Komp se sam od sebe gasi
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Komp se sam od sebe gasi

Zainteresovan član Zagor BG (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Komp se sam od sebe gasi

Kompjuter koji posedujem već godinu dana posle izvesnog rada 10-15 minuta se ugasi i nemože da se upali. Naknadno ga upalim izvlačenjem i naknadnim ubacivanjem kabla produžnog gajtana u šteker. Prvi put kada sam to reklamirao rekli su mi da su to virusi što se otklonilo instaliranjem Kasperskog. Međutim, posle eliminacije virusa i drugih gamadi moj komp može da radi 5 sati bez problema a može da se sam od sebe gasi posle desetak minuta. Reklamirao sam i to, ali ko zainat u radnji gde je kupljen nikada nije pokazao tu manjkavost već radio normalno a oni su mi rekli da ne mogu navodno to da poprave kada nevide kako se to manifestuje. Ja laički sumnjam na napajanje, neki kontakt a vi mi pomozite svojim znanjem jer je nezgodno imati nepouzdan komp. Pozdrav svima!

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Virusi?
    Da li ti je komp josh uvek pod garancijom?
    Ako jeste, sutra ujutru u 9 ( verujem da u to vreme pocinju da rade) da se nactash ispred te radnje/servisa, i kad udjesh nemoj da izadjesh dok ti ne srede komp. A posto je sad novogodisnje ludilo, verujem da ce pokushati da te odloze do neke prve prilike sa nekom bljutavom pricom, ali crvrsto zgrabi stolicu i ne pushtaj je...

Ajmo na hardware, mozda neko zna o chemu se radi...

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Moguce da imas probleme sa napajanjem ili pikove u mrezi

Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio antanas
    Moguce da imas probleme sa napajanjem ili pikove u mrezi
    Ludaja! kada sam na netu ne gasi se. Kada nisam normalno na netu nego pustim Kava da ga skenira posle par minuta tap! - ugasi se.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Racunari su vrlo cudne zivuljke... Skeniranje racunara tera hard da trosi malo vise energije nego kada miruje, to mirovanje moze da bude i vreme kada si na netu jer je tada har gotovo ne radi. Mozes u BIOSU da proveri napajanje komponenti, mozda je to problem. Mozda je problem i u tvojoj kucnoj instalaciji, mozda imas velika oscilaciju u mrezi... ko zna. Ako ti se desavalo da ti se TV ili muzicki uredjaj ponekad iskljuce to je siguran znak da ti je napon los. A sto se virusa tice oni uglavnom restartuju racunar kada si na netu a ovako ne.
    Da, pokusaj da zamenis produzni kabl, moguce je da zbog svoje duzine pravi manji pad napona koji ometa rad racunara pa se on zbog toga iskljucuje. Meni to iskljucivanje najvise lici na problem sa naponom ali ne naponom u racunaru vec sa onih 220V koji dalaze do racunara.

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Komp se sam od sebe gasi

Citat Original postavio Zagor BG
    Kompjuter koji posedujem već godinu dana posle izvesnog rada 10-15 minuta se ugasi i nemože da se upali. Naknadno ga upalim izvlačenjem i naknadnim ubacivanjem kabla produžnog gajtana u šteker. Prvi put kada sam to reklamirao rekli su mi da su to virusi što se otklonilo instaliranjem Kasperskog. Međutim, posle eliminacije virusa i drugih gamadi moj komp može da radi 5 sati bez problema a može da se sam od sebe gasi posle desetak minuta. Reklamirao sam i to, ali ko zainat u radnji gde je kupljen nikada nije pokazao tu manjkavost već radio normalno a oni su mi rekli da ne mogu navodno to da poprave kada nevide kako se to manifestuje. Ja laički sumnjam na napajanje, neki kontakt a vi mi pomozite svojim znanjem jer je nezgodno imati nepouzdan komp. Pozdrav svima!
    I meni je poceo pre 2-3 dana da se gasi narocito pri restartu, imao sam taj problem proletos pa sam ga ocistio i dodao jos 1 kuler da izduvava i radio je do sada OK, znaci otvaranje i ciscenje jer temperatura HDD-a ne silazi ispod 40, kod tebe verovatno nije nesto u redu sa napajanjem odnosno hladjenjem pa izmeri ako imas cime tj. neka ti to provere u servisu ako ne znaju sta da rade

Početnik
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Komp se sam od sebe gasi

Znaci siguran sam da je do procesora i do kulera na njemu.Sto se tice napajanja ako je 300w pa i 250W to je OK ali ako je manje mozda je problem i do toga,mada ne verujem,proveri kuler na procesoru to je moj savet i znam jer sam i ja imao takvih problema pa mi je riknuo procesor.Moj meil je zivanov_milan@yahoo.com

Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Hvala momci. Pokušaću još malo da vidim šta će, pa ću reinstalirati XP u novoj godini i testirati ga par sati sa zahtevnim igricama.

Slične teme

1. KRSTA SE GASI SAMA OD SEBE!!!
    Autor Kaca Blokovi ^^ u forumu Internet
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 06.10.2008., 19:05
  2. Komp. mi se gasi...
    Autor Goku u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.05.2007., 17:45
  3. komp se gasi
    Autor Pandemonium u forumu Hardver
    Odgovora: 9