Knjige, nove i najjeftinije u gradu

HeBePoBaTaH_

Poznat
Poruka
7.004
Kupio sam u poslednja dva dana :

-Najlepse pesme Radeta Drainca (100 din)
-"Naklapala", Bohumil Hrabal (20 din)
-Najlepse price Dragoslava Mihailovica (100 din)
-Najlepse pripovetke Mirka Kovaca (100 din)
Knjige dva grcka savremena pisca kao i roman Nikosa Kazancakisa iz Edicije "Veliki romani" za 300 dinara!
Ove naslove kao i jos mnogo drugih, mozete naci u najstarijoj knjizari u Beogradu (na pocetku Kneza)
 

Šta je bilo sa šampitom :?: :wink:

Malo da se osvrnemo na crnogorsko kiosk izdavaštvo "Vijesti".
Cena knjiga je 2.75 e , što je sasvim pristojn iznos, uzevši u obzir odličnu opremu izdanja.
Neki od naslova, koje sam nabavio od leta do sada, mada neke od njih već imam, nisam mogao da odolim:

"Vašar taštine", Vilijem Tikeri
"Zlatno runo" , Robert Grejvs
"Božanstvena komedija", Dante Aligijeri
"Drame" , Dž.B. Šo
"Drame i pripovetke", Čehov
"Drame" , Ibzen
"Oblomov" , Gončarov
"Ognjem i mačem" , Sjenkijevič


 
Pre dve nedelje sam kupila Lorku i Rastka Petrovica za 162 din, a danas:

Najlepse price: za 108din

Filip David
Mihajlo Pantic
David Albahari
Dragoslav Mihailovic
Basara (162 din)

Najlepse pesme: 108din

Branko Miljkovic
Rade Drainac

Kis, Pesme i prepevi, 162 din
Lazar Trifunovic, Slikarski pravci 20 veka, 270din
Prosvetina knjiga ljubavne poezije, 270 din

Valjda nista nisam zaboravila! :D
 
gledam oglase u Poltici i oduševim se: buket lepih ciculjki sa KNJIGAMA U RUKAMA
Mešu svima, počasno mesto NADA MARINKOVIĆ


Jel to ona što sam je čitala u srednjoj školi, RUKE? (Ti koja imaš ruke nevinije od mojih, itd)

O čemu se radi? Kakva je ta knjiga što ide uz novine?
 

Ozbiljno? Pa, nemoj mi to!
Ranko Marinković "Ruke"
a Vesna Parun :arrow: Ti koja imaš ruke nevinije od mojih i koja si mudra kao bezbrižnost...

Nada Marinković bi ti se dopala, ako nisi čitala ranije, a da si čitala ranije, mislim da bi kupila knjigu :wink:
btw. Radi se na izlasku novog romana G.P.
 
bah, pročitala dve recenzije i intervju (prvo KLIKOV, pa onda zaboravih gde, u nekom sumnjivom listu koga se dočepah, PREVOD SA HRVATSKOG; skraćen, ista slika i uredno potpisan prevodilac :wink:
Znam, estetika je u pitanju,
a intervju povodm iste je oooodličan - ne bi Eko izašao s Mona Lizom ni na večeru :lol:
 

Sabrana dela Danila Kiša u 15 tomova
"Geca Kon - Prosveta "; Urađena prema BIGZ-ovom izdanju iz 1995. ( redaktor Mirjana Miočinović ). Prvih deset tomova je identično izdanju "Djela" iz Zg. i Prosvete iz 1983., čiju je redakciju uradio sam pisac.

Poslednjih 5 tomova priredila je M.Miočinović. Građa je raspoređena: pesme i pesme u prozi ( od kojih najveći deo nije objavljen za života pisca ), kao i slobodna obrada Euripidove "Elektre"; Knjigu "Varia" čine svi oni tekstovi ( eseji, članci, prikazi, pripovetke, intervjui i jedan putopis ) nastali između 1954. i 1978, a koje Kiš nije uključio ranije.
 

Back
Top