tv out bedak

deejayo

Obećava
Poruka
77
iz prilozhenog vidi se da ima sa tvout-om(gforce4) i naime kupio sam kabl sa skartom i drugi ulaz koji ulazi u grafichku karticu,swe to lepo powezhem i opet u display prop. gde treba da detektuje da sam powezeo tv i da konstatuje uopshte tv ,nishta se nedeshawa ko da nisam nishta powezao,chuo sam da owo i nije bash machiji kashalj pa ako neko zna neke cake,predlog,prawi nachin,programi ili neshto trece bio bi mu zahwalan da mi kazhe tj owde napishe !!
 
Kakav si kabl kupio?Ako je skart na tri činča onda u grafičku ubadaš žuti činč,možda je do toga.
Da li si posle povezivanja restartovao komp.?
 
ma nikakwa 3 sa jedne strane SKART ulazi u tv,a sa druge ono malo okruglo sam rasporedjenim grupicama shto ulazi u grafichku ,e sad mozhda to nije dobar kabl ja mislim da je do toga..koji kabl walja ??
 
E i ja imam isti problem, pre jedno pola godine sam kupio kabl, sa skartom na jednom kraju i on ulazi u TV, i sa okruglim zavrsetkom koji ulazi u TV out u kompjuteru. Posto nisam uspeo preko graficke GF4 MX 440 da prebacim sliku na TV, onda su mi savetovali da skinem sa Neta program TV tool (potrazi na Google) i nakon toga sam nekako uspeo da prebacim sliku na Tv, ali posle mnooogo maltretiranja - jer svaki put kada prebacim sliku, pa opet vratim, rezolucija ekrana mi se menja. S druge strane, moj drug je kupio kompjuter pre mesec dana, i zajedno smo isli da kupimo kabl (sve isto kao i kod mene), i nakon prikljucenja sve je radilo najnormalnije - i slika na monitoru, i slika na TV, u isto vreme. Sto se TV tool tice, zaboravio sam koja sam podesavanja uradio, i zato ga ne koristim vise. Sad kabl skuplja prasinu, a ja cekam neki koristan odgovor od "strucnih" lica pa da isprobam. Pozdrav!
 
Ma to sigurno radi.

Proveri da li si rekao da radi clone.

Sem toga moze samo da bude do drajvera od recimo 30.xx do 50.xx nisu mogli da ispravno detektuju konekciju, ali od 50.xx nadalje su to ispravili.

Mozes da odes u podesavanja gde odredjujes da li ce da bude clone, single itd. Onda oznacis tv i kliknes na device settings pa na select tv format i onda prebacis na composite video out.
 
E posto sam po struci elektronicar ( ne hvalim se nego samo da ne mislite da lupam ) pouzdano znam da nije ni do kabela ni do drajvera problem , imao sam isti slucaj. Problem je sto GF kartice jednostavno ne detektuju neke modele tv-a. Ja sam to resio tako sto sam kabel ukljucio u video ( ako ga imas ) a video u tv posle toga je sve radilo kako treba.
 
devil83:
E i ja imam isti problem, pre jedno pola godine sam kupio kabl, sa skartom na jednom kraju i on ulazi u TV, i sa okruglim zavrsetkom koji ulazi u TV out u kompjuteru. Posto nisam uspeo preko graficke GF4 MX 440 da prebacim sliku na TV, onda su mi savetovali da skinem sa Neta program TV tool (potrazi na Google) i nakon toga sam nekako uspeo da prebacim sliku na Tv, ali posle mnooogo maltretiranja - jer svaki put kada prebacim sliku, pa opet vratim, rezolucija ekrana mi se menja. S druge strane, moj drug je kupio kompjuter pre mesec dana, i zajedno smo isli da kupimo kabl (sve isto kao i kod mene), i nakon prikljucenja sve je radilo najnormalnije - i slika na monitoru, i slika na TV, u isto vreme. Sto se TV tool tice, zaboravio sam koja sam podesavanja uradio, i zato ga ne koristim vise. Sad kabl skuplja prasinu, a ja cekam neki koristan odgovor od "strucnih" lica pa da isprobam. Pozdrav!

Da li si probao kabl od druga da montiras kod sebe? Da nije u kablu problem. Koliko znam nije ni malo jednostavno napraviti kabl s-video na kompozit, (stavlja se neki kondezator i jos neke vratolomije sa signalima) tako da je mozda do kabla. Moj kum je imao isti problem sa kablom koji su mu napravili u onoj radnjici u Sremskoj ulici, a ljudi se profi bave kablovima.
 
Nisam probao, ali ni ne mogu. Mada, mislim da nije ni potrebno, jer su mi kabl napravili u jednoj radnjici u centru i bave se vec duze vreme tim stvarima, a radilo mi je pre ionako - sa tim istim kablom, i onda mi se jednom kompjuter zarazio virusom i posle ponovnog snimanja Windowsa i reinstalacije svega, nisam mogao da se snadjem i eto. A probacu i onu varijantu sa videom, mada nisam siguran da on ima skart ulaz. Pozdrav
 
predpostawljao sam da je kabl u pitanju,tj neki zwrk u njemu,pazte i ja imam Gforce 4 420mx tako da nowo swe,a nemoguce da nece da detektuje tv jer je samsung,nijej neshto iz paleolita,mada stoji da cu da pokusham sa wideom,a dal wredi skidati neke dodatne programe,dal mozhe to neshto da pospeshi,il neke nowe driwere,posebno za kao taj tv out fazon...dajte pomagajte??
 
I ja sam imao isti problem, pre oko 9-10 meseci, sa GF4... Nikako nije moglo da se natera da radi. Pre nedelju dana, iz zezanja sam hteo da pokusham ponovo, i za divno chudo, radilo je perfektno !!! I onda sam se razmishljao shta sam to urado drugachije :

1. Skini najnovije DRAJVERE sa nvidia.com (ja sam se pomuchio da skinem, oko 20 MB, i isplatilo se);

2. proveri da li na scart prikljuchku stoji Input ili Output (treba da bude input);

toliko sam se za sad setio
poz
 
dajte neki proweren sajt,gde mogu kolko sam skapirao da se skine najnowiji detonator driweri a da ewentualno nije nvidia jer kapiram da je prebukirana...?? mislim da se problem reshawa driwerima!!?!
 
owako skart ulazu u tv e sad chinc ide u video na scarty a ima i pored desno za svideo e sad shta je bolje a na drugoj strani normalno u karticu,tv tool sam instaliro ,extra je,a mi trazhi detonator nvidia driwere koje prepostawljam kad budem skinuo ce swe da radi cakum pakum..
 
deejayo:
owako skart ulazu u tv e sad chinc ide u video na scarty a ima i pored desno za svideo e sad shta je bolje a na drugoj strani normalno u karticu,tv tool sam instaliro ,extra je,a mi trazhi detonator nvidia driwere koje prepostawljam kad budem skinuo ce swe da radi cakum pakum..

Kakva kablovska zbrka.

Posto ti je sve ranije radilo zanemari sad video i vrati kablove u prvobitno stanje. Instaliraj nove drajvere i podesi sve od pocetka u drajverima. Posto ti je sve radilo i bez TV tool-a ocigledno je da ti nije potreban.
 
e ako se u onom prozoru display properties pojave ona dva kao monitor 1 i monitor manji 2 jer to znachi da mi je skapirao tj prepoznao tv tj jel to znachi da walja swe samo treba da se dobije slika???
e sad dal se slika za komp clone trazhi kao obichni programi ili treba da bude na VIDEO opciji?
??
 
deejayo:
e ako se u onom prozoru display properties pojave ona dva kao monitor 1 i monitor manji 2 jer to znachi da mi je skapirao tj prepoznao tv tj jel to znachi da walja swe samo treba da se dobije slika???
e sad dal se slika za komp clone trazhi kao obichni programi ili treba da bude na VIDEO opciji?
??

Da to znaci to.

Sad klikni na prvi monitor (to je PC monitor) i trebao bi u Display da napise da je to recimo Phillips pa neki model koji vec imas, onda klikni na Advanced. Iz gomile kartica koje ce se pojaviti odaberi onu na kojoj pise naziv tvoje kartice GeForce FX ili MX ... Potom odaberi nView Display Mode i pojavice ti se u prozoru opet dva monitora prvi ce biti Analog display (PC) drugi TV. Iznad tih monitora videces jedan kombo nView Modes u njemu umesto single odaberi clone.

Sve to naravno dok je selektovan prvi monitor.

Onda selektuj drugi monitor (TV) i klikni na Device settings - tu odaberi opciju Select TV format gde u opciji Signal odaberi B/Pal, a u opciji Format odaberi Autoselect ili u slucaju da je slika crno bela na TV-u prebaci na composite.

Nakon svega odes jos u Full screen video i kazes da je Full screen device - Secondary display.
 
deejayo:
ok i kad mi pronadje i imam dwa monitora i swe podesi , GDE NA TVu TRAZHIM SLIKU DAL NA VIDEO OPCIJI ILI DA TRAZHIM SLIKI KAO I SHTO TRAZHIM I OBICHNE KANALE?????

Sliku na TV-u ne trazis kao i kanale sa kablovske ili obicne antene, vec svaki tv ima mogucnost prijema slike sa spoljnog ulaza tj. scart-a u ovom slucaju. Obicno postoji dugmence na daljinskom obelezeno sa au, aux ili pravougaonikom sa strelicom (pogledaj uputstvo za tv), ako to ne pomogne prebaci na 1 kanal pa pritisni dugme za menjanje programa nanize - obicno se moze naci izmedju prvog kanala (0 ili 1 zavisno od tv-a) i poslednjeg kanala 39, 49 i sl.
 
Imam problem oko povezivanja tv i kompa. Detektuje mi 2 Analog monitora a u Device settings-u mi ne dozvoljava da podesim 2 Analog monitor na TV. Ponekad mi ponudi opciju tv ali i dalje je aktivna opcija Analog monitor tako da ne mogu da aktiviram opciju TV.
Da li neko ima neki savet?
 

Back
Top