Mozgalice, logičke zagonetke, glavolomke, teški zadaci...

A kakav je sistem ovde, kao na kvizu - tačan odgovor daje pravo na postavljanje zadatka, ili imamo veću slobodu? :)

Ok, ovako. Prvo ćemo da se dogovorimo oko sistema. Posle ćemo otvoriti novu temu i prebaciti poruke od gore tamo. Šo se mene tiče, ja ne bih pravio ovo kao kviz, niti bih se ograničavao na neka pravila tipa ko reši zadatak, postavlja nov. Nekako mislim da bi ova tema trebalo da bude za sve one zadatke koji ne spadaju pod "pomoć pri rešavanju" Znači, teži zadaci, za 5 sa zvezdicom.....

e sad naravno, šta ostali misle???
 
Ovo su oni problmi koje vam profesori nikad neće dati za domaći - jer ni sami ne znaju rešenje. ovo je mesto gde možete trenirati svoje sive ćelije, lupati glavu, nervirati se i uživati u malim pobedama kada se problem konačno otključa. Ko prvi reši dobije 5 bambija.
Vala kod mene na faxu ovo pravilo ne vazi. . . Ako profesor ne zna nesto da resi to znaci da taj zadatak automatski ide za domaci :hahaha:

Da se vrnem na temu, mislim da bi ipak trebalo da postoji neka vrsta ogranicenja koji se zadatci smeju dati jer oni koji su npr. na faxu ili postdiplomskim uvek mogu da izbunare neki egzotican zadatak dok srednjoskolci najbolje sto mogu da urade je neka kombinatorika i to je to. . .
 
Na gomili se nalazi 2009 žetona. Igrači naizmenično uzimaju žetone sa gomile: najmanje jedan, a najviše 333. Pobednik je onaj igrač koji uzme i poslednji žeton sa gomile. Koji igrač može da osigura pobedu i kako bez obzira na način igre protivnika? (Smatramo da oba igrača pravilno igraju).

Ako prvi uzme 5 zetona, ostace 2004=334*6 zetona. Tada je potrebno da nakon svakog poteza drugog uzme 334-(broj zetona koji je drugi uzeo) i on ce uzeti i poslednji zeton.
 
bizare.gif
 
Izvršio sam eksperiment na listu u kvadratima , jer sam mislio da je optička varka, kvadratić zaista postoji, ima još tri rešenja treba da se pomeraju oba šestougla u slici.

Pa jeste neka vrsta opticke varke, jer na slikama nije ista figura. Iako lici na trougao, u pitanju je cetvorougao ciji je jedan ugao skoro 180 stepeni(na prvoj slici >180 a na drugoj slici <180) pa postoji paralelogram povrsine 1 koji je veoma "tanak" pa se ne primecuje gde je "nestao" kvadratic.

Btw, o kakvim resenjima govoris?
 
Pa jeste neka vrsta opticke varke, jer na slikama nije ista figura. Iako lici na trougao, u pitanju je cetvorougao ciji je jedan ugao skoro 180 stepeni(na prvoj slici >180 a na drugoj slici <180) pa postoji paralelogram povrsine 1 koji je veoma "tanak" pa se ne primecuje gde je "nestao" kvadratic.

Btw, o kakvim resenjima govoris?
Proverio sam crtež ( corel draw ) vidi se razlika. Konačno da od tebe dobijem nešto valjano.
 

Back
Top