Muci me vec duze vremena!!!!
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Muci me vec duze vremena!!!!

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Muci me vec duze vremena!!!!

Pa imam jedan mali problem koji je ...
    Pa nakon sto se diskonektujem sa neta racunar mi je totalno pogubljen i usporen , tako da moram da ga restartujem.
    Stvarno me ovo muci vec duze vremena.Neki ljudi su mi rekli da ga slobodno restartujem ali ipak nije resenje u tome.Zar ne.Hvala vam svima koji mi se ikako obratite

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Muci me vec duze vremena!!!!

Citat Original postavio stjepanovic_ns
    Pa imam jedan mali problem koji je ...
    Pa nakon sto se diskonektujem sa neta racunar mi je totalno pogubljen i usporen , tako da moram da ga restartujem.
    Stvarno me ovo muci vec duze vremena.Neki ljudi su mi rekli da ga slobodno restartujem ali ipak nije resenje u tome.Zar ne.Hvala vam svima koji mi se ikako obratite
    Pa ako nemas virusa advarei spajvare smeca, onda verovatno imas neki (neke) programcic ili aplikaciju koja koci, mada si trebao biti precizniji sa tim kadfa je to i kako pocelo, mozda imas malo memorije

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

To i lici na te stvari..

Mogu ti dati samo nekoliko predloga pa pokusaj sa tim darijesis problem..

Prvo CTRL+ALT+DEL
    i ootvori karticu u kojoj pise processes

Vidi koliko aktivnih procesa imas na racunaru i koji su...

Ukoliko su ti neki nepoznati skini ih i primjetisec da ti racunar radi brze...

Drugo
    Pored AV naravno treba da imas neki antispyware program.. Preporuka je Ad-aware i Spyboot S&D i sa njima preskeniras racunar u opciji SAFE MODE..

Nakon skeniranja sa AV i ovim programima koje sam naveo najvjerovatnije ces imati neke rezultate..

Javi sta si uradio.. Poz.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio GZ
    TUkoliko su ti neki nepoznati skini ih i primjetisec da ti racunar radi brze...
    Sa ovim treba biti VEOMA oprezan. Sta znaci "nepoznati"? Pa 90% korisnjika racunara ne zna da protumaci te procese, pa mu je 90% nepoznato! AKo sve to "poubija" ode mas' u propas'
    Ne ide to bas tako. Ako zelim da ubijem neki proces koji verovatno pravi dzumbus, proverim preko interneta prvo sta je to i cemu sluzi, ako ne znam unapred. Tek tada je moguce eventualno odluciti da li da se proces "ubije ili ne...
    Oprezno s time...

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Stoji tvoja konstatacija.. Iz opet mog nekog razmisljanja sam to stavio iz razloga sto svako ko radi sa XP OS "vjerovatno" i zna broj procesa ili sam ja samo taj koji to cesce kontrolise pa sam se mozda zanio.. Jer ukoliko bar jednom dnevno otvorimo te procese obicno znamo njihov broj i vecinu za sta nam sta sluzi, pa sam po tome usmjerio covjeka da pogleda procese, mada ne moram biti u pravu.. Poz.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

U pravu si sto se tice eventualnog nacina resavanja problema, ukidanjem procesa koji su nepotrebni ili cak ometajuci. Jedino sto je mnogo puta problem i za iskusnije korisnike determinisati sta taj proces konkretno znaci.
    Srecom imam dosta brzu u stalnu konekciju, pa jos u toku "cackanja" po procesima, konsultujem internet o tome. A zamisli ljude koji se zlopate sa telekomovim inovacijama na 33600 pa jos ako slabo barataju engleskim - problem
    Inace, slazem se da se premnogo puta u procesee ubaci djubreta da cesto zaboli glava...

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

U slucaju da dosada nisi koristio SpyBot..pa ga tek sad instaliras, postoji velika verovatnoca da ti se sistem srusi jer se to smece integrira u OS i brisanjem tih spajvera ostetis i sistem. Tako da ti negineponovna instalacija XP.

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Meni je U PROCESSES:
    IEXPLORE.EXE
    IEXPLORE.EXE
    msmsgs.exe
    SAVSCAN.EXE
    symlcsvc.exe
    NOPDB.exe
    NPROTECT.EXE
    NAVAPSVC.EXE
    GhostStartService.exe
    ati2evxx.exe
    LEXPPS.EXE
    spoolsv.exe
    LEXBCES.EXE
    CCEVTMGR.EXE
    CCSETMGR.EXE
    explorer.exe
    svchost.exe
    svchost.exe
    swdoctor.exe
    ctfmon.exe
    devldr32.exe
    ccapp.exe
    isass.exe
    services.exe
    winlogon.exe
    smss.exe
    ctfmon.exe
    savscan.exe
    system idle process

Ja bih vas sam pitao kako i zasto da uradim scan u safe modu a ne kada mi je normalan sistem.Znam da se ulazi sa F8 ali kako da skeniram.Koristim inace i NAV i Spybot AD- Aware.
    Ljudi hvala vam i na ovome jer stvarno ste mi pomogli ako nista drugo onda da nisam sam u svemu ovome.I odakle mi u pitanju pise POMERENA

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Evo odgovor u vezi safe mode..

SAFE MODE je opcija Windowsa u situaciji kada je upotrebis onda WIN podize minimum resursa potrebnih za otvaranje te opcije, znaci podize se najmanji mogici dio drajvera i svega ostalog u minimumu da bi mogao da koristis taj SAFE MODE...
    E sad, ukoliko imas nekih zezancija koje se ticu virusa i gamadi raznoraznih u racunaru i koji su na neki nacin aktivni u normalnom podizanju windowsa u opciji SAFE MODE nece biti pokrenuti tako da ce skeniranje u toj opciji biti sigurno uspjesnije jer ce moci i da se preskenira i da ocisti a ako nista svaki program koji ti otkrije nesto dace ti bar put da brises ili uklanjas rucno.. Znaci te vrste eventualne gamadi koje si mozda zlopatio nece biti aktivne u OPCIJI SAFE MODE te se i ybog toga preporucuje da se skeniraju i ubijaju na taj nacin..

TO je do sada kod mene u vecini slucajeva uspijevalo.. Poz.

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala ti na ovim informacijama alio ja ne znam kako da pokrenem AV u SAFE modu

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

A zar ti ne zvuci logicno da ga pokrenesh na isti nacin kao i kad komp nije u safe modu?
    STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije

Početnik
    Učlanjen
    13.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ok mozda ni ja nisam bas najbolje formulisao pitanje/Naime nije mi bas jasno kako da udjem u SAFE mode.Ok pritiskam nakon podizanja sistema F8 ali onda mi se pojavi neki plavi prozorcic u kojem bilo sta da oznacim ne mogu dalje

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Restart
    Cim se restartuje -- stiskaj F8
    Pojavljuje ti se crn ekran sa sivim slovima i nudi ti Y opcija.
    Prva opcija ti je "...Safe Mode"
    Oznacish to, tresnesh iz sve snage enter ( vrlo je vazno da ga sto jace tresnesh) i onda ce svasta nesto da pocne da se desava, da se pushi iz kucista, da ti izlaze razne karakondzule iz monitora, i kad sve to prodje--u Safe Modu si... :wink:

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije

Slične teme

1. muci me
    Autor light & dark u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 23.02.2009., 11:39
  2. Muci me ups......
    Autor Dushan,27 u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.10.2008., 16:54
  3. Sta vas muci?