radikalska (srs) vizija srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam naviku da drzim shift, to je sve, nema veze s postovanjem ili nepostovanjem vec sa mojom povrsnoscu pri formalnom oblikovanju recenice. U pitanju je stil izrazavanja a ne merilo postovanja.
Inace, stvarno ne znam i stvarno me ineresuju one tri teme iz mog gornjeg posta -
Radikalska vizija za napredak i boljitak Srbije (dakle, pogled na sad i ovde i pogled napred)
Vasa definicija patriotizma i sta je patriotski cin danas.
Nisu valjda ove globalne teme mat potez za vas?
Baratajmo argumentima, i stavovima, sigurno nisu svi vasi stavovi optuzbe drugih da rade lose i protiv srbije.
Neka ciklon b takodje da svoje shvatanje patriotizma?
Npr, i vrapci znaju koja je vizija demokratskih snaga – uklanjanje prepreka prema briselu i pridruzivanje srbije razvijenim evropskim narodima. nadam se da nije radikalska vizija vojna tajna?
hvala unapred
 
CIKLON B:
AKO U RADIKALIMA TRAZIS MESTO ZA SEBE KAO PATRIOTU ZEZNO SI SE

Zelish li mozda time da kazes da treba tvoj primer patriotizma da sledimo i potrazimo clansko mesto u ''demokratskom'' bloku, ajde bre ne budali cela Srbija je shvatila da je DOS sklonio Slobu samo da bi on zauzeo njegovo mesto, 5. oktobar je bio chist drzavni udar s ciljem smene vlasti. Shto bi se reklo po srpski '' SJASHI KURTA DA UZJASHI MURTA''! Nishta nam ama bash nishta dobro niste doneli funjare jedne!
A shto se radikalskih planova napretka Srbije i srpskoga naroda, boze zdravlja, zivi bili pa videli!
 
Random, ti si na ovom forumu oličenje političke prljavštine i nekorektnosti. Sa toliko zlobe i mržnje si psovao, vređao i omalovažavao političke protivnike da su ti neke poruke bile čak i brisane. Kome je poznato na koji način vodiš "diskusiju", taj bi morao da bude apsolutno lud da se u jedno takvo nabacivanje gownima upušta s tobom. Ko god diskutuje s tobom, završiće s tobom u svojevrsnoj septičkoj jami, uvređen i posramljen.

Predlažem kolegama iz patriotskog bloka da pre nego što uđu u raspravu s ovim random_cloud_formom pročitaju njegove bljuvotine koje je ranije ovde pisao. Iako su mnoge obrisane, ostalo ih je još mnogo da vas zapanje i zgroze.

Moja preporuka: zaobilazite randoma u širokom luku.


A ako se ovde pojave neki drugi, koliko-toliko normalni i razumni zagovornici "demokratske opcije", rado ću popričati s njima o programskim ciljevima Srpske radikalne stranke, nije problem.
 
random_cloud_form:
Nemam naviku da drzim shift, to je sve, nema veze s postovanjem ili nepostovanjem vec sa mojom povrsnoscu pri formalnom oblikovanju recenice. U pitanju je stil izrazavanja a ne merilo postovanja.
Inace, stvarno ne znam i stvarno me ineresuju one tri teme iz mog gornjeg posta -
Radikalska vizija za napredak i boljitak Srbije (dakle, pogled na sad i ovde i pogled napred)
Vasa definicija patriotizma i sta je patriotski cin danas.
Nisu valjda ove globalne teme mat potez za vas?
Baratajmo argumentima, i stavovima, sigurno nisu svi vasi stavovi optuzbe drugih da rade lose i protiv srbije.
Neka ciklon b takodje da svoje shvatanje patriotizma?
Npr, i vrapci znaju koja je vizija demokratskih snaga – uklanjanje prepreka prema briselu i pridruzivanje srbije razvijenim evropskim narodima. nadam se da nije radikalska vizija vojna tajna?
hvala unapred
Demokrate nemaju viziju, oni imaju ZADATAK.
Ni Radikali nemaju viziju, mislim da im je muka od tudjih i sopstvenih priča o našem razvoju, jer je tužna istina da nama nema boljitka u narednom veku. Možda kasnije.
Zato, umesto što jurimo vetrenjače, mogli bismo da se potrudimo da sačuvamo ovo malo bede što imamo. Govorim o TERITORIJI. I mislim da Radikali imaju tu "viziju", samo što se i sami ne usuđuju da to priznaju. Kako objasniti gomili očajnika da nema budućnosti za njih?
 
Nazalost...
Zato cu na sve nacine pokusati da odvedem svoju decu odavde iako volim ovu nasu bednu i propalu zemlju...
I ucicu ih da zaborave odakle su (imaju 2 i 3 godine) jer im secanje na OVAKVU Srbiju moze doneti samo patnju...
I necu im pricati o mojim "vojevanjima" za tu istu zemlju jer to njih ne treba da zanima,ne treba da znaju da sam bio toliko glup da sam bio spreman da poginem za Srbiju...
I da tada ni njih ne bi bilo...
Ko god moze nek lepo "izmice" odavLe a politicari i ostala bagra nek ostanu pa nek vladaju i nek potkradaju sami sebe...
 
Lexa:
Ni Radikali nemaju viziju, mislim da im je muka od tudjih i sopstvenih priča o našem razvoju, jer je tužna istina da nama nema boljitka u narednom veku. Možda kasnije.
Zato, umesto što jurimo vetrenjače, mogli bismo da se potrudimo da sačuvamo ovo malo bede što imamo. Govorim o TERITORIJI. I mislim da Radikali imaju tu "viziju", samo što se i sami ne usuđuju da to priznaju. Kako objasniti gomili očajnika da nema budućnosti za njih?

Nije problem ako je situacija losa, problem je ako se nista ne cini po pitanju da se ona popravlja. Uvek ima bolje buducnosti jer uvek moze bolje od ovog sto je trenutno. Ako radikali nemaju viziju napretka vec daljeg propadanja neka ne koce i puste druge koji imaju jasan plan i program i koje svet zeli. Ja ako ne znam da dam kosh, necu ni da sutiram, sklonicu se, dodacu loptu nekom boljem iz ekipe ako mi je do pobede moje zemlje stalo.
I teritorija se ne cuva prkosom i emocijama koje guraju coveka da izazove tomahavke a zatim da ih herojski shtopuje na grudi, tako se ona gubi. Vec racionalnim promisljanjem da ti tomahavci nikad ne budu lansirani. Ne mozemo sacuvati ni teritoriju ni kulturu ako se ne ukljucimo u svetske tokove, mnoga domorodacka plemena amazonije su to uspela da shvate, ali ne i mi.
govoris o beznadeznosti a zar nije ocigledno da sve zavisi od nas samih i nase spremnosti da otklanjamo prepreke u nama samima...
 
Djenka me i dalje ignorise, poput evrope koja ignorise radikale, krades njihove fazone a? Nemam nista protiv tebe i odobravam negativni stav koji imas o meni.
Steta sto neces da odgovoris na ona tri pitanja, ne moras meni, reci ostalim posetiocima foruma….
Leksa je pokusala da ukaze na radikalsku viziju, deluje jako beznadezno, anybody else?
 
Randome, radikalu jedan (obucen u fraku) procitaj knjigu od Jovana Cvijica "Govori i clanci" i negde na pocetku imas njegove savete studentima koji hoce da se bave politikom i nece ti trebati raspravka (strancarenje, danas politikanstvo) sa pojedincima niti bilo kakvo ubedjivanje koja je opcija bolja?

Koliko si ti siguran u tu opciju u koju verujes?

Mnogo si mladji nego sto mislis!
 
random_cloud_form:
Djenka me i dalje ignorise, poput evrope koja ignorise radikale, krades njihove fazone a? Nemam nista protiv tebe i odobravam negativni stav koji imas o meni.
Steta sto neces da odgovoris na ona tri pitanja, ne moras meni, reci ostalim posetiocima foruma….
Leksa je pokusala da ukaze na radikalsku viziju, deluje jako beznadezno, anybody else?
E, jesi zayebant, u pravu je Đenka... :lol:
Rekoh, da ne ispadne da te ubeđujem, ne daj Bože, rekoh da Radikali NEMAJU viziju. Rekoh to i za ove druge. Ne stavljaj mi reči u usta koje nisam izgovorila jer je sve iznad zapisano. Nije beznadežno, ali da ti Lexa, onako proročki kaže - mi to nećemo doživeti...
A ne bi me iznenadilo da ti sediš za računarom i pišeš ovo samo da bi se svađao...
Pa, dobro, i to je nešto... :twisted:
 
Ja sam Cedista!

Ne delim ljude u Srbiji ko je za koju opciju? Jedina podela je na narod i vlast koju priznajem, jer prihvatices, razlicite su to opcije. Kao nebo i zemlja.

Ja ti stalno nudim neke stvari da procitas (nadam se da ne radim to uzaludno) , ali evo ti link i tekst da procitas (nije mnogo a koristi mnogo) pa se nadam da ces shvatiti poentu sta sam hteo da ti kazem.

http://www.rastko.org.yu/istorija/I/arajs-pocujte_c.html

I opet, mnogo ce ti koristiti. Procitaj celo... a ne samo ti, vec svima koji posete ovu stranu.
 
Đenka:
A ako se ovde pojave neki drugi, koliko-toliko normalni i razumni zagovornici "demokratske opcije", rado ću popričati s njima o programskim ciljevima Srpske radikalne stranke, nije problem.

Djenka, ja nisam pripadnik tzv demokratske opcije, ali bih voleo da zaista malo popricamo o SRS, posto ih vidim podrzavas. Evo sta meni smeta kod te stranke. Prvo, Toma je izjavio da jeste za ulazak u partnerstvo za mir. Ja nisam. Dalje, u mom gradu vam je kandidat za gradonacelnika bio bivsi predsednik suda za koji nema nikakav ugled kod naroda, cak ga vecina smatra lopovom i prevarantom. Neznam sta vam je to trebalo, posto u opstinskom odboru imate zaista veoma postene ljude. Doduse, ne bas mnogo skolovanih, tako da se postavlja pitanje, sta bi bilo kada bi kojim slucajem sami osvojili lokalnu vlast. Ako je stav da na funkcije postavljate nestranacke ljude, onda je u redu, ali su to trebali da objasne narodu.
Dalje, ne verujem Seselju. Maja i Vucic bi mogli da prodju, ali Voja nikako.
Kada ste bili u vlasti, pomocnik ili zamenik ministra saobracaja vam je bio Marcetic iz Cuprije, o kome je izlisno da pricam. On zaista nebi u Cupriji osvojio vise od 20 glasova.
Kad je vec postavljena tema , hajmo ozbiljno da porazgovaramo.
A demoNkratama porucujem da nisu sve patriote radikali, niti je patriotizam nesto ruzno. Pa mislite li da vlast u Americi nema u sebi osecaj patriotizma ( ako zanemarimo ljubav prema moci i novcu ).
 
Lexa:
E, jesi zayebant, u pravu je Đenka... :lol:
Rekoh, da ne ispadne da te ubeđujem, ne daj Bože, rekoh da Radikali NEMAJU viziju. Rekoh to i za ove druge. Ne stavljaj mi reči u usta koje nisam izgovorila jer je sve iznad zapisano. Nije beznadežno, ali da ti Lexa, onako proročki kaže - mi to nećemo doživeti...
A ne bi me iznenadilo da ti sediš za računarom i pišeš ovo samo da bi se svađao...
Pa, dobro, i to je nešto... :twisted:

Lexa, prvo si rekla da nemaju viziju a u drugom delu posta da imaju, da je vezena za ocuvanje teritorije jer od napretka nece biti nista jos dugo. Te da batalimo reforme jer je situacija beznadezna a onda ce se za 100 godina popraviti sama od sebe. To si rekla, pogledaj pazljivije sta si napisala, a napisala si da nemaju viziju za reforme ali imaju za ocuvanje teritorije. Moje pitanje nije bilo da li imaju viziju za reforme vec koja je njihova vizija za srbiju i njen napredak… mozda je boljitak za njih bas to, da se reforme sruse do kraja.
 
Kazanova:
Ja sam Cedista!



http://www.rastko.org.yu/istorija/I/arajs-pocujte_c.html

I opet, mnogo ce ti koristiti. Procitaj celo... a ne samo ti, vec svima koji posete ovu stranu.

hehe, ajde da ti verujem na rec
arcibald malo generalizuje da su svi politicari isti, tj losi. Znam dosta ljudi koji imaju takav stav kao svi su politicari isti, svi kradu, necemo da glasamo, da ih dovodimo na vlast da uzivaju. I ponasaju se totalno apaticno kad dodje vreme za izbore…. Ili prelome, glasacemo za ljude iz naroda a ne za ove sto pokradose narod i zatvorise sve fabrike…
ali je lepo primetio srpsku mazohisticku potrebu za odnosom diktator-ovce
 
acca:
A demoNkratama porucujem da nisu sve patriote radikali, niti je patriotizam nesto ruzno. Pa mislite li da vlast u Americi nema u sebi osecaj patriotizma ( ako zanemarimo ljubav prema moci i novcu ).

Acca, niko nije rekao da je patriotizam nesto ruzno, samo bih voleo da cujem sta vi koji sebe smatrate patriotama podrazumevate pod patriotizmom?

Nikako da mi neko definise taj pojam.
Za mene patriotizam, da bi opravdao svoje znacenje treba da ispunjava dva uslova –
a. ljubav prema svojoj zemlji i naciji…
b. uz racionalno delanje da toj zemlji i naciji bude bolje.
Ako rezultat necijeg delanja steti njegovoj zemlji i naciji on nije patriota, iako recimo nesumnjivo voli svoju zemlju, jer ne ispunjava drugi uslov.

2. Drugo pitanje, sta je patriotiski cin danas, izruciti ili ne izruciti haske optuzenike posto ne zele sami da se predaju?

3. I trece, kakvu viziju i plan za napredak srbije nude radikali i druge tzv patriotske opcije? Da li je vas ceo program kritika drugih da rade lose i protiv naseg naroda…
 
random_cloud_form:
Lexa:
E, jesi zayebant, u pravu je Đenka... :lol:
Rekoh, da ne ispadne da te ubeđujem, ne daj Bože, rekoh da Radikali NEMAJU viziju. Rekoh to i za ove druge. Ne stavljaj mi reči u usta koje nisam izgovorila jer je sve iznad zapisano. Nije beznadežno, ali da ti Lexa, onako proročki kaže - mi to nećemo doživeti...
A ne bi me iznenadilo da ti sediš za računarom i pišeš ovo samo da bi se svađao...
Pa, dobro, i to je nešto... :twisted:

Lexa, prvo si rekla da nemaju viziju a u drugom delu posta da imaju, da je vezena za ocuvanje teritorije jer od napretka nece biti nista jos dugo. Te da batalimo reforme jer je situacija beznadezna a onda ce se za 100 godina popraviti sama od sebe. To si rekla, pogledaj pazljivije sta si napisala, a napisala si da nemaju viziju za reforme ali imaju za ocuvanje teritorije. Moje pitanje nije bilo da li imaju viziju za reforme vec koja je njihova vizija za srbiju i njen napredak… mozda je boljitak za njih bas to, da se reforme sruse do kraja.
Da li znaš šta je VIZIJA?
Neće se popraviti sama od sebe, naravno, nego će jedino tada moći nešto da se uradi po tom pitanju.
Borba za očuvanje (opstanak!) nije nikakva vizija. To je hvatanje za slamku. Beda. Ali je jedino što možemo. Za sada.
I bolje je da batalimo, jer se ovo pretvara u igru reči.
 
Vizija u ovom kontekstu je ideja dignuta i radzradjena na nivo plana za srbiju u vidu politickog programa. Taj program nije nesto staticno vec mora stalno da se prilagodjava svetskim prilikama. Kada neka politicka opcija osvoji vlast ona krece u realizaciju vizije odnosno postaje odgvorna za usmerenjee i vodjenje drzave i naroda za vreme svog trajanja mandata i trajnije posledice koje ce tvoja vladavina izazvati.
E sad, ako tvoja vizija ili sama tvoja pojava na vlasti steti zemlji, trebas se skloniti ako ti je interes nacije ispred tvog interesa za vladavinom.
iz cega sledi da jedina opasnost protiv koje radikali treba da se bore su oni sami, trebaju spasiti srbiju od sebe samih ako su iole patriote
 
Vidis , patriotizam je nesto vrlo jednostavno . Amerika je postala najveca sila na svetu ( svidelo se to nama ili ne ) na jednoj jedinoj recenici : "Ne pitajte sta je Amerika uradila za vas , vec sta ste vi uradili za Ameriku !" Hajde da pitamo prosecnog Srbina - sta si ti uradio za Srbiju ? I !? Nema pojma . Nista . A stalno nesto kuka .

Lica sa Haskih optuznica se busaju kako su neke patriote a nece u Hag da bi tamo dokazali da nisu zlocinci nego hajde da se narod pati a ja cu da se krijem . Pa patriote i junaci se ne kriju !!! Neka odu tamo i neka kazu sve sto imaju u svoju odbranu a mi cemo im kao drzava pomoci . Dzaba nama da govorimo kako nismo mi krivi za Markale ili Racak kada se oni kriju . Pa, da si ti neki , recimo Francuz , da li bi verovao da su ljudi sa poternica krivi ? Ne bi ! Sto se kriju ako nisu krivi ! Sta ce jadni Karadzic , mozda ima 20 godina pa kaze "Necu u Hag , mlad sam , ceo zivot je predamnom " . Pa neka kaze " Ja sam dosta proziveo , idem ja malo u Hag . Mozda tako pomognem svom narodu " a ne da se krije . Pa hajde recite bar vi Radikali , da li bi ste vi otisli da ste kojim slucajem na njegovom mestu .Ja bih odmah otisao . Ne dokazuje se nevinost tako .

A ovde stado volova bez mozga kaze " Svi smo mi Radovan " . E pa bato ja nisam ! Ja svoj narod volim . Svaki dug prema drzavi i narodu sam posteno odsluzio . A ko nije nek se krije .

A sta je vizija Radikala ? Evo ovako je Toma Nikolic odgovorio u jednoj TV emisiji u predizbornoj
kampanji : " Mi zelimo da ujedinimo sve srpske zemlje jednog dana . Znamo da to ne moze biti skoro ali za 50 godina sigurno !" I sta sad , ja treba da glasam za njega sada da bi on oslobodio Srpske zemlje za 50 godina .Odakle ? Iz groba ? A dotle hleb 3 dinara !
Pa sta sam ja - malouman ?
Strasno mrzim ljude koji tako cinicno pokusavaju da vredjaju moju intelegenciju .
 
VADIKALIMA JE SAMO SVBIJA NA SVCU!!!Koliko smo samo puta slusali Voju i njegove da to izgovaraju.Samo ovo hocu da kazem:1)koliko znam Voja i Vuk (SPO) su kumovi.2)Pomodreli su busajuci se u grudi kako vole Srbiju.3)Bog na nebu-kum na zemlji-kaze nas narod srpski.4)KAD SU MOGLI DA NAS SPASU I DA NAPRAVE STABILNU VLADU-BEZ SPS-VOJA JE
ODLUCIO DA MU JE OD KUMA IPAK BLIZI BOBAN[/color].
Za prave Srbe (+ i da imaju nesto u glavi) radikali vise ne postoje!
 
meni su pričale izbeglice iz Dalmacije (uzgred više nisu sa nama, boćaju se u Australiji) kako su gubili položaje na ratištu...
Kao vatreni obožavaoci Voje Šešelja, uvek su prekidali rat kad veliki Vojo dođe u njihove krajeve jer su svi odlazili da slušaju njegove vatrene govore...a Hrvati to znali pa su bez ijednog ispaljenog metka uspevali da zauzmu položaje.
Nije zezanje pričali mi ljudi...
...mislim, znam da će me sad popljuvati pristaše srs ali rizikovala sam...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top