Beogradske pekare

kod trpkovica je grad pre par godina postavio stubice na trotoaru, radi regulisanja bezbednosti pesaka na trotoaru i pesackim prelazima, kao i za regulisanje nepredvidjenog zaustavljanja i parkiranja na ulici

naravno osioni pekar je unistio gradsku imovinu, tj postavljene stubice, a da bi mu i dalje musterije dolazile mimo saobracajnih propisa.

i nikom nista. e, hebi ga...ako je zakon onda je i za trtkovica. ovako ispada ja je vlast u nelegalnoj sprezi sa novopecenim bogatasima
 
Znas kako kad su se pojavili onako probo sam dosta toga a onda su pustili muda i smanjivali gramazu a dizali cene..sad je nekako pocelo da mi smrdi sve ko pored meka kad prolazim..djevrek jos uzimam a na pocetku je i on bio duplo veci

Bas tako oni to vise ne prave ne stanacaju u svakoj pekari sve isto industriska prodizvodnja ...
 
Ja gde god vidim neku malu neuglednu pekaru gde od svakog peciva imaju po 3-4 komada, znam da peku sveze, da je domace i da je vrlo verovatno ukusno.
Ovde kod mene u komsiluku imaju dve ok pekare - jedna u Carice Milice, a druga u Pop Lukinoj. A na pijaci Zeleni venac ima jedna pekara, ne secam se naziva, ali pise godina na njoj imaju sjajne kifle :)
 
Ja gde god vidim neku malu neuglednu pekaru gde od svakog peciva imaju po 3-4 komada, znam da peku sveze, da je domace i da je vrlo verovatno ukusno.
Ovde kod mene u komsiluku imaju dve ok pekare - jedna u Carice Milice, a druga u Pop Lukinoj. A na pijaci Zeleni venac ima jedna pekara, ne secam se naziva, ali pise godina na njoj imaju sjajne kifle :)
to vazi i za poslasticarnicu.recimo ona sva mala,neugledna,sa dva stola,u balkanskoj(valjda je to blizu ugla sa narodnog fronta....a kolaci su im ekstra...a tek alva
droolsmiley-1.gif
 
...najlepse zito u Sremskoj na samom pocetku....:super:

potpisujem :)
Najbolje zito u gradu :D

tripkovic (trpkovic) kako vec :) je ubedljivo najbolji... bruskete i minipice su nepravazidjene, a nije los ni onaj violinski kljuc :)

hleb i kifle su bezobrazno skupe za parcice koje nude i sve su losiji, suvlji, tvrdji.. eventualno one (mislim da se zovu francuske) sa sunkom i sirom i origanom su jos dobre i dansko sa kremom od vanile i puz sa suvim grozdjem. Ostale stvari su mi i na izgled bljak. Ne podnosim kad udjem u pekaru i nesto mi na izgled deluje tvrdo ili suvo. A na stranu sto u kroasane sa cokoladom stavljaju kakao umesto cokolade (jer je jeftinije) pa su jos i gorke (a digli cene).

ja ih licno izbegavam i tamo uzimam samo kad nemam u okolini drugi izbor.

Jos bih dodao i pekaru aca blizu ateljea. dobri su :super:
 
Да мало контрирам...код Петковића...

...hahhaa...kontriraj...:lol:

...a da napravimo degustaciju u obe, pa da vidimo gde je bolje, mozda ih
Greba sve prevazidje....:zper:

...ea, sad stvarno, u toj poslasticarnci u Sremskoj, imaju i odlican kesten pire,
a i jedno i drugo, moze da se kupi, i u onom velikom slatkom kornetu...

...ne secam se koja je cena po kg, nisam bas skoro kupovala..ali zadni put je
bilo negde oko 400-500 dinara...

...kifle, najsvezije, najukusnije i najjeftinije (5 dinara) na vidikovackoj pijaci..ustvari
u delu od busa prema pijaci...tamo je definitivno uvek guzva, ali se isplati cekati,
mada su i neverovatno brzi i usluzni....:ok:
 
potpisujem :)
Najbolje zito u gradu :D

tripkovic (trpkovic) kako vec :) je ubedljivo najbolji... bruskete i minipice su nepravazidjene, a nije los ni onaj violinski kljuc :)

hleb i kifle su bezobrazno skupe za parcice koje nude i sve su losiji, suvlji, tvrdji.. eventualno one (mislim da se zovu francuske) sa sunkom i sirom i origanom su jos dobre i dansko sa kremom od vanile i puz sa suvim grozdjem. Ostale stvari su mi i na izgled bljak. Ne podnosim kad udjem u pekaru i nesto mi na izgled deluje tvrdo ili suvo. A na stranu sto u kroasane sa cokoladom stavljaju kakao umesto cokolade (jer je jeftinije) pa su jos i gorke (a digli cene).

ja ih licno izbegavam i tamo uzimam samo kad nemam u okolini drugi izbor.

Jos bih dodao i pekaru aca blizu ateljea. dobri su :super:


Taj violinski kljuc ili pancerota valjda nebitno je najboljeeee ^^
 
...hahhaa...kontriraj...:lol:

...a da napravimo degustaciju u obe, pa da vidimo gde je bolje, mozda ih
Greba sve prevazidje....:zper:

...ea, sad stvarno, u toj poslasticarnci u Sremskoj, imaju i odlican kesten pire,
a i jedno i drugo, moze da se kupi, i u onom velikom slatkom kornetu...

...ne secam se koja je cena po kg, nisam bas skoro kupovala..ali zadni put je
bilo negde oko 400-500 dinara...

...kifle, najsvezije, najukusnije i najjeftinije (5 dinara) na vidikovackoj pijaci..ustvari
u delu od busa prema pijaci...tamo je definitivno uvek guzva, ali se isplati cekati,
mada su i neverovatno brzi i usluzni....:ok:

:eek:
 

Back
Top