Ako neko zna nesto o novom zelandu i australiji
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Ako neko zna nesto o novom zelandu i australiji

Početnik
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ako neko zna nesto o novom zelandu i australiji

Molim Vas,interesuju me podaci za Novi Zeland,Australiju ili neku drugu topliju zemlju ako imate neke, sigurne,zanimljive informacije iznesite ih. Unapred hvala.
    1. Zbog katastrofe koje se desila intersuje me KLIMA(uragani,cikloni,zemljotrsi itd.).
    2. Skole(osnovne i muzicke) i fakulteti.
    3. Zakupi i kupovina lokala i kuca.
    4. Radno vreme
    5. Izlasci (uopsteno ljudi tamo svakodnevno ili vikendom)
    6. Navike ljudi (kao englezi- u pabovima, kao italijani - kafa na brzaka ili kao mi -kafenisanje).
    7. Odnos prema porodici,deci (da li je slucajno kao na zapadu da ne smes maltene da podviknes na decu).
    8. Stav o strancima , srbima (da li nas i tamo smatraju vanzemaljcima teroristima i sl.).
    9. Bezbednost ,kriminal , droga u skolama (u Becu je jos pre 10-tak god. deci bilo dozvoljeno da se igraju samo u parkovima , koje je cuvala policija).
    10. Da li dolaze turisti (iz kojih krajeva )?
    11. Koji je naj poseceniji grad za turiste?
    12. Koji je grad najbolji za stanovanje a koji za posao ?
    13. Koji je najmirniji grad na obali?
    14. Kakva je obala (vetrovita , talasi stene ili pesak , da li ima ajkula isl. )

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano AUSTRALIA

Citat Original postavio disimil
    Molim Vas,interesuju me podaci za Novi Zeland,Australiju ili neku drugu topliju zemlju ako imate neke, sigurne,zanimljive informacije iznesite ih. Unapred hvala.
    1. Zbog katastrofe koje se desila intersuje me KLIMA(uragani,cikloni,zemljotrsi itd.).
    2. Skole(osnovne i muzicke) i fakulteti.
    3. Zakupi i kupovina lokala i kuca.
    4. Radno vreme
    5. Izlasci (uopsteno ljudi tamo svakodnevno ili vikendom)
    6. Navike ljudi (kao englezi- u pabovima, kao italijani - kafa na brzaka ili kao mi -kafenisanje).
    7. Odnos prema porodici,deci (da li je slucajno kao na zapadu da ne smes maltene da podviknes na decu).
    8. Stav o strancima , srbima (da li nas i tamo smatraju vanzemaljcima teroristima i sl.).
    9. Bezbednost ,kriminal , droga u skolama (u Becu je jos pre 10-tak god. deci bilo dozvoljeno da se igraju samo u parkovima , koje je cuvala policija).
    10. Da li dolaze turisti (iz kojih krajeva )?
    11. Koji je naj poseceniji grad za turiste?
    12. Koji je grad najbolji za stanovanje a koji za posao ?
    13. Koji je najmirniji grad na obali?
    14. Kakva je obala (vetrovita , talasi stene ili pesak , da li ima ajkula isl. )
    Radno vreme od 9 do 5!!! Izlasci samo vikendom, nama ljudi na ulicama po naseljima svi su u kucnoj varijanti. O navikama sta da ti kazem ovde su vecinom Englezi tako da su pabovi najposeceniji.Mada ima dosta Italijana, Grka, Srba, Makedonaca i Hrvata.Odnos prema porodici e to zavisi samo od tebe kako ovde tako i Srbiji ali zakonom je zabranjeno tuci decu "Evropljani to bas i ne postuju" osim na javnim mestima. Stav o strancima pa ovde su svi stranci osim Aboridzana tako da nema nikakvih problema. Nas Srbe jednostavno VOLE ILI NE PODNOSE ali mi smo sami najvise krivi i za jedno i za drugo. Sto se bezbednosti tice ja mislim da je ovo jedna od ako ne i najbezbednija zemlja na svetu. Droge ima kao i svugde ali nista zabrinjavajuce. Turist dolaze sa svih strana sveta a najvise iz UK. Naj poseceniji gradovi su: Melburn i Sidnej. Najbolji grad za stanovanje ako imas porodicu je PERTH koji je proglasen za "The best place to live in 2004" u citavom svetu po istrazivanju jedne Engleske agencije za posao sve zavisi cime se bavis. Ima ajkula ali retki su napadi na ljude "VRLO RETKI" OBALA JE SAMO PESAK. I da zavrsim ja nebi ziveo nigde drugo for real!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Jel mogu i ja da se prikljucim ili da postavljam topic Mene zanima iskljucivo NZ ali i kako otici tamo jer ne znam apsolutno nista o mogucnostima zaposlenja i ostajanja za stalno.Da li mogu da odem samo na osnovu garancije i kakve su mogucnosti nalazenja posla.

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Novi Zeland...

Pazi prijatelju, Standard u Novom Zelandu je mnogo losiji nego u Australiji! Skoro upola manje plate, i nesto sporiji tempo zivota sto i nije bas lose. Vidi sta hoces od zivota pa odluci gde ces. Ja bih najradije na Mars ili Veneru!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Ja imam brdo rodjaka u Australiji ali od toga verovatno nikakve koristi :? O NZ-u ne znam puno ali pretpostavljam da su vece sanse otici tamo i raditi nego npr u London.Ne znam sta najvise traze od zanimanja.

Početnik
    Učlanjen
    15.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano New Zeland.

Nebih znao o tome, pozdrav i puno srece nadalje.

Početnik
    Učlanjen
    16.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio passenger
    Ja imam brdo rodjaka u Australiji ali od toga verovatno nikakve koristi :? O NZ-u ne znam puno ali pretpostavljam da su vece sanse otici tamo i raditi nego npr u London.Ne znam sta najvise traze od zanimanja.
    Ako imas brdo rodjaka ovde to ti je naj laksi i naj brzi put da dodjes i da ostanes ovde Oni mogu da ti pomognu mnogo i to nije uopste tesko Pitanje je dali oni hoce da ti pomognu Ne bih preporucivao NZ a ni London jer ljudi odatle dolaze da rade i zive u Australiji Od zanimanja se u Australiji trenutno najvise traze : medicinske sestre, auto mehanicari i frizeri Ali ako dolazite na tu foru od vas se zahteva da znate Engleski jezik dovoljno dobro da bi po dolasku odma mogli poceti sa poslom Kao sto sam vec rekao naj bolji i naj brzi put je ako vam neko odavde posalje papire ALI MORAM VAM RECI JOS OVO POKUSAVAJTE NA SVE MOGUCE NACINE I NE ODUSTAJTE JER STVARNO SE ISPLATI [/b][/i]

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Da ne zapocinjem novu,temu hteo bih samo da postavim pitanje kako do iseljenicke vize...
    Zivim i radim u Nisu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Pa ne znam da li bi mi pomogli,u tome je stvar :? Nismo vec duze u kontaktu.Ne bih nikom da budem na grbaci,samo mi treba nesto u startu a posle bih se sama snalazila.Engleski znam perfektno,ucim nemacki i verovartno bih radila kao turisticki vodic.Valjda bih mogla da prodjem sa tim.

Slične teme

1. Master u Australiji ili Novom Zelandu
    Autor steva73 u forumu Azija, Afrika i Australija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.03.2008., 22:02
  2. Ako neko zna nesto o novom zelandu i australiji
    Autor disimil u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.03.2005., 15:07
  3. Ako neko zna nesto o novom zelandu i australiji
    Autor disimil u forumu Arhiva
    Odgovora: 3