Zašto je sramota biti žena?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Uz dužno poštovanje prema homoseksualcima;
Žene - da li vam se smučilo da zbog društva ne smete da kažete ono što mislite?
Naime, ovde se veoma često pravi poređenje feminizma i prava homoseksualaca i to rečima:
"Sve su to gadovi koje treba istrebiti, šta oni hoće, zbog njih se društvo raspada, ma drolje jedne, p.deri, kakva im još prava trebaju..."
Poenta teme je da vas pitam sledeće:
Da li je normalno poređenje prava VEĆINSKOG dela društva sa pravima ljudi koja se, ipak, ne mogu nazvati ni PRIRODNIM!?
Drugo;
Da li vam se smučilo da VAS krive i prozivaju jer u Srbiji vlada bela kuga?
Treće;
Da li vam se smučilo da zbog onako burnih reakcija muškaraca na sam pomen feminizma i vi morate da se "slažete da to nije u redu i da su to brkate krave", iako uopšte ne mislite tako? A većina nas to radi, jer ne želimo da se zameramo našim muškarcima. Ako oni mogu da se zameraju nama pričama da žena treba da je tradicionalna, vezana za kuću, domaćica, kuvarica, zašto, pobogu, ne bismo i mi smele da kažemo ono što mislimo?

Naravno, ne obraćam se svakoj ženi, one koje će i ovde da zadrže stav: "Ja sam ono što mi muž reče" molim da se uzdrže od pljuvanja.
 
pre bi rekla da im je dosadilo da ih kojekakva paljevina, na rachun pokushaja lechenja svoje sopstvene sujete, kroz "saosecanje" sa josh nechjom mukom, sabija u tor kao da su ovce... ako sama u svom mozgu, i svom stanu to shvati, shvatila je... ako ne, nece joj pomoci ni apel 10000000 istih muchenica...
 
Margott:
pre bi rekla da im je dosadilo da ih kojekakva paljevina, na rachun pokushaja lechenja svoje sopstvene sujete, kroz "saosecanje" sa josh nechjom mukom, sabija u tor kao da su ovce... ako sama u svom mozgu, i svom stanu to shvati, shvatila je... ako ne, nece joj pomoci ni apel 10000000 istih muchenica...

Грешиш, Марго, вероватно ниси била у таквој ситуацији да можеш да утичеш на некога својом речју и својим ставом. Мени је то посао и била сам сведок многих ситуација где је био потребан само мали подстицај и девојка је ''сама у свом мозгу схватила'' и окренула свој живот у другом правцу! Не апел, не хиљаде мученица, само помоћ, подршка, подстицај...Веруј ми, много се постиже, много више него методама које ти заступаш!
 
pomoc, podrshka... choveku treba istina ne sazaljenje, treba da vidi ko je i shta treba da radi, nema ulepshavanja... ne kazem da je lako, teshko je, ali niko nije rekao da je lako biti CHOVEK... mozda jesi u pravu donekle, ali tvoja metoda moze da traje decenijama, i koja je to pomoc i podrshka?.. zavijanje u roze papir, nije sve tako crno... pa da nije crno ne bi svaka od njih doshla dotle gde jeste, svashta... ceo svet neshto ulepshava i prilagodjava, jastuk pod dupe, i polako... lipshi magarche do zelene trave.. samo polako... opushteno...
 
Margott:
pomoc, podrshka... choveku treba istina ne tvoje debilno sazaljenje, treba da vidi ko je i shta treba da radi... ne kazem da je lako, teshko je, ali niko nije rekao da je lako biti CHOVEK... mozda jesi u pravu donekle, ali tvoja metoda moze da traje decenijama, i koja je to pomoc i podrshka?.. zavijanje u roze papir, nije sve tako crno... pa da nije crno ne bi svaka od njih doshla dotle gde jeste, svashta... ceo svet neshto ulepshava i prilagodjava, jastuk pod dupe, i polako... lipshi magarche do zelene trave.. samo polako... opushteno...

Ниси прочитала шта сам написала, него си у моје речи УЧИТАЛА своје тумачење!
Нико није спомињао сажаљење, ни розе папир, ни улепшавање. Напротив, помоћ и подршка су потребни да би особа успела да САВЛАДА И ПРЕБРОДИ тешкоће на које наилази, а савлађивање тешкоћа је врло тешка борба у којој никакво улепшавање и сажаљење не би помогли!
Узгред, ја понављам да радим са јако младим девојкама, значи у периоду када се обликују њихови животни ставови и систем вредности и самосвест! Доситеј каже : ''Млада је душа подобна меком воску!''
Како се обликује тада, тако ће остати заувек! Замишљам само ситуацију кад бих применила твој метод ''ђоном у главу'' кад ми дође дете на разговор очекујући разумевање и емпатију?! :roll:
 
Hellen:
Margott:
pomoc, podrshka... choveku treba istina ne tvoje debilno sazaljenje, treba da vidi ko je i shta treba da radi... ne kazem da je lako, teshko je, ali niko nije rekao da je lako biti CHOVEK... mozda jesi u pravu donekle, ali tvoja metoda moze da traje decenijama, i koja je to pomoc i podrshka?.. zavijanje u roze papir, nije sve tako crno... pa da nije crno ne bi svaka od njih doshla dotle gde jeste, svashta... ceo svet neshto ulepshava i prilagodjava, jastuk pod dupe, i polako... lipshi magarche do zelene trave.. samo polako... opushteno...

Ниси прочитала шта сам написала, него си у моје речи УЧИТАЛА своје тумачење!
Нико није спомињао сажаљење, ни розе папир, ни улепшавање. Напротив, помоћ и подршка су потребни да би особа успела да САВЛАДА И ПРЕБРОДИ тешкоће на које наилази, а савлађивање тешкоћа је врло тешка борба у којој никакво улепшавање и сажаљење не би помогли!
Узгред, ја понављам да радим са јако младим девојкама, значи у периоду када се обликују њихови животни ставови и систем вредности и самосвест! Доситеј каже : ''Млада је душа подобна меком воску!''
Како се обликује тада, тако ће остати заувек! Замишљам само ситуацију кад бих применила твој метод ''ђоном у главу'' кад ми дође дете на разговор очекујући разумевање и емпатију?! :roll:
Hm, cini mi se da precenjujes efekte koje postizes...Mislis li da je uticaj bilo kog posvetnog radnika tako presudan na decu? Bitniji od uticaja hiljada instrukcija usadjenih u najranijem detinjstvu? Bitniji od uticaja sredine? Drustva? Vrsnjaka? NARAVNO DA JE ZA SVAKU POHVALU PRUZITI RAZUMEVANJE ONDA KAD GA NEKO TRAZI, ALI VEOMA SUMNJAM U DUGOSEZNIJE EFEKTE...Svesna sam da je ovo sto pricam poprilicno demagogija, ali dzabe si crtala, zaista, jer koje je znao njemu nisi ni morala, a ko nije znao nije ni sad naucio...Svako nauci onda kad odluci da zeli da zna...a ne kad mu se znanje servira za dorucak...
 
Lexa, neke si stvari bas... feminizam i homoseksualizam jesu upereni protiv zena (ma kako ti to shvatila i da li shvatila?) i ako muskarci brane zene, zasto ste vi u necemu, jer to ne razumete, protiv?

Kao sto zene kukaju da nemaju prava u drustvu, pomisli da se mozda u nekim stvarima povladjuje bas zenama, mozda muskarcima to smeta, ali o tome cute. Ako pricate o necemu kao da su zene robovi, zar su muskarci bas gospodari...

Ne bih da pisem niti polemisem mnogo (ipak sam ja muskarac), ali svaka zena svoj neuspeh kod muskaraca preinacuje pricu (skrece paznju na sebe) na prava zene u drustvu. Muskarac, za svoj neuspeh pokusava da nadje resenje (pravi muskarac) i da ne bude neuspesan, dok zena ide drugim putem, cesto negativnim...

Bela kuga je posebna prica i ja ne vidim zasto to VI zene u Srbiji vidite licno?!

Feministkinjama a i svim zenama bih konkretno rekao: muskarac se ne osvaja njegovim oruzjem (niti zadrzava za sebe ubedjivanjem i drcnoscu prema njemu) vec onim sto je njemu nepoznato, jer u suprotnom, on tada ne vidi u njoj zenu, vec muskarca.

Uspesna zena (u zivotu, u bilo kom obliku) ne postavlja slicna pitanja.
 
Hm, cini mi se da precenjujes efekte koje postizes...Mislis li da je uticaj bilo kog posvetnog radnika tako presudan na decu? Bitniji od uticaja hiljada instrukcija usadjenih u najranijem detinjstvu? Bitniji od uticaja sredine? Drustva? Vrsnjaka? NARAVNO DA JE ZA SVAKU POHVALU PRUZITI RAZUMEVANJE ONDA KAD GA NEKO TRAZI, ALI VEOMA SUMNJAM U DUGOSEZNIJE EFEKTE...Svesna sam da je ovo sto pricam poprilicno demagogija, ali dzabe si crtala, zaista, jer koje je znao njemu nisi ni morala, a ko nije znao nije ni sad naucio...Svako nauci onda kad odluci da zeli da zna...a ne kad mu se znanje servira za dorucak...

Наравно да пресудан утицај има породица! И наравно да је мој утицај на ђаке само коцкица у целој слици. Нисам имала жељу да преувеличавам ''своје домете'', него само да објасним зашто ја причам о другим женама и девојкама, о онима које нису постигле оно што Марго мисли да јесте.
Не бих се сложила са оним ''ко зна зна, ко не зна неће ни научити''! Ја сам просветни радник очигледно свугде и на сваком месту! Ако бих прихватила такав став онда бих била јако лоша у свом послу! И не мислим никоме да сервирам готов став, једино желим да се чује и другачије мишљење, па нек свако сам одлучи.
 
ti samo radish svoj posao... no more, no less... ne skachi u zvezde.. ja ne pricham o poslu, ja pricham o istini, nezavisnoj od valute, mozda surovoj, mozda krvavoj, ali jedinoj temeljnoj... to shto ti radish je samo zaradjivanje hleba za svoju decu... prihvatanje isine toj deci bi bio jedini spas i usmerenje, s tim shto to povlachi nadzor i oslonac, o kome si ti govorila ali iz ugla roditelja, a ti to ne mozesh da im pruzish... ti dalje ne mozesh da idesh, a tu tek pochinje ono chime ti smatrash svoj posao zavrshenim...
 
Hellen:
Hm, cini mi se da precenjujes efekte koje postizes...Mislis li da je uticaj bilo kog posvetnog radnika tako presudan na decu? Bitniji od uticaja hiljada instrukcija usadjenih u najranijem detinjstvu? Bitniji od uticaja sredine? Drustva? Vrsnjaka? NARAVNO DA JE ZA SVAKU POHVALU PRUZITI RAZUMEVANJE ONDA KAD GA NEKO TRAZI, ALI VEOMA SUMNJAM U DUGOSEZNIJE EFEKTE...Svesna sam da je ovo sto pricam poprilicno demagogija, ali dzabe si crtala, zaista, jer koje je znao njemu nisi ni morala, a ko nije znao nije ni sad naucio...Svako nauci onda kad odluci da zeli da zna...a ne kad mu se znanje servira za dorucak...

Наравно да пресудан утицај има породица! И наравно да је мој утицај на ђаке само коцкица у целој слици. Нисам имала жељу да преувеличавам ''своје домете'', него само да објасним зашто ја причам о другим женама и девојкама, о онима које нису постигле оно што Марго мисли да јесте.
Не бих се сложила са оним ''ко зна зна, ко не зна неће ни научити''! Ја сам просветни радник очигледно свугде и на сваком месту! Ако бих прихватила такав став онда бих била јако лоша у свом послу! И не мислим никоме да сервирам готов став, једино желим да се чује и другачије мишљење, па нек свако сам одлучи.
He, sta se svadjas , rekla sam da sam svesna da je demagogija...ali promasila si sustinu, nije ko zna zna, vec zna ko zeli da zna...ko ne zeli, dzaba ga ucis...a to prosvetni radnik svuda i na svakom mestu, da oladi bre, svi smo mi nesto po zanimanju, oces da ja tebi dam kratki kurs iz ekonomije? :wink:
Vidi, moja keva je pr.radnik, i citav zivot sam bila okruzena tim forama, svuda i na svakom mestu, batali to,remeti mi celokupnu sliku o tebi...a stav volim da cujem, i to je pretpostavka svake diskusije, da ljudi iznesu svoje stavove...pitanje je , da li diskutujemo ili ti nas poducavas :roll: :wink: poz
 
Bad_Wolf:
SINDI:
...nije ko zna zna, vec zna ko zeli da zna...

Ti stvarno verujes u ovo?

Moj stariji sin je imao tri godine kad je prvi put pitao kako se prave bebe.Ispricam ja njemu sve o jajima i spermicima, mami, tati ,ljubavi, bla, bla...Sve on to skonta, pricao po komsiluku kako se prave bebe, i dobro...Dosla nam u goste jedna gospodja u srednjim tridesetim, neudata, i pocne prica o bebama...I kaze on njoj: A znas li ti kako se prave bebe? Ja sad ocekujem staru pricu, a on mrtav hladan kaze: Treba samo odluciti..
To je ono u sta ja verujem .Kad covek odluci da nesto zeli, da zna da uradi, nije bitno, onda to i sazna i uradi..ma koliko to bilo tesko.a ako u njemu ne postoji saznanje ovaznosti necega, mozes mu crtati do sutra...Ti ne mislis tako?
 
Lexa:
Uz dužno poštovanje prema homoseksualcima;
Žene - da li vam se smučilo da zbog društva ne smete da kažete ono što mislite?
Naime, ovde se veoma često pravi poređenje feminizma i prava homoseksualaca i to rečima:
"Sve su to gadovi koje treba istrebiti, šta oni hoće, zbog njih se društvo raspada, ma drolje jedne, p.deri, kakva im još prava trebaju..."
Poenta teme je da vas pitam sledeće:
Da li je normalno poređenje prava VEĆINSKOG dela društva sa pravima ljudi koja se, ipak, ne mogu nazvati ni PRIRODNIM!?
Drugo;
Da li vam se smučilo da VAS krive i prozivaju jer u Srbiji vlada bela kuga?
Treće;
Da li vam se smučilo da zbog onako burnih reakcija muškaraca na sam pomen feminizma i vi morate da se "slažete da to nije u redu i da su to brkate krave", iako uopšte ne mislite tako? A većina nas to radi, jer ne želimo da se zameramo našim muškarcima. Ako oni mogu da se zameraju nama pričama da žena treba da je tradicionalna, vezana za kuću, domaćica, kuvarica, zašto, pobogu, ne bismo i mi smele da kažemo ono što mislimo?

Naravno, ne obraćam se svakoj ženi, one koje će i ovde da zadrže stav: "Ja sam ono što mi muž reče" molim da se uzdrže od pljuvanja.


1. UGLAVNOM KAŽEM šta mislim. Kad je moj dragi tu, ili kad smo u društvu, volim i da namerno malo preteram (on zna da se šalim i kad sam mrtva ozbiljna, - npr. kad kažem da ču mu decu napraviti u fotošopu - i zato mi je, između ostalog,i DRAG.)
Inače, morala sam tokom vremena (zbog tzv.dugog jezika) da usavršim strategiju kad šta i kome treba reći, da se ne odstupa od istine, a da se izazove pravovremeni i primereni komunikativni cilj. A, da, našla sam i posao na kome se ceni što nemaš dlaku na jeziku.

2. yebe mi se za belu kugu...
ima BS stih - sestro, ako hoćeš da rađaš, treba ti OBRAZ KO ĐON.
Evo, vojvođanska vlada je prekjuče donela paket mera protivu iste - za svako treće dete, porodica dobija novčanu naknadu u visini jedne mesečne zarade, do njegove navršene 19. godine. Uz sve ostalo (dečji dodatak SVIMA bez obzira i sl), iz vojvođanskog budžeta će ove NEOPHODNE mere isterati - milijardu.
Kad se lepo razmisli, i nije neka cifra za takav cilj, ne?

3. feminizam je shvaćen , i od strane žena, a naročito od strane muškaraca, poprilično profano i uprošćeno - kao da svetom jurcaju brkate kastratorke koje sanjaju da se umažu uljem za auto. To je vrlo vrlo vrlo i tako plus beskonačno - banalno i primitivno. I TO TREBA NAGLASITI.
poslednje, i ne manje važno, je pitanje koji će mi moj neko ko ne navija za mene, ako se meni npr. baš oće da budem...direktor nečega, šef, broker na berzi, sudija ustavnog suda, kapetan, pop...to je moje pravo, da biram šta hoću da budem, i kada bi mi neko blizak i drag rekao da to ne može, jer sam žena (izuzev ovo za popa, u pravoslavlju zaista nemože, ali to me ne tangira)....pa kud s njim? kakano.
 
Kazanova:
Lexa, neke si stvari bas... feminizam i homoseksualizam jesu upereni protiv zena (ma kako ti to shvatila i da li shvatila?) i ako muskarci brane zene, zasto ste vi u necemu, jer to ne razumete, protiv?

Kao sto zene kukaju da nemaju prava u drustvu, pomisli da se mozda u nekim stvarima povladjuje bas zenama, mozda muskarcima to smeta, ali o tome cute. Ako pricate o necemu kao da su zene robovi, zar su muskarci bas gospodari...

Ne bih da pisem niti polemisem mnogo (ipak sam ja muskarac), ali svaka zena svoj neuspeh kod muskaraca preinacuje pricu (skrece paznju na sebe) na prava zene u drustvu. Muskarac, za svoj neuspeh pokusava da nadje resenje (pravi muskarac) i da ne bude neuspesan, dok zena ide drugim putem, cesto negativnim...

Bela kuga je posebna prica i ja ne vidim zasto to VI zene u Srbiji vidite licno?!

Feministkinjama a i svim zenama bih konkretno rekao: muskarac se ne osvaja njegovim oruzjem (niti zadrzava za sebe ubedjivanjem i drcnoscu prema njemu) vec onim sto je njemu nepoznato, jer u suprotnom, on tada ne vidi u njoj zenu, vec muskarca.

Uspesna zena (u zivotu, u bilo kom obliku) ne postavlja slicna pitanja.
Kazanovo, crni, pa kakve veze ima homoseksualizam sa ženama? Mislim, protiv njih?
Kao da homo orijentisane ŽENE ne postoje... :roll:
Dakle, ako je homoseksualizam uperen protiv nekoga (a ne kažem da jeste) uperen je protiv čovečanstva.
Kako feminizam može biti uperen protiv žena kada bismo, da nije 8. marta, i dalje bile pravno tretirane kao krdo krava?

Ovo o neuspehu nisam skapirala kako treba.

Naravno da postoje segmenti u kojima muškarcima nedostaju prava u odnosu na žene, ali niko nije rekao da oni o tome ćute. Naprotiv!

Najvažnije od svega je da ti objasnim belu kugu. Ti si, čak, posebno naznačio da MI to shvatamo lično. Ja sam ono pitanje postavila upravo jer mi u poslednje vreme gomila predstavnika muškog roda (mahom ovih ovde) pokušava nabiti kompleks krivice jer želim da isplaniram porodicu i jer ne želim da se porađam do besvesti. Naime, po njima:
1. Abortus je ubistvo i samo je žena tu ubica, bez obzira što se "otac" unapred odrekao deteta;
2. Žena koja ne želi viže od dvoje dece je sebična i ne misli na NACIJU;
3. Žene su krive za belu kugu jer hoće da budu "moderne i zaposlene", po zapadnjačkom modelu...
Ja ove nebuloze nisam izmislila, ja ovo, čak, nisam ni čula dok ovde nisam došla, tako da nisam mogla lično ni da shvatim, niti sam mislila da je to moj problem.
Ali, eto, neki muškarci daju sebi za pravo da krive žene za belu kugu u Srbiji i da svaljuju kolektivnu "krivicu" na svaku pojedinu ženu na koju naiđu u temama o abortusu.
I svi oni tvrde da mužkarci u svemu tome izlaze potpuno čisti. :shock: :shock: :shock:
Zato, ako, ali - AKO su te gore navedene stavke iznenadile, pogledaj o čemu pišu neki pripadnici jačeg pola ovde, to nisam JA rekla.

Zanimljiva je poruka koju si poslao feministkinjama - kao da njih to interesuje... :lol: :lol: :lol:
Šalim se.
'Ajd', uzdravlje!
 
Betty:
1. UGLAVNOM KAŽEM šta mislim. Kad je moj dragi tu, ili kad smo u društvu, volim i da namerno malo preteram (on zna da se šalim i kad sam mrtva ozbiljna, - npr. kad kažem da ču mu decu napraviti u fotošopu - i zato mi je, između ostalog,i DRAG.)
Inače, morala sam tokom vremena (zbog tzv.dugog jezika) da usavršim strategiju kad šta i kome treba reći, da se ne odstupa od istine, a da se izazove pravovremeni i primereni komunikativni cilj. A, da, našla sam i posao na kome se ceni što nemaš dlaku na jeziku.

2. yebe mi se za belu kugu...
ima BS stih - sestro, ako hoćeš da rađaš, treba ti OBRAZ KO ĐON.
Evo, vojvođanska vlada je prekjuče donela paket mera protivu iste - za svako treće dete, porodica dobija novčanu naknadu u visini jedne mesečne zarade, do njegove navršene 19. godine. Uz sve ostalo (dečji dodatak SVIMA bez obzira i sl), iz vojvođanskog budžeta će ove NEOPHODNE mere isterati - milijardu.
Kad se lepo razmisli, i nije neka cifra za takav cilj, ne?

3. feminizam je shvaćen , i od strane žena, a naročito od strane muškaraca, poprilično profano i uprošćeno - kao da svetom jurcaju brkate kastratorke koje sanjaju da se umažu uljem za auto. To je vrlo vrlo vrlo i tako plus beskonačno - banalno i primitivno. I TO TREBA NAGLASITI.
poslednje, i ne manje važno, je pitanje koji će mi moj neko ko ne navija za mene, ako se meni npr. baš oće da budem...direktor nečega, šef, broker na berzi, sudija ustavnog suda, kapetan, pop...to je moje pravo, da biram šta hoću da budem, i kada bi mi neko blizak i drag rekao da to ne može, jer sam žena (izuzev ovo za popa, u pravoslavlju zaista nemože, ali to me ne tangira)....pa kud s njim? kakano.

Za ovo pod 1 - baš mi je drago;

Drugo - samo bih volela da znam šta da odgovorim nekome ko me krivi što još nisam rodila dete, a da ne ispadne da se branim od nečega. A ima ljudi koji postavljaju takva pitanja, u izuzetnom broju;

Da li si, slučajno, gledala juče emisiju Laneta Gutovića, gde je pričao o postanku žene? Bez preterivanja - uvredljivo!
A sama sam se smejala onoj grupi žena što su ga tužile... I sada se njemu razvezao jezik i biće sve gori. Neke stvari ipak ne treba na televiziju...
 
Lexa:
Uz dužno poštovanje prema homoseksualcima;
Žene - da li vam se smučilo da zbog društva ne smete da kažete ono što mislite?
Naime, ovde se veoma često pravi poređenje feminizma i prava homoseksualaca i to rečima:
"Sve su to gadovi koje treba istrebiti, šta oni hoće, zbog njih se društvo raspada, ma drolje jedne, p.deri, kakva im još prava trebaju..."
Poenta teme je da vas pitam sledeće:
Da li je normalno poređenje prava VEĆINSKOG dela društva sa pravima ljudi koja se, ipak, ne mogu nazvati ni PRIRODNIM!?
Drugo;
Da li vam se smučilo da VAS krive i prozivaju jer u Srbiji vlada bela kuga?
Treće;
Da li vam se smučilo da zbog onako burnih reakcija muškaraca na sam pomen feminizma i vi morate da se "slažete da to nije u redu i da su to brkate krave", iako uopšte ne mislite tako? A većina nas to radi, jer ne želimo da se zameramo našim muškarcima. Ako oni mogu da se zameraju nama pričama da žena treba da je tradicionalna, vezana za kuću, domaćica, kuvarica, zašto, pobogu, ne bismo i mi smele da kažemo ono što mislimo?

Naravno, ne obraćam se svakoj ženi, one koje će i ovde da zadrže stav: "Ja sam ono što mi muž reče" molim da se uzdrže od pljuvanja.

Procitah samo ovo, nisam dalje citala, pa mi nije jasno koji je tvoj problem? Da budes ono sto jesi?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top