Prevara

Slučajni prolaznik

Zainteresovan član
Poruka
135
Pre neko veče priča mi kum da je saznao da ga žena vara. Sumnjao je duže vremena i na kraju su seli, razgovarali i priznala mu je da voli drugoga, ali da je veza sa tim drugim muškarcem platonska. Dok je bila sa njim mislila je na drugoga, nije bila njegova... i kaže mi da ga to više boli nego da je spavala sa drugim. Voli je...
Njih dvoje su dugo u braku, 10-ak godina i imaju jedno dete od 4 godine.
Šta bi ste uradili na njegovom mestu?
 
Slučajni prolaznik:
Pre neko veče priča mi kum da je saznao da ga žena vara. Sumnjao je duže vremena i na kraju su seli, razgovarali i priznala mu je da voli drugoga, ali da je veza sa tim drugim muškarcem platonska. Dok je bila sa njim mislila je na drugoga, nije bila njegova... i kaže mi da ga to više boli nego da je spavala sa drugim. Voli je...
Njih dvoje su dugo u braku, 10-ak godina i imaju jedno dete od 4 godine.
Šta bi ste uradili na njegovom mestu?

Cenila bih to što mi je priznala i pristala da otvoreno priča o tome. Bilo bi mi teško, ali bih je pustila neko vreme da se skocka. Ako bih videla da taj odnos nema perspektivu, odustala bih i išla dalje... :wink:
 
sibirska:
Slučajni prolaznik:
Pre neko veče priča mi kum da je saznao da ga žena vara. Sumnjao je duže vremena i na kraju su seli, razgovarali i priznala mu je da voli drugoga, ali da je veza sa tim drugim muškarcem platonska. Dok je bila sa njim mislila je na drugoga, nije bila njegova... i kaže mi da ga to više boli nego da je spavala sa drugim. Voli je...
Njih dvoje su dugo u braku, 10-ak godina i imaju jedno dete od 4 godine.
Šta bi ste uradili na njegovom mestu?

Cenila bih to što mi je priznala i pristala da otvoreno priča o tome. Bilo bi mi teško, ali bih je pustila neko vreme da se skocka. Ako bih videla da taj odnos nema perspektivu, odustala bih i išla dalje... :wink:
Ja bih insistirao na detaljima :D Sto volim ove sto pisu u drugom licu...
 
Da ne ulazim u detalje, mislim to platonska ljubav na duže vreme, kod zrelih ljudi, ha, ha stvarno smešno i takvi muškarci i žene koji padaju na te stvari zaslužuju ono što im se dešava. He, he sa tobom se krešem a njega volim. Spasi me bože.

Kada bih prestala da volim prvog u korist drugog otišla bih sa drugim. Vrlo jednostavno, bar kod mene. :wink:
 
pa stvarno imas toliko godina i brak a zaljubis se platonski!meni je to svasta!mislim ajde sad ja muzu da kazem slusaj ja volim bred pita i mislim na njega dok vodimo ljubav.rekao bi mi da sam luda! VOLETI to za mene jos uvek ima neko jace znacenje!
 
Stvarno je cudno da je taj odnos cisto platonski.Po meni je to samo zensko ublazavanje cele stvari, brak se ne ugrozava ako je veza sa drugim/drugom samo na recima.Tvoj kum sigurno ne bi trebao da veruje zeni svaku rec, kada se ona vec nalazi u tom ludom stanju.
 
Sigurno bih cenila iskrenost. Dala bih joj odrešene ruke, da sama odluči. Da razmisli - da li je to drugo sigurno 'ono pravo', ili zaslepljenost posle neke (neizbežne) monotonije. Pokušavala bih da joj prizovem u svest sve što smo zajedno prošli, kako smo i mi bili tako ludo zaljubljeni, zaluđeni, zaslepljeni jedno drugim. I sa ovim drugim bi sve to nestalo za deset godina.
Mada, nikako to više ne može biti isto. Sve to bih uradila samo da i njoj malo otežam. Da joj poradi neka griža savesti.
Pustila bih je onda da ode. Mirno, dostojanstveno? Ne znam... I, nadam se da nikad neću saznati.
Gadna je situacija - nemaš zašto da je mrziš, da je kriviš... Treba da prihvatiš da njoj nisi bio dovoljan, a da ne padneš u bezdan - uopšte nisam dovoljno dobar.
 
Slučajni prolaznik:
Pre neko veče priča mi kum da je saznao da ga žena vara. Sumnjao je duže vremena i na kraju su seli, razgovarali i priznala mu je da voli drugoga, ali da je veza sa tim drugim muškarcem platonska. Dok je bila sa njim mislila je na drugoga, nije bila njegova... i kaže mi da ga to više boli nego da je spavala sa drugim. Voli je...
Njih dvoje su dugo u braku, 10-ak godina i imaju jedno dete od 4 godine.
Šta bi ste uradili na njegovom mestu?

Teska situacija s obzirom da postoji i dete. Nisi nam ni rekao kako se ta zena izjasnila, sta ona zeli? Da ostane u braku i da i dalje voli tog drugog? Da ode sa tim drugim? I kakva je to platonska ljubav, kao voli ga na daljinu, nikada nije imala prilike da ga dodirne?
U svakom slucaju, ako ljubavi u braku vise nema onda ne vidim razlog za ostajanje u istom pa iako je i dete prisutno. Ako je pak to nesto samo prolazno odnosno prolazna kriza i ona toga postane svesna, sigurno joj treba pruziti drugu sansu.
 
Nina2:
Slučajni prolaznik:
Pre neko veče priča mi kum da je saznao da ga žena vara. Sumnjao je duže vremena i na kraju su seli, razgovarali i priznala mu je da voli drugoga, ali da je veza sa tim drugim muškarcem platonska. Dok je bila sa njim mislila je na drugoga, nije bila njegova... i kaže mi da ga to više boli nego da je spavala sa drugim. Voli je...
Njih dvoje su dugo u braku, 10-ak godina i imaju jedno dete od 4 godine.
Šta bi ste uradili na njegovom mestu?

Teska situacija s obzirom da postoji i dete. Nisi nam ni rekao kako se ta zena izjasnila, sta ona zeli? Da ostane u braku i da i dalje voli tog drugog? Da ode sa tim drugim? I kakva je to platonska ljubav, kao voli ga na daljinu, nikada nije imala prilike da ga dodirne?
U svakom slucaju, ako ljubavi u braku vise nema onda ne vidim razlog za ostajanje u istom pa iako je i dete prisutno. Ako je pak to nesto samo prolazno odnosno prolazna kriza i ona toga postane svesna, sigurno joj treba pruziti drugu sansu.
Nisam sa njom razgovarao pa ne znam šta ona želi, ali mi se čini da ni sama nezna. Radi se o njenom kolegi sa posla tako da mogućnost da to nije samo platonski postoji, i to...Stvarnog razloga da se ostane u braku u kome nema više onoga što je i dovelo do njega nema, ali detetu je potreban i otac i majka, i šta sad?
Ja sam u sličnoj situaciji kao i on, duga veza koja se samo pretopila u brak, malo dete, za sve oko nas smo ''njih dvoje''jer odavno ne funkcionišemo kao jedinke..., i tek posle razgovora sa njim počeo sam da uviđam koliko je to sve zajebano. Mislim toliko se pitanja i problema javlja , da mi je najjednostavnije da verujem i da se nadam de se neće desiti i meni. Nemam pojma šta bih uradio.
 
Deset godina u braku , znaci nije neka balavica. I desila joj se platonska ljubav? Dal ona to njega nece ono odjednom da rasturi nego ono na kasicicu mu daje informacije???
Al u svakom slucaju je pohvalno sto je iskrena. Svaka cast. Pa ne znam nek jos razgovaraju i nek vide kakva osjecanja jedno prema drugom imaju, sta zele u zivotu, sta se mozda treba promijeniti u njihovom braku..Moze li se kako pokusati da se to sto imaju /10 godina braka i dijete/ sacuva i da ostanu zajedno ili je neizvodljivo da se odrzi i nastavi zajednicki zivot. Ako oboje zele nastaviti zajedno i odrzati brak naci ce rjesenje koje obadvoma odgovara. Ako makar jedna strana nije zainterseovana za ocuvanje braka..nema tog rjesenja koje bi kod njih radilo i bilo dobro.
Da li je u braku bila uskracena za paznju, ljubav, razumijevanje i onda je privukao neki drugi muskarac uz kog je sve to imala?
 
....Da li je u braku bila uskracena za paznju, ljubav, razumijevanje i onda je privukao neki drugi muskarac uz kog je sve to imala?[/quote]
Pravo pitanje. To sam ga i ja pitao, odnosno šta je to dovelo do toga. Ni sam nije znao da mi odgovori. Mislio je da je sve OK.
 
'ajd malo ozbiljno
kum nije dugme a ni kuma boga mi
pa cekaj ko je tu bre lud,on i ona,platonski,pa to jedino moze u varijanti da ona nikada se nije upoznala sa njim i da,naravno u svojoj,ocigledno ne bas pametnoj glavi,smislila takvu gnusnu LAZ
 
budca:
'ajd malo ozbiljno
kum nije dugme a ni kuma boga mi
pa cekaj ko je tu bre lud,on i ona,platonski,pa to jedino moze u varijanti da ona nikada se nije upoznala sa njim i da,naravno u svojoj,ocigledno ne bas pametnoj glavi,smislila takvu gnusnu LAZ

Pa to i ja kazem, jbg izgleda da je pao kres :(
 
Uzaludna borba!!!
Istinu (ili poluistinu) koju mu je saopstila, ona je lako mogla da precuti (da je htela). OCIGLEDNO je to ucinila smisljeno. Tim priznanjem je elegantno napravila UVERTIRU za nesto sto se zove KRAJ BRAKA, ali je on suvise slep (ili glup), pa to nije shvatio.
 
hanu-mica:
Uzaludna borba!!!
Istinu (ili poluistinu) koju mu je saopstila, ona je lako mogla da precuti (da je htela). OCIGLEDNO je to ucinila smisljeno. Tim priznanjem je elegantno napravila UVERTIRU za nesto sto se zove KRAJ BRAKA, ali je on suvise slep (ili glup), pa to nije shvatio.
Htedoh nesto slicno da napisem, ali sam odustao, da ne bih zvucao kao demagog...
Bojim se, da je to najverovatnije jalov pokusaj, da se ocuva nesto cega nema...
 

Back
Top