Такмичење из математике

Чупи НС

Aktivan član
Poruka
1.001
Шта им би да нам овако рано закажу такмичење? Па када је још било у децембру? Мислим, јавити у среду за суботу, а чуо сам да су негде јавили и у петак. Па могли су да снимају 48 сати такмичење. Једино ми је драго што ликови који су хтели 17 пута да пређу све збирке нису стигли :twisted: . Али добро, бар су црте биле 20 :D :D :D
 
Ma sta fali javljanju za takmicenje. Kod mene je u skolu poziv stigao u cetvrtak popodne, a posto sam ja bila prepodne u skoli saznala sam tek u petak. I tog dana sam imala 7 casova, dosal sam kuci oko tri i kad da radim zadatke. A ipak imam 80 poena. Inace sam 3. razred.

A sto se tice toga sto je u decembru, to je valjda zato sto se ne poklapaju raspusti kod nas i u Vojvodini, ako sam dobro shvatila. A okruzno takmicenje ce biti 19 februara, po kalendaru, isto kao i svake godine.
 
Нама (2. година) су били осредњи. Било је доста лаких, али је 2. био убитачан. На њему нико није добио више од 5 бодова. Вероватно је овако рано због распуста. Боље и тако него као прошле године када су се прво појавили на нету, а тек смо тада имали такмичење.
 
Cupi NS:
Нама (2. година) су били осредњи. Било је доста лаких, али је 2. био убитачан. На њему нико није добио више од 5 бодова. Вероватно је овако рано због распуста. Боље и тако него као прошле године када су се прво појавили на нету, а тек смо тада имали такмичење.
Koji bese drugi? Ono 1/p + 1/q + 1/r = 1/n ?
To je prosto, samo ih svedi pod isto
dobijes nesto kao n(pq + qr + rp) = pqr ... ili kako vec. pa odatle se nesto radi.
 
geologicarka:
E ali pazi, zadatak jeste prost, ja sam ga odmah resila, ali gde ce drugi razred da se seti da uradi sve ono za te proste brojeve. Zadatak nije tezak, ali nije primeren uzrastu i znanju drugog razreda.


E ako pricas o ovom zadatku 1/p+1/q+1/r=1/n zadatak uopste nije tezak.Ja sam prvi razred i resila sam ga(Ja sam A kategorija a mi imamo slicne zadatka ko drugaci...).Kod nas (u Matematickoj) bilo je dosta njih koji su resili ovaj zadatak ili imali izmedju 15 i 20 poena..
 

Back
Top