bebi od 3,5 meseca ne mogu da ustanove dijagnozu!!!!!!!!!!

Sladja

Početnik
Poruka
9
Beba muskog pola rodjena 02.12.'04, 26 dana pre termina sa 3 kg.Pri porodjaju posteljica malo manja;dete je bilo na sekund plavo ali je ubrzo zaplakao.Majka rh faktor negativan, dete pozitivno.Druga je trudnoca.U prvoj dvojajcani blizanci zdravi.Radjena amniocenteza u trudnoci - sve u redu!Receno da je sve u redu sem asimetrije lica sa desne strane.Poslat na 7 dana u inkubator radi nezrelosti jer je prevremeno rodjen.Ustanovljen ekvinovarus sa leve i po povratku iz inkubatora kila sa desne strane.Posle mesec i po dana bebinog zivota ustanovljen sum na srcu.Dete poslato hitno u Tirsovu gde je ustanovljeno da aortni luk nije dovoljno razvijen.kontrole na mesecnom nivou.Sa 2 meseca problem u ishrani-slabo jede-kolicinski malo za svoj uzrast.Ustanovljen otitis.Antibioticima saniran otitis.Dete i dalje slabo jede,slabo napreduje.Tzv.asimetrija lica je pocela da raste od predela oka ka usnoj skoljci.Krvna slika dobra.Sumnjalo se na hemangiom.Pokusali su da urade punkciju.Nije uspela.nije hemangiom.Radjen CT.Mozak je u redu medjutim prilikom pregleda ocnog dna je ustanovljeno da zenice reaguju ali beba ne reaguje na svetlost i pokrete.Medjutim prilikom posete beba je povremeno reagovala(kao da prati svetlost i pokrete samo kada on hoce).Lekari sumnjaju da on sada jos i ne vidi i sumnjaju na retardaciju!Radjena je i biopsija tok otoka ili asimetrije lica.Rezultati se cekaju!!!Doktorki lici na misicno tkivo - na neki "zalutali misic"! Sve u svemu jos se ne zna uzrok a ni posledice ovoga sto se detetu desava.Dete slabo napreduje, bolje receno "kopni i nestaje"!!!!!!! Sumnja se na skup sindroma koje je jako tesko utvrditi!POMOZITE NAM AKO NESTO OD OVOGA IMA SMISLA!!!!!
 
Prvo, verujem da ste u potpunoj panici i stresu zbog svega sto se desava sa Vasim detetom, i znam da je jako tesko ali PRVO MORATE da se smirite. Sta god da se desava sa vasom bebom ona oseca Vasu napetost, strah, nervozu, zabrinutost - celim svojim bicem, ako ga dojite to se ocituje i kroz kiselost vaseg mleka, stres se prenosi na dete. Ponavljam, znam da nije lako i da ste jako uzbudjeni i uplaseni, ali za pocetak ovo je prvo sto morate da uradite da bi ste pomogli i vasoj bebi i sebi.

Dakle, da razjasnimo - beba je 3.5 meseca stara? Da li je ili nije rodjena 2.12.04. ili je to omaska? Kolko je staro dete?

Kad kazete asimetrija desne strane lica - kako to izgleda, mozete li da opisete? Ima li promene boje (odakle ideja o hemangiomu, da li postoji fleka bordoljubicaste boje na licu sa desne strane)? Da li postoji otok ili neko izoblicenje te strane lica, ili je lice potpuno normalno i jednako na obe strane ali ta desna strana deluje spusteno, bez mimike - dakle sta tacno znaci kad kazete asimetrija?

Ekvinovarus i preponska ili trbusna kila nisu neuobicajene pojave za bebe tog uzrasta, kao ni otitis, i oko toga se ne treba previse brinuti.

Dalje - koliko je dete tesko? Da li ga dojite? Da li ste pili Rogan u trudnoci i koji Rf faktor nose blizanci? Da li je dete rodjeno carskim rezom ili normalnim putem? Da li je u trudnoci bilo komplikacija, bolesti, lekova, alkohola, droge, pusenja, stresova, padova, udaraca u stomak?

Pre nego sto je ispitivan vid, da li je dete prethodnih meseci pratilo vase pokrete rukom, ili plisanu igracku, da li reaguje direktnim pogledom u vas i da li postoji socijalni osmeh (namerni osmeh u odnosu na neku situaciju)? Zenice mogu da reaguju a da postoji neko ostecenje retine i da Vase dete ne vidi, a da ipak prati ocima jer prati zapravo - zvuk... Kod tako male bebe zaista je tesko do nemoguce (u)tvrditi da je dete retardirano i u ovom trenutku ja bih to iskljucila kao mogucnost (na osnovu cega se tvrdi da je dete retardirano?!/!)

Zasto je dete porodjeno skoro mesec dana pre termina? Meni sve ovo lici na nedovoljnu donesenost ploda, i na komplikacije koje su sa tim u vezi nastale, sa izuzetkom ove promene na licu koju nazivate asimetrijom a za koju ne razumem kako izgleda i sta zapravo predstavlja.

Da li su sa te promene uzimali biopsiju, i kad ocekujete rezultate?

Mogu samo da zamislim koliko mora da ste zabrinuti i van sebe, ali kao sto rekoh, neophodno je da se smirite kolko je moguce, i naoruzate strpljenjem.

Javite nam kako se stvari razvijaju. Za onoliko kolko mozemo ovim putem - da razmisljamo zajedno i pruzimo Vam podrsku - tu smo ako vam podrska nesto znaci.

Topli pozdrav i puno srece da se sve u sto skorijem roku razresi.
 
avesic:
dali je neko pomenuo kod rh negativnog faktora da se posle prvog porodjaja daje ,,ne znam kako se zove inekcija,, ali je neophodna , kod nas u zemlji se trazi na sopstveni zahtev ....
Kako ovo rekoste ispade da smo monstrumi, da ne brinemo o nasim zenama!
Preparat o kome govorite je rogam, daje se svakoj rh - zeni nakon abortusa(obavezno) i nakon porodjaja kada je beba rh +.
 
dr:
Pre 28 godina je pre 28 godina...pa necemo se vracati na to sta je bilo tada,u tom slucaju bi trebali da se bavimo i time sta je bilo pre 50, 100 godina...
U tom slucaju kada se iznose neke konstatacije precizira se vreme desavanja, ovako po vasem postu se moglo zakljuciti da se tako danas radi...
Pozdrav i vama!

Ja imam drugaricu koja je pre 2 godine imala spontani, ona Rh-, rogam nije dobila - antitela nisu nadjena posle 6 meseci kontrole na insistiranje njenog ginekologa (ona nije imala pojma da to treba da primi). Cuvena klinika je u pitanju - drzavna, ginekoloska - cuda su moguca, nema kritike samo komentar... 21 vek...
 

Back
Top