Pucanje kožice na glaviću penisa

Da li koristite zastitu u toku odnosa?Pucanje kozice...gde,u kom opsegu,imali krvarenja, da li tome prethodi pojava necega sto lici na bubuljicu, svrab?
Koje kreme su koristene i od strane kog lekara su ordinirane?Dovicin, prepisan zbog cega?
 
Obzirom na hronicitet promene, bilo bi zaista najbolje da se obratite dermatovenerologu, dakle specijalisti za kozne i venericne bolesti. Takodje, nemojte samoinicijativno koristiti lekove i razne kreme jer mozete samo da sebi pogorsate stanje (zasto Dovicin 2 kutije, jesu radjeni neki brisevi, laboratorijske analize, imate hlamidiju, mikoplazmu ili nesto slicno mozda?). Neophodno je da specijalista VIDI tu promenu, uzme briseve, uradi analize i odredi adekvatnu terapiju. U medjuvremenu - koristite kondom pri seksualnim odnosima.

p.s. da li je partnerka/partner zdrav(a)?
 
Ma ne, strucni jesmo, ali nismo vidoviti, 'ne javlja nam se', eh, sta da radis. Mozda da probas Lubisu Trgovcevica - on to odlicno radi na daljinu i preko rukopisa i preko telefona, moze da ti odma kaze sta ti je i da ti preporuci jos i savet i terapiju a i da ti kaze kolko ce dugo da traje lecenje i kad ces biti izlecen. Takodje moze i Vidovita Branka, Zivka, Kleopatra...gledanje u bob i bela magija? Sigurno ce znati, a i dace ti bolji savet. Sto da odes kod doktora da ti tro vidi i da te leci, bas bi to bilo debilno.
 
WithdrawnWater:
Ma ne, strucni jesmo, ali nismo vidoviti, 'ne javlja nam se', eh, sta da radis. Mozda da probas Lubisu Trgovcevica - on to odlicno radi na daljinu i preko rukopisa i preko telefona, moze da ti odma kaze sta ti je i da ti preporuci jos i savet i terapiju a i da ti kaze kolko ce dugo da traje lecenje i kad ces biti izlecen. Takodje moze i Vidovita Branka, Zivka, Kleopatra...gledanje u bob i bela magija? Sigurno ce znati, a i dace ti bolji savet. Sto da odes kod doktora da ti tro vidi i da te leci, bas bi to bilo debilno.

U sve mi dirajte, samo u strucnost NE... :wink:
 
Za 'dz' pricas, sanja.....ovde ti se pitanja postavljaju ko iz onih decijih igara 'Zagonetni predmet':

'Je l' od metala, drveta, plastike? Da li je mali, veliki, mekan, tvrd, obao, kockast?'

"Ne..."

'Da li se koristi za licnu upotrebu, da li se njime nesto cisti, da li upotrebljava u garazi i kolima, da li je za decu, koristi li se u ishrani...?'

"Nista od toga...kako si tako glup i ne umes da pogodis?!"
 
Ja imam slican problem. Ja doduse nisam imao nikakvo crvenilo, svrab, tackice niti bilo sta. Ostecenje je mehanicko:) Prilikom odnosa sa partnerkom, delimicno se pokidala ona tanka kozica sto spaja sam penis sa prepucijumom (valjda sam ubo naziv). Ona je malo pukla prilikom odnosa. Da li ima razloga za paniku? Samo me zanima hoce li pucati sad stalno ili jednom kad zaraste - to je to. Iako je ranica mala, bas je krvarilo. Ne bih voleo ponovo da mi se to desi. Da li je ovo "musko gubljenje nevinosti" poznata stvar ili se ne desava bas cesto?
 
Nema razloga za paniku, ali prosto mislim da je najbolje (obzirom na jako krvarenje i Vas strah) da to pogleda dermatovenerolog koji ce moci najbolje da Vas obavesti sta Vam je ciniti da se to vise ne bi desavalo! Prosto bi bilo neozbiljno spekulisati ovako napamet da li Vam je samo suva koza, ili imate neku gljivicnu infekciju, ili vec nesto drugo, zar ne?
 
Sad sam se setila izraza lica jednog mog prijatelja koji je inace ekonomista kada sam mu pricala pricu kako penis moze puci prilikom odnosa. :?
Desavaju se razlicite povrede, Vasa ne bi trebala da se ponavlja,jedino sto Vam savetujem je da koristite kondom, genitalije su odlicno prokrvljene i kodnomom stitite se od infekcija.
Naravno,ako se tako nesto ponovi posetite obavezno urologa ili dermatologa,ipak dijagnoza se postavlja pregledom.
 
Hvala. Predpodstavio sam da je krvarenje bilo vece zbog velikog broja kapilara. Sacekacu da zaraste, prekrstiti se, i probati ponovo.
ps. stvarno nema potrebe da mi persirate :wink: :D
e da, jel znate mozda kako se zove ta kozica, hteo bih malo da vidim i na netu sta ima o ovakvoj situaciji...?

16.01. Nasao! Zove se frenulum! Pa ako nekom zatreba, pretrazivac u ruke i udri...
 
Ja imam slican problem. Ja doduse nisam imao nikakvo crvenilo, svrab, tackice niti bilo sta. Ostecenje je mehanicko:) Prilikom odnosa sa partnerkom, delimicno se pokidala ona tanka kozica sto spaja sam penis sa prepucijumom (valjda sam ubo naziv). Ona je malo pukla prilikom odnosa. Da li ima razloga za paniku? Samo me zanima hoce li pucati sad stalno ili jednom kad zaraste - to je to. Iako je ranica mala, bas je krvarilo. Ne bih voleo ponovo da mi se to desi. Da li je ovo "musko gubljenje nevinosti" poznata stvar ili se ne desava bas cesto?

Imam potpuno isti problem kao sto je navedeno u ovoj poruci pa me interesuje kako ste rijeslili ovaj problem, da li je potrebno ici kod doktora ili smo pustiti da samo zaraste?
 
Imam problem. Pri samom vrhu polnog organa, nakon jednog odnosa, kao da mi je malo pukla kozica, onaj najtanji deo sto spaja glavic sa ostatkom organa. Sada kada povucem kozicu na dole malo boli i zateze. Jako je mala ranica. Ne znam sta da radim, da li je to bezazleno, hoce li zarasti, ili da se obracam nekim strucnjacima??
 
Вероватно је био ''грубљи'' сексуални однос?

Зарашће.

А у случају да не зарасте у неко догледно време (у наредних 5-6 дана) , иди код уролога.
Moram malo da se umesam..ovo je ipak za dermatologa,znam u cemu je problem,ali ne moze ovde terapija da se pise.Plus i ova tema je u domenu dermatologije,moze tamo da se premesti. Inace osoba koja je zapocela temu je imala lichen scleratrophicus...
 
Moram malo da se umesam..ovo je ipak za dermatologa,znam u cemu je problem,ali ne moze ovde terapija da se pise.Plus i ova tema je u domenu dermatologije,moze tamo da se premesti. Inace osoba koja je zapocela temu je imala lichen scleratrophicus...
Је л' то гљивица? Потсети ме.;)
О чему се ту ради?
И зашто баш након полног односа?
 
Је л' то гљивица? Потсети ме.;)
О чему се ту ради?
И зашто баш након полног односа?
Nije gljivica,ajoj:whistling:..ajde da ne kacim sada i slike ovde..:kafa:
Kod ovog prvog i nije bilo bas povezano sa sexualnim odnosom i najcesce i nije.. a kod ovog sto se desilo posle sexa..pa to se skoro svakom muskarcu posle malo intezivnijeg odnosa desilo..a terapija je....:rtfm:
 
Ја се дерме баш слабо сећам. ;) Зато и питам.
Na zalost vecina lekara dermu nipodastava ili je ne zna(ovo sve nema veze sa tobom,tebi je najsvezija ginekologija:mrgreen:)..kada dobijemo interklinicke upute,da samo vidis kakve dijagnoze pisu,ostale kolege ne znaju dijagnoze,opis promena,nista..dok mi recimo dajemo i internisticku terapiju,ja konkretno izvodim biopsije,gledam DIF-ove i IIF-ove..itd..ipak je koza najveci organ,moji studenti je drze u malom prstu jer sam strog :cool:
Koliko cujem mozda ce derma od oktobra da bude i 4 godine,mislim na specijalizaciju,jer ce celu jednu godinu buduci specijalizanti da provedu na hirurgiji,uceci izvodjenje malih intervencija a mozda i Mossovu hirurgiju..videcemo..
 

Back
Top