ZENE LAVICE?

amy-adams-attends-academy-awards.jpg
 
Lavove pod " vladavinom" Sunca uvijek simbolicki vezemo za " svjetlo", za centralno mjesto " pozornice", ali i za tu urodjenu aristokratsku ( gospodsku) crtu tj ( za plavu krv), Kraljeve, princeve, dvorove itd.
Ta tematika me je uvijek zanimala, tj ispunjavala dusevno, kao i ova slatka LAvica u jednom feudalnom izdanju :D

 
Vilica i usta, su pod simbolikom vladarstva Bika( Bikovi najcesce imaju probleme sa stitnom zlijezdom),a doticna u Biku ima Mars, dok su fizicka obiljezja LAvova okruglo Suncevo lice, istakute jagodicne kosti lica i vrlo cesto duga loknava kosa ( lavovska " griva")

Bem mu, nije problem kada se neko ne zanima za astrologiju i kada veze nema, ali je zabrinjavajuce kada se neko smatra astrologom, ne moze ni jednom da " ubode"( makar slucajno ) astrolosku simboliku onako kako treba :D
 
Meni su obično distinktivne oči i arkade + nos, hrskavica i nozdrve posebno, uglavnom taj gornji deo lica. :) Ima nekog životinjskog vajba u crtama (što nije samo po sebi loše), na stranu tipična obeležja, pomenuta kosa i sl., mada ih znam dosta sa tankom i retkom dlakom; naravno, sve zavisi i od drugih položaja i aspekata.
 
PA covjek je sam od sebe neka vrsta zivotinje, one svjesne, pa su lavovske crte lica cesto " macije", gdje imamo istaknute jagodicne kosti, i kosaste oci, te kraci nosic .

Mislim izgledom tipican LAv ne mora imati samo Sunce tamo, kod zena je jako vazan Mjesec, LAvovske fizicke osobine moze imati i neko ko ima Sunce na ascedentu.

Charlize Theron, So i Mo u Lavu


563692
 
LAvovske fizicke osobine moze imati i neko ko ima Sunce na ascedentu.
Ovo je jedini izuzetak kod planeta polozenih na asc, kad neko ima Sunce na asc, obicno je predstavnik tog znaka da veci ne moze biti.
U ostalim slucajevima npr. Mars na ascedentu- u vodenim i zemljanim, tip Skorpije karakterno i fizicki
Mars na asc u vatrenim i vazdusnim- tip Ovna vise
Venera na asc- tip Venere, u zemljanim vise tip Bika, u vazdusnim vise Vaga
Da ne nabrajam dalje..
 
Ovo je jedini izuzetak kod planeta polozenih na asc, kad neko ima Sunce na asc, obicno je predstavnik tog znaka da veci ne moze biti.
U ostalim slucajevima npr. Mars na ascedentu- u vodenim i zemljanim, tip Skorpije karakterno i fizicki
Mars na asc u vatrenim i vazdusnim- tip Ovna vise
Venera na asc- tip Venere, u zemljanim vise tip Bika, u vazdusnim vise Vaga
Da ne nabrajam dalje..
Hehe, Sunce na ascedentu ( 1 kuci) upravo " osvjetljava" fizicki izgled, daje mu tu " aristokratsku" LAvlju crtu( drzanje), pa ti evo npr duple Skorpije Grace Kelly, koja je imala So u 1 polju, po meni izgledom tipicna LAvica, od oblika glave, kose( svijetla, plave oke, nema taj Skorpijski vamp izgled, vrlo cesto i " grcki profil" koji posjeduju), Sama je bila " plave krvi" a i udala se za Princa od Monaka .KAda je gledam, kao da vidim " Sunce" ;)


563705
 
Ovo je jedini izuzetak kod planeta polozenih na asc, kad neko ima Sunce na asc, obicno je predstavnik tog znaka da veci ne moze biti.
U ostalim slucajevima npr. Mars na ascedentu- u vodenim i zemljanim, tip Skorpije karakterno i fizicki
Mars na asc u vatrenim i vazdusnim- tip Ovna vise
Venera na asc- tip Venere, u zemljanim vise tip Bika, u vazdusnim vise Vaga
Da ne nabrajam dalje..

Naravno, jer je Sunce egzaltirano u prvoj seriji tj. prvom arhetipu. Sad si sama sebi objasnila zašto je odvajanje kuća i znakova totalno degradiranje jednog arhetipa (mislim na to da kuće imaju mnogo šira značenja nego što im se daju u TA)...

Kao neko sa tim Suncem mogu da kažem da je njegova simbolika totalno Sunce u Ovnu.
 
Ne moze biti totalno isto, kuca ce odrediti sam sadrzaj tj oblast zivota kojoj ce osoba sukladno samoj prirodi znaka i planeta u tom znaku, biti sklona, tj na koji nacin ce se baviti tematikom te kuce.
Npr Mars ima potrebu da bude prvi, da vodi druge, da bude okupiran izricito svojim potrebama, pa je dobro ako se nalazi u 1 kuci koja predstavlja licni identitet, koja predstavlja samoga sebe, ali ce znak u kojem je taj Mars pokazati na koji nacin, kroz kakav " put" ce neko prolaziti da bi ovladao " vrijednostima" 1 polja.
Ako je npr MArs U Biku u 1 polju, osoba ce takodjer biti okupirana svojom ulogom u drustvu, ali ce ce energiju da iskazuje na kroz potrebu da se zadovolji prvenstveno na materijalnom planu ( Bik je prirodni vladar 2 polja), kroz otvaranje nkog ugostiteljskog objekta i slicno.S tim da ce sukladno cinjenici da je MArs lose postavljen u Biku osoba biti primorana da ulozi mnogo vise truda u zivotu da bi ostvarila svoje ambicije, nego npr Mars u 2 u Ovnu, kojeg ce se baviti takodjer materijalnim pitanjima do kojih ce dolaziti mnogo lakse, tj mozda ce mu otac otvoriti restoran, on ce dobiti sve na gotovo itd.
Planete na ascedentu ce u fizickom smislu odigrati veliku ulogu pri opisu necijeg fizickog izgleda, bilo da je rijec o Suncu, Marsu, Veneri, Jupiteru itd
 

Back
Top