nece da se gasi!

bandzi

Početnik
Poruka
13
Molim vas da mi pomognete! Nije neki problem od zivotnog znacaja, ali je strasno nervirajuci!!
Kompjuter mi se nakon shut down- windows is shuting down, zamrzne, ne ugasi se, i ne moze se nista osim turn off na dugme! Znam da ce neki krenuti sa porukama tipa-otkud je ovo softverski problem, medjutim to se ne desava uvek(nekad se ugasi normalno), vec posle nekih igrica ili nekih programa(ne mogu da povatam pravilo)! S toga pretpostavljam da je to ipak problem softverske prirode! Komp je pod XP-proffesional, AMD 2400+, 256 RAM, 80 GB hard, G force 4-64 MB,...
a da, kad se taj problem pojavi, ako se restartuje komp, pa se ponovo digne (s oprostenjem) sistem, pa se ode na shut down-ugasi se bez problema!
 
To je problem sa XP-om, imam i ja isti, a video sam kod jos nekih... S' druge starne pojma nema zasto to radi i da tacno je uopste nema pravila zbog cega mu se to desava. Jednostavno se istripuje sam od sebe.
Mada mislim da ima neke veze sa slabom usaglasenoscu sa Power Managmentom BIOSa.
Sad ako neko zna u cemu je fora i ja bi' voleo da cujem.
 
Tu moze biti par stvari u pitanju:
-konflikt izmedju drajvera
-novi software koji si instalirao u skorasnje vreme ili inkompatibilnost sofwera
-hardware
-i verovao ili ne windows exit sound file (proveri da li ti windows exit sound radi kako treba)

Baci pogled u Event log, tamo bi trebalo da vidis ako prijavljuje bilo kakav error.
 
Nina2:
Tu moze biti par stvari u pitanju:
-konflikt izmedju drajvera
-novi software koji si instalirao u skorasnje vreme ili inkompatibilnost sofwera
-hardware
-i verovao ili ne windows exit sound file (proveri da li ti windows exit sound radi kako treba)

Baci pogled u Event log, tamo bi trebalo da vidis ako prijavljuje bilo kakav error.
Nema to veze sa bilo kojim softverom.Ja sam tri puta
reinstalirao windows i menjao sve i svasta(i u bios-u) i stanje se nije promenilo.Jedino sto sam provalio da kad sacekam da pozadina izgubi boju pa tek onda kliknem
na TurnOff redje se desava da se komp zamrzne.Najverovatnije da je problem u maticnoj ploci.
 
Iz mog nekog skromnog iskustva problem moze da bude u drajverima da ne povjerujes graficke.. Ne bi bilo lose da pogledas i da nadjes najnovije drajvere za tu tvoju graficku koju imas.... Takvi problemi se najcesce manifestuju kada se instaliraju igrice... Posle podizanja i gasenja prve od tih nekih igrica,,, drajveri za graficku znaju da pobenave i da ne odradjuju svoj dio posla, pa samim i tim stvaraju problem dalje u sistemu, tako da se desi da se racunar nece da ugasi i jednsotavno pred zatvaranje zaglupi.. Imao sam jednom takav slucaj.. Dotle sam isao da sam dva puta reinstalisao sistem i dalje problem.. Gotovo sam se uvjerio da je hardverski problem i nakon toga rekoh ajde jos jednom da pokusam sa novim drajverima i uspio sam..

Ne mora da je ovo rjesenje ali je kod mene upalilo...

Nije zgoreg pokusati.. Poz.
 
I ja mislim da ima veze sa drajverom za graficku, ma koja to bila. To se i meni jednom desilo, resio instalisanjem najnovije verzije drajvera.

Ako nista ne pomogne - ucmekaj zivotinju macolom (izvini nisam odoleo) :)
 
stavi w2000 pro. i neces ama bas nikad imati problema sa gasenjem jer mora da se ugasi pod 2000 i kraj a sve ostalo je onosto ti ovi iznad odgovori kazu znaci neki sukovi drajvra i sl. mada moje licno misljenje j eda JE w2000 pro mnogo mnogo stabilniji i naravno sa manje problema od xp a uz to radi na njemu sve i sto na xp od igara do programa nebitno .
preporuka je w2000 pro .
veruj mi jer sam probo bash to!!!!!!
poz.
 

Back
Top