Beogradske pekare

Sta ima dobro slatko u Trpkovicu neko da preporuci?
Nisam bio godinama pa da znam sta da uzmem kad odem
strudle sa makom
droolsmiley-1.gif
 
pekare su uglavnom preskupe za ono sto prodaju po mom misljenju. a hleb i kifle nekako sljaste, ali kad sam ranije ulazila nisam na kraju videla nista za sta bih bas dala pare. svidjalo mi se neko fit pecivo, lisnato testo shatro integralno. imali su i neke OK kolace. inace kao da su stedeli na broju prodavacica pa uvek ima jedna manje nego sto bi trebalo pa radnica'radnice uzurbano lete i zadisu se. malo kao da su hteli da podilaze nekim gotika fontom na cirilici (neki renesansni font znaci zapadnoevropski). cesto prodjem pored i kao mozda bih nesto ali realizacija je bila retka. valjda mi nije bas usput.

ima kod balkana jedna mala pekara od tih starih malih i odatle jedem kifle. prave pogacice-kifle-burek potkovica :) i to je to. lepe su im kifle jedno vreme kao da su nesto stedeli na materijalu pa su bile suve ali sada mislim da su opet ok.
 
Lele danas probah kroasan sa cokoladom u Trpkovicu :worth:
Uzeh burek sa kackavaljem i sunkom i rekoh ajde da probam 35 dindzi nije skupo. Ali kako je lepo testo i cokolada.......
Inace nije mi se svidela strudla sa orasima. Bezveze
 
Lele danas probah kroasan sa cokoladom u Trpkovicu :worth:
Uzeh burek sa kackavaljem i sunkom i rekoh ajde da probam 35 dindzi nije skupo. Ali kako je lepo testo i cokolada.......
Inace nije mi se svidela strudla sa orasima. Bezveze
nisam probala sa orasima,al` zato sa makom...pohvalih vec gore

gde ima trpkovic?

na slaviji blizu penzionog i na zvezdari u dimitrija tucovica...ne znajem ima li jos negde
 
Retko zalazim tamo, a i sto bi, kad mi zena pravi fantasticne sendvice:D
Isti su ko i drugi. U pocetku sve ok, a onda vremenom padne kvalitet i gramaza, a skoci cena.
Moj odgovor na to je bojkot. I to sa uzivanjem.
Da nema ovolko ovaca, uzeli bi se pekari u pamet.
 
a ja znam da ti mesis najbolje kifle :D

Ne mesim ih ali sam zato nasla na netu recept za Pekarske kifle .Nije tesko..koliko mi se cini..:)

Sastojci:

1/2l mleka
150ml ulja
kvasac
so
1 kasika secer
oko 800g brasna


Zamesiti testo od navedenih sastojaka i ostaviti da stoji sat vremena.
Premesiti testo i ostaviti jos jedan sat.Nadoslo testo podeliti na 20 loptica.
Svaku lopticu razvuci i umotati u kiflu.Kifle premazati mesavinom mleka i ulja
i ostaviti ih da stoje15 min,pre pecenja kifle opet premazati
 
Ne mesim ih ali sam zato nasla na netu recept za Pekarske kifle .Nije tesko..koliko mi se cini..:)

Sastojci:

1/2l mleka
150ml ulja
kvasac
so
1 kasika secer
oko 800g brasna


Zamesiti testo od navedenih sastojaka i ostaviti da stoji sat vremena.
Premesiti testo i ostaviti jos jedan sat.Nadoslo testo podeliti na 20 loptica.
Svaku lopticu razvuci i umotati u kiflu.Kifle premazati mesavinom mleka i ulja
i ostaviti ih da stoje15 min,pre pecenja kifle opet premazati

kuco,kad umesis i ispeces,zovi nas da proverimo dal` je recept ok
 
Ali zato kiflice sa sirom vrede...Ovo je izgleda neki bas dobar recept..

Sastojci
1 kg. brasna
1/2 l. mleka
2 jaja
2 soljice ulja
1 kvasac
kasikica secera
kasikica soli

Priprema
Odvojiti 2 dcl. mleka, ugrejati malo da bude mlako, dodati secer i kvasac i sacekati da kvasac naraste.
U posudu sipati 1 kg. brasna, posoliti, dodati jaja, mleko, soljicu ulja i mleko sa nadoslim kvascem. Umesiti testo koje ce biti malo tvrdje. Na dasku za mesanje sipati drugu soljicu ulja, staviti testo i mesiti sve dok testo ne upije svo ulje i ne postane glatko. Podeliti na 7 jufki i ostaviti ih da rastu 1 sat. Povrsinu na kojoj cete staviti jufke tanko namazati uljem a takodje predjite uljem sa cetkicom preko svake da se ne bi osusile. Kada narastu, razviti svaku jufku na oko 3 mm. znaci da ne bude pretanko testo, seci na 8 delova, puniti nekim slanim punjenjem po zelji, umotati kiflice i peci u zagrejanoj rerni na 180 stepeni oko 20 minuta.
 

Back
Top