primeraka.

Ističe se
    Učlanjen
    19.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

...sta reci na sve to?....sto se pre naviknemo da je istina jako ruzna,valjda cemo i pre shvatiti da jedino ima smisla....uciniti nesto lepo,makar samo na momenat....eto,u tome se sastoji zivot... :wink:

Primećen član Glas Sauronov (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Legija je svestrana licnost. Mislim da cu kupiti tu knjigu i mozda joj cak dati prednost prilikom citanja...
    A cekaju me brojna dela epske fantastike, uvod u Dinu i tako to.
    8)

Slične teme

1. Legija - Gvozdeni rov
    Autor teica11 u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.10.2005., 23:41
  2. Gvozdeni rov
    Autor Blade_1983 u forumu Književnost
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.01.2005., 14:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu