Bolest: Kazna za sušenje veša na terasi 2.500 dinara

Poruka
18.523
Jest da je vest stara nedelju dana,ali vidim da niko nije otvorio temu za ovu sramotnu odluku gradskih vlasti u Kragujevcu

KRAGUJEVAC - Sušenje veša na terasi, čuvanje više od dva psa ili mačke, istresanje posteljine kroz prozor, samo su deo spiska zabrana po odlukama o uređenju grada za čije nepoštovanje slede novčane kazne. Kazne su povećane desetostruko za protekla dva meseca, tako da će, kako najavljuju u komunalnoj inspekciji, do kraja meseca svi koji ne vode računa šta i kako rade morati da izdvoje velike sume novca. Za šetanje psa bez povodnika komunalni policajci će kažnjavati sa 2.500 dinara, dok će isto morati da plate i građani koji suše veš na terasama i prozorima, kao i na žicama koje su vidljive sa ulice.

114756_kragujevac02-foto-n-raus_f.jpg


Kako kaže glavni komunalni inspektor Milan Lazarević, “kazne su do sada bile toliko male da se niko na njih nije obazirao, a ni sami komunalni inspektori nisu imali ingerencije da legitimišu prekršioce i da napišu kaznu”.


- Sada će komunalni policajci moći ne samo da traže dokumenta već i da primene sredstva prinude, kao što je pendrek, i da privedu prekršioce. To će zavesti red u gradu. Kazne su velike, neke se izriču na licu mesta, dok se druge kroz prijave šalju sudiji za prekršaje i ti iznosi su ogromni. Uglavnom, fizička lica će plaćati od 2.500 do 75.000 dinara, dok će kazne za pravna lica iznositi od 50.000 do milion dinara - kaže Lazarević.

U 2010. godini komunalna inspekcija je zbog nepravilnog držanja pasa napisala samo pet prijava, dok je zbog čuvanja domaćih životinja, od živine pa do svinja, prijavljeno 49 građana.

U stanu ili dvorištu građani mogu da čuvaju najviše dva psa i dve mačke. Oni koji imaju tri mačke moraće da plate kaznu od 2.500 do 75.000 dinara. Ako mačka, ili pas dobiju mlade, građani će moći da ih čuvaju samo dok ne napune tri meseca starosti. Posle toga će biti u obavezi da ih se reše ili će opet biti udareni po džepu sa istom kaznom. Sa po 2.500 dinara biće kažnjen i svako ko vodi psa bez povodnika i bez korpe na njušci. Bez korpe mogu da se šetaju jedino štenci ili psi koji su, kako se navodi u odluci o držanju životinja, “malog rasta”.


Sa 2.500 dinara biće kažnjeni i oni koji zalivaju cveće tako da polivaju i prolaznike. Ista kazna sledi i ako saksije sa cvećem nisu lepe i ako preti da padnu. Istom merom biće kažnjene i domaćice ako istresu krpu, posteljinu ili tepih kroz prozor.


- Veš ću morati da sušim u sobi, jer nemam drugo mesto osim terase. Vešernica ne postoji, živim na šestom spratu zgrade, u stanu koji je nadograđen. Neman ni lift, ni podrum ni vešernicu. Ovo je čudna odluka jer nam niko nije ponudio mesto gde možemo da sušimo rublje - priča Dragana Ranković.


Milica Vićentijević živi u kući u centru grada. Ima dvorište i četiri mačke.
- Po ovim pravilima i ja moram da platim kaznu. Pitam se da li to znači da moram dve mačke da trampim za dva psa, pa da sve bude po pravilu. Mislim da ima većih problema i da treba kažnjavati one koji pljuju po ulicama, koji nemaju osnovnu kulturu, bacaju papire van korpi - kaže Milica.

Ovo je stvarno bolesno.Ja zivim u centru i susim ves na terasi,i tresem svoje trice i kucine kroz terasu.Bude li mi neko od komunalaca zazvonio na vrata,ima da ga bijem tiganjem u glavu i da mu nabijem pendrek tamo gde sunce ne sija.P.S.Ovo za dzukele je ok
 
Jest da je vest stara nedelju dana,ali vidim da niko nije otvorio temu za ovu sramotnu odluku gradskih vlasti u Kragujevcu



Ovo je stvarno bolesno.Ja zivim u centru i susim ves na terasi,i tresem svoje trice i kucine kroz terasu.Bude li mi neko od komunalaca zazvonio na vrata,ima da ga bijem tiganjem u glavu i da mu nabijem pendrek tamo gde sunce ne sija.P.S.Ovo za dzukele je ok

Tražili kragujevčani ste - gledajte ! :lol:

Postajete eUroba. Tamo ima pregršt ludih i besmislenih zakona na snazi.

Na primer, u Francuskoj je zabranjeno nazvati svinju Napoleon, a kod vas će
zakonom biti zabranjeno da vam se svinje zovu Verko ili Mlađa. :hahaha:

Možda dobijete i jedan "olakšavajući" zakon kao u Britaniji:
Tamo čovek koji mora vršiti malu nuždu može to učiniti javno, po zakonu
ali samo ako mokri na zadnje točkove od auta i drži desnu ruku na automobilu.

:hahaha:

Na zdravlje vam Verko šumadijska jajara!
 
neka gospoda komunalci prvo sklone deponije koje su romi napravili na ogromnoj povrsini, uz sam cuveni bulevar Evrope u Novom Sadu,
Dve romske porodice tu zive i neverovatnom brzinom sire povrsinu pod smecem
smrad se siri svuda
svaki dan prolazim pored..prizor strave i uzasa
Ko je iz NS zna o cemu govorim..govorim o leglu zaraze i kojecega u sred grada

kada to urade, onda neka i meni skidaju ves sa terase :evil:
 
Pa na komšijinoj terasi. Tako Tebi gaće suve a komšija plaća.

Ma dobro to je u KG-u, ali ne bi me cudilo da se prosiri na celu Srbiju.

neka gospoda komunalci prvo sklone deponije koje su romi napravili na ogromnoj povrsini, uz sam cuveni bulevar Evrope u Novom Sadu,
Dve romske porodice tu zive i neverovatnom brzinom sire povrsinu pod smecem
smrad se siri svuda
svaki dan prolazim pored..prizor strave i uzasa
Ko je iz NS zna o cemu govorim..govorim o leglu zaraze i kojecega u sred grada

kada to urade, onda neka i meni skidaju ves sa terase :evil:

Tacno tako.

Gledam u mom gradu, u centru nigde kanta za djubre. Tj. tu i tamo.


Cela zemlja je počela strašno da smrdi,ne znam da l primećujete...

Ja primecujem da po autobusima smrdi. Nemaju ljudi ni za prasak i sapun, a ovi hoce da zabrane i to (oskudno) pranje.
 

Back
Top