Da li iko zna...????
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Da li iko zna...????

Početnik
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li iko zna...????

Imam plocu Gigabyte GA-8I865P-G, Celeron 2.66, 512 mb ddr, Ati Radeon 9200se i HDD Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB.

Kada prikljucim hard disk na IDE 0 - master, racunar testira memoriju, pokaze koji je CPU, pa zastane na 30-ak sekundi, tek onda prikaze Detecting IDE drives, pa opet cekanje od 30-ak sekundi, pa tek onda izlista IDE uredjaje, pa opet cekanje od 30-ak sekundi, pa krene podizanje sistema. Probao sam da prebacim hard na slave, i na drugi IDE i nista, kao i na Cable select. Nije bilo poboljsanja. Probao sam drugi maxtor, pa treci, pa drugu plocu i nista. Kada sam ubacio hard disk WD 120 gb, takodje kao master, isto se desavalo, ali kada sam wd prebacio na cable select, racunar je "poleteo".

Kako bih mogao da resim konfiguraciju uz maxtora?

Početnik
    Učlanjen
    08.02.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

nije do pozicije uredjaja sigurno...najverovatnije do bios-a, pogledaj da li ti je IDE kontroler podesen kako treba (ATA 100/133) a takodje preoveri da li ti je procesor klokovan na svojoj frekv.Ako nije nista od toga ucitaj u bios-u default podesenje pa probaj onda...

Početnik
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ma...

taj problem se resava tako sto stavis novi bios i zamenis kablove koji su ti ocigledno neispravni...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •