Eh ti Japanci..a mogu i Koreanci...

Kada se pojavila mazda 6, bio sam odusevljen novom zoom-zoom strategijom kojom je krenula Mazda.. Ubrzo se pojavila i Honda Accord koju je (cini mi se) hrvatski Auto blic ocenio kao bolji od onog prethodnog.. Pored ovo dvoje bio sam u prilici da dosta citam i o Toyoti Avensis ciji je prethodnik bio toliko dosadan i neprimetan, dok se ovaj pokazao kao dosta inovativan.. e sada, sledi pitanje..
Ne obaziruci se na dizajn (o ukusima ne vredi diskutovati) koji od ova tri automobila najkvalitetniji, tj. koji prestavlja onaj pravi izbor?
postovanje, Senta
 
Senta:
Kada se pojavila mazda 6, bio sam odusevljen novom zoom-zoom strategijom kojom je krenula Mazda.. Ubrzo se pojavila i Honda Accord koju je (cini mi se) hrvatski Auto blic ocenio kao bolji od onog prethodnog.. Pored ovo dvoje bio sam u prilici da dosta citam i o Toyoti Avensis ciji je prethodnik bio toliko dosadan i neprimetan, dok se ovaj pokazao kao dosta inovativan.. e sada, sledi pitanje..
Ne obaziruci se na dizajn (o ukusima ne vredi diskutovati) koji od ova tri automobila najkvalitetniji, tj. koji prestavlja onaj pravi izbor?
postovanje, Senta

Hondu odmah izbaci iz konkurencije.Naime honda nema uspeha u klasi visoj od civica ni po kvalitetu a ni dojmu.
Vecno pitanje mazda ili toyota.
Obadva proizvodjaca su vrh.I da im poreklo nije japansko bili bi najbolji ali posto mnogi uvazavaju samo BMW,Audi i Mercedes oni su iza.Ipak Mazda je ta koja pravi najpouzdanije automobile na svetu
 
Ma Japanci su jako dobri i pouzdani...ne kvare se!!....ko malo vodi racuna o autu.....moze sa svakim japancem da predje 200-300 000,bez vecih ulaganja...Druga stvar.....japanci su jednostavni za rad...ljudi na sve mislili...trece,jako mali potrosaci.....Licno sam ,dugo vremena vozio micubishi sa 150ps-a-...dohc gti motor..sa vazdusnim jastucima...umesto amortizera....pri brzinama do 150 km/h..nije prelazio vise od 7,5 l benzina...
Da je nastavio da se proizvodi.....nikad ne bih menjao...
Inace ,tojota corola dizel,vazi za jedan od najbolje napravljenih dizela....uopste...
 
Dobri su japanci dok ne krenu da se kvare, a kada to počne otpadaju uši. Malo troše zbog toga što su u principu lagani a veliku snagu (npr. Honda CRX ''dečji grob'' ima od prilike 900 kg a 130 KS). Zato većina pri većim brzinama ''šeta'' po putu, tj. ne drži stazu. O Toyoti Corolli XL benzincu sam čuo sve najbolje. Vozio sam japance ali ih nisam imao tako da ovo što sam rekao je činjenica uočena blic krig testovima. Pozdrav svima! :D
 
Zagor BG:
Dobri su japanci dok ne krenu da se kvare, a kada to počne otpadaju uši. Malo troše zbog toga što su u principu lagani a veliku snagu (npr. Honda CRX ''dečji grob'' ima od prilike 900 kg a 130 KS). Zato većina pri većim brzinama ''šeta'' po putu, tj. ne drži stazu. O Toyoti Corolli XL benzincu sam čuo sve najbolje. Vozio sam japance ali ih nisam imao tako da ovo što sam rekao je činjenica uočena blic krig testovima. Pozdrav svima! :D
O "koroli" je odlično mišljenje imao i moj prijatelj, sve do dana kada ga je lako "čuknuo" od pozadi kamiončić za prevoz hleba i uterao mu gepek na zadnje sedište. Kad je video debljinu lima ohladio se u čemu se vozio... :lol:
 
Espanol:
Zagor BG:
Dobri su japanci dok ne krenu da se kvare, a kada to počne otpadaju uši. Malo troše zbog toga što su u principu lagani a veliku snagu (npr. Honda CRX ''dečji grob'' ima od prilike 900 kg a 130 KS). Zato većina pri većim brzinama ''šeta'' po putu, tj. ne drži stazu. O Toyoti Corolli XL benzincu sam čuo sve najbolje. Vozio sam japance ali ih nisam imao tako da ovo što sam rekao je činjenica uočena blic krig testovima. Pozdrav svima! :D
O "koroli" je odlično mišljenje imao i moj prijatelj, sve do dana kada ga je lako "čuknuo" od pozadi kamiončić za prevoz hleba i uterao mu gepek na zadnje sedište. Kad je video debljinu lima ohladio se u čemu se vozio... :lol:
Ništa nije savršeno!!! i ti preteruješ! :lol: :lol: :lol:
 
Na kojim sajtovima se jos mogu naci podaci o rejtingu i kvalitetu vozila (neki evropski sa mogucnoscu prevoda na engeski? puno trazim, znam..)?
Ima li jos neko kakvu zamerku za Hondu kako mi se ona na prvi pogled (po dizajnu unutrasnjosti i spoljasnjosti) najvise dopala..
poz svima
 
Senta:
Mozes li mi reci samo sta oni koeficijenti znace, posto (nazalost) ne razumem nemacki.. hvala..

Ta statistika govori kolikom broju automobila je potrebna pomoc na putu zbog kvarova, koje godine i u odnosu prema 1000!
Ne znam da li me razumes i da li sam se najbolje izrazio ali evo primera pa ce biti jasnije:
Ako za WV Polo stoji koeficijent 16,9 za 2000. godinu, znaci da je u toj godini, od 1000 WV Pola, 16,9 stalo na putu zbog kvara!
 
Espanol:
Zagor BG:
Dobri su japanci dok ne krenu da se kvare, a kada to počne otpadaju uši. Malo troše zbog toga što su u principu lagani a veliku snagu (npr. Honda CRX ''dečji grob'' ima od prilike 900 kg a 130 KS). Zato većina pri većim brzinama ''šeta'' po putu, tj. ne drži stazu. O Toyoti Corolli XL benzincu sam čuo sve najbolje. Vozio sam japance ali ih nisam imao tako da ovo što sam rekao je činjenica uočena blic krig testovima. Pozdrav svima! :D
O "koroli" je odlično mišljenje imao i moj prijatelj, sve do dana kada ga je lako "čuknuo" od pozadi kamiončić za prevoz hleba i uterao mu gepek na zadnje sedište. Kad je video debljinu lima ohladio se u čemu se vozio... :lol:

E moji strucnjaci, c, c, c... Na nekom drugom topic-u komentarishete da kroz vrata nekog autica moze i bicikl da prodje, a sada ovde o debljini lima straga Toyote. Pa zar taj lim nije tu zbog aerodinamike i odvlacenja para(jao, shto je lep, lepshi nego komshin...), a daleko manje zbog sigurnosti. Poznate su vam mere za ojacanja vozila i mesta njihovog postavljanja na najugrozenija mesta. Gepek svakako da nije najugrozenije mesto jer ko normalan vishe vozi u rikverac(i to >> km/h) nego napred(tu se setih vica o jednom tenku). A tu je prepre pomenuta ushteda zbog masovne proizvodnje, globalizacije, malih zelenih... :wink:
CIAO! 8)
 
Japanska vozila su bolja od nemačkih!!!
Npr. dok sam radio u autoperionici pre 10-ak godina, (5 godina sam tamo proveo i sedeo i vozikao do parkinga sve živo osim Ferarija, Lamborghinija i sličnih), najviše sam se susretao sa Zastavama i VW (čitaj Golfovima). Kod nas ima oko 2% Golfova kojima se vrata mogu normalno otvarati, bez ulaska na druga vrata ili spuštanjem prozora. Ne radi im brava drugari!!! Bar jedna. Istina je to. A japanci su već druga priča. Zemlja Srbija pogotovo. Svi se pale na te kante. Ja skidam kapu svakom ko na Golfu II dizelu (tada su bili relativno novi) uspe dok radi na leru, IZ PRVE DA UHVATI VOLAN! Pa to se trese kao nenormalno!!! Cela tabla! Kad neki Japanac bude imao takvu manu, u tim godinama, a i stariji, ja ću mog Subarua odmah u mutni Dunav!
A porediti iste treba razumno: japanac do 'x' cene prema nemcu 'x' cene. Ili japanac 'x' kubikaže ili snage prema nemcu 'x' radne zapremine ili snage.
Svi kažu onu nebulozu ''Mercedes je Mercedes'' ili slično, a porede Meče 'S' ili 'E' klase sa cenom 70000 eura i više sa recimo Mazdom tada 626, danas 6 i sličnim.
Neka stave Lexusa sa 'E' klasom ili ''peticom'', ili A6. Može Subaru legacy, ili Nissan maxima, Honda legend,....
Npr Subaru WRX, drumska verzija, košta max 40000 eura, kao i evoVIII. Imaju po 280hp. Koji nemac do te cifre i veličine im parira po BILO ČEMU???
Honde CRX vtec od pre 15 (petnaest) godina su bez nadpunjenja sa 1600ccm imale 130-157hp! SERIJSKE. I danas se voze. Pa Nemački danas ne izvlače toliko.
Honda Integra – 1800ccm ima 180hp. Tojota Corolla gti (ili kako već) isto tako! Dajte poređenje s ovima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:shock: Subaru Forester je pre oko 5 godina postavio rekord u Americi po izdržljivosti motora: SA MOTOROM (FABRIČKIM- SERIJSKIM) 2000 TURBO, 170HP VOZILI SU GA 24 SATA PROSEČNOM BRZINOM OKO 190 KM/H. A ostali,... Pa oni to ne znaju ni da prepričaju, a ne da naprave nešto slično!
 
Sto se tice brava na golfu tacno je da su napravili veliku gresku sa izborom takve vrste brava, ali opet je to nasa nemarnost sto nemamo obicaj da odrzavamo auto. npr. ja sam pre neki dan za dva sata namestio sve cetiri brave na svom passatu (kod koga su brave iste kao i kod golfa II) i sad rade kao nove. Sto se tice snage VW motora prvo treba obratiti paznju na to da je VW u prevodu "narodni auto" i (verovatno) zbog toga u VW nemaju motore o kojima ti pricas. Slazem se sa tobom da su japanci bolji jer japanci kao ljudi sta god rade rade tako da ono sto proizvedu bude sto kvalitetnije a sto jeftinije. Naravno da se ni jedno auto ne moze porediti sa drugim ali treba imati u vidu zelje, potrebe i mogucnosti nasih vozaca. Nama trebaju vozila sa sto jeftinijom registracijom, koja ce izdrzati nase puteve, ciji se delovi mogu "povoljno" i lako nabaviti. Kome u Srbiji treba auto koje moze da ide 24h prosecnom brzinom 190km/h? Prvo Srbiju uzduz i popreko predjes za manje od 24h a drugo postoji mozda svega 100-200km puta u celoj Srbiji po kome se moze bezbedno voziti preko 160km/h.
I samo da dodam jos jedan dokaz da su japanci najbolji automobili: Da ne valjaju ne bi im bio zabranjen uvoz u Ameriku. Amerikanci znaju da stite svoje firme i svesni su da ako puste japance na trziste da ce im propasti kompletan General Motors i celokupna autoindustrija. :wink:
 
Dovla:
Sto se tice brava na golfu tacno je da su napravili veliku gresku sa izborom takve vrste brava, ali opet je to nasa nemarnost sto nemamo obicaj da odrzavamo auto. npr. ja sam pre neki dan za dva sata namestio sve cetiri brave na svom passatu (kod koga su brave iste kao i kod golfa II) i sad rade kao nove. Sto se tice snage VW motora prvo treba obratiti paznju na to da je VW u prevodu "narodni auto" i (verovatno) zbog toga u VW nemaju motore o kojima ti pricas. Slazem se sa tobom da su japanci bolji jer japanci kao ljudi sta god rade rade tako da ono sto proizvedu bude sto kvalitetnije a sto jeftinije. Naravno da se ni jedno auto ne moze porediti sa drugim ali treba imati u vidu zelje, potrebe i mogucnosti nasih vozaca. Nama trebaju vozila sa sto jeftinijom registracijom, koja ce izdrzati nase puteve, ciji se delovi mogu "povoljno" i lako nabaviti. Kome u Srbiji treba auto koje moze da ide 24h prosecnom brzinom 190km/h? Prvo Srbiju uzduz i popreko predjes za manje od 24h a drugo postoji mozda svega 100-200km puta u celoj Srbiji po kome se moze bezbedno voziti preko 160km/h.
I samo da dodam jos jedan dokaz da su japanci najbolji automobili: Da ne valjaju ne bi im bio zabranjen uvoz u Ameriku. Amerikanci znaju da stite svoje firme i svesni su da ako puste japance na trziste da ce im propasti kompletan General Motors i celokupna autoindustrija. :wink:
Prvo veliki pozdrav za Dovlu.
Mala replika. VW je narodni auto samo po imenu. A to je bio u vreme Bube i Golfa I. Složićeš se da ni novi Polo, da ne idem preko Pasata do Touarega ili Phaetona, je daleko od narodnog, bar našeg.
Što se tiče cena delova, kod nas još uvek vlada fama o skupoći delova za japance. Ta priča datira od pre 15-ak godina, kada je bilo kod nas toliko japanskih vozila da mogu stati na prste jedne ruke. Tada je i bilo tako, razumljivo. A još jedan razlog male cene za nemce, e taj što ih proizvodi i ''moj teča iz Mrčajevaca''. (Originalni amortizeri za Pasata i Audi 80)!!??? Sada je situacija drugačija. Treba samo uzeti npr. cenu fara za Golf V i uporediti sa cenom fara za Tojotu Corollu. I sl....
Još jedna razlika: Japanci ne prave masovno automobile sa preko 4000 ccm, jer je besmisleno. Zato su BMW, AUDI, i Mercedes odskočili i zapali za oko ljubiteljima automobila. Mislim, baš je neka matematika izvući iz recimo 5000ccm – 400 do 500hp. A velika zapremina povlači i veeeeliki obrtni momenat, tako da nije baš teško opčiniti naivan narod.
Što se tiče velike brzine, pristalica sam da auto može da da uhvati što više, čak i do 300km/h! Zašto? Ne zato da bi taj isti leteo po putu kao blentav, već što takav auto ima kvalitetnije gume, amortizere, kočnice, konstrukciju,... Ukratko sve mu je bolje nego na autu kome je max. brzina recimo 200km/h. Zar ne? I još nešto jako bitno: Onaj prvi kolonu od tri- četiri šlepera pri brzini od 80km/h preskoči za 5-6 sec ili oko 200m, a onaj drugi, možda za 10-15sec, ili 500m. O ostalima,....E pa oni moraju jedan po jedan, i to ako im ne ide niko u susret narednih 1-1,5km!
Cena auta i registracija. Kad sam ja kupio moj Subaru 1800, 90.god., koštao je 2900 maraka, a Golf II isto godište je bio oko 7000, pa i više. Ono što moj auto ima, a Golf ne je: servo, stakla i retrovizori na struju, šiber na struju, pogon na 4 točka, 97hp, volan i sedište podesivo po visini, direktno ubrizgavanje, a kad oborim sedište zadnje, pa,.. Recimo da smo letos snajka i ja dve noći spavali nazad opruženi kao u svom krevetu. To je bilo na Hungaroringu. I ide do 180 po papirima, ja sam postigao samo 170. Do mora i nazad, letos takođe, potrošnja je bila 6,7 lit/100km! Nas 4 sa sve stvarima i dinamičnom vožnjom. Malo li je za te novce? Jesam spomenuo da SVE radi na njemu? Svi dugmići!!!
Toliko za sada, pozdrav za sve.
 
Da ne valjaju ne bi im bio zabranjen uvoz u Ameriku. Amerikanci znaju da stite svoje firme i svesni su da ako puste japance na trziste da ce im propasti kompletan General Motors i celokupna autoindustrija. :wink:[/quote]

U americi postoji trenutno cetrdeset i sedam pogona za izradu automobila ali pogona koji pripadaju Japanskim kopmpanijama.Ako racunamo Mazdu u kojoj ford ima udela u vecinskom paketu akcija onda taj broj iznosi oko 70 pogona.Samim tim japanci su u Americi zastupljeni mnogo vise od svih drugih.
I samo honda u americi plasira vozila koliko svi evropski proizvodjaci zajedno.
A honda po prodaji se nalazi posle toyote i nissana.
Proceni sam kome je zabranjen uvoz u Ameriku.Da prvi japanski auto plasiran na Americko trziste je datsun godine 1964,od tada pa do danas nikada japancima nije bio zabranjen uvoz.Tvoje informacije su netacne.
 
Bustura:
Da ne valjaju ne bi im bio zabranjen uvoz u Ameriku. Amerikanci znaju da stite svoje firme i svesni su da ako puste japance na trziste da ce im propasti kompletan General Motors i celokupna autoindustrija. :wink:

U americi postoji trenutno cetrdeset i sedam pogona za izradu automobila ali pogona koji pripadaju Japanskim kopmpanijama.Ako racunamo Mazdu u kojoj ford ima udela u vecinskom paketu akcija onda taj broj iznosi oko 70 pogona.Samim tim japanci su u Americi zastupljeni mnogo vise od svih drugih.
I samo honda u americi plasira vozila koliko svi evropski proizvodjaci zajedno.
A honda po prodaji se nalazi posle toyote i nissana.
Proceni sam kome je zabranjen uvoz u Ameriku.Da prvi japanski auto plasiran na Americko trziste je datsun godine 1964,od tada pa do danas nikada japancima nije bio zabranjen uvoz.Tvoje informacije su netacne.[/quote]
Ima istine. Prodaju se mnooogo u Americi, Honda je, čini mi se, pod imenom Acurra, Tojotin odsek za luksuzna kola Lexus je pojam kvaliteta i prestiža, rame uz rame sa Mercedesom, Nissanovi Infinitty automobili su isto tako popularni. A Subaru naravno sinonim za izdržljivost i kvalitet, pogotovo za motor.O Tojotinim džipovima da i ne pričam.
 
Prijetelji moji, citam Vase komentare i mogu Vam reci da tu i tamo ima pametnih komentara. Za Sencanina imam samo jedan komentar u vezi izbora marke Japanskog proizvodjaca ____ nikako neces pogresiti ako se odlucis za bilo koji od ova tri Japanska Giganta. Zeleo bih da malo objasnim manje informisanim ljudima, po pitanju kvaliteta Nemaca, Japanaca, Amera i Engleza. Motori, kao agregati u vozilima su posebna prica, dizajn takodje, pa lim itd, itd. Japanci (Micubisi, Honda) prave najbolje, najizdrzljivije, najjace, najstedljivije i po istoj ceni sa konkurencijom AVIONSKE motore (male privatne avione, kojih je u Americi sve vise). Znaci privatni konstruktori malih aviona sigurno nece eksperimentisati sa nepouzdanim i neafirmisanim proizvodjacima. Malo sam iskocio iz teme, ali ce mozda nekoga i to interesovati!?
Ja i moji prijatelji se drzimo jedne filozofije, a to je NEMOJ SE UTAPATI U SVAKODNEVNICU (citaj, budi malo svoj, nemoj voziti samo ono sto svi voze), i to ZICERASENJE, izgovor na jeftine delove, registracija i laksa prodaja metalnih ljubimaca nije pravim ljudima jedini razlog. Valda Vi kupujete auto, koji vam se svidja, koji ce da sluzi, pa normalno je da gubi cenu nakon nekoliko godina, ali se zapitajte koliko Vam je zadovoljstvo pruzio tokom tih godina voznje. Ja imam i Svabu i Japanca, Omegu 2.5tds (bmw motor) i lepoticu od kola - Hondu Civic. Lepo je voziti se u velikoj limuzini ma koje ona marke bila, to je skroz drugi film, ali u (Hondi, Subaruu, Toyoti...) se covek oseca drugaciji od ostalih u okruzenju. Mislim da puno gresi jedan citalac foruma, kada tvrdi da je Japancima zabranjen uvoz u Ameriku!? Pa citava Japanska auto industrija zivi od te Amerike, Bliskog Istoka i drugih egzoticnih kontinenata (bespuca, pustinje itd) i pitam se jel neko video neki Nemacki (vw, bmw, opel...) u nedodjijama, pustinjama itd, ja nisam, pa neka me neko ubedi u suprotno. Tu su ti braco moja zakon Japanci i Englezi, dobro i neki Amer i poneki Mercedes. Nema ljutnje Ljudi sto voze VW, ali kada bi mene naterali za kaznu da vozim VW Golfa nekoliko godina, ja bih ga tuzio Sudu, jer sam imao prilike voziti ga, opravljati, ugradjivati alarm itd. Ono jeste da kod nas ima prodje taj nesretni Golf (ruku na srce, Pasat je nesto drugo), ali mi se toliko Golf smucio, da sam automatski zamrzeo sve VWe. I svima koje volim i cenim preporucujem Japance. Neopravdano sam zaboravio nahvaliti i jednog od najkvalitetnijih Japanaca, a to je SUBARU, to Vam je braco masina koja Vam pruza mnogo, mnogo toga. culi ste za pogon na sva cetiri tocka (koja vaze samo za terence, u globalu), a Subaru je jedini proizvodjac na svetu koji u svaki svoj auto ugradjuje takav pogon, znaci po snegu i brzim prolascima kroz krivine sa Subaruom nema nikakvih problema. Jedina njegova mana je CENA, ali poznato je u nasem narodu da i cena cini kvalitet kola!!! Pa ko ima neka si priusti to zadovoljstvo. Sto se mene tice ja cim zaradim naku pristojniju lovu, sigurno kupujem nekog veceg Subarua.
Za sada toliko, pa ako neko ima nekih pitanja, ili zna nesto vise, neka pise.
Pozdrav!!!
8) 8) 8)
 
ma japanci su zakon jer su u stanju da usklade tezinu, kubikazu,konjazu i potrosnju,i naravno dobar izgled,npr civic typR 2001g.p.ili npr.crx od 92´do 98'strava auto,a da ne spominjemo accorda sa velikim -tech motorom,luksuz,potrosnja i sportak u jednom,i to ne vazi samo za Hondu nego i za mazdu,i toyotu.ali na nasim terenima su nazalost lose zastupljeni,zbog slabe ekonomije,i naravno mentaliteta.i naravno velika prednost je kad parkiras japanca ili mercedesa negde u mracnom cosku,prije da ce mecka nestati.tako da japanca skoro i ne zakljucanog mozes ostaviti na ulici,dok za mecku ili nekog drugog svabu treba debelo kasko osiguranje i ostale gluposti
 

Back
Top