Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom postu)

evo zadatak samo zaokruzeni primer
IMG_20161225_195119.jpg


- - - - - - - - - -

imam jos primera
 
Treba mi pomoc oko zadatka iz analiticke geometrije.
Zadatak glasi:
Odrediti parametar k tako da kruznica
x[SUP]2[/SUP]+y[SUP]2[/SUP]-(k-4)x-ky+2k+5=0
dodiruje y-osu.
Resenja zadatka su k[SUB]1[/SUB]=10 i k[SUB]2[/SUB]=-2.

Претвори ово у облик (x-a)^2 + (y-b)^2, b је растојање центра од y осе, Да би кружница додиривала y осу мора да буде полупречник једнак b.
 
Slicni trouglovi.
Pravougli trougao ABC,
Ima stranicu C=10cm, visinu Hc4,8cm, Ugao u C trougla je 90stepeni, ugao u B je 37step.
Kako izracunati ostale stranice? Naravno bez: sin. cos. tang. cot.
Ako neko moze da napise postupak i resenje.

https://s3.postimg.org/bkvb2ccub/IMG033.jpg

- - - - - - - - - -

Imam problem sa derivacijama. Kako da znam koju formulu da upotrebim. Dali je u pitanju jednostavna funkcija ili umnozak. Ako neko moze da mi pomogne, hvala.

Па чим имаш знак пута онда је умножак, не знам у чему је проблем?
 
Prava p je određena tačkom P i vektorom pravca p. Tačke A i B su takve da AB nije normalna na p. U funkciji od Ra,Rb,Rp i p izraziti vektor položaja tačke C (Rc), tako da ABC bude jednakokraki trougao sa osnovicom AB, čiji centar opisane kružnice pripada pravoj p.

Нејасно је шта је Ra, Rb, итд..
 
Treba mi pomoc oko zadatka iz analiticke geometrije.
Zadatak glasi:
Odrediti parametar k tako da kruznica
x[SUP]2[/SUP]+y[SUP]2[/SUP]-(k-4)x-ky+2k+5=0
dodiruje y-osu.
Resenja zadatka su k[SUB]1[/SUB]=10 i k[SUB]2[/SUB]=-2.

Stavi da ti je x=0 - proveravaš uslov za koje y kružnica seče y-osu.
Dobićeš kvadratnu j-nu po y, sa koeficijentom k.

Pošto ti treba dodir, jednačina treba da ima dva realna, jednaka korena, tj. njena diskriminanta treba da bude jednaka nuli: dobijaš novu kvadratnu jednačinu, ali sada po k.
 
Trebaju mi što je prije moguće rješenja sa objašnjenjem za sljedeće zadatke:
1.Dijagonala romba gradi sa susjednom stranicom ugao od 35°. Odredi uglove romba.
2.Konstruisati jednakokraki trapez ako mu je manja osnovica 3,5cm, krak dužine 3cm i dijagonala 5cm.
3.Stranice pravougaonika se odnose kao 5:3. Ako je površina pravougaonika 375cm² koliki mu je ovim?
4.U trouglu površine 50cm² jedna stranica i njoj odgovarajuća visina imaju jednake dužine. Odredi dužinu te stranice.
 
Trebaju mi što je prije moguće rješenja sa objašnjenjem za sljedeće zadatke:
1.Dijagonala romba gradi sa susjednom stranicom ugao od 35°. Odredi uglove romba.
2.Konstruisati jednakokraki trapez ako mu je manja osnovica 3,5cm, krak dužine 3cm i dijagonala 5cm.
3.Stranice pravougaonika se odnose kao 5:3. Ako je površina pravougaonika 375cm² koliki mu je ovim?
4.U trouglu površine 50cm² jedna stranica i njoj odgovarajuća visina imaju jednake dužine. Odredi dužinu te stranice.

povrsina trougla je a*H /2. Kako je visina ista sa stranicom dobijes da je a na kvadrat sa dva jednako 50 iz toga je a na kvadrat jednako sto. ili a jednako 10. prvi zadatak treba da ynas da se dijagonale romba seku pod 90 stepeni i da je zbir uglova u trouglu 180 stepeni. treci postavi samo jednacinu b*3=5*a i onda povrsina jednaka je a*b. zameniis vrednosti i dobijes a i b, a obim ti je 2 puta u zagradi a+b

- - - - - - - - - -

zadaci su vise nego jednostavni. ako ti ne ide matematika uci jezike, tipa engleski kineski i arapski. i koncentrisi se na to. ostale predmete zaboravi
 
povrsina trougla je a*H /2. Kako je visina ista sa stranicom dobijes da je a na kvadrat sa dva jednako 50 iz toga je a na kvadrat jednako sto. ili a jednako 10. prvi zadatak treba da ynas da se dijagonale romba seku pod 90 stepeni i da je zbir uglova u trouglu 180 stepeni. treci postavi samo jednacinu b*3=5*a i onda povrsina jednaka je a*b. zameniis vrednosti i dobijes a i b, a obim ti je 2 puta u zagradi a+b

- - - - - - - - - -

zadaci su vise nego jednostavni. ako ti ne ide matematika uci jezike, tipa engleski kineski i arapski. i koncentrisi se na to. ostale predmete zaboravi

Uspjela sam ih riješiti nakon što sam malo razmislila ali hvala u svakom slučaju
 
Na testu je bilo 20 pitanja. Za tačan odgovor se dobija 5, za pogrešan se oduzimaju 2 poena, a za neodgovorena pitanja se dobije nula poena. Ako je Ana odgovorila na manji broj pitanja nego Miloš, a oboje su imali po 26 poena, na koliko je pitanja Ana tačno odgovorila?

Ako neko može da riješi zadatak ili da da uputstvo... z:)
 
Poslednja izmena:
Na testu je bilo 20 pitanja. Za tačan odgovor se dobija 5, za pogrešan se oduzimaju 2 poena, a za neodgovorena pitanja se dobije nula poena. Ako je Ana odgovorila na manji broj pitanja nego Miloš, a oboje su imali po 26 poena, na koliko je pitanja Ana tačno odgovorila?

Ako neko može da riješi zadatak ili da da uputstvo... z:)

ЛаХко је, ако неко има 26 поена на тесту, опције су следеће:

1. 6 питања тачан одговор (6 х 5 = 30), 2 питања нетачан (2 х 2 = 4)
2. 8 питања тачан одговор (8 х 5 = 40), 7 питања нетачан (7 х 2 = 14)

3. 10 питања тачан одговор (10 х 5 =50), 12 питања нетачан (12 х 2 = 24), опс, ово не може јер је број питања 20.

Дакле, остају опција 1. и 2. пошто је Ана одговорила на мањи број питања, онда је Ана тaчно одговорила на 6 питања.
 
Odrediti skupove A i B ako se zna da je
A ∪ B = { 1,2,3,4,5,6 }
A ∩ B = { 1,2,3,4 }
{ 4,6 } ⊆ A
{ 5,6 } ⊆ B \ A.

Simbol ⊆ je precrtan, ali ne mogu takav da nađem da ga postujem...

Први пут видим такав симбол, симбол латиничко у положено означава подскуп, ако је прецртан треба да значи није подскуп, јел тако?
 

Back
Top