CD/DVD ROM nece da reze

RemA^^

Primećen član
Poruka
514
imam PIONEER DVD-RW DVR-111D dvd rom, problem se pojavio pre 2-3 dana kada kompjuter uopste nije prepoznavao dvd ili cd kada ga ubacim u dvd rom.otvorio sam kuciste i video da je otkacen jedan od kablova koji ide u dvd rom, pravilno sam ga prikacio i probao da ubacim cd i kompjuter ga je odmah prepoznao,e problem je sto sad nista nemogu da rezem na disk nero mi izbaci gresku, ashampoo i power iso takodje tako da neznam koji je problem.ima li mu spasa ili da kupujem novi?

dvr111d_specs.jpg
 
Glave za prženje i čitanje su drugačije, nije nemoguće da je o'šla. Kupi CD za čišćenje lasera, i uradi Clear CMOS. Takođe iskopčaj opet kablove paih vrati nazad. Ako ništa ne upali odnesi kod nekoga na drugi računar i pokušaj. Ako neće onda se bojim da'š ga morati mjenjati.
Sretno.
 
prodao sam skoro jedan dvr-111dbk radio je godinama,pa pazi najcesce se desava da se laser "rasteluje " i onda samo cita i reze cd a ne vidi dvd,ili kao kod tebe samo cita a ne reze.
prvo ga ocisti laser lens cleanerom ili alkoholom i stapicem za usi,zatim ga proveri na drugom kompu/windowsu i za kraj ako nista ne upali flesuj ga

http://www.pioneer.eu/eur/support/software/tax/950/index.html

samo da naglasim da je to poslednji korak koji radis jer moze da bude i neuspeo (radio sam 4 puta do sada bez problema)
obrati paznju koja ti je tacno verzija rezaca,da li je D ili BK ili DBK,a u nero info tool-u mozes videti tacne oznake i verziju firmware-a i rezaca


i dodatak,ako je otisao i odlucis se za kupovinu novog zaboravi krseve ispod 24e,a polovan dvr-215 sata a da je ispravan mozes naci za 1300din
 
I ja imam isti 111 D :klap: :super:

I samo mogu reci da je jedan od najjacih koji je pionir ikada napravio, neunistiv :D

Nikada ga nisam ni cistio ni nista skoro ce mu 5 godina...

A to neznam zasto se desava, desavalo se mnogima koje poznajem, ali meni ne da cuknem u drvo :lol:
 
To je nesto najbolje od rezaca sto je pioneer napravio,zajedno sa 110-tkom.
Imao sam 1 takav,narezao preko 3500 dvd diskova za 3 godine...i kod mene isto prestao da reze, Cistio sam ga onim diskovima za ciscenje glave,zatim rucno stapicem...ubacivao sam mu firmware,ali nista mu nije pomoglo. Nakon toga jos 1 godinu radio samo kao citac i riknuo totalno.
Oce to kod njih da se desava ako ga mnogo opterecujes.

Mozda kod tebe to nije slucaj,isprobaj sva ciscenja i firmware pre kupovine novog. Ako kupujes novi bezi dalje od Samsunga,losi su,ne moze ni da pridje Pioneeru,takodje i novi pioneeri nisu nesto posebno...moja preporuka neki Sony.
 
To je nesto najbolje od rezaca sto je pioneer napravio,zajedno sa 110-tkom.
Imao sam 1 takav,narezao preko 3500 dvd diskova za 3 godine...i kod mene isto prestao da reze, Cistio sam ga onim diskovima za ciscenje glave,zatim rucno stapicem...ubacivao sam mu firmware,ali nista mu nije pomoglo. Nakon toga jos 1 godinu radio samo kao citac i riknuo totalno.
Oce to kod njih da se desava ako ga mnogo opterecujes.

Mozda kod tebe to nije slucaj,isprobaj sva ciscenja i firmware pre kupovine novog. Ako kupujes novi bezi dalje od Samsunga,losi su,ne moze ni da pridje Pioneeru,takodje i novi pioneeri nisu nesto posebno...moja preporuka neki Sony.

:ok: :ok:

Da sony mi je bio prvi, kombo uredjaj :D
Masina nema sta nije mogao da procita :D
Ali vec sada ima mnogoooo radnog staza i ponekad kada ubacim cd u njega zablokira nemoze da se izvadi uopste, ali ponekad i najcesce je slucaj sa obicnim cd-ovima, a dvd ide lepo, al jos prebacuje kao zmaj :D, svaka preporuka za sony bar ovaj sto sam ja imao :worth:


Moja preporuka je bježi od sonyja, samsung najbolji.

Kako za koga, kako za koga :bye:
 
Upravo tako,imam samsung trenutno,koji je pravo razocarenje,inace rezem diskove ponekad i 15-20 dnevno...prvih 6 meseci mi je samsung lepo radio...nakon toga pocinje da zeza...naprimer kada hocu da narezem disk,treba mu 3 minuta da se zagreje,pa da pocne da reze.
Sta sve nisam pokusavao da ga sredim...i razlicite verzije nera i drugi programi za rezanje,novi firmware...ma on nikako da proradi normalno.

Ako ces da koristis rezac za rezanje velike kolicine diskova bezi od samsunga.
 
Ih ma za mene je marka Tech ,radio mi je dve godine pre nego što mki je bukvalno ekplodirao cd unutra ,otvorio sam ga očistio i on je nastavio da radi kao da se nije ništa desilo, posle ekplozije cd-a je još godinama radio .
U isto vreme imao sam sony nec opiarc AD sata dvdrw koji nije pošteno narezao desetak diskova pa je prolupao tako da sam mogao samo da ga menjam.
 
SH-S222A i PREZADOVOLJAN sam.
Cuvaj garanciju ,a evo i zasto


Jovica :: 21:01h :: 07.01.2011. :: IP>109.207* :: #222021
Lep ukras na kucistu :P bolje rusi sistem nego virusiDokle ce samsung da kuburi sa low-budget promasajima. Kupio sam jedan da ga isprobam, i mogu samo reci da su to bacenih 2000. Kad zapocnem rezanje DVD-ja, tek sto zavrti disk, ceo komp zablokira. Ili se monitor ugasi, ili zabaguje slika, i sve zamrzne, i bez reseta nema leka. Prvo sam mislio da je do kompa, ali komp je nov, drugi rezaci rade, napajanje je 550w. Dakle problem je rezac. Desi se da ponekad nareze, ali to je cista lutrija. Boot sistema sa njega zaboravite. Zaobici ovo u najsirem luku. Neka varijanta Asusa (30-40eura), mnogo bolje resenje.

Goran :: 18:02h :: 06.02.2010. :: IP>109.93.* :: #184150Probaj sa drugom markom diskova ja sa imao slican problem i promenio sam proizvodjaca i sve je ok...

Ivan :: 23:01h :: 30.01.2010. :: IP>93.87.1* :: #182304Desava mi se da ne cita odredjeni disk, dok, recimo, DVD plejer samsung taj isti disk procita i daje sliku na TV-u - neverovatno. A vreme narezivanja punog DVD na 8x je 42 min!!!!Dao sam ga drugu na proveru, posto njegov pun DVD reze na 4x za 10 min....mozda je problem u racunaru....Ako neko moze da me posavetuje...unapred hvala!
 
E upravo to...cuvaj garanciju...

Sto se tice ovih komentara u pravu su ljudi...prvih 6 meseci radio ok...posle...na 8x uopste ne rezem...jer mu treba 20-30 minuta za dvd...brze reze na 4 puta.
Na 4x i 6x kada rezem treba mu prvo 3 minuta i 10 sekundi (uvek isto vreme) da se "zagreje" pa tek onda pocinje da reze. Inace on lepo nareze,ali mu treba mnogo vremena.A kada ucitava disk komp uvek zamrzne na 3-4 sekunde...pa onda pocne da radi...ja sam mislio to meni zapao los primerak,ali sad vidim ima jos ljudi sa tim problemom.
Inace ja imam Samsung SH-S223F.

Nadam se da ce taj sto si uzeo da radi bolje od ovog sto ja imam,ali licno mislim da je kupovina samsunga bacanje para.
 
niko ne spominje Nero,
citat: "ashampoo i power iso takodje tako da neznam koji je problem.ima li mu spasa ili da kupujem novi?" zadnji red
A ovo nije nero?
imam PIONEER DVD-RW DVR-111D dvd rom, problem se pojavio pre 2-3 dana kada kompjuter uopste nije prepoznavao dvd ili cd kada ga ubacim u dvd rom.otvorio sam kuciste i video da je otkacen jedan od kablova koji ide u dvd rom, pravilno sam ga prikacio i probao da ubacim cd i kompjuter ga je odmah prepoznao,e problem je sto sad nista nemogu da rezem na disk nero mi izbaci gresku, ashampoo i power iso takodje tako da neznam koji je problem.ima li mu spasa ili da kupujem novi?

dvr111d_specs.jpg
 
Jel'neko probao da na Samsungu nareze CD-R ? Ja sam probao sa desetak NOVIH i na nekoliko kompjutera i nigde nisam uspeo...toliko o tome :roll: ...al ko jos reze na CD

Ja rezem audio discove i dvd snimac nije izgleda predvidjen i testiran dovoljno za to..a rezem od 93e tako da znam o cemu pricam experimentiso sam sa svim i svacim pa sreca sto jos imam teacove rezace
 
Ja jos uvek imam Teac SCSI 8x rezac sa Adaptecovim SCSI kontrolerom kupljen 1999 godine (cini mi se da je bilo oko 800 DM ),kad on nareze audio CD to je narezano za vijek i vijekova.A DVD-RW mi je NEC 3500AG kupljen 2004 (mislim da je placen 80 evra) i jos uvek radi i verovatno ce raditi sve dok imam plocu sa IDE kontrolerom.
 
Ja rezem audio discove i dvd snimac nije izgleda predvidjen i testiran dovoljno za to..a rezem od 93e tako da znam o cemu pricam experimentiso sam sa svim i svacim pa sreca sto jos imam teacove rezace
to je tačno , mnogo teško i prepoznaju a i režu po običnom CD-R
tako sad2 moram da preporučujem da se ubuntu Iso slika prerezuje na DVD-R :sad2:

kažu po wiki da je ovaj bio prvi ispod 1000 zelenih :per:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...infoCategory&lc=en&dlc=en&cc=us&product=58369
 
Poslednja izmena:

Back
Top