KuLtUrNa DeSaVaNja u gRaDu

Imam savrsen predlog za vas- predstava KOME VERUJETE
Veceras je bila u SNP-u, ne znam kada ce ponovo igrati, ali brutalna je! Mislim da bi se svima sa foruma svidela. Sa indeksom dobijate popust i imate pravo na dve karte, cena jedne je 210 din.

Sinopsis i kritike sa sajta, pa vi vidite...

Devojka i mladić iz agencije sprovode anketu među građanima, a pitanje koje postavljaju je ujedno naslov drame. Kroz komad defiluje galerija likova odgovarajući na pitanje "kome verujete". Romansa koja traje između dvoje anketara razotkriva njihove želje, nadanja, prethodna iskustva, strahove, maštu i čini ih sve bližim posmatraču, a međusobno sve udaljenijim, jer u kakofoniji različitih odgovora nestaju glasovi dvoje anketara, a s poslednjim taktovima romanse nestaje i drama. Izostaje obrt, što je pokatkad najbolji obrt. Priča o romansi dvoje mladih pretvara se u storiju o velikom plavom talasu na površini sivog i blatnog mora. Ko ume da ih gleda i prati, ko poznaje prirodu vode, prepoznaće kraj drame, daleko od njenih obala, a opet vrlo blizu.

KOME VERUJETE? , komad Jelene Đorđević u režiji (i obilatom, u ovom slučaju i efektnom i efikasno nadgrađujućem dopisivanju/aktuelizaciji) Darijana Mihajlovića, izveden je kao druga premijera. Pirandelovski početak, tek kao podsećanje da smo i mi u gledalištu deo potonjeg scenskog zbivanja, zapravo (urbanog) folklora jednog teško obolelog društva u kojem, kako kaže jedan od likova, postoje tri izbora: «beži odavde, ubij ili budi ubijen». Paralelizam narativnog toka podrazumeva centralnu, melodramsku ljubavnu priču i niz, samo na prvi pogled digresivnih, komčnih, tragikomičnih, grotesknih priča koje su, zapravo, u funkciji kontekstualizacije one osnovne priče o nemogućoj ljubavi (i odsustvu vere, nade, smisla) dvoje mladih./.../ Darijan Mihajlović čvrstom i sigurnom rukom vodi scensku naraciju i održava preciznu ravnotežu dva pomenuta toka pripovedanja. U pomalo «nelojalnoj» glumačkoj konkurenciji, u kojoj su Slavica Bajčeta i Milovan Filipović imali pretežak zadatak da se, realističkom glumom (nema laži, nema prevare) suprotstave raskošnoj žanrovskoj skali i mogućnostima stilizacije koje su, u kreiranju bezbroj likova, stajale na raspolaganju Aleksandri Pleskonjić Ilić, Marku Markoviću i Ninoslavu Đorđeviću, svi su – pobednici.
 
Ima neko javno vesanje rodoljuba u Knez Mihajlovoj. :twisted: :twisted: :twisted:

Znaci, u subotu na Trgu. Navatali neke iz Novog Sada pa da ih lincuju. :twisted: :twisted: :twisted:

Dear Mrs. Bumblebee,

long time no hear, but me here now!!! And we is going to get a little bit trippy. I has got some grass for me tonight. Nou is me in need of woman, to cook and clean da kitch'n. Iz you me woman or is me fukin' very trippy? :twisted: :twisted: :twisted:
 

Back
Top