Secanje

Moja potraga za njom nalikovala je uzaludnom pokušaju Bernardinca da ispod debelih naslaga snijega unesrećenima od lavine pruži spasonosni gutljaj ruma iz bačvice koja je visila o njegovu vratu.
Eho moga vrištećeg glasa u decembarskoj noći - negdje tamo u bajkovitom kraju, na samom rubu zemlje gdje se i krtice nisu odvažile kopati tunele, jer nije bilo nikakve prave poslastice za njihove izbočene zube - odzvanjao je uokolo plašeći tek pernate bijele sove.

Što mi je trebalo; što mi je ovo trebalo?!

Mogao samo ostati budan. Spaliti jastuk, krevet i svaki mekši predmet na kojem sam imao mogućnost spustiti svoju umornu i tešku glavu i zaspati i voliti i žudjeti za kontekstom osamnaeste rupe u golfu. Mogao sam prelomiti palicu, osakatiti protivnika, preorati teren. Ali ne! Htio sam biti Tiger Woods u invalidskim kolicima s bejzbolskom palicom u brahidaktiličnim šakama. Htio sam biti "Kralj popa" u svečanoj kardinalskoj halji. Htio sam biti sve što nisam!
A sve to sam pokušavao dok su me njene bijele ruke dozivale na svoje mekane grudi; popušio sam zbog gluposti kao i svaki drugi stvor s onom stvari među nogama koja se nesvjesno diže, a još nesvjesnije pad
a. a ona, ona je mislila da sam bog u belim gaćama..A ja nisam, nisam bio bog..Odavno je vise nema


She is gonne. februarska noc.. .
 
Setim se, ponekad, samo onih događaja koji su na mene ostavili izuzetno jak utisak. Ne produbljujem ih. Pustim da sećanje prođe kroz mene. Svi ti lepi i ružni događaji su ostali iza mene. Pripadali su meni, ondašnjem. Gde sam sada ja, onaj ondašnji?
Više me nema, takvog kakav sam bio. Ni mene, ni događaja.
Čemu živeti od sećanja?
Živi se od sada i od nade za sutra.
 
41431388_137965443813173_8825273901895385088_n.jpg
 
Mora da je bilo tako.
Vrane i pokoji vrabac.
Jugo.
Ruke su sad već mirne
i ne treba ti
svjetlost.
Omča na vratu
k’o zagrljaj.
K’o prsti voljene žene:
vreli i nekako tvoji.
Biće da je bilo tako.
Nestalo je riječi i
ruke su bile
mirne.
Samo vrane i stolica
što cvili
pod nogama.
Sad još samo jedan
korak.
K’o da je prvi.
Od sebe ili sebi?
(Jer, sam si sad i stolica jeca u mraku, pod nogama.)
Ruke se više nikome
ne raduju.
Puštaš ih niz tijelo
i ideš.
Sam.

Armin H.
 
Evo probacu od danas da vise neslusam pesme ..ma da se zakunem nemogu
ali SECANJA NA TEBE JOS BOLE ......
Zivecu opet kao pre tebe i necu da se secam .......boli me ..secanje na tvoja OBECANJA
samo da se sastavim .......
 

Back
Top