RAT U LIBIJI

Da li podržavate Gadafija?


  • Ukupno glasova
    458
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio sam maloprije u Dzamiji pa sam se molio za demonstrante da uspiju u svojoj na mjeri i da skinu sa vlasti Gadhafija i da bude Libija jedna lijepa Islamska drzava.Mislim da Libija ima veliku sansu i da je ovo najveca sansa da se oslobode diktature jer Gadhafi bi sigurno za nasljednika postavio svoga sina a narod to ne bi izdrzao.
 
110221075.jpg

Foto: AFP


Libija
Muslimanske vođe pozvale na protest protiv vlasti

Koalicija libijskih muslimanskih vođa Mreža slobodne uleme Libije izdala je deklaraciju u kojoj poručuje svim muslimanima da je njihova dužnost da se pobune protiv libijskog vodstva.


"Oni su pokazali potpuno arogantnu nekažnjivost i i nastavili su, čak i pojačali, svoje krvave zločine protiv čovječnosti. Tako su pokazali potpuno nevjerstvo prema vodstvu Boga i njegovog voljenog proroka", navodi se u deklaraciji ove grupe, javio je Reuters.

"Zbog toga oni nisu zaslužili ni poslušnost ni podršku, a pobuna protiv njih, svim mogućim sredstvima, predstavlja božanski ustanovljenu dužnost", ističe ova grupa.

Po navodima Međunarodne federacije za ljudska prava u Libiji je od početka antivladinih protesta stradalo 300 do 400 osoba, a demonstranti su preuzeli kontrolu u nekoliko libijskih gradova, uključujući Benghazi na istoku i Sirt na sjeveru zemlje.

(FENA)
 
Bio sam maloprije u Dzamiji pa sam se molio za demonstrante da uspiju u svojoj na mjeri i da skinu sa vlasti Gadhafija i da bude Libija jedna lijepa Islamska drzava.Mislim da Libija ima veliku sansu i da je ovo najveca sansa da se oslobode diktature jer Gadhafi bi sigurno za nasljednika postavio svoga sina a narod to ne bi izdrzao.

A zasto mislis da nas boli ona stvar gde si bio i za koga si se molio? Mani nas tih gluposti. Gadafi ma koliko je krao Libiju je uzdigao i preporodio. 3x povecao stndard stanovnistva i BDP ( ako Mingo znas sto je to )...

Nego evo ja sam sada bio na kafi i jeo palacinke sa visnjama i cokoladom. Sada sam dosao kuci... Bas nekog zanima...
 
Narod Libije i muslimani nece onoga koji ce sakupljati novac i Svicarskim bankama nego zele onoga koji ce novac sakupljati u drzavni budzet i za sta ce postojati nacionalna Banka.Gadhafi i njegovi sinovi su otkrili svoje lice i vidi se sta je namjeravao Gadhafi da postavi na vlast svojeg sina te je vrlo brzo se danas moglo vidjeti da sin Gadhafija prijeti i da zeli ubijati nevine demonstrante.Ja sam musliman i ja se molim Allahu i idem redovno u Dzamiju i klanjam tako da se molim za svoje ummet (narod) da uspije u svojoj namjeri i da Gadhafi konacno bude skinut sa vlasti a Libija ce biti jos bogatija nego za vrijeme Gadhafija
 
Narod Libije i muslimani nece onoga koji ce sakupljati novac i Svicarskim bankama nego zele onoga koji ce novac sakupljati u drzavni budzet i za sta ce postojati nacionalna Banka.Gadhafi i njegovi sinovi su otkrili svoje lice i vidi se sta je namjeravao Gadhafi da postavi na vlast svojeg sina te je vrlo brzo se danas moglo vidjeti da sin Gadhafija prijeti i da zeli ubijati nevine demonstrante.Ja sam musliman i ja se molim Allahu i idem redovno u Dzamiju i klanjam tako da se molim za svoje ummet (narod) da uspije u svojoj namjeri i da Gadhafi konacno bude skinut sa vlasti a Libija ce biti jos bogatija nego za vrijeme Gadhafija

Da li ti kapiras da i on pored toga sto je sebi sakupio novac dao je i narodu. Samo si ti pecinski ljudi glupi da to ukapiraju... Sta ti nije jasno... Hoces opet da pises lepa i slatka zemlje, velika i ima puno plaza, ti mislis da moze ovo i ono... I da, dao bi cerkicu za nekog simpaticnog Libijca a sestru Gadafiju i sinovima!!
 
sta su radili ti libijci pre gadafija?

pa nista - bili su italijanska kolonija i yebavali su kamile po pustinji i bili su najsiromasnija nacija afrike

onda je dosao gadafi formirao vladu , koja jeste autoritarna ali je narodu libije vecini njih barem donela prosperitet bolji zivot puteve bolnice rast standarda

nakon sto skinu gadafija ako uspeju u tome na vlast ce doci proamericki libijski rezim koji ce prepustiti sve vredno u libiji amerikancima narocito naftna polja , i uzeti milijarde dolara kredita od MMF-a

zavrsice kao mi . Kao Srbija 2011 godine
 
Znas li ti sta je drzava Marko?Ako je narod sit onda to ne znaci da sa viskom imovine moze predsjednik ciniti sto mu je volja.Ako se to moze u Srbiji onda je to jedna druga stvar i mozda bolest naroda Srbije ali narod Libije zna sta je drzava i zeli da i narod bude zadovoljan i da se sa viskom imovine pravilno postupa i dijeli siromasnima ili da se dobro posluje kako bi lezarina novac bio sigurno smjesten u Libiji.Gadhafi samo od svoje plate moze fino zivjeti a ne da koristi drzavni novac za kupovinu vile i za smjestanje novca i Svicarskoj banci na ime sina.To je ipak diktatura i narod Libije to nece dozvoliti vise.
 
sta su radili ti libijci pre gadafija?

pa nista - bili su italijanska kolonija i yebavali su kamile po pustinji i bili su najsiromasnija nacija afrike

onda je dosao gadafi formirao vladu , koja jeste autoritarna ali je narodu libije vecini njih barem donela prosperitet bolji zivot puteve bolnice rast standarda

nakon sto skinu gadafija ako uspeju u tome na vlast ce doci proamericki libijski rezim koji ce prepustiti sve vredno u libiji amerikancima narocito naftna polja , i uzeti milijarde dolara kredita od MMF-a

zavrsice kao mi . Kao Srbija 2011 godine
Углавном тачно.

Али, с нашим случајем не превише поредиво.
 
Znas li ti sta je drzava Marko?Ako je narod sit onda to ne znaci da sa viskom imovine moze predsjednik ciniti sto mu je volja.Ako se to moze u Srbiji onda je to jedna druga stvar i mozda bolest naroda Srbije ali narod Libije zna sta je drzava i zeli da i narod bude zadovoljan i da se sa viskom imovine pravilno postupa i dijeli siromasnima ili da se dobro posluje kako bi lezarina novac bio sigurno smjesten u Libiji.Gadhafi samo od svoje plate moze fino zivjeti a ne da koristi drzavni novac za kupovinu vile i za smjestanje novca i Svicarskoj banci na ime sina.To je ipak diktatura i narod Libije to nece dozvoliti vise.

Hoces ti da mi objasnis sta je drzava? Pa prodao bi sestru ( ili dao svejedno ), znas lis sta je porodica!!! Ti mi nesto kazes, ti kome je svugde lepo i rado bi ziveo tu i tamo. NEmas ti pojma sta je drzava!!! Narod nema pojma. Narod cine koze i ovce koje imaju kretena od pastira da ih vodi. Bleje i mucu ( ili sta vec rade te zivotinje ) a nemaju pojma zasto. Prihvatio ti to ili ne Gadafi je preporodio Libiju, poboljsao zivot nekoliko puta, napravio skole, bolnice.... Pa sta ako je uzeo i za sebe. I treba da uzme.
 
На жалост, реално, мале су шансе да се Гадафијев режим задржи, јер машинерија је неповратно покренута, али, да поновим: из принципа сам против овог, и свих осталих оркестрираних "догађања народа" у последње време, јер иза тога стоји нешто много горе - исламскии фундаментализам.
 
Da bog da ti Tadić tako gušio proteste.

Kakav ti problem imas? Pa ako si pogledao malo razvoj Libije rimetio bi da je standard stanovnistva povecan vise od 3x, i da je vise od 3x bolji nego ovde. Tj da imaju 15.000$ po stanovniku. Ako im je to malo onda su zasluzili. Poredis Srbiju i ovaj kavez poslednjih 20god koji ide samo ka jos vecoj propasti i zemlju koju je taj covek uzdigao. Ima logike...
 
Tamo je počelo žestoko sranje. Počeli su da izlaze snimci ljudi raznetih u komade Gadafijevim bombama.

to su verovatno pripadnici vojnih jedinica koji su preshli na stranu pobunjenika, vojska im se medjusobno porokala, sigurno da i na drugoj strani ima slichnih sluchajeva
treba izvuci nashe ljude odande za ostalo me boli ***** mada bi bilo lepo da prestanu sa tim fajtom
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top