Brazilski jiu jitsu

  • Začetnik teme Constrictor jiu jitsu
  • Datum pokretanja
...istoriji,kulturi,filozofiji,psihologiji,odrzavanju najvece tradicije koja NIJE I NECE umreti niti postati komercijalna..!!!Najveca je u snazi,lepoti igre,duhu koji svako od nas nosi u sebi...!!Najveca zbog svoje tajnovitosti koja krije neverovatnu moc i opasnost istovremeno - ma koliko to posmatrachima izgledalo smeshno...!!
...Najveca je u ljubavi koju sadrzi,koju prenosi,koju ljudi nose u sebi i zive tu ljubav Capoeire!!!
...Capoeira...neshto shto nikada necesh doziveti ako ne zavolish,ako ne shvatish i ne prihvatish takav nachin zivota..!!!

Capoeira Angola je moj zivot,moje sve,...
- ne postavljajte ironichna pitanja,...na svako ce odgovor biti jachi od svakog vasheg sledeceg pitanja - bilo ko da odgovara,ja,neko drugi,...Nikada nece zavist,neverica i zloba ostaviti Capoeru bez odgovora...!

Ima nas,...

Axe !!!
 
Sanha, mislim da nijered da se guramo coveku u forum. Ako vec imas topic-e o capoeiri, cemu onda ta samopomocija ovde. Mada slazem se da je to naj Afro=brazilska vestina. Doduse i jedina je, tako da konkurencija i nije bas neka.
Sto se tice pometuih vrednosti Capoeire (tradicija, duh, igra, pokret...) treba covek samo da vidi sta sve ima u ruskim borenjima, a ne mora da ide na jos dva druga kontinenta.
Constrictore, ako hoces da imas kounikaciju, moras i da je pokrenes. Ne moze niko da ti odgovori na pitanje koje nije ni postavljeno. Inace, veliki sam pristalica BJJ jer smatram da ima monogo toga da pruzi vezbacima otvoenih pogleda i nedogmatizovanih umova. Ima samo jednu nezgodnu stranu za one koji su ranije vezbali razne istocnjacke vestine: mora covek da se oznoji i u realnom kontaktu vidi kaji je njegov nivo ovladavaja vestinom. Koliko je meni poznato, od istocnjackih vestina takav pristup gaji samo judo.
 
Nikome se ja ne mesham u pitanja,ne promovishem ni sebe ni Capoeiru,...- samo kazem svoje mishljenje i odgovor na to "zbog chega je najbolja?" i ne nameravam da se svadjam,pobogu,...pa ja sam tu negde blizu BJJ-a,zar ne?!! :?
Slazem se da treba da se oformi pitanje,pa ce profunkcionisati sve ovo...!!
A shto se tiche realnog kontakta - trenirala sam ja ono shto me je zanimalo,da probam,ali sam se nashla u Capoeiri...I udaraca sam toliko nadobijala i nije mi zanimljivo da ih i dalje dobijam!! :roll:
Svako ima svoje,..nikoga i nishta ne potcenjujem,samo se izjashnjavam...Mozda sam htela da postavim pitanje - "koja je razlika,sva moguca,izmedju ove 2 veshtine...?" - sta ti mislish,aa??Mozda sam htela da se pokrene konverzacija,ali nikako svadjom,ironijom i neposhtovanjem..?!!
Ako moze "Gost" da mi se predstavi...nije problem?

Axe !!!
 
Moze, ja sam gost, samo sam zaboravio da unesem nick.
Nije meni namera da vredjam, ali imam problem sa danasnjom opstom tendencijom ka politickoj korektnosti u svim sferama. Postovanje je u redu, ali precutavanje i eufemiziranje neikih stvari je nedopustivo. Kao sto rekoh, nemam ja nista protiv bilo kog vida borilackih vestina, ali smatram da ljudi koji promovisu one kojima se i sami bave imaju odgovornost ka onima koji nisu dovoljno upuceni. To znaci da ja nikad u zivotu ne bih nekome pokazao sve one gluposti od "samoodbrambenih tehnika" koje su mi pokazali na taekwondo treninzima (skoro 10 godina), pod parolom "sad si spreman da se odbranis od napada", jer to prosto ne bi bila istina. Dakle ne sporim da bilo koja osoba moze da pronadje u bilo kom vidu fizicke aktivnosti, ali stvari treba zvati pravim imenom.
Za kraj, kada bih morao da biram da se bavim kapoeirom sa jedne, ili nekim dalekoistocnim stilom (tipa karate ,aikido, kung fu...) uzeo bih kapeiru iz prostog razloga da trening nije sado/mazo kretenisanje pod parolom duhovnog uzdizanja, vec je iskreno radostan i motivisuci, estetski prijatan ybog muzike itd.
Pa ipak, sve ovo nije moralo da bude u bjj forumu.
 
Lepi decace...i pametni.
Ne citirajte ucitelje velike,oni u tome nadjose zivot,ne skrnavite lepotu trenutnom zanesenoscu...
Svaka vestina se zivi,ona se ne seta i ne pokazuje glupacima da bi zbog nje veci bili...shvatate li?
 
Eh, priznajem da sam preterao sa poslednjim postom.
Nije mi toliko zasmetao Gostov post koliko bi se moglo pomisliti iz mog odgovora. Ipak, takvi kvazifilozofski istupi i skrivanje iza velikih reci i vode do degradacije borilackih vestina. Sustina je u delovanju, a ne u blebetanju o sustini borenja.
Nije cudo da bjj ekipa ne ucestvuje u raspravi, jer je u njihovom svetu upravo (inter)akcija ono sto pokazuje gde je kome mesto, a ne to ko ume da citira vise mislilaca (mada nekada takav citat moze mnogo vise da kaze nego licni opsiran elaborat).
 

Back
Top