Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom postu) - Strana 103
Strana 103 od 103 PrvaPrva ... 3539399100101102103
Prikazujem rezultate 2.551 do 2.569 od 2569

Tema: Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom postu)

Početnik
    Učlanjen
    26.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom po

evo zadatak samo zaokruzeni primer
    Ime:  IMG_20161225_195119.jpg
Pregleda: 108
Veličina:  35,9 KB

- - - - - - - - - -

imam jos primera

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom po

Дечко, направи табелу са 4 реда, да покријеш све p q комбинације, и одради према правилима, ако је таутологија добићеш свуда Т као решење.

Ово је баш тривијално.

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Molim za pomoc u vezi zadataka sa vektorima : 1 ) Neka su M i N redom sredisne duzi AB i AC, a P je srediste duzi MN . O je proizvoljna tacka . Dokazati : 2OA + OB+OC = 4 OP ( vektori ).

2) U cetvorouglu M1M2M3M4 tacke P i Q su sredista dijagonala M1M3 i M2M4. Izraziti PQ preko M1M4 i M2M3 ( vektori ).

Hvala puno unapred. Pozdrav.

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ево ти за други задатак:

Početnik
    Učlanjen
    16.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Ево ти за други задатак:

HVALA PUNO !!!!!!!!!

Nov član
    Učlanjen
    13.03.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Treba mi pomoc oko zadatka iz analiticke geometrije.
    Zadatak glasi:
    Odrediti parametar k tako da kruznica
    x2+y2-(k-4)x-ky+2k+5=0
    dodiruje y-osu.
    Resenja zadatka su k1=10 i k2=-2.

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio danilost Pogledaj poruku
    Zadatak glasi:
    x2+y2-(k-4)x-ky+2k+5=0
    dodiruje y-osu.
    Претвори ово у облик (x-a)^2 + (y-b)^2, b је растојање центра од y осе, Да би кружница додиривала y осу мора да буде полупречник једнак b.

Nov član
    Učlanjen
    03.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Prava p je određena tačkom P i vektorom pravca p. Tačke A i B su takve da AB nije normalna na p. U funkciji od Ra,Rb,Rp i p izraziti vektor položaja tačke C (Rc), tako da ABC bude jednakokraki trougao sa osnovicom AB, čiji centar opisane kružnice pripada pravoj p.

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Slicni trouglovi.
    Pravougli trougao ABC,
    Ima stranicu C=10cm, visinu Hc4,8cm, Ugao u C trougla je 90stepeni, ugao u B je 37step.
    Kako izracunati ostale stranice? Naravno bez: sin. cos. tang. cot.
    Ako neko moze da napise postupak i resenje.

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imam problem sa derivacijama. Kako da znam koju formulu da upotrebim. Dali je u pitanju jednostavna funkcija ili umnozak. Ako neko moze da mi pomogne, hvala.

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio 1x2tiping Pogledaj poruku
    Slicni trouglovi.
    Pravougli trougao ABC,
    Ima stranicu C=10cm, visinu Hc4,8cm, Ugao u C trougla je 90stepeni, ugao u B je 37step.
    Kako izracunati ostale stranice? Naravno bez: sin. cos. tang. cot.
    Ako neko moze da napise postupak i resenje.
    https://s3.postimg.org/bkvb2ccub/IMG033.jpg

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio 1x2tiping Pogledaj poruku
    Imam problem sa derivacijama. Kako da znam koju formulu da upotrebim. Dali je u pitanju jednostavna funkcija ili umnozak. Ako neko moze da mi pomogne, hvala.
    Па чим имаш знак пута онда је умножак, не знам у чему је проблем?

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Стефан Мићић Pogledaj poruku
    Prava p je određena tačkom P i vektorom pravca p. Tačke A i B su takve da AB nije normalna na p. U funkciji od Ra,Rb,Rp i p izraziti vektor položaja tačke C (Rc), tako da ABC bude jednakokraki trougao sa osnovicom AB, čiji centar opisane kružnice pripada pravoj p.
    Нејасно је шта је Ra, Rb, итд..

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zadatak glasi:
    x2+y2-(k-4)x-ky+2k+5=0
    dodiruje y-osu.

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1262

Zadatak glasi:
    x2+y2-(k-4)x-ky+2k+5=0
    dodiruje y-osu.
    Stavi da ti je x=0 - proveravaš uslov za koje y kružnica seče y-osu.
    Dobićeš kvadratnu j-nu po y, sa koeficijentom k.

Pošto ti treba dodir, jednačina treba da ima dva realna, jednaka korena, tj. njena diskriminanta treba da bude jednaka nuli: dobijaš novu kvadratnu jednačinu, ali sada po k.
    Колико теоретичара и богом даних да другима појасне да су у криву...

Nov član
    Učlanjen
    30.05.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Trebaju mi što je prije moguće rješenja sa objašnjenjem za sljedeće zadatke:
    1.Dijagonala romba gradi sa susjednom stranicom ugao od 35°. Odredi uglove romba.
    2.Konstruisati jednakokraki trapez ako mu je manja osnovica 3,5cm, krak dužine 3cm i dijagonala 5cm.
    3.Stranice pravougaonika se odnose kao 5:3. Ako je površina pravougaonika 375cm² koliki mu je ovim?
    4.U trouglu površine 50cm² jedna stranica i njoj odgovarajuća visina imaju jednake dužine. Odredi dužinu te stranice.

Veoma poznat pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio QueenAnna Pogledaj poruku
    Trebaju mi što je prije moguće rješenja sa objašnjenjem za sljedeće zadatke:
    1.Dijagonala romba gradi sa susjednom stranicom ugao od 35°. Odredi uglove romba.
    2.Konstruisati jednakokraki trapez ako mu je manja osnovica 3,5cm, krak dužine 3cm i dijagonala 5cm.
    3.Stranice pravougaonika se odnose kao 5:3. Ako je površina pravougaonika 375cm² koliki mu je ovim?
    4.U trouglu površine 50cm² jedna stranica i njoj odgovarajuća visina imaju jednake dužine. Odredi dužinu te stranice.
    povrsina trougla je a*H /2. Kako je visina ista sa stranicom dobijes da je a na kvadrat sa dva jednako 50 iz toga je a na kvadrat jednako sto. ili a jednako 10. prvi zadatak treba da ynas da se dijagonale romba seku pod 90 stepeni i da je zbir uglova u trouglu 180 stepeni. treci postavi samo jednacinu b*3=5*a i onda povrsina jednaka je a*b. zameniis vrednosti i dobijes a i b, a obim ti je 2 puta u zagradi a+b

- - - - - - - - - -

zadaci su vise nego jednostavni. ako ti ne ide matematika uci jezike, tipa engleski kineski i arapski. i koncentrisi se na to. ostale predmete zaboravi
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

i malo eksel power point. gluposti tima istorija geografija, latinski, biollogija, hemija i slicno zaboravi jer ti to niko nece traziti za posao.

- - - - - - - - - -

i baze podataka.
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Nov član
    Učlanjen
    30.05.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pivosok Pogledaj poruku
    povrsina trougla je a*H /2. Kako je visina ista sa stranicom dobijes da je a na kvadrat sa dva jednako 50 iz toga je a na kvadrat jednako sto. ili a jednako 10. prvi zadatak treba da ynas da se dijagonale romba seku pod 90 stepeni i da je zbir uglova u trouglu 180 stepeni. treci postavi samo jednacinu b*3=5*a i onda povrsina jednaka je a*b. zameniis vrednosti i dobijes a i b, a obim ti je 2 puta u zagradi a+b

- - - - - - - - - -

zadaci su vise nego jednostavni. ako ti ne ide matematika uci jezike, tipa engleski kineski i arapski. i koncentrisi se na to. ostale predmete zaboravi
    Uspjela sam ih riješiti nakon što sam malo razmislila ali hvala u svakom slučaju

Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio QueenAnna Pogledaj poruku
    Uspjela sam ih riješiti nakon što sam malo razmislila ali hvala u svakom slučaju
    to je sustina obrazovanja da razmisljas, a ne da ucis za ocenu. I radi sta sam ti rekao ocene nisu bitne

Slične teme

1. Odgovora: 829
    Poslednja poruka: 30.06.2017., 07:43
  2. Odgovora: 936
    Poslednja poruka: 29.06.2017., 09:25
  3. Odgovora: 7268
    Poslednja poruka: 01.03.2017., 12:14
  4. Razmena serija i titlova
    Autor Trinity u forumu Televizija
    Odgovora: 6890
    Poslednja poruka: 18.01.2017., 12:26

Oznake