Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne znam sta cu za rucak
oblecem tamo oko tacne s princezama, kao orlusina ih snimam... :s
a ne smem vise da copam :D tucem se po prstima, a mogla bih sve pojesti solo O.o
uglavnom kuvam jos dva-tri dana pa palimo na kopaonik na odmor :)
posle kopa idemo u ns i kod mojih, milina jedna :)

p.s. za one kojima ce trebati....

recept je ovaj
http://www.recepti.org/princes-krofne.html
samo sto ja nisam mutila posebno belanca pa zumanca, nego ono klasicno, dodavala jedno po jedno jaje i mesala testo dobro.....
i moja rerna nema 220 nego 230, pa sam ih pekla 6-7 minuta na 230 pa jos 13 na 200, naravno rerna uvek mora biti dobro ugrejana na datu temp. i nikada je ne otvaras u toku pecenja....
i zaista su fenomenalne, suplje skroz, predivno... kaze moj dragi da su fantasticne, a on je bas jako kritican kada su princeze u pitanju, i reko mi da ovaj recept ne menjam :)

a fil sam radila s jajima i brasnom, i dodala sam i jednu burbon vaniliju, jednu onu malu kesicu, cisto malo da zamirisi i koju kap arome vanile
nisam htela nikakav puding da stavljam jer ne volim, jednom sam se zeznula i stavila puding u neke princezice i nisam bila zadovoljna, nema to onda onaj pravi ukus princes krofni :)
e tako...
da, tetso sam istiskivala spricem, i punila ih isto spricem, ali sam svaku prvo prerezala, ne skroz, cisto da otvorim 'poklopcic', mada ih komotno mozes samo probusiti onim uskim nastavkom i napuniti, jer su bas fino suplje
sledeci put cu tako, pa cu u cokoladu da ih umacem, pa ce biti ko male profiterolice....
 
Poslednja izmena:
Ja bih danas kod dive na ručak.

Mi imamo klot kupus na paradajzu. A sutra prasetinu, jere nam je kao neka seoska slava. Posle podne ću da pravim kinder tortu, i onda mi je najbolje da sutra odem od kuće...:(

evo sutra dodjite kod mene i ti i tiger na rucak..ja cu da ponovim..
a kod tebe cemo na mesiste da bacimo tigerove ukucane sigurno..i moje dete ako se puno bude bunilo :)
e da..i volim kad namerno ne ocistim bas svaku semencicu od paprike, pa kad se one isprze..kako je to meni ukusno..
rekla sam jednom sebi da cu sve semenkice od ociscenih paprika jednom da isprzim za sebe..
al mi malo frka..
ima neki urbani mit da neka od tih semencica moze da ode u slepo crevo pa da neplanirano promeni planove..umesto planiranog da bude operacioni sto..
e sad..ne znam da li da verujem, ali ne bih ni da rizikujem bas toliko..:aha:
 
evo sutra dodjite kod mene i ti i tiger na rucak..ja cu da ponovim..
a kod tebe cemo na mesiste da bacimo tigerove ukucane sigurno..i moje dete ako se puno bude bunilo :)
e da..i volim kad namerno ne ocistim bas svaku semencicu od paprike, pa kad se one isprze..kako je to meni ukusno..
rekla sam jednom sebi da cu sve semenkice od ociscenih paprika jednom da isprzim za sebe..
al mi malo frka..
ima neki urbani mit da neka od tih semencica moze da ode u slepo crevo pa da neplanirano promeni planove..umesto planiranog da bude operacioni sto..
e sad..ne znam da li da verujem, ali ne bih ni da rizikujem bas toliko..:aha:
Халуцинација.
Чрас ми!
 
"kuvala kod majke"
u prevodu: raucak je kuvala majka :hahaha:

majka ima slomljenu ruku već mesec i po dana....kuvam i spremam ja...al dobro,ti ne znaš,pa će ti biti oprošteno....

a baklava je extra...probala sam novi recept i oduševila se...lagano i nije puno slatko....
danas će i Eva da proba pa će javiti...
inače ne pravim sa orasima...isključivo pravim sa makom i višnjama...
 
Поз. за мајку, а што печеш поховане тиквице у рерни?

prvo mnogo mi je lakše,odjednom sve ispohujem...ne stojim sat vremena pored šporeta..
a drugo,upiju mnogo manje masnoće,čak šta više,tepsija je samo malo podmazana,tako da masnoće uopšte skoro da i nema...
a ispadne extra...
tako u zadnje vreme i meso pohujem u rerni...odlična je ideja,veruj mi...pozz
i hvala za majku...biće valjda bolje...dotle sam ja glavni šef...
 
Биће, наравно, одмах ангажуј неку терапију као у Бг што је у Сокобањској...

Ма, ја мислио да их испохујеш, па их запечеш додатно у рерни, сад ми је све јасно ;)
Али не мере тако мусака, а можда и може, ништа одвр. нема од поховања било чега.
 
parkaaaaa!
upravo mi se pece u rerni, ovaj ludi kolac :)
http://zloprase.com/posno/americki-ludi-kolac/#comment-1956
pravila sma duplu meru i stavila solju kokosa
u dilemi sam da li da premazem dzemom od kajsija/sipka(ta dva trenutno imam)
ili da prelijem cokoladnom glazurom
pitam sta je prikladnije, jer sam vise naklonjena coko varijanti, ali sta ako "ugusim" kolac, mozda treba nesto dzemasto :D da ga osvezi?
ne nadam se da ce odgovor stici pre kraja pecenja, a to je sasvim blizu, ali ipak da pokusam… :D
 
parkaaaaa!
upravo mi se pece u rerni, ovaj ludi kolac :)
http://zloprase.com/posno/americki-ludi-kolac/#comment-1956
pravila sma duplu meru i stavila solju kokosa
u dilemi sam da li da premazem dzemom od kajsija/sipka(ta dva trenutno imam)
ili da prelijem cokoladnom glazurom
pitam sta je prikladnije, jer sam vise naklonjena coko varijanti, ali sta ako "ugusim" kolac, mozda treba nesto dzemasto :D da ga osvezi?
ne nadam se da ce odgovor stici pre kraja pecenja, a to je sasvim blizu, ali ipak da pokusam… :D

ja bih ga vrelog premazala dobro dzemom, a onda bi preko prelila otpoljenu cokoladu :aha:
 
inace posle jucerasnjeg obzderavanja u kafani *ja nisam, bila sam bas umerena,samo Alfa i sin, i sinocne vecere u pola 2 nocu u vidu 6 punjenih paprika predvidjenih za danas da oboje rucamo &Alfa i ja jer je sin resio da ide danas i sutra kod babe i dede, danas klot paprika dan
ja ih volim onako pecene pa samo da proprzim u ulju, a za A. pohovane uz paradajz salatu, odlican stari svrljiski sir i somacu susenicu
rucak preskocili jer smo bili na reci
za veceru isto + kajgana ya A.

volim leto.....

sad mi samo fali Milka
no pocinje kisa pa mi se ne izlazi.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top