Led ili LCD Monitor ?

yugo 45

Ističe se
Poruka
2.735
pozz svima na ovom pdf-u

planiram već duže vreme da pazarim monitor

moj problem je sa očima , pa me interesuje šta je bolje led ili lcd?

drugo mislio sam lg ili samsung ali u obzir dolaze i acer benq asus
takodje jurim da ima dvi priključak i da je po mogućnosti 24 "

šta treba da gledam kad kupujem jer sam duduk po tom pitanju

ajte vrljnite neki savet pogotovu nekog ko ima takodje problem sa očima

takodje video sam u merkatoru tv-monitor lcd od 24", da li iko ima iskustva i sa tim ?


hvala unapred
 
Kakav je tvoj problem sa očima?

Pazi ja nosim naočare od svoje desete godine života , i to solidnu dioptriju s početka , a mogu da ti kažem da ni CRT monitor nije uticao loše na moj vid dok sam imao crt monitor.
 
umaraju mi se oči ako sam duze pored crt-a
a posto sam prinudjen neke knjge da citam preko monitora ***

nego snejks imas li ti neki savet u vezi monitora


Današnji CRT monitori nisu toliko nezdravi kao oni pre dvadeset godina mnogo manje zrače i rade na većim frekvencijama samim tim i manje smetaju i manje zamaraju oči a slike su mnogo oštrije nego na drugim tipovima monitora.
Ja sam dosta puta ranije pisao o štetnosti zračenja monitora istina je da CRT monitori daju elektromagnetno zračenje koje ostali tipovi monitora nemaju , nažalost i dan danas se ćuti o štetnosti LCD monitora kao i kod monitora na laptopovima koji svi redom imaju pozadinsko ostveljenje malim fluo lampicama ili diodama koji svi redom zrače UV , bez toga naprimer ne bi ste uopšte imali sliku na LCD monitorima u mraku. Samo je pitanje vremena kada će se početi postavljati pitanje o štetnosti toga UV zračenja koje je isto malo kao i elektromagnetno zračenje CRT monitora.
Inače atmosfera je već iovako prezagđena raznim tipovima zračenja tako da to zračenje od CRT monitora je daleko ispod opasne granice i čini samo mali delić , zamisli samo radio i tv stnice , mobilni telefoni i emiteri , kablovi od dalekovoda i niskonaponske električne mreže , kablovske mreže i još koječega a mi ovde se razmišljamo koliko zrači jedan CRT monitor čista smejurija.
Tako da je pravo pitanje sada ili ćeš da zračiš ili ćeš da se kvarcuješ (UV).
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zezaju te oci,a oces da uzmes 24",pa ti ima da oslepis pored njega ako citas knjige. Sto se tice stetnosti po vid...ja nosim naocare od 8.godine,i zadnjih 5-6 godina sam 10-12 dnevno uz komp....i vid se nije nista pogorsao...
 
da se i ja malo umesam ako nije kasno :D
ovako: kod danasnjih "LED" monitora imate 2 tipa: EDGE LED i FULL ARRAY. svi oni imaju LCD panele samo je razlicito osvetljenje. kod edge led monitora postoje led trake po ivicama i tu je osvetljenje konstatno kao kod LCD samo je prednost u potrosnji struje i ova tehnoligija dozvoljava da monitori budu dosta tanki. kod full array monitora iza svakog piksela postoji po jedna dioda koja ga osvetljava i ako taj piksel treba da bude crn on to zaista i bude. ovi jeftini led monitori kod nas su edge led teko da i nemaju neki kvalitet slike bolji od lcd ali zato su bolji u stednji i dizajnu.
 

Back
Top