Rezime
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Rezime

Zainteresovan član Lookeed (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Rezime

Pozdrav,
    Slazem se s vecinom zaljubljenika u pravi Hi–Fi da smo izgubili bitku s tehnologijom al ne u smislu kvaliteta slusljivosti vec u samom pristupu slusanju muzike jer vecina danasnje populacije (a i vecina nase zbog skucenosti materijalne situacije ) nije imala pravog dodira s pravim zvukom tako da svako pravljenje buke smatra “ kvalitetnim ugodjajem koji obara s nogu”. Polakom izumiranju Hi-Fi-a doprinosi “konfor” koji pruzaju razni Mp3 I DvD plejeri u koje ubacis disk s 150-tak pesama i uzevsi daljinac u ruke mislis da si car jer brz prelaz s pesme na pesmu zadovoljava kriterijume vecine slusalaca a da o zvuku uopste nevode racuna. Tako da cangrljanje koje dolazi iz nekih plastikanaca stvara privid zadovoljstva za oci okoline jer “brate covek ima DvD” te je u trendu maksimalno.
    Sta da radimo nego da tugujemo za onim sto prolazi i pokusamo sacuvati ono sto volimo makar u svojim zbirkama te kad nam se ukase prilika iznenadimo neke nove klince pravim zvukom koji oni nece razumeti niti shvatiti jer u nase vreme za slusanje dobre muzike bilo je potrebno SAMO PRAVO DRUSTVO a ne razni stimulansi koji se danas konzumiraju da bi te ponela buka i odnela kozna gde da bi se probudio (ako bi) s rupom u secanju i kozna u cemu jos a o posledicama niko nemisli tako da se nepromisljenost (koju vecina danasnje mladezi ima) plati vema skupo.
    Mnogo to vezano za komponente Hi-Fi-ja sam izmenjao i zadrzo se na necemu sto je neka sredina koja zadovoljava kucno slusanje s nekim izmenama bio bi to pravi izbor al sta da se radi nekome se ni ovo nece svideti tako da je o ukusima izlisno razgovarati a vazno je da se meni svidja :
    - Pojacalo : Technics SU V 8
    - Trakas : Revox B 77
    - Dek 1 : Akai GX 9
    - Dek 2 : Technics RSM 253 X
    - CD plejer : Technics SL P 777
    - Ekvilajzer : Technics SH 8044
    - Gramofon : Technics SL 7
    - Tuner : Technics ST 500
    - Timer : JVC DB E 55
    - Prvi par zvucnika : AR 11
    - Drugi par zvucnika: J B L VX 99
    Uz malo izmena (Marantz pojacalo PM 84 MK 2; Tjuner SONY ili Luxman;
    Ekvilajzer SAE i mozda prvi par zvucnika KEF 103.2 ) zelje bi mi bile skroz ispunjene
    al se nezalim ni na ovo sto sad imam jer znam sta je sto mnogi neznaju ……
    Voleo bi da iznesete komentare vezano za komponente koje posedujem sta biste vi dodali ili izmenili pa time ovu kombinaciju ucinili mozda boljom nego sto je sad
    Pozdrav svim ljubiteljma pravih Hi-Fi komponenti i molba pisite o onme sto je za vas ono pravo, da poducimo ove danasnje narastaje koji imaju mnogo vise mogucnosti od nas da ucine pravi izbor pri kupovini a ne da arce pare na sljastece lampice koje samo zamagljuju pravu sliku stvari, cineci SAMO privid svojim izgledom i nista vise.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Lookeed, sto se tice tvog izlaganja o shvatanju Hi-Fi pojma u danasnje vreme potpuno se slazem. Vrlo malo ljudi uopste zna ili je ikad cuo Hi-Fi zvuk, a da ne pricamo o tome koji % mladjih zna znacenje skracenice Hi-Fi.

Sto se tvojih komponenti tice => yessss... I loooove analog sound!

Revox i GX9 su mi prvi zapaliza oci B77 sam imao prilike da vidim davno davno.. jedva se secam. Kao klinac sam imao GX75 "Staklenac" sa neunistivim glavama To su bili dekovi. Danas niko i ne zna za cassete deck

Ostatak opreme... pa mogao bi da napravis malu "diverziju" u sistemu i ubacis malo Tube Sound-a

Technics SUV je bio popularan nekad, ali je sad to "samo jedan tranzistorac".

EQ bi izbacio iz sistema kompletno

CD Player je iz High End klase onog doba i bez obzira na godine smatram da je odlican. Mozda ga treba oplemeniti jednom lampom u izlazu?

Dek bi mogao da zamenis za neki bolji DAT itd.

Kod mene je sistem malo drugaciji.

Sony DTC-1000 Esprit DAT
    Cevno pojacalo sa EL34 u izlazu (trenutno)
    Quadral Quintas 135s Bas Reflex kutije.

CD player-i se cesto menjaju (trenutno su tu Pioneer PD-201 koga cu verovatno ostaviti za sebe jer neverovatno dobro svira i neki Sony 395 koji ceka na ugradnju lampe) kao i pojacala. Moj matori radi cevase, pa kad zavrsi monoblokove ili dogradnju CD-ova sve dolazi kod mene na test pa tek onda ide dalje

Nego... Dobro je da jos uvek postoje ljudi koji znaju da slusaju muziku

Pozdrav,
    Alex

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano Nisu izumrli

Ima ljubitelja dobrog zvuka :wink: dosta,ali pretpostavljam da se radi o malo starijoj populaciji koja baš ne provodi vrijeme na netu.Po čijim šemama radite cjevaše?

Slične teme

1. Rezime godine-kako nas političari pljačkaju
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 15.12.2008., 10:06
  2. Rezime 2007
    Autor Dust u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 03.01.2008., 12:44
  3. Rezime stanja
    Autor Владан u forumu Istorija
    Odgovora: 13