Eh ti Japanci..a mogu i Koreanci...

e na ovo sam mislio, japanci definitivno zasluzuju posebnu temu i to iz vise razloga. izmedju ostalog, da ljubitelji japanaca vise ne plase postene ljude po ostalim temama.... :lol: :lol: :lol:






ajde,ajde, salim se, ako se zakuva neka dobra prica, ukljucujem se i ja, vozio sam ih dosta i i slupao sam ih nekoliko... :wink:
 
begunac:
Japanci imaju jednu manu: nevaljaju im hladnjaci......vrlo brzo se "prospu"....valjda u japanu nema bakra.... :lol: ...inace jako pouzdani....i ponavljam jako jednostavni za rad,odnosno za popravke....

Igrom slucaja trenutno vozim "japanca" i mogu jako da ga popljujem kao sto bih popljuvao i predhodne koje sam vozio, ali i mogao bi i da hvalim. Prvo jos jedna netacna konstatacija pored one o uvozu,a to je da nemaju motore preko 4l zapremine. E ima ih, samo sto ih zemlja Srbija kao i Evropa nece i ne zeli videti bez obzira na "ekonomicnost".Takvi su rezervisani samo za americko i pazite, posebno japansko trziste, postoje(za japance)takve mrge koje oni vrlo sovinisticki(a jesu i to veliki)drze samo na svom trzistu.Sto se tice Amera, oni ne priznaju nista manje od V6,ato znaci i od 3l zapremine pa na dalje, tako da velikolitraznih ima i to podosta.
Pljuvacina: nedavno sam menjao alnaser na mom Nissanu i poplaveo sam od jednostavnosti za "rad",pola donjeg postroja sam morao da rasturim, poluosobine, most, nosace motora, podkrilo i neznam sta jos. Jednostavno? Da bi ocistio EGR ventil, pola usisnog sistema rasturiti i skoro isto vreme ko'za alnaser. :shock: :shock:
Pre samo nekoliko godina u Bgd-u, vozio sam od iste sorte, manjeg, Sanija, homokineticki 400 maraka(nesto pre nego sto je presla u u evro),a kada su mi ukrali sve cetiri felne,u prodavnici mi za nove celicne trazili 400 DM po komadu, "alo lave pa za jos malo da kupim sve 4 alu".Na to mi lik odgovara "da, ali to su original" Za manje od 250 4 nove golfove, i za kusur dobre gume :wink:
Sve hecbek varijante, narocito Honde koje sam i najvise vozio,ostro kocenje pri vecoj brzini-ubistvo i na pravcu, a posebno krivine :shock: Hladnjaci jesu mane kao i cene. Dok radi, sve je u redu izdrzljivost, ekonomicnost, ali kad se pokvari pravo na otpad.Da idu, idu i nemaju dusu,tek po neki moze se reci da ima predispozicije za nesto sto nebi nazvao dusom. :(
 
Mislim da je većina ovog što si naveo stvar ukusa. Većina!
To što si rekao za felne, mislim da su te pokušali navući prevaranti kojekakvi. Pa koji to auto koristi nestandardne felne? Ako nije neko čudo od auta, ali taj koji si naveo mislim da je običan. Mislim stvarno, ''original felne''? A cene, pa to je druga priča. Ranije su bili dostupni samo originalni delovi, dakle iz Japana ili ko zna odakle. Sada je već druga priča. Za česte automobile kod nas svaki servis samo što i ne proizvodi originalne delove.
Moje iskustvo sa Subaruom od bezmalo 20 godina starosti je drugačije. Tačnije suprotno. Kao kada bi ocenu davali na osnovu jednog ili nekoliko komada. Pa Mercedesi, Opeli, VW i još mnogi su imali GREŠKE zbog koje su povlačili na servis čitave serije. Jel to znači da ništa ne valjaju?
 
Evo male sličice koja je već bila negde ovde. I srce i dušu ima. Pokazuje ih u vožnji, ne na slikanju. :shock:
ski_report_7.jpg
 
I još nešto. Mnogi proizvođači su stekli ''kredit'' u smislu - odličan auto - praveći mašine od 4000ccm+, dok su se drugi držali nečeg ''normalnijeg''. Pa Reno, Pežo, i mnooogi drugi su tek pre max. 10 godina počeli praviti monstrume sa 4, 5 ili više hiljada kubika da se naivni okrenu i ka njima. Koji japanac ima više od 3000ccm? Ja ne znam, neka mi neko napiše ovde. Samo nemojte neki model koji je izbačen prošle nedelje u prodaju. Dajte neki recimo '96.- '00. godište.
 
Ono je na pogrešnom forumu bilo, pa da stavim ovde.


Location : Arizona Test Center, Arizona, U.S.A.
Record : Average speed of 223.345 km/h(world speed record certified by the FIA)
Vehicle : Legacy RS
In 1989, from January 2 through 21, the first-generation Legacy established a new 100,000-kilometer world speed record at the Arizona Test Center located on the outskirts of Phoenix, Arizona. The 100,000-kilometer distance was covered in 447 hours, 44 minutes, and 9.887 seconds, with an average speed of 223.345 km/h, thus setting a new world speed record.


*Effective as of the end of April, 2005




Location : Indianapolis Motor Speedway, Indiana, U.S.A.
Record : Average speed of 180.082 km/h
(world speed record certified by the FIA and ACCUS for Group T-1=series cross country cars)
Vehicle : Forester


On October 30, 1996, the Forester won the renowned Hulman Trophy* for setting a new world record with an average speed of 180.082 km/h in the 24-hour challenge at the Indianapolis Motor Speedway. To ensure that the competition was fair, the two Forester cars that entered the challenge were selected at random from the production line at FHI's Yajima Plant in Gunma Prefecture, and witnessed by the JAF, which was appointed by the FIA. In compliance with the regulations, a roll bar, seat belts, and a bucket seat were mounted for safety on the circuit, and the suspension and tires were changed. However, the rules permitted no other modifications to such areas as the engine or fuel tank. In other words, the vehicles that entered this race were practically the same as the Foresters sold on the market.

* Hulman Trophy: The challenge for the 24-hour endurance speed record of mass-produced and marketed vehicles at the Indianapolis Motor Speedway started in 1920s, but the Hulman Trophy was initiated in 1989, named after the speedway's previous owner, Tony Hulman.

Ovo je vrednost! Pouzdanost i kvalitet!
 
jomini:
HEMI 426:
alo, koji Renault ili Peugeot ima 4 ili 5 litara zapremine...? :shock:




uostalom, japanci preko 3 litre. Lexus - Toyota 4,3 V8 i Nissan 4,2 V8....za pocetak...




osnovne stvari....
Znači još ne prave tolike motore? :D
A kadašnji su ovaj Lexus i Nissan (pretpostavljam Maxima)?



koliko znam 4,2 se dobro pokazao u Patrolu a u Infinitiyu motori V6 od 4,5 i taj V8 ali od 4,5 litara ( pun ih je grad u onim gadnim SUV-ovima FX 35 i FX 54 )

sto se tice Toyotinog V8 on je po zapremini direktna kopija Mercedesa i njegovog 430 V8 motora i ubacuje se u Landcruiser LC 100 i u Lexuse. Imas jedan crni SC 430 u gradu sa tim motorom.






Da li treba da spominjemo gde su japanski V8 motori u odnosu na US V8 masine??? :wink:
 
HEMI 426:
jomini:
HEMI 426:
alo, koji Renault ili Peugeot ima 4 ili 5 litara zapremine...? :shock:




uostalom, japanci preko 3 litre. Lexus - Toyota 4,3 V8 i Nissan 4,2 V8....za pocetak...




osnovne stvari....
Znači još ne prave tolike motore? :D
A kadašnji su ovaj Lexus i Nissan (pretpostavljam Maxima)?



koliko znam 4,2 se dobro pokazao u Patrolu a u Infinitiyu motori V6 od 4,5 i taj V8 ali od 4,5 litara ( pun ih je grad u onim gadnim SUV-ovima FX 35 i FX 54 )

sto se tice Toyotinog V8 on je po zapremini direktna kopija Mercedesa i njegovog 430 V8 motora i ubacuje se u Landcruiser LC 100 i u Lexuse. Imas jedan crni SC 430 u gradu sa tim motorom.






Da li treba da spominjemo gde su japanski V8 motori u odnosu na US V8 masine??? :wink:
Mislio sam, a ponadao se, da smo govorili o automobilima, a ne terencima. Pa koji terenac se pravi sa 1600ccm?!?!
 
Espanol:
jomini:
Kolege, dajte malo solidarnosti, ja sam hiljadu puta priznao da su Alfe, Ferariji, Mustanzi i ostali odlični, čak fenomenalni. Može koja pohvalna i lepa reč za moje štićenike? :(
Naravno, kada Nisani, Tojote, Subarui...postanu Alfe , Ferari, Mustanzi. :wink: Vrati se ti druže u dobru staru Evropu i uživaj.
Pa dobro, jel možeš bar da se pretvaraš, vidiš da sam sam?!?! :evil:
 
vidi brate,ovde imas posla sa hard core automobilskim manijacima, koji prilicno barataju materijom.....zbog toga, nikako ne moze da se dokaze da su japanci globalno bolji od evro ili americke skole pravljenja automobila.... :D :D :D :D







ako ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se.... :wink:
 

Back
Top