Kako da na XP dodam SP2

Od kako se pojavio SP2 nisam imao vecih problema sem sa jednim racunarom gdje nisam odgonetnuo stvar do kraja... Naime instalirao sam XP+SP1 i sve je bilo OK.. Zatim sam dodao SP2 i nakon restarta je prakticno se ponasao kao da je mrtav.. Nije mi cak dao ni SAFE MODE da bih deinstalisao SP2.. Pa Jovo na novo.. Masina nije bila stara, cak sta vise dobra je i rekao bih napucana..

Razlog sto nece kod tebe nebi trebalo da te zabrinjava jer kod WINDOWSA se nikada ne zna.. Primjetio sam mada ne mora biti da sam u pravu da nekad i neke kardverske komponente mogu da zezaju kao u slucaju koji sam naveo gore jer u ovom slucaju mi je grafika debelo zatajila.. Nisam se opterecivao oko toga mnogo i sta se desavalo..

Tokom surfanja internetom windows je radio svoje update redovno tako da je kasnije sve bilo kako treba.. Priznajem blesava iskustva ali se dogadjaju...

Ukoliko ti bas nije zapelo ne moras ni instalirati taj SP2..

Poz.
 
Na sveze instalirani XP( bez da su dodati neki drajveri) instalira se SP2 bez instalacije SP1.(SP2 sadrzi i SP1 )Posle toga driveri za matiocnu pa graficku pa AV ako zelis pa sve ostalo ...Na kraju se konektujes na internet sa Internet Eksplorerom odes na MS sajt i skines dodatnu zakrpu (ili ostavis compu da to samo obavi)
Nema sanse da ne radi :!:
 
GZ:
Od kako se pojavio SP2 nisam imao vecih problema sem sa jednim racunarom gdje nisam odgonetnuo stvar do kraja... Naime instalirao sam XP+SP1 i sve je bilo OK.. Zatim sam dodao SP2 i nakon restarta je prakticno se ponasao kao da je mrtav.. Nije mi cak dao ni SAFE MODE da bih deinstalisao SP2.. Pa Jovo na novo.. Masina nije bila stara, cak sta vise dobra je i rekao bih napucana..

Nemo' da pricas? Zamisli... Brate ..po tvom broju poruka na forumu zakljucujem da nisi nov ovde pa si mogao da pratis diskusiju o SP2 ...ima ih mali milion a prosirile su se i na druge pod forume kao sto su i Video Igre. Ako si bacio oko na svaki topic gde se ljudi zale na SP2 mogao si da zakljucis da se problemi stvaraju tek nakon instalacije SP2 na Windows koji je relativno star.
Razlog zbog koga si ti imao problema je tvoja konfiguracija (citaj: procesor) . SP2 nema podrsku za neke novije modela AMD-a i Intel-a ... Ne znam sve u detalje, pa ce verovatno neko da me dopuni.


GZ:
Ukoliko ti bas nije zapelo ne moras ni instalirati taj SP2..

Demantujem!

Service Pack 2 instaliraj na svez Windows - ili - jos bolje - integrisi ga u Windows pomocu programa AutoStreamer ili nLite (ovaj nLite je jedan od najboljih programa koje sam video skoro za tu vrstu posla), i kada to uradis napravice ti se butabilan .ISO format pa ga takovg narezi na CD. Sledeci put kada budes instalirao Windows Xp sa tog CD-a SP2 ces vec imati i tada ne bi trebalo da bude problema...
 
FaXcooL:
GZ:
Od kako se pojavio SP2 nisam imao vecih problema sem sa jednim racunarom gdje nisam odgonetnuo stvar do kraja... Naime instalirao sam XP+SP1 i sve je bilo OK.. Zatim sam dodao SP2 i nakon restarta je prakticno se ponasao kao da je mrtav.. Nije mi cak dao ni SAFE MODE da bih deinstalisao SP2.. Pa Jovo na novo.. Masina nije bila stara, cak sta vise dobra je i rekao bih napucana..

Nemo' da pricas? Zamisli... Brate ..po tvom broju poruka na forumu zakljucujem da nisi nov ovde pa si mogao da pratis diskusiju o SP2 ...ima ih mali milion a prosirile su se i na druge pod forume kao sto su i Video Igre. Ako si bacio oko na svaki topic gde se ljudi zale na SP2 mogao si da zakljucis da se problemi stvaraju tek nakon instalacije SP2 na Windows koji je relativno star.
Razlog zbog koga si ti imao problema je tvoja konfiguracija (citaj: procesor) . SP2 nema podrsku za neke novije modela AMD-a i Intel-a ... Ne znam sve u detalje, pa ce verovatno neko da me dopuni.


GZ:
Ukoliko ti bas nije zapelo ne moras ni instalirati taj SP2..

Demantujem!

Service Pack 2 instaliraj na svez Windows - ili - jos bolje - integrisi ga u Windows pomocu programa AutoStreamer ili nLite (ovaj nLite je jedan od najboljih programa koje sam video skoro za tu vrstu posla), i kada to uradis napravice ti se butabilan .ISO format pa ga takovg narezi na CD. Sledeci put kada budes instalirao Windows Xp sa tog CD-a SP2 ces vec imati i tada ne bi trebalo da bude problema...

Hvala na demantu i ja se slazem da moze da se integrise ali nisam znao kako.Kad sam isao na go xp ne prihvata serial a kad idem na SP1 onda prolazi ali
dugo traje instalacija i zasto ne bi moglo odjednom.
Uzgred neki dan sam promenio masinu
K8N asus,AMD 64 2800+ itd.Mesta ima koliko hoces ali
nemam vremena da se zezam tri puta istu stvar.
Hvala svima koji su se javili da pomognu.
 
Postovanje.. dakako da je bilo i sada ima mnogo price za SP2.. No nisam se mnogo zamarao mnogobrojnim topicima i koje cemu jer jednostavno nisam sa vremenom toliko prostran da citam.. Mozda je moja greska.. Naravno i sam praktikujem da SP2 instaliram na svjese instaliran XP.. Ipak samo sam rekao da sam samo u jednom slucaju imao problem sa SP2 i to onaj koji sam naveo.. Nisam dalje ulazio u dubiozu slucaja jer bas sudeci po topicima i onih (a njih je sigurno vise) koji znaju vise od mene SP2 ima i dobre i lose strane te se s toga ne zamaram mnogo oko njega..

U vecini slucajeva se kaze da ne SP2, opet ja mislim suprotno itd, itd.... E sad ja obicno prenosim svoja iskustva ukoliko sam ih imao a nesto sto ne znam mozda ne bi trebalo da napisem.. Prema tome gornji topic (moj) je bilo samo moje iskustvo i nista vise...

Da li sam u pravu ili ne nije vazno ali radim onako kako umijem... Pokusavam prvo sebe da naucim i ako imam priliku da i nekom pomognem..

Meni je svaki komentar dobronamjeran dobro dosao pa cak i podrugljiv jer nisam uvredljive prirode i ne smatram za zlo ako mi se neko naruga.. Ako sam negdje pogrijesio onda to valjda i zasluzujem..

Pozdrav svima....
 
anon1mus:
ketyy:
Glupo mi da instališem xp pa sp1 pa sp2 ,
a moj sp2 neće na čist xp.

Mozda nece zato sto imas piratski windows , pa ti prijavljuje gresku da ti Windows cd key nije
'legalan' :idea:


Nabavio sam nLite i zaista je ok ali opet imam problem. Sve sam uradio po redu i napravio integrisan XP sa SP2 i .ISO za koji kazes da je boot
ali ako narezem samo njega ne dize sistem a za njega i XP integrisan nema dovoljno mesta na CD-u. Molim te
da mi malo bolje objasnis kako da to resim . Moze i na E-Mail elunion@ptt.yu HVALA TI UNAPRED
 
Puno hvala integrisao sam XP sa SP2 kad znas vrlo je
prosto a svo zezanje je pravio glupi NERO.kad sam ubacio Alchocol120 sve je proradilo.
Inace sad masina sljaka kao luda jer sam izbacio neke
gluposti koje se ne koriste.
KETYY
 
cages:
4fax:ma 'ebo sp2 nemam ja zivaca da se mlatim sa tim glupostima.Odlicno radi i ovako :D

Brate nije to glupost... naprotiv, instaliraj ga jednostavno pa jednostavno pogledaj kako ti mashina radi nakon instalacije i ako zajebava baci ga u kurac :)

p0z! :wink:
 

Back
Top