CUNAMI

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Katastrofa!!!Necu pisati sta se deslio to svi vec znate.Hocu samo da pitam nesto.Zna li neko gde je Amerika u ovoj prici sa Cunamijem?Kako je moguce da pored svih onih spijunskih satelita nisu stigli da jave onim ljudima da se evakuisu.Amerika je uvek bila osvedoceni humanitarac sto nisu pokusali da spasu one ljude?Mozda su spavali pa nisu videli onaj mali talas od 50 metara?Toliko tuzno,toliko jadan i bedan je ovaj svet u 21.veku da ja nemam reci.
Narodu Azije preti sada i pandemija kolere.Procene medjunarodne zdravstvene organizacije su da ce jedna takva pandemija odneti od 200 do 500 hiljada novih zrtava.Gde su sada ekonomski razvijene zemlje da pomognu?
Znate sta ce sledece da se desi?MMF ce verovatno odobriti kredit zemljama Azije sa rokom otplate od oko 300 godina,znaci ekonomski ce da ih unazade.Ako do pandemije dodje,ovaj kontinent ce verovatno hermeticki da se zatvori i beli svet ce ostati srecan i zadovoljan kao da se nista nije desilo dok ce tamo vladati smrt i masovna patnja.
U ovim trenucima stidim se sto sam covek :oops:
 
Pa nije bas tako, u toku je najveca humanitarna operacija u istoriji covecanstva. Medjunarodna Federacija Crvenog krsta i crvenog polumeseca je podigla najveci medjunarodni apel za pomoc u svojoj istoriji. Obzirom da je i dosta amerikanaca stradalo, malo je verovatno da su oni to znali a cutali. Naime, ovo su pre mogli da predvide seizmolozi nego spijunski sateliti. Oni se fokusiraju na tacku koja zanima onoga ko ih kontrolise, a ne gledaju celu povrsinu planete pa da primete nesto sto se iznenada desi. Bilo je u vestima da su australijski seizmolozi otkrili sam zemljotres, ali nisu mogli da predvide da ce cunami da se formira, posto to nije uobicajena pojava u indijskom okeanu. Evo par korisnih linkova u vezi humanitarne pomoci:

www.ifrc.org
www.icrc.org
www.who.org

U vezi ove katastrofe sam pokrenuo temu na 'Prirodnim naukama', pa koga zanima, neka pogleda.
 
:?
užas...
ali neka neka ovo nam je nauk...džabe se ovde ujedamo i nadmudrujemo...evo šta je život! dođe talas i odnese te i? šta imaš? jel on bira šta si i ko si!
e ovo je off topic

samo nekako mi se čini da izostaje saosećanje prema tim ljudima ovde,kod nas...
 
Стварно се пребаците на природне науке. Не видим неку већу повезаност са политиком, изузев ако га није послао БинЛаден или Садам или Слоба можда?
 
ne znam i mene nekako bas briga, kao, ufff to je daleko..tamo su oni kosooki : ))) mislim rpeko icq-a moguce je naci nekog pa popricati al..mrzi me
 
И у овој несрећи се може видети лицемерје које испољавају лидери западних земаља. Сада је њима, тобоже, јако тешко због тог земљотреса, пале свеће 31-ог децембра у поноћ, скромније славе Нову годину, јер сви, ето, пате због трагедије у Азији.

Наравно да то није тачно. Не пате они због оних несретних Филипинаца и Тајланђана, већ због својих бахатих туриста који су се тамо затекли у том тренутку. Да су погинули само Азијати, па нека их је погинуло и милион, мислите да би тада ови Европљани палили свеће и туговали?! Сигуран сам да не би ни прстом мрднули.

У сваком случају, верујем да сада хуманисти, комунисти, Ново доба и остали који се залажу за смањење светске популације, трљају руке, јер је наша планета сиромашнија за око сто хиљада људи.
 
?:
ne znam i mene nekako bas briga, kao, ufff to je daleko..tamo su oni kosooki : ))) mislim rpeko icq-a moguce je naci nekog pa popricati al..mrzi me
a sta kad bi nama zatrebala pomoc?!slicne prirode,kako bi se osecao da neko kaze:"Sta...Srbija...znas kako me boli K* za tamo neku zemlju"lol
 
Cupi NS:
Стварно се пребаците на природне науке. Не видим неку већу повезаност са политиком, изузев ако га није послао БинЛаден или Садам или Слоба можда?
moze svasta da bude, ispitivanje nekog novog oruzija npr. bolesnih umova je mnogo na ovom svetu.
 
Pobunjenik:
И у овој несрећи се може видети лицемерје које испољавају лидери западних земаља. Сада је њима, тобоже, јако тешко због тог земљотреса, пале свеће 31-ог децембра у поноћ, скромније славе Нову годину, јер сви, ето, пате због трагедије у Азији.

Наравно да то није тачно. Не пате они због оних несретних Филипинаца и Тајланђана, већ због својих бахатих туриста који су се тамо затекли у том тренутку. Да су погинули само Азијати, па нека их је погинуло и милион, мислите да би тада ови Европљани палили свеће и туговали?! Сигуран сам да не би ни прстом мрднули.

У сваком случају, верујем да сада хуманисти, комунисти, Ново доба и остали који се залажу за смањење светске популације, трљају руке, јер је наша планета сиромашнија за око сто хиљада људи.

ti izlivi saosecanja (nebitno da li su iskreni ili ne) su, u najmanju ruku, dobri spoljnopoliticki potezi...

za razliku od nas, koji cekamo da Srbe terorisu na Kosovu, da bismo se tek onda setili da palimo svece ispred spanske ambasade zbog teroristickog napada tamo, a pre nedelju dana nam je bilo kul sto ginu "imperijalisti".
eto licemerja...
 
Malo je sumnjivo to, sto se amerika malo pokasno ukljucila u akciju pomoci nastradalim zemljama...
U toku je najveca akcija sakupljanja dobrovoljne pomoci...u istoriji.Do sada suma sakupljenog novca premasuje cifru od 2 milijarde € :shock: ...eh ,kad bi samo 10% tih para dospele do pogodjenjih ljudi,bilo bi dovoljno...ali na zalost....samo mali deo bude iskoriscen za stvarnu pomoc(i to snime kamere iz svih uglova)Dakle od tih para se kupe razni paketi,proizvedeni u zapadnim zemljama......a najveci deo tog novca ce biti potrosen,kao astronomske plate...ljudima koji ce voditi i planirati ponovnu izgradnju....razume se.....to su ljudi iz zapadnog,odnosno prvog sveta...
U svakom slucaju....ako je zaista prirodna katastrofa(a najverovatnije da jeste)je istovremeno...veliki posao i biznis za zapadni svet
To je isti model,kao u hrvackoj ili bosni za vreme rata....I tad je bila velika akcija dobrovoljnih priloga NAHBAR IN NOT....od koje je kupljena kompletna stara zaliha zivotnih namirnica(2000 kamiona)i trasportovana u hrvacku i bosnu.....i tamo bila u prodavnicama za PRODAJU...pa ko ima pare ...izvolite...
Ili pomoc medjunarodne zajednice bosni.....+ odobreni kredit....a pare idu za plate stranih rukovodilaca, ....koji eto, treba da razmisljaju umesto njih(bosanaca)...
Mislim,zalosno.....
 
Да ли је овај земљотрес можда најављен вековима, да не кажем хиљадама година унапред?

Да ли је у "Откривењу Јована Богослова", глава 6, стих 14, описана несрећа у Азији?

"И небо се измаче, као књига кад се савије, и свака гора и острво с мјеста својијех покренуше се."

Наравно, ко још у 21-ом веку верује у овакав апокалиптични сценарио? Можда управо они који се залажу за успостављање НОВОГ СВЕТСКОГ ПОРЕТКА.

Да ли ће из њихових редова доћи будући Светски Диктатор - остаје да се види.
У сваком случају, земљотреси, поплаве, суше и остале непогоде су најава нечега што долази.
 
DeDa:
?:
ne znam i mene nekako bas briga, kao, ufff to je daleko..tamo su oni kosooki : ))) mislim rpeko icq-a moguce je naci nekog pa popricati al..mrzi me
a sta kad bi nama zatrebala pomoc?!slicne prirode,kako bi se osecao da neko kaze:"Sta...Srbija...znas kako me boli K* za tamo neku zemlju"lol

pa to i kazhu.koga je boello d. kad je bio rat. kao shto i tebe bole d. za kosovo, osim ako nemash neke rodjake tamo. ili shto se tamo neke komshije na smrt mlate u susednoj zgradi. a realno i nije tvoje da izigravas nekog komandosa i da ides u daleke predele i spasavash jadne ljude. i sad im mi shaljemo pomoc...pa mi ne mozemo sebe da izdrzavamo a njima saljemo?? mislim ok da smo prebogati kao shto nismo??
sumaher je dao 10 miliona evra
e da al to dodje talas i odnese te.. :I
 
A zamislite "pomoć" K.Brajanta i još ponekih
bogataša.Čovek je obećao pomoć žrtvama cunamija
u iznosu od 1000-hiljadu- dolara za svaki svoj
koš na prvoj sledećoj utakmici."Pretrgao se..."
Dobar je košarkaš,ali...
 
Slobodance:
A zamislite "pomoć" K.Brajanta i još ponekih
bogataša.Čovek je obećao pomoć žrtvama cunamija
u iznosu od 1000-hiljadu- dolara za svaki svoj
koš na prvoj sledećoj utakmici."Pretrgao se..."
Dobar je košarkaš,ali...
Pa ako ćemo tako i nije morao ništa da da.
On je ipak pomogao na svoj način.
 
Stvar je da sada svi pokazuju kako im je stalo, jeftinije je dati par dolara nego uzeti reklamu na TV, a bojim se da ce kroz pola godina svi zaboraviti na te ljude, koji su ipak okrenuti sami sebi, kao i bilo gde u slucaju nesrece. I dok vlade zapadnih zemalja zdusno izdvajaju sredstva za pomoc, potajno se raduju ovom dogadjaju, jer on znaci smanjenje korporacijskih (privatnih) investicija u taj region, veca kolicina novca ce ostati u okviru njihovih granica, sto znaci da ce vise poreza naplatiti...
 
Možda se neki ovde neće složiti samnom, ali ako je već moralo da dođe do katastrofe, milslim da je donekle *dobro što se ova nesreća desila baš pred Novu Nodinu. Pitate se zašto?
Pa iz prostog razloga što se baš u to vreme ljudi osećaju najdarežljivije :)
 
Molim te obrisi ovaj svoj post. Ne postoji nista dobro u nesreci, niti ce se ljudi nauciti za ubuduce, ako sada obrate malo vise paznju na jedne probleme samo ce poceti da zaboravljaju na neke druge.
 
DisMisaL:
Molim te obrisi ovaj svoj post. Ne postoji nista dobro u nesreci, niti ce se ljudi nauciti za ubuduce, ako sada obrate malo vise paznju na jedne probleme samo ce poceti da zaboravljaju na neke druge.
Neću ga izbrisati
Kao što sam VEĆ REKLA, ova katastrofa je bila neminovna, pa je *dobro što se desila baš za Novu Godinu

Važno je da sada ti ljudi dobiju pomoć, a pošto su sada praznici dobiće VIŠE NOVCA!
Ovo jeste poprilično hladno, ali je realnost!

A što se tiče ovoga *saće na ovo da obrate pažnju, pa će da zaborave duge probleme* je jedna od najglupljih stvari koje sam imala prilike da pročitam na ovom forumu...
 
Ili ce, kao sto rekoh i na zalost, doci do neke nove prirodne katastrofe, pohare, rata ili gladi. Nisam protiv pruzanja pomoci, ako to neko moze sebi da priusti i trebalo bi da tako cini, da se ugleda na velika imena dobrotvora iz proslosti svoga i drugih naroda. Smeta mi sto ce neki uvek koristiti tudju nesrecu za licnu promociju, razni sportisti kojima lose ide, zaboravljeni glumci i pevaci i tako. Ne znam da li si gledala "Mis Tajni Agent" kada parodiraju sve te lepotice sto najvise u svom zivotu kao zele mir u svetu.
 
DisMisaL:
Ili ce, kao sto rekoh i na zalost, doci do neke nove prirodne katastrofe, pohare, rata ili gladi. Nisam protiv pruzanja pomoci, ako to neko moze sebi da priusti i trebalo bi da tako cini, da se ugleda na velika imena dobrotvora iz proslosti svoga i drugih naroda. Smeta mi sto ce neki uvek koristiti tudju nesrecu za licnu promociju, razni sportisti kojima lose ide, zaboravljeni glumci i pevaci i tako. Ne znam da li si gledala "Mis Tajni Agent" kada parodiraju sve te lepotice sto najvise u svom zivotu kao zele mir u svetu.
Čula sam za taj film (čini mi se da igra Sandra Bulok)
I slažem se za ovo što si napisao. :)
a to za *Mi smo lepe i želimo miru u svetu* je davno postala neka rutina, nešto što se odrazumeva.

Smeta mi samo to što si veliki pesimista u celoj stvari, znam da je izginulo mnogo ljudi, ali isto tako osećam da priroda prema nama nije tolko surova i da nam već sprema drugu katastrofu...
**************

Volela bih da posetiš *cunami - šta se to događa sa svetom?* na tinejđerima, iznenadio bi se kakvu smo raspravu tamo napravili (poslednje 2 strane su stvarno odlične, ja se ne sećam da sam ranije videla, pročitala tako nešto :) ).
 
Rasprava vam je zaista bila zrela, i kad tako kazem ne mislim nikome da spustim na osnovu njegovog misljenja, uzrasta ili sta vec. Bilo bi zanimljivije kada bi ovde na Krstarici cesce bilo takvih rasprava umesto raznih izivljavanja koja sada dominiraju, samo kad bi povodi za kvalitetnu diskusiju bili manje tragicni.
 

Back
Top