ICELAND

cages

Zainteresovan član
Poruka
399
Hey ppl,ima li koga sa Islanda ko bi mogao da me posavetuje kako da zapalim tamo sa porodicom?
Naravno,prihvatam i savete svih ljudi iz skandinavije koji su upoznati sa tematikom 8)
'fala :D
 
gigule:
bem mu miša a što u tu zimoću čoveče???
Pa kao i meni i mojoj "lepsoj polovini" :) je gotivno tamo a i po nekim informacijama do kojih sam dosao mi kao Srbi tamo i imamo neke sanse da odemo za razliku od ostalih zemalja u koje name sanse da udjemo.E pa ako bismo za 4 godine dobili njihovo drzavljanstvo onda bi mogli i dalje da produzimo ako bi hteli mada ne verujem jer bismo se za to vreme vec prilagodili... Valjda... :wink:
U svakom slucaju,dovoljno volim svoju decu da im ne zelim da zivot provedu u Srbiji u kojoj nema perspektive ni u narednih 50 god :(
 
cages:
gigule:
bem mu miša a što u tu zimoću čoveče???
Pa kao i meni i mojoj "lepsoj polovini" :) je gotivno tamo a i po nekim informacijama do kojih sam dosao mi kao Srbi tamo i imamo neke sanse da odemo za razliku od ostalih zemalja u koje name sanse da udjemo.E pa ako bismo za 4 godine dobili njihovo drzavljanstvo onda bi mogli i dalje da produzimo ako bi hteli mada ne verujem jer bismo se za to vreme vec prilagodili... Valjda... :wink:
U svakom slucaju,dovoljno volim svoju decu da im ne zelim da zivot provedu u Srbiji u kojoj nema perspektive ni u narednih 50 god :(
alo,srbijo,ovde island... kako doci? prvo nadjes posao,pa ti oni naprave papire i onda dodjes...prvih 5 godina imas crvenu kartu,koja se produzava svake godine,a zatim dobijas stalnu zelenu,i posle jos 2 godine pasos...
 
gigule:
e lepo ali kako čovek odavde da dobije posao tamo???
E ta fora Boricio,sve to sto si mi ti rekao sam nasao na par sajtova al je prob sto ne znam sta dalje?
Mislim,kako da nadjem posao?Znam i da je na poslodavcu da ti sredi papire ali... Ima puno toga sto jos uvek ne znam.Kako si,recimo,ti otisao?
 
e čovek tu sam bre...
e pa ja ti nisam od pomoći...jedino ako nagovorim ovog mog da idemo i mi sa vama na tu zimu brrrr...e neću propala mi cirkulacija,cele godine bi spavala u čarapama...he he.
e ćeš mi šalješ razglednice sa pahuljama i pišeš o običajima na Islandu,a?
 
gigule:
e čovek tu sam bre...
e pa ja ti nisam od pomoći...jedino ako nagovorim ovog mog da idemo i mi sa vama na tu zimu brrrr...e neću propala mi cirkulacija,cele godine bi spavala u čarapama...he he.
e ćeš mi šalješ razglednice sa pahuljama i pišeš o običajima na Islandu,a?
Ma za razglednice nema frke :D samo izgleda da si u zabludi za Islandske temperature ili sam ja lose obavesten:naime,tamo je temp u toku cele godine izmedju 0 i 10c sto uopste nije lose 8)
 
cages:
gigule:
e čovek tu sam bre...
e pa ja ti nisam od pomoći...jedino ako nagovorim ovog mog da idemo i mi sa vama na tu zimu brrrr...e neću propala mi cirkulacija,cele godine bi spavala u čarapama...he he.
e ćeš mi šalješ razglednice sa pahuljama i pišeš o običajima na Islandu,a?
Ma za razglednice nema frke :D samo izgleda da si u zabludi za Islandske temperature ili sam ja lose obavesten:naime,tamo je temp u toku cele godine izmedju 0 i 10c sto uopste nije lose 8)
ma kako bre nije loše???
a sunce?
cveće?
djevojke u letnjim haljinama volim i ti fazoni?
 
i šta si rešio? Putujete?
E a ti si to kao rešio baš baš da bežiš odavde?

E ali što ne Tenerife,čoveče? Dobro nije sad baš popularno zbog Cunamija svi traže kopno ali bolje talas nego nešto drugo,jel?
A šta ako se otikne santa pa udari u Island? I to bude onako velika santa ko Indija kada je udarila u Aziju pa nastali Himalaji?
E lupam...
 
gigule:
A šta ako se otikne santa pa udari u Island? I to bude onako velika santa ko Indija kada je udarila u Aziju pa nastali Himalaji?
E lupam...
Poprilicno al nema veze :D
Bas,bas smo resili da bezimo odavLe :?
Nazalost :(
Jbga,od ove zemlje definitvno nema nista :cry:
 

Back
Top