Srbija ima najveći minimalac u Evropi!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Rad za 157 evra mesečno
Naš minimalac među najnižima u Evropi
| 19. 02. 2011. - 00:02h | Komentara: 0

S minimalnom platom od 16.530 dinara, odnosno 157 evra, Srbija je među dvadesetak evropskih zemalja s najnižim minimalcem isplaćenim u januaru ove godine.

Niže minimalne zarade od 123 odnosno 130 evra imaju samo Bugarska i Albanija.




Sudeći po dubini budžeta, vrlo je izvesno da će Srbija ostati na dnu lestvice.



Kliknite za uvećanje (+)

Sindikalci traže da minimalna cena rada po satu bude 105 dinara, poslodavci su spremni da prihvate 96 dinara umesto sadašnjih 95, a nadležni prave računice.



Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić kaže da Ministarstvo finansija pravi kalkulacije o mogućnostima povećanja minimalne cene rada, a kako ne bi došlo do ugrožavanja makroekonomske stabilnosti.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/236456/Nas-minimalac-medju-najnizima-u-Evropi

:hahaha:

A najgore je to što većina radnika u unutrašnjosti Srbije radi za upravo ovu platu tj. za mizerne plate od 15 do 20 000 dinara s tim što je onom ko radi za 15 000 dinara plata manja i od najnižeg minimalca. :dash:

A porazno je i to što čak i Bosna ima veći minimalac od Srbije.

A i ovi poslodavci se pretrgli.

118091_mapa_origh.jpg


A zanimljiva je ova slika. Na njoj se vidi da su Rumunija i Bugarska prosto procvetale otkad su ušle u EU. Rumunija ima isti minimalac kao i Srbija 157 evra a Bugarska čak i niži 123 evra. :hahaha: Eto vam EUropejci, dokaz da ulazak u EU sam po sebi ne mora ništa da znači i ne mora da poveća životni standard stanovništva, pogotovo ne naglo. Bugarska ima još niži i bedniji minimalac od Srbije a otkad je u EU. E moji drugosrbijaši, ne kaže se džave da vama lakše ulazi u dupe nego u vugla. :rotf:

Iz ove slike se vidi da Bugarska ima nižu minimalnu platu ČAK I OD ALBANIJE, a kao što rekoh, odavno je ušla u EU u paketu sa Rumunijom.

P.S. E da, izgleda mi da sam napravio malu grešku u naslovu teme pa sam umesto najmanji napisao najveći. :hahaha:

Sve u svemu-Tadić je najveći genocidni zločinac u Evropi. Samo što je on jedini koji ovako monstruozno ubija svoj narod. A ubija ga izgladnjivanjem jer sa 157 evra mesečno nemaš ni za 'leba a kamoli za luksuz.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top