Potkrovlje

Avetinja

Veoma poznat
Poruka
13.905
E ovako ljudi ... imam na vrhu zgrade potkrovlje koje ima nekih 120m2 i koje bih hteo da spremim za mene.

Problem mi je što je ( kao i svako drugo potkrovlje ) nisko. Na sredini je naravno visoko, nekih 20-30 m2 koje bih iskoristio kao dnevnu sobu.

E sada, dajte neke predloge ili slike kako bih mogao da uradim krevete police kupatilo .... ako ste negde videli nešto zanimljivo, recimo neki komad nameštaja koji se fino uklapa do kraja zida gde je visina 1-1.2m.

Hoću da uradim nešto .... što je u suštini elegantno i prijatno za život, a da opet ima dodire moje sadašnje sobe ( yebarnika :lol: ).

Imam i terasu od nekih 60m2, ali ona je već gotova ... biće slika uskoro :)

Pare nisu problem, e sad znam da ćete mi reći plati onda nekom da ti uradi projekat :)

Nije problem tih 600-700 eura ili koliko je već, samo hoću da ostavim lični pečat, a i kad sam prije tražio te "dizajnere" ništa od toga što su mi oni nudili mi se nije svidelo :)

Tako da .... slike i iskustva su poželjni. Blagodarim :)
 
E ovako ljudi ... imam na vrhu zgrade potkrovlje koje ima nekih 120m2 i koje bih hteo da spremim za mene.

Problem mi je što je ( kao i svako drugo potkrovlje ) nisko. Na sredini je naravno visoko, nekih 20-30 m2 koje bih iskoristio kao dnevnu sobu.

E sada, dajte neke predloge ili slike kako bih mogao da uradim krevete police kupatilo .... ako ste negde videli nešto zanimljivo, recimo neki komad nameštaja koji se fino uklapa do kraja zida gde je visina 1-1.2m.

Hoću da uradim nešto .... što je u suštini elegantno i prijatno za život, a da opet ima dodire moje sadašnje sobe ( yebarnika :lol: ).

Imam i terasu od nekih 60m2, ali ona je već gotova ... biće slika uskoro :)

Pare nisu problem, e sad znam da ćete mi reći plati onda nekom da ti uradi projekat :)

Nije problem tih 600-700 eura ili koliko je već, samo hoću da ostavim lični pečat, a i kad sam prije tražio te "dizajnere" ništa od toga što su mi oni nudili mi se nije svidelo :)

Tako da .... slike i iskustva su poželjni. Blagodarim :)

Para nema...
 
da bi imao svoj licni pecat, a i da to bude funkcionalno, a i da bude elegenci i ostalo - unajmis dobrog dizajnera.
1. koje boje volis?
2. koji stil volis?
3. imas li neke slike tog potkrovlja?
 
Mislim da bi dobrog dizajnera zabolela glava od mene :)

Sadašnji stil u sobi mi je nešto kao "moderno" - gledala si slike. Sada bih hteo nešto prirodnije, drvo kamen i beli zidovi a opet moderno :)

Slike sjutra :)
 
Poslednja izmena:
Avetinja
http://www.podsvojostreho.net/vsebi...6-del-izdelava-mansarde-pred-vselitvijo/4339; Dali valja tako nešto.
http://www.politron-mp.si/revija/streha/mansarda.htm Ovdje bi htio napomenuti problem , kako pozicionirati WC.
Pitanje : Kako je izrađena strijeha; koliko imaš namjeru ugraditi izolacije i kakv tip; naklon strijehe; kako je samim razvodima za grijanje, vodu in fekalije?
Koliki če ti biti tlak i kakav?

LP

Hvala na linkovima.
Izolacija ..... na krovu je stiropor pa preko crep, ali najverovatnije ću stavljati stiropor i sa unutrašnje strane. Nisu mi problem tehničke stvari, vodu, kanalizaciju i ostalo mogu kako hoću, to je moja zgrada i sve su ispod moji stanovi. Najbitniji mi je vizuelni izgled i maximalna iskorićšenost prostora :)
 
Ako ikako postoji mogucnost ostavi vidljive grede, to ti je sasvim dovoljno da kombinujes sa kamenom i bijelim zidovima :)
Meni sad dodje da stavljam greda na plafon u trpezariji :lol: Ali ipak nije to- to kada nije od pocetka radjeno :)
Ali nemoj da mjesas nijanse, ili tamne grede- taman pod, bijele grede-bijel pod...


Ako nema greda bilo bi ih interesantno postaviti jer to potkrovlju daje poseban sarm :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi dobrog dizajnera zabolela glava od mene :)

Sadašnji stil u sobi mi je nešto kao "moderno" - gledala si slike. Sada bih hteo nešto prirodnije, drvo kamen i beli zidovi a opet moderno :)

Slike sjutra :)

ako mozes kako hoces, predlazem da ugradis obavezno :

images


ovako slozen kamen bi mogao da ugradis i na zidu suprotno od kamina, pa da ispred stavis neku tv policu i sl od drveta. pod da ne bude mnogo taman. ispred kamina moze da dodje :

images


u delovima gde su kosine, gledaj da sto vise sikoristis deo za police, garderobu, i td...
 
Hvala na linkovima.
Izolacija ..... na krovu je stiropor pa preko crep, ali najverovatnije ću stavljati stiropor i sa unutrašnje strane. Nisu mi problem tehničke stvari, vodu, kanalizaciju i ostalo mogu kako hoću, to je moja zgrada i sve su ispod moji stanovi. Najbitniji mi je vizuelni izgled i maximalna iskorićšenost prostora :)

Kakvim se kriminalom ti bavis, crni Stojane? :eek:
Salim se :D

I ja zivim na potkrovlju, meni je trenutno najveca dosada onaj krov, kad bih mogao da ga dignem nekako, ali ne mogu, da bih digao mali deo mog krova morao bih dizati krov celog dela moje (ali ne bukvalno moje kao kod avetinje :lol:) zgrade, a da dajem pare za to ne mogu, nisam toliki punisitj trenutno... :mrgreen:

Ali svima koji imaju stan u potktovlju i imaju tavan, ja bih preporucio da tavan pretvore u sobicu, a do te sobice da naprave stepenice...ovako nesto ima moja komsinka, vrh je... :)
2ns5fe0.jpg
Isto kao na slici i onda je tavan pretvorila u sobu, do te sobe se ide kruznim stepenicama, a ispod te sobice trpezarija...
 
Poslednja izmena:
To izgleda ovako otprilike :)

100_8327-1.jpg

100_8328-1.jpg

100_8329-1.jpg

100_8331-1.jpg

100_8332-1.jpg

100_8333-1.jpg

100_8335-1.jpg


E od toga trebam da napravim dnevnu sobu, kuhinju, terpezariju i kupatilo :)

2 spavaće sobe već imam

100_8334-1.jpg

DSC05111-1.jpg


A terasa je već gotova :) Treba još da dođe neka hidromasažna kada i ostala šminka :)

100_8338-1.jpg

100_8337-1.jpg

100_8330-1.jpg

100_8336-1.jpg
 
ebte sto je ova budva lose urbanisticki resena....

@tema, zanimljivo potkrovlje, terasa je jako lepa, prostrana, malo mi se ne dopada kombinacija plocica, ali boze moj, ukusi su tu da se razlikuju. u svakom slucaju - srecno sa radovima :) a kamin bi bas legao uz zid iza onih betonskih stubova.
 
Ma ovde se gradi kako ko hoće ... :)

Pločice.... meni su fine, možda je moglo neko bolje rešenje da se napravi... ali to zahteva više vremena za razmišljanje :) Tu će još da dodju ležaljke i ostalo. Možda ću da je natkrijem od neke kombinacije drvenih greda kao konstrukcije i trske okolo, možda nešto od inoxa, možda od običnog metala .... ne znam još :)

Na tom zidu je prvo bitno planirano kupatilo, zbog visine, ali sam odustao. Tu sam mislio kuhinju, unutra između tih stubova i okolo šank.
 
Pošto ću ići sa opcijom podnog grijanja svugde, plus kamin mislio sam da stavim nešto od ovoga, sve podove.

woodimitation-1.jpg


I na onih metar visine, od poda do "krova" svugde okolo kamen
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da sam zakasnio...barem za ono odakle bih ja krenuo sa predlozima. Lakse bi bilo igrati se da poslednja dva sprata nisu grubo vec zavrsena. I pod uslovom da novac zaista nije u pitanju. Jer sa takvim pogledom i budzetom je prosto steta ne platiti barem malo maste i necije vreme, i uzeti recimo 40-50 kvadrata sprata ispod i napraviti vazdusast i svetao prostor sa velikim staklenim povrsinama, makar prostor bio i jednim delom na dva nivoa a drugim delom ne. Ako ni zbog cega a onda zbog zalaska sunca koji moze biti motiv samog uredjenja recimo.

Loft 3.jpg
Loft 1.jpg
620.jpg


Vidim bas volis kamen... Ja bih gledao da unesem u osnovi belu boju, u kombinaciji za zemljanim bojama i prirodnim drvetom, dal u vidu greda ili nekih drugih detalja nije bitno, gledaj samo da ne dozvolis da ti zbog velikih keramicko-kamenih povrsina ne za`ladi ionako vec hladan i veliki prostor.

Sto se tice postojeceg stanja, znam da to nisi pitao ali da ti ipak recem: prvo bih promenio stolariju i oko stolarije (sta ti je razlicitost ukusa, nije pola gotovo a vec bih promenio..). Prostori ovih povrsina ne bi smeli (stvar ukusa doduse) imati, tipicno balkanski, vrata od terase i odmah do njih mali prozor. Prodji okolinom i razumeces zasto. Staklene povrsine trebaju biti od poda do plafona (sa predvidjenim podnim konvektorima) ili bi trebalo da prate oblik zida/plafona, pogotovo ako su primetan detalj koji je cesto u funkciji, odnosno ako su u isto vreme i veza sa terasom, a pogotovo ako su i unutrasnji prostor i terasa toliki koliki su kod tebe. U suprotnom time, kakav god kamen/drvo/full extra/sta god stavio, pojeftinjujes ceo dojam. A pogotovo u tvom slucaju gde si, zbog velikih betonom zatvorenih i niskih povrsina, prinudjen da, po ulasku u prostor, prvo pogledas ka terasi pa onda mozda u sve ostalo.

Licni pecat mozes ostaviti na 1000 nacina, samo treba razmisliti ima li smisla bilo kakvo estetsko unosenje ako ti se pre svega ne nametne ukus dozivljaja prostora, onoga sto se na prvi pogled vidi sa tvojih slika. Ja licno bih prvo sve sto mogu od prozora i cigala prema terasi srusio i zamenio vecim staklenom povrsinama, zatim bih resavao ostalo. Da me ne shvatis pogresno, u startu bih promenio pristup uredjenju tvog prostora, pocevsi od komunikacije izmedju boravka i terase, koja je ocigledno najbitniji deo celog prostora.

Gledaj da tvoj licni pecat bude i neciji prvi utisak...Odatle bi ja krenuo ;)
 
Avetinja
kad ove godine dođem u CG , javim ti se u inspekciju:):rtfm:
Ako stavljaš podno grijanje, mi "3 (treči)" slici izgleda, da su vrata baš na min. montirana. Za talno ogrevanje potrebuješ bar 7-8 cm.( sistemske ploče 3,5 cm+4 cm liti estrih= anhidridni) to ti minimum.
Sa kupatilom češ imat sličnih problema zbog cijevi za fekalnu kanalizaciju. Jedino aku su u samom čošku.
Za samu izradu interiera nalimaj kakav "Tlocrt" ovog tvog budučeg stana; arhitekti če lakše se snači i pozicionirati ti pohištvo i samu kuhinjo. Nročito zbog niskog kolenčnog zida.
Kako imaš namjeru izraditi toplinsko izolaciju po stropu?

LP
 
Imam utisak da sam zakasnio...barem za ono odakle bih ja krenuo sa predlozima. Lakse bi bilo igrati se da poslednja dva sprata nisu grubo vec zavrsena. I pod uslovom da novac zaista nije u pitanju. Jer sa takvim pogledom i budzetom je prosto steta ne platiti barem malo maste i necije vreme, i uzeti recimo 40-50 kvadrata sprata ispod i napraviti vazdusast i svetao prostor sa velikim staklenim povrsinama, makar prostor bio i jednim delom na dva nivoa a drugim delom ne. Ako ni zbog cega a onda zbog zalaska sunca koji moze biti motiv samog uredjenja recimo.

Pogledajte prilog 175064Pogledajte prilog 175065Pogledajte prilog 175063

Vidim bas volis kamen... Ja bih gledao da unesem u osnovi belu boju, u kombinaciji za zemljanim bojama i prirodnim drvetom, dal u vidu greda ili nekih drugih detalja nije bitno, gledaj samo da ne dozvolis da ti zbog velikih keramicko-kamenih povrsina ne za`ladi ionako vec hladan i veliki prostor.

Sto se tice postojeceg stanja, znam da to nisi pitao ali da ti ipak recem: prvo bih promenio stolariju i oko stolarije (sta ti je razlicitost ukusa, nije pola gotovo a vec bih promenio..). Prostori ovih povrsina ne bi smeli (stvar ukusa doduse) imati, tipicno balkanski, vrata od terase i odmah do njih mali prozor. Prodji okolinom i razumeces zasto. Staklene povrsine trebaju biti od poda do plafona (sa predvidjenim podnim konvektorima) ili bi trebalo da prate oblik zida/plafona, pogotovo ako su primetan detalj koji je cesto u funkciji, odnosno ako su u isto vreme i veza sa terasom, a pogotovo ako su i unutrasnji prostor i terasa toliki koliki su kod tebe. U suprotnom time, kakav god kamen/drvo/full extra/sta god stavio, pojeftinjujes ceo dojam. A pogotovo u tvom slucaju gde si, zbog velikih betonom zatvorenih i niskih povrsina, prinudjen da, po ulasku u prostor, prvo pogledas ka terasi pa onda mozda u sve ostalo.

Licni pecat mozes ostaviti na 1000 nacina, samo treba razmisliti ima li smisla bilo kakvo estetsko unosenje ako ti se pre svega ne nametne ukus dozivljaja prostora, onoga sto se na prvi pogled vidi sa tvojih slika. Ja licno bih prvo sve sto mogu od prozora i cigala prema terasi srusio i zamenio vecim staklenom povrsinama, zatim bih resavao ostalo. Da me ne shvatis pogresno, u startu bih promenio pristup uredjenju tvog prostora, pocevsi od komunikacije izmedju boravka i terase, koja je ocigledno najbitniji deo celog prostora.

Gledaj da tvoj licni pecat bude i neciji prvi utisak...Odatle bi ja krenuo ;)

Hmm.... prvo da ti se zahvalim na opširnom postu :)

Da svakako sam mislio belu boju da koristim kao osnovnu, uz kombinaciju kamena na zidu do visine dokle počinje krov i možda po neku gredu ili neki stub obloženom drvetom.... to su sve sitnice, za to ću lako :)

Što se tiče pogleda i zalaska sunca mogu da ga gledam jedino sa velike terase :) Terase iz dnevne gledaju na jugoistok, ali na toj strani postoji veliko brdo tako da tu sunca i nema nesto mnogo :)

Terase od spavacih opet gledaju na zapad, ali i tamo postoji brdo, tako da koliko god visoka zgrada bila - nista.

Ovo sto pricas o tome da ne idu prozori pored vrata, da i ja sam svakako za to, ali tu terasu bih ja najradije sazidao da mi ne treba zvog prirodne svetlosti. Tu je u planu jos jedna zgrada kao ona koja se vidi kroz prozore i to veoma blizu, tako da ne bih volio da imam komsije koje me posmatraju. Cak cu i na velikoj terasi da "zatvorim" kompletnu levu stranu - tj. istocnu. Ako ostanu ti prozori preko njih ce svakako ici zavese ili roletne, tako da se nece videti uopste tj. nece igrati neku veliku vizuelnu ulogu.

Sto se tice sprata ispod, tu je stan gde trenutno zivimo, ja braca i roditelji. Stan ima oko 280m2, juzni deo je velika dnevna soba i 2 spavace sobe koji takodje imaju dobar pogled. Tako da im ne bi oduzimao to kad vec imam terasu :)

Kupatilo i kuhinju sam vec odlucio gde cu i sta cu, ostalo mi je da resim dnevnu sobu, "terpezariju" i kamin. Kamin bih mozda stavio u neki cosak, bas ovaj mozda sa ovim malim terasama, a za tv i ostalo ne znam sta cu.
Prvo sam mislio da stavim preko ovog velikog prozora platno koje moze po potrebi da se dize i spusta, tako bih dobio preko dana svetlost a uvece uzivanje i ujedno zavesu od komsija :)
Onda mi je palo na pamet da cijeli taj prozor sazidam i da stavim neki tv na zidu, od barem 60" i ispod police ( trenutno imam 50" i malo mi je :mrgreen: )

Ne znam jos uvek, necu nista da krecem dok konacno ne resim sve sta cu i kako cu. Dostupnost apsolutno svih materijala mi je 100%, a cena istih mnogo manja verujem nego svima vama :)

Korisni su mi ovakvi saveti, ako ima jos ko nesto da napise .... neka pise :)
 
Avetinja
kad ove godine dođem u CG , javim ti se u inspekciju:):rtfm:
Ako stavljaš podno grijanje, mi "3 (treči)" slici izgleda, da su vrata baš na min. montirana. Za talno ogrevanje potrebuješ bar 7-8 cm.( sistemske ploče 3,5 cm+4 cm liti estrih= anhidridni) to ti minimum.
Sa kupatilom češ imat sličnih problema zbog cijevi za fekalnu kanalizaciju. Jedino aku su u samom čošku.
Za samu izradu interiera nalimaj kakav "Tlocrt" ovog tvog budučeg stana; arhitekti če lakše se snači i pozicionirati ti pohištvo i samu kuhinjo. Nročito zbog niskog kolenčnog zida.
Kako imaš namjeru izraditi toplinsko izolaciju po stropu?

LP

Ma stemacemo pod ako bude bilo nisko :)

Ispod je moj stan, ima 3 kupatila pa cu naci valjda neku cijev da iskoristim :)

E ybg, ne znam sta ti je stop :) Krov? Ako je krov, sa gornje strane postoji stiropor ... mislim da nema potrebe za dodatnom izolacijom. Ako bude trebalo, stavljacemo i dole stiropor :lol:
 
i ja zivim u potkrovlju i zato obrati paznju na osvetljenje. meni su prozori na padajucoj strani (druga strana stana je normalna, ravna i veoma visoka) i moram svaki put da se penjem na stolicu kad hocu da ga otvorim ili zatvorim. u pocetku je bilo zanimljivo, ali sada, par godina kasnije, nije nimalo. e sad, sto se tice polica, preporucujem ti da odes do prodavnice uradi sam ili neke slicne - kupis stalke za police, one metalne sine (imas ih u raznim bojama i varijantama) i daske (sve imas na jednom mestu) i onda uz malo maste sam poslazes police. dobra strana ovakvog tipa polica je ta sto kad ti dosadi jedan polozaj, uvek mozes da ga promenis i osvezis stan. takodje, ja sam jedan deo `nizeg prostora` pretvorila u orman i zaklonila ga paravanom, ubacila ogledalo, tako da sada imam sobu za oblacenje, kao u americkim filmovima :) pozz
 

Back
Top