Eh ti Japanci..a mogu i Koreanci...

Jesi spremio i kanticu za ulje?
Procesljaj malo forume i videces da hondasi znaju da im agregati troskare fabricki ulje.

Sad sam pitao drugara koji je sa akordom, benzincem, 2011. godiste, presao oko 200K, i kaze da mu nikada nije trosio ulje.
A drugi drugar, isto koji je vozio ranije nekog starog akorda, kaze da pocnu da trose po malo kad predju 250-300K. I to samo ako su se zestoko vozili.
Ja kupujem civic-a sa manje od 50K ;)
 
Sad sam pitao drugara koji je sa akordom, benzincem, 2011. godiste, presao oko 200K, i kaze da mu nikada nije trosio ulje.
A drugi drugar, isto koji je vozio ranije nekog starog akorda, kaze da pocnu da trose po malo kad predju 250-300K. I to samo ako su se zestoko vozili.
Ja kupujem civic-a sa manje od 50K ;)

ja imam Accorda takodje i nikad mi nije trosio ulje za 6 godina koliko je auto kod mene . Mozda sam jednom dolio 200 grama ulja cisto onako

Inace dule pljuvac i sam vozi Honda motor . I njegov kum vozi Hondu Accorda

Pre toga je vozio Skodu Oktaviju pa mu crkla turbina, i izuli ga iz cipela u ovlascenom servisu pa se opametio covek.

Bas me cudi sto je covek uzeo novog Accorda, umesto da uzme kod kuma nekog "finog" "vozila baba do pijace", dizelasa, sa "samo" 165.000 km na satu a realnih 385.000
 
Ono sto sam primetio ovde po Nemackoj, prvo kada odes na auto plac, pitaju te "je li za voznju ovde, ili za izvoz u istocnu Evropu" :D
Tehnicki pregled ovde je vrlo zajeban, mora auto stvarno da bude 1/1, tako da velika vecina auta uvezenih iz Nemacke je izakana, preslo preko 350K, i ne moze da prodje tehnicki ovde bez prilicnih ulaganja.
Dobra stvar je sto sada prodavci daju takozvane "unfallfrei" garancije, i opste garancije od minimum 12 meseci kada kupis auto koji je "za voznju u Nemackoj". Zadnjih 6 meseci sam obisao sve moguce i nemoguce varijacije prodavanja auta, i definitivno, ako hoces dobar auto, da nije puno presao, da je full ocuvan, neudaran, mora dobro da se plati!!!
Evo, juce me zove drug iz Srb, nalozili ga da A3, 2002. god. moze da se nadje za 2K evra.
Moze. Ali je presao 500K, i ceka te jos toliko da ulozis da budes 100% siguran.
 
camry-6.jpg
 
Ono sto sam primetio ovde po Nemackoj, prvo kada odes na auto plac, pitaju te "je li za voznju ovde, ili za izvoz u istocnu Evropu" :D
Tehnicki pregled ovde je vrlo zajeban, mora auto stvarno da bude 1/1, tako da velika vecina auta uvezenih iz Nemacke je izakana, preslo preko 350K, i ne moze da prodje tehnicki ovde bez prilicnih ulaganja.
Dobra stvar je sto sada prodavci daju takozvane "unfallfrei" garancije, i opste garancije od minimum 12 meseci kada kupis auto koji je "za voznju u Nemackoj". Zadnjih 6 meseci sam obisao sve moguce i nemoguce varijacije prodavanja auta, i definitivno, ako hoces dobar auto, da nije puno presao, da je full ocuvan, neudaran, mora dobro da se plati!!!
Evo, juce me zove drug iz Srb, nalozili ga da A3, 2002. god. moze da se nadje za 2K evra.
Moze. Ali je presao 500K, i ceka te jos toliko da ulozis da budes 100% siguran.

moze da se nadje, drug je uvezao iz ch audi a3 1.8t, izasao ga oko 1800e u bosni, presao 230tkm
 
Od Japanac cenim samo Toyotu i njenog brata Lexua.. Lexus je br1 tu nebi trebalo da bude neke diskusije.. toyote jako dobre al monotone dizajn totalno of (moje mišljenje) ostalo nemam zamerki.. . Made 6 cx5 i sl serije sa Skyacktiv D Motorim ni u ludilu pogotovo prve generacije pune grešaka odbačene od taxi službe ovde, dupli turbo crkava cena da se ujedeš za guzove.. Benzinci ok .. HONDE monotone ove nove, neudobne ali pouzdane i generalno ok ali ne i preterano popularne osim civic i cv-x koje se dobro prodaju..
Korea je u usponu i počeli su da uzimaju i mladi deo kupaca... U velikoj su expanziju ne samo što daju najbolje garancije već što ljudi stvarno nemaju probleme.. Pa se počelo prodavati i firmama.. Hyundai Kia jako dobra i pouzdana i lepo sastavljeni automobili nema nekih preteranih problema osim sitnica sonate zadnji most, novi i10 imao običaj da baci ulje na kvačilo sve zamenjeno i sređeno pod DUGOOOM garancijom i40 jako loš pregled iz kabine Tuscon nemam zamerki jedino mozda sto onaj 1,7 motor i baš za tako velik auto ali boze moj nisu svačiji prohteve isti :) .. Osim dizajna i kvalitete plastika (osim Tuscon) u unutrašnjosti mislim da se tu dobija najviše za pare ko razmišlja na sigurni način gde najmanje zulja:) .. .. Kia mladi brat Hyundai isto, stvar ukusa evt km/garancije ...
 
Poslednja izmena:

Back
Top