Najbolji gothic/sympho bend

posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...
 
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...
Mislila sam vise na bendove tipa After Forever, Epica, Nightwish, Tristania itd...ali ok, zadovoljna sam odgovorom! :)
 
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...

Izvini,ali post punk period je sasvim druga prica,i samo Siouxsie and the Banshees su imali malo dodirnih tacaka sa punkom.(Prva svirka Sid Viciousa je bila bas u ovom bandu 1977.)
A sto se tice Bauhaus,imam ja sve od njih,od prvog albuma "In The Flat Field" iz 1979. do "Burning From The Inside" 1983.
i btw,sve sto si rekla nema nikakve veze sa goth muzikom.
 
Dont_Break_The_Oath:
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...

Izvini,ali post punk period je sasvim druga prica,i samo Siouxsie and the Banshees su imali malo dodirnih tacaka sa punkom.(Prva svirka Sid Viciousa je bila bas u ovom bandu 1977.)
A sto se tice Bauhaus,imam ja sve od njih,od prvog albuma "In The Flat Field" iz 1979. do "Burning From The Inside" 1983.
i btw,sve sto si rekla nema nikakve veze sa goth muzikom.
pa,to sto sam ja rekla nema veze sa goth METALOM,ali sa gothicom-pravim gothicom itekako ima!!!
i S&tB su na prva dva albuma neki punk,a kasnije i oni prelaze na post punk iliti GOTHIC.
i Sid im je bio prvi bubnjar.
 
Moon Child:
Dont_Break_The_Oath:
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...

Izvini,ali post punk period je sasvim druga prica,i samo Siouxsie and the Banshees su imali malo dodirnih tacaka sa punkom.(Prva svirka Sid Viciousa je bila bas u ovom bandu 1977.)
A sto se tice Bauhaus,imam ja sve od njih,od prvog albuma "In The Flat Field" iz 1979. do "Burning From The Inside" 1983.
i btw,sve sto si rekla nema nikakve veze sa goth muzikom.
pa,to sto sam ja rekla nema veze sa goth METALOM,ali sa gothicom-pravim gothicom itekako ima!!!
i S&tB su na prva dva albuma neki punk,a kasnije i oni prelaze na post punk iliti GOTHIC.
i Sid im je bio prvi bubnjar.

Izvini ali Siouxsie i kompanije nije imala nikakve veze sa punkom osim sa povezivanjem Sid Viciousa sa njima,a seti se ta dva prva albuma i ko je svirao gitaru na turneji njihovog drugog albuma "Joinhands".
To je bio Robert Smith iz The Cure,a taj covek je onda odbijao da ima svaki,ali svaki kontakt sa punkom.
A sve sto si ti rekla Moon,ima veze sa DARK musicom,ne Goth.Izvini,iskustvo govori ovde.
A malo mi je nejasno kako to moze Blind Guardian da svira goth ili sympho metal,to znaci da su ona dvojca gitarista nepotrebna bandu?Andre se ubi od solaza u zadnjih 18 godina a neko kaze da je to goth ili sympho metal?????????? Blind Guardian samo razvija svoju muziku,ne ide u symphony vode,vec se i dalje drzi onog imperativa koji se zove "Rage For Order" sto je presudno za njihov celokupni razvitak.
 
Dont_Break_The_Oath:
Izvini ali Siouxsie i kompanije nije imala nikakve veze sa punkom osim sa povezivanjem Sid Viciousa sa njima,a seti se ta dva prva albuma i ko je svirao gitaru na turneji njihovog drugog albuma "Joinhands".
To je bio Robert Smith iz The Cure,a taj covek je onda odbijao da ima svaki,ali svaki kontakt sa punkom.
A sve sto si ti rekla Moon,ima veze sa DARK musicom,ne Goth.Izvini,iskustvo govori ovde.
A malo mi je nejasno kako to moze Blind Guardian da svira goth ili sympho metal,to znaci da su ona dvojca gitarista nepotrebna bandu?Andre se ubi od solaza u zadnjih 18 godina a neko kaze da je to goth ili sympho metal?????????? Blind Guardian samo razvija svoju muziku,ne ide u symphony vode,vec se i dalje drzi onog imperativa koji se zove "Rage For Order" sto je presudno za njihov celokupni razvitak.
mozda gresim da su na prvom albumu punk,ali siouxsie je na pocetku nastupala u 101 clubu,i druzila se sa Johnnyjem Rottenom,a i Sid im je bio bubnjar.Mozda si u pravu sto kazes da ne znaci da su punk iako su povezani sa ove dve ikone punk muzike...
a mislim da je to sto ti zoves dark kod mene = gothic...
i blind guardian nema NIKAKVE veze sa gothic metalom :roll:
 
Oath, zasto u svakoj temi pokusavas da solis pamet drugima? Zar ti je toliko stalo da svi vide kako si ti mega heavy muzicar i sve ostalo i kako se besprekorno razumes u sve pravce metala_i_svega_ostalog? Ajde malkice samo iskuliraj, imam utisak da nisam jedini koga iritiras svojim napumpanim stavom...
Sto se tiche gothica, u poslednje vreme:
London After Midnight, Moonspell, Therion, Tristania (stara), Sirenia, 69 Eyes, Sisters Of Mercy... ima jos, ali ovo je ono sto najvise slusam...
 
fallentemplar:
Oath, zasto u svakoj temi pokusavas da solis pamet drugima? Zar ti je toliko stalo da svi vide kako si ti mega heavy muzicar i sve ostalo i kako se besprekorno razumes u sve pravce metala_i_svega_ostalog? Ajde malkice samo iskuliraj, imam utisak da nisam jedini koga iritiras svojim napumpanim stavom...
Sto se tiche gothica, u poslednje vreme:
London After Midnight, Moonspell, Therion, Tristania (stara), Sirenia, 69 Eyes, Sisters Of Mercy... ima jos, ali ovo je ono sto najvise slusam...

Nisam ja nikakav izvrstan heavy muzicar,samo sam sa godinama pratio dosta toga i znam sta spada pod koji zanr muzike.A to sto govoris da ja solim pamet drugima,,,,,daj molim te,prospi i ti nekoliko ne bas poznatih informacija i bicu ti zahvalan.
I nemam utisak da imam napumpani stav,ne znam ni ja sve,ali znam dosta,a kako ko shvata moje znanje,to nije moj problem.

Btw,ima li neko od Moonspell (sjajan band),pesmu Margareta?
 
...ja eto rekoh da svratim i da vam kazem da je metal bezveze. :D naravno, nisam mogla a da ne primetim, i bi mi simpaticno, sto je ovu temu pokrenula jedna rasta gal. Samo vam se kaze kako je reggae jedna tolerantna i fina muzika. ako, samo tako nastavi, rasta gal, daleko ces dogurati. a metal... ma. ja volim bathory, a sta je to, mislim, koja podvrsta, izvinicete me, ali nemam pojma. i volim pet pesama od Borknagar i isto toliko od Dimmu Borgira. naravno, onih sa orkestrom. i malo Blind Guardian. i jos sto nekih cuda, ali ne bih da se hvalim kako sam, boga ti, metalac, jer nisam, ali sam, istina, veci metalac od vecine metalaca koje znam. svejedno, metal je nekako... otkud znam. znam sta volim, a dal' su oni ovaj ili onaj metal, to cemo ostaviti zatucane metalce da se prepucavaju ko bolje i duze poznaje metal. mislim. metal. ako jos jednom ukucam rec "metal", mislim, da ce mi tastatura eksplodirati. BUM!
 
Rasta gal:
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...
Mislila sam vise na bendove tipa After Forever, Epica, Nightwish, Tristania itd...ali ok, zadovoljna sam odgovorom! :)

Ee vidis,onda definitvno Nightwish! :D
 
Rasta gal:
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...
Mislila sam vise na bendove tipa After Forever, Epica, Nightwish, Tristania itd...ali ok, zadovoljna sam odgovorom! :)

Ee vidis,onda definitvno Nightwish! :D mada ni ovi ostali nisu losi
 
Covece, ala ti volis da lupetas? Najpre termin "goth"
i krece izmedju ostalog bas od opisa Siouxsie i njene muzike. Pre toga su mislim tako opisivani fanovi da li Sex Gang Children ili neke od grupa koje su svirali u Batcave klubu. Vec se ne secam dobro. Ali se dobr osecam one televizijske emisije u kojoj su prvi put nastupili Sex Pistols. Ako je nisi gledao tada je u studiju bila i Siouxsie. Bila je skroz kratko osisana, izblajhana i malo podeblja ;)
Banshees-i su bili pank bend. Oni i Damned su medju prvima skrenuli ka gothic-u. Termin koji ti koristis, dakle DARK, je nastao u Zagrebu. Napolju, a i kod nas, je sve to bio post-punk. U Novom Sadu Luna i Grad, u Rijeci Paraf. To je onda smatrano za post-pank. Od devedesetih se koristi izraz gothic. Gothic metal sa druge strane u Srbiji sem par grupa potpuno nepoznat. Ako hoces bas da znas istoriju goth muzike, ne najbolje prezentovanu na zalost, uzki knjige Mick Mercer-a. Ako vec hoces da ulazis u diskusije onda se malo i muzicki obrazuj :)

Fallentemplar, ako volis staru Tristaniu voleces i novu. Mada po meni malo je degute slusat i"gothic metal" pa sve svoditi na Tristaniu i jos par bendova. Postoje i troo goth metal bendovi tipa Screaming Jesus. Love Like Blood, Lacrimosa, Umbra et Imago... pa onda Xandria, Darkwell i gomila troo metal bendova koji sviraju gothic metal.

Dont_Break_The_Oath:
Moon Child:
Izvini,ali post punk period je sasvim druga prica,i samo Siouxsie and the Banshees su imali malo dodirnih tacaka sa punkom.(Prva svirka Sid Viciousa je bila bas u ovom bandu 1977.)
A sto se tice Bauhaus,imam ja sve od njih,od prvog albuma "In The Flat Field" iz 1979. do "Burning From The Inside" 1983.
i btw,sve sto si rekla nema nikakve veze sa goth muzikom.
 
To nista nema veze da gothicom. 69 Eyes su najgori pozeraj koji postoji. Raniji albumi su im bili recimo kao neka poseljacena verzija Guns & Roses. I onda ja cujem Blessed Be i ne mogu da verujem kako su se preko noci ( a slucajno sam bio propustio Wasting the Dawn) promenili u nekakvu kamiondzijsku HIM kopiju? Daskle najljigavija moguca komercijala :cry:

marko87:
Nightwish, Therion, Camelot, 69 Eyes, Rhapsody, Within Temptation (ako to uopste spada pod tu vrstu, jer oni nemaju simfonijski orkestar iza sebe, ali klavijaturama imitiraju...)...
 
Ne, ne i ne :)
Nightwish sa tom pricom nemaju nikakve veze. Klavijatre i simfonijski elementi ne cine gothic. Bas isto kao sto ni japanski vizuelni rok a la Malice Mizer nije gothic. Gothic su vristei vokali poput Sex Gang Children i Virgin Prunes, ili od novijih na primer Cinema Strange.

Luthien:
Rasta gal:
Moon Child:
posto nisam sigurna o kom to pravcu ti pricas,navedi neke bendove...
mislis na gothic kao post punk,ono the cure,joy division,siouxsie and the banshees,the cult ili...?ako mislis na <----ono to su mi omiljeni :wink: i sisters of mercy,gde njih da zaboravim :shock:
a pokusavam da nabavim bauhaus...
Mislila sam vise na bendove tipa After Forever, Epica, Nightwish, Tristania itd...ali ok, zadovoljna sam odgovorom! :)

Ee vidis,onda definitvno Nightwish! :D
 

Back
Top