Docek N.g. sa RODITELJIMA??? :confused:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
E, ovako. Problem. Vezan ne za ljubav, ne za sex, vec pre za, rekla bih – postovanje i uvazavanje necijih misli i zelja.
Elem, sa deckom sam gotovo dve godine. Za prvu Novu godinu on je, buduci da je Crnogorac, ugrabio priliku da ode kuci na 3 nedelje i da se odmara dok ga roditelji tetose:) I vece je proveo sa njima.
Ove godine – iako je sad zaposlen (ima 25 godina) i svoj covek, on – OPET ide kuci za praznike, kaze “To mi predstavlja jedinu radost u zivotu”. :shock: :shock: Bas fino..... :roll:

Pomenula sam mu nekoliko puta da bi bilo bas lepo da budemo zajedno bar za Novu godinu (a posle nek ide kuci na 7 dana). A on to ne moze da razume.
E, pa, ni ja njega ne shvatam. :?

Sta vi mislite o ovome? Meni se cini da je ovo tipican primer emotivne nezrelosti i nesamostalnosti. Nije mi bas normalno da se covek od 25 godina oseca super u drustvu roditelja za Novogodisnje vece, znajuci da mu je devojka “tamo daleko” i da joj je zao sto on nije sa njom? :?

Pitam ovo jer sam pre neki dan cula misljenje jednog mog druga “To je jedini dan u godini kada devojka MORA da bude sa mnom, ili joj ne bih oprostio.”

E, pa, bas sam besna! :evil: Znam da je to sebicno, ali i on je sebican prema meni….
 
Imas sva prava da budes besna... Mislim ne znam sta coveku treba da se mota po glavi pa da pozeli da Novu Godinu (ili bilo koji 'specijalni' dan) slavi sa roditeljima umesto sa voljenom osobom... Pa to je jedan od retkih trenutaka kad obicno oba partnera nemaju nikakvih drugih poslova pa je logicno iskoristiti ih za malo quality time-a...

Obaska to sto covek ima 25 godina a jos je toliko zavisan od roditelja, da mu to cak predstavlja zadovoljstvo :roll:

Ljubav je umetnost kompromisa, ali too much is too much...

No, razni ljudi, razne cudi...
 
Incognito:
Imas sva prava da budes besna... Mislim ne znam sta coveku treba da se mota po glavi pa da pozeli da Novu Godinu (ili bilo koji 'specijalni' dan) slavi sa roditeljima umesto sa voljenom osobom...
----> Ne da zeli da sa njima provede praznik, vec to sto se za praznik ne radi on iskoristi da planduje kod kuce.
Nervira me to sto - ne razmislja o tome da li bih ja zelela nesto drugo.
..

Pa to je jedan od retkih trenutaka kad obicno oba partnera nemaju nikakvih drugih poslova pa je logicno iskoristiti ih za malo quality time-a...

Obaska to sto covek ima 25 godina a jos je toliko zavisan od roditelja, da mu to cak predstavlja zadovoljstvo :roll:

Ljubav je umetnost kompromisa, ali too much is too much...

No, razni ljudi, razne cudi...
Upravo je u tome i problem. Ne znam da li je to dovoljno da kazem "Hej, pa ovo nije u redu! Necu to vise da trpim!" - onda se zapitam da li sam ja previse sebicna, jer, donekle razumem da mu je lepse kad mu majka sprema hranu i pegla nego kad je kod kuce i hrani se po pekarama (istina, djevojka mu pegla i pere sudove :? ), ali opet - NOVA GODINA! Sta ga kosta da ostane ovde jos ta 4 dana do Nove godine, a posle da ide kuci, ako vec toliko to zeli!?
To je moj veliki problem... Ne znam da postavim granicu. A moja granica tolerantnosti i strpljenja je, ocigledno, veoma rastegljiva. E, pa, ne moze tako! :?
 
Mozda ce ostati, ako se ponovo odvazis na oral...?
...Dobro, de... samo kazem... Nemoj odmah da se ljutis!
A sto ga ne pitas, da te povede sa sobom? Ovde smo vec resavali slican problem, gde je glavni lik bio jedan Bosanac.
Mislim, ako ga to pitas, sateraces ga u cosak. Radije ce ostati sa tobom, nego da te pokaze roditeljima...
Ne pomazem ti bas mnogo... Jel' da...?
 
E, preterujete...NORMALNO je da mu je lepo za NG i sa roditeljima, svima nam je bilo. Njegov glavni problem je sto je udaljen od zavicaja. Covek je celu godinu verovatno s tobom, ocigledno mu to sluzi kao "odmor" od celogodisnje svakodnevnice. Sigurno se u tim danima vidja i sa starim drustvom, pa to je sve deo njegovog zivota. Ocigledno, nije mu zivot poceo tek od kada je sa tobom. Mada ima i takvih, koji sve ostalo zanemare, ali i njih neko smatra ne bas normalnim. Drugi je problem ta fiksacija za NG kao znacajan dan. Njemu je to samo povod za pomenuti "odmor", a tebi propao praznik kada "svi slave". Gledaj na to drugacije, organizuj sebi dobar docek, zabavljaj se i znaj da su mnoge pametne zene odrzale vezu, jer su pustale muskarce da imaju taj ventil prema zavicaju, roditeljima. Konacno, to je verovatno i test za vasu ljubav,...uzelite se jedno drugog. Osim, ako ti nisi "kisela" i ljuta kada se on vrati, sto bi bilo totalno kontraproduktivno.
Nabaci kez, na drami, nema ti druge nego da to prihvatis...
A, da li ces kroz neku godinu i ti sa njim u njegov zavicaj za NG, to je vec pitanje.
 
Julian_Duranona:
Mozda ce ostati, ako se ponovo odvazis na oral...?
...Dobro, de... samo kazem... Nemoj odmah da se ljutis!
A sto ga ne pitas, da te povede sa sobom? Ovde smo vec resavali slican problem, gde je glavni lik bio jedan Bosanac.
Mislim, ako ga to pitas, sateraces ga u cosak. Radije ce ostati sa tobom, nego da te pokaze roditeljima...
Ne pomazem ti bas mnogo... Jel' da...?
Da znas, bas si grozan :lol:
Nije u pitanju to da li ce njegovi roditelji da me gledaju, trebalo je da idem sa njim na more, tada bi me oni i upoznali letos (trebalo je jos prosle godine, ali njegovi roditelji nisu dolazili u Srbiju)

Pitala sam ga da lib i mogao da me povede na jedan dan do Crne gore. (tacnije, i njegovi drugovi su ga pitali da li ce i mene da vodi :shock: ), ali on kaze da ne bih imala gde da spavam, jer imaju krevet na sprat. Izgovori, izgovori.... :?
 
dodirni mi kolena:
E, preterujete...NORMALNO je da mu je lepo za NG i sa roditeljima, svima nam je bilo. Njegov glavni problem je sto je udaljen od zavicaja. Covek je celu godinu verovatno s tobom, ocigledno mu to sluzi kao "odmor" od celogodisnje svakodnevnice. Sigurno se u tim danima vidja i sa starim drustvom, pa to je sve deo njegovog zivota. Ocigledno, nije mu zivot poceo tek od kada je sa tobom. Mada ima i takvih, koji sve ostalo zanemare, ali i njih neko smatra ne bas normalnim. Drugi je problem ta fiksacija za NG kao znacajan dan. Njemu je to samo povod za pomenuti "odmor", a tebi propao praznik kada "svi slave". Gledaj na to drugacije, organizuj sebi dobar docek, zabavljaj se i znaj da su mnoge pametne zene odrzale vezu, jer su pustale muskarce da imaju taj ventil prema zavicaju, roditeljima. Konacno, to je verovatno i test za vasu ljubav,...uzelite se jedno drugog. Osim, ako ti nisi "kisela" i ljuta kada se on vrati, sto bi bilo totalno kontraproduktivno.
Nabaci kez, na drami, nema ti druge nego da to prihvatis...
A, da li ces kroz neku godinu i ti sa njim u njegov zavicaj za NG, to je vec pitanje.
Ne, nisam kisela kad se on vrati :lol: , onda ga jos vise obozavam... Problem je u tome sto on - NIKAD ne bi popustio ako bi meni znacilo da ostane sa mnom na taj dan. Tu se postavlja pitanje - zasto bih ja vecito ugadjala njemu, ako on nije spreman da bar jednom napravi izuzetak zbog mene?
Nije Nova godina jedini razlog za ovu pricu. To je za mene nebitan praznik, ali kako su svi sa nekim, kako je lepa atmosfera, zasto da ja budem sama? Mada, ove godine izlazim sa drugovima, bice mi lepo, ali ON CE MI NEDOSTAJATI! :( A ja njemu i necu, jer ce on da lencari u kuci.

Razumem ja da mu je potreban odmor... Drago mi je sto je srecan kada ide kuci. Zaista. Ali... Zao mi je sto mena obzira da shvati da on meni tada NEDOSTAJE! :cry:
 
raindog:
Snezna_kraljica:
ali on kaze da ne bih imala gde da spavam, jer imaju krevet na sprat.
ahahahahahahah
pa ja imam samo jedan krevet kuci, pa me to ne sprechava da kod mene spava i po chetvoro prijatelja, kao ni drugarice sa svojim momcima... :lol:
Da, znam. Kao sto rekoh - to su samo izgovori! :P
(btw. njegovi roditelji, naravno, jesu vrlo patrijarhalni, tako da ima malo istine u tome, ali vrrrrrrrrrrrrrlo malo :P )
 
Snezna_kraljica:
Julian_Duranona:
Ma, lepo ti je ova dama s kolenima, sve objasnila...
Mene je mrzelo da pisem toliko. Ako ostanes sama, ja cu te izvesti na jedan strava forum...
:P Imacu te u vidu ako mi propadne ova kombinacija sa drugovima sa fakulteta.
Nego... Ne nameravas valjda da ZAISTA docekas N.g. na forumu, pa makar on bio i strava? :shock: :P
Sto bi rekao vd, evo ja stvarno nameravam da provedem NG na forumu...klinci ce dotad uveliko da spavaju , a sve goste sam otkacila.. :wink:
 
Pridruzujem se iscudjivanju drugih nad time da decko ne zeli da provede novogodisnje vece sa tobom a tek ste 2 godine zajedno. Mislim da bi trebalo da porazgovaras sa njim, lepo, normalno, objasnis svoje vidjenje stvari. Malo je cudno da ima izgovore tipa 'nemas gde da spavas' da te ne bi odveo kuci. I nije to sto ti zelis sebicno, vec to sto on radi. Najnormalnije je da dvoje koji se vole zele da budu u novogodisnjoj noci zajedno.
A kuci moze da ode i nakon toga.
 
Kao sto rekoh - ljubav je umetnost kompromisa... Ti razmisli da l' si spremna da pravis takve kompromise u odnosu na one koje on pravi zbog tebe, pa vidi...

Sta ocekujes, da ti kazemo da ga sutnes, ili da cutis i trpis, ili... Odluka je na tebi... Moje misljenje je da on nije u pravu u ovom slucaju...
 
ma...kada si sa njim svaki dan ti je kao nova godina...el da??? :D
narafski...
a njegovim roditeljima?...pa valjda zasluzuju da vide sina tih par dana....
porodica-ovo-ono i to :lol:
e...sada...zashto tebe ne zove sa sobom???
pitanje je-da li bi bilo ok da bilo gde i bilo kada, ide bez tebe...
reci da ide da se odmori od VAS....pa...to je malo bezobrazno....
da li ste postali jedno-drugom obaveza???
ne verujem

videla si sigurno onaj bilbord u gradu...western-union...onaj kao "cale nije tu ali nama je do jaja" :lol: :lol: ...
mislim...takve stvari ce se deshavati...zavisi od dinamike zivota koje cete voditi....

sve-u-svemu.....meni je chudno to shto on nema poslovnih obaveza...ide da mu bude lepo...a to ne deli sa tobom...
da li je tebi ok da budesh tako gurnuta u stranu???

ipak-polako.....oboje ste mladi...josh...
ja i on smo istih godina...ja ne bih uradio to shto on radi...
ali onda-nisam u istoj situaciji...tako da....

lepo vam je...i to je to...
da....a ti sebi mozesh na isti nachin da priushtish malo slobode...tako shto mu necesh peglati i prati....zato shto volish svoje roditelje...
evo...ja priznajem...znam sa rachunarima...ali mi je vesh mashina josh uvek nedokuchiva...
ali...obecavam....savladacu je sledece godine...sada cu to obecati na svashtari :lol: :lol:
 
SINDI:
Snezna_kraljica:
Julian_Duranona:
Ma, lepo ti je ova dama s kolenima, sve objasnila...
Mene je mrzelo da pisem toliko. Ako ostanes sama, ja cu te izvesti na jedan strava forum...
:P Imacu te u vidu ako mi propadne ova kombinacija sa drugovima sa fakulteta.
Nego... Ne nameravas valjda da ZAISTA docekas N.g. na forumu, pa makar on bio i strava? :shock: :P
Sto bi rekao vd, evo ja stvarno nameravam da provedem NG na forumu...klinci ce dotad uveliko da spavaju , a sve goste sam otkacila.. :wink:
Jesam li ja to rekao... ili vd...? vd, demantuj molim te...
 
Julian_Duranona:
SINDI:
Snezna_kraljica:
Julian_Duranona:
Ma, lepo ti je ova dama s kolenima, sve objasnila...
Mene je mrzelo da pisem toliko. Ako ostanes sama, ja cu te izvesti na jedan strava forum...
:P Imacu te u vidu ako mi propadne ova kombinacija sa drugovima sa fakulteta.
Nego... Ne nameravas valjda da ZAISTA docekas N.g. na forumu, pa makar on bio i strava? :shock: :P
Sto bi rekao vd, evo ja stvarno nameravam da provedem NG na forumu...klinci ce dotad uveliko da spavaju , a sve goste sam otkacila.. :wink:
Jesam li ja to rekao... ili vd...? vd, demantuj molim te...
ha, ha, ha...ma to je fazon sa druge teme ...neko je meni postavio pitanje da li stvarno u nesto verujem, a vd je rekao ja stvarno verujem.. :wink:
a jesi li i ti rekao :wink:
 
Decko je iz patrijarhalne porodice i to jos crnogorske. Tradicija mu verovatno mnogo znaci, ali ono sto rece G.D. iznad, zasto ne bi poveo i tebe? :shock: Sve ostalo su izgovori i preterivanja.

Ne bih da budem ptica zloslutnica, ali ako je to zbog tradicije: mozda njegovi ocekuju da devojka koju dovede kuci bude ona koju ce ozeniti... Da li mozes biti sigurna da je on totalno spreman na to? Verovatno postoje neke sumnje, koje i ne moraju biti toliko opasne. Ali, ne znam koliko poverenje vlada medju vama i da li stvarno otvoreno mozes da pricas s njim. Ako mozes, uradi to.

Ok je sto hoce da ide u posetu roditeljima. To je sasvim normalna stvar. No, meni je tu cudno da nece i tebe da vodi sa sobom. :roll:
 
uh uh uh ... ne mogu da verujem ...
prvo sam pomislio da je neka šala u pitanju ...
ili se to odnekud pojavio Mima Karadžić lično ...
nije mi teško biti fin ali u ovoj situaciji poželim da sam Margot lično ...
dakle drugarice Snežna ... pereš , kuvaš , spremaš , puš** svom crnogorcu i on ne želi da bude sa tobom za novu godinu ... pa do koje granice ide ponižavanje i još gore pristajanje na sve ja ne mogu da verujem ... koji su to izgovori ... roditelji , krevet , put ... what ??? pročitaj ovo još x puta na miru ...
ako te voli a mislim da je to jedino važno želeće da bude sa tobom ... pa i da te predstavi svojim roditeljima pa i ako treba da spavate na podu a ne na krevetu na sprat ...
ne smeš da ga pitaš da te povede jer će se naljutiti ??? pa o čemu uopšte razgovarate ...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top